انهدام نسبیت خاص و عام آلبرت اینشتین (به همراه مقالات)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
m.s.f

نام: میثم

محل اقامت: اسپهان

سپاس: 119

تماس:

Re: انهدام نسبیت خاص و عام آلبرت اینشتین (به همراه مقالات)

پست توسط m.s.f »

1- نظریه رو بخون ببین اصولش چیه

حاضری یه عالمه خط بنویسی و جروبحث کنی با بچه ها ولی حاضر نیستی تو ده خط برا من اصول موضوعت رو بنویسی؟
اگه تونسته بودم دانلودش کنم بت نمیگفتم بنویسشون. حالا مشکلی که پیش نمیاد یه کپی پیسته سادس.
مگه اینکه اصول مشخصی نداشته باشی.
2- نگفتم اشتباهه بلکه گفتم برای تدوین نسبیت عام ضروری نیست و به جاش میشه از غلظت استفاده کرد.

1- از کجا میدونی ضروری نیست؟ 2- از کجا میدونی غلظت ضروریه؟ 3- زمانی به فکر یک نظریه ی جدید می افتیم که در پاره ای از موارد اشتباه باشه، ولی تو داری میگی اشتباه نیست، پس چیو میخوای درست کنی؟
3- پیش بینی اشتباه نسبیت خاص، مربوط به همون پارادوکسهای طول و زمانه، می دونی که این قضیه رو هیچ وقت آزمایش تایید نمی کنه و نکرده.

بیا یکی دوتاشو با نظریت حل کنیم نه حل کنم.
4- چون این از اثرات جانبی اتره. (توی فصل دوم توضیح می دم)

فقط بگو خواص اترت چیاس و چرا جرم منفی داره؟
5- نور در کنار یک تک قطبی الکتریکی یا آهنربا خم میشه فقط نظریه به همراه معادلات ریاضی مربوطه مقدار این بار رو اونقدر کم پیش گویی می کنه که فقط در آزمایشگاه های فوق پیشرفته قابل ردیابیه چون باید میدان الکتریکی یا مغناطیسی بیش از حد قوی باشه.

مثلا چه قدر کم؟ 1- بار فوتون با طول موج 1آنگستروم چه قدره؟ 2- میدان بار فوتون چه ریختیه؟(فوتون با سرعت c حرکت میکنه، میدان فوتون هم اختلالاتش با c هست اون وقت چطور یک میدان خارجی روش اثر بذاره؟) 3- تولید زوج رو توسط فوتون باردار چطور توجیه میکنی؟
4- در واکنش بین فوتون و الکترون (به صورت الکتریکی) فوتون مجازی(نمودار فاینمن) دارید؟ چطور کار میکنه؟

در ضمن اون اول بحث که راجع به خنثی کردن حرکت نسبی چرخشی میگفتی، چارچوب ها لخت نیستن و وقتی لخت نباشه ناظر به راحتی میفهمه که شتاب داره.خب؟
برای گسترش نظریه ها نباید به اصول نظریه ها مطمئن بود.

ebismps

سپاس: 6

پست توسط ebismps »

[email protected] نوشته شده:ebismps :
منظور از مشاهده، دستگاه ناظره که میتونه اندازه گیری دقیق انجام بده .

بله همین طوره ولی ظاهراً متوجه نشدید که گزاره ی بالا اندازه گیری های دقیق رو شدیداً منوط به مشاهده ی اون ناظر کرده. و این یعنی اساس نسبیت بر مشاهدست.
اگرباهرروش ریاضی ونظریه فیزیکی تونستید انحنای نوروحضیض و....دقیقا معادل نسبیت عام پیداکنید،پس یک هم ارزی با نسبیت عام دارید.
(عنوان تاپیک رو "انهدام نسبیت خاص وعام اینشتین "قراردادید).

بله درست میگید و فعلاً فصل اول این مقاله، بیان کننده ی این نکته است که انحنای فضا-زمان و هندسه ی نااقلیدسی ادامه دهنده ی قطعی نسبیت خاص (به شکل عام) نیست بلکه مفاهیم جایگزینی نیز مثل غلظت این کار را می تونه انجام بده. ثانیاً در این نظریه سرعت نور در شتاب های گریز از مرکز و گرانی بالا کُند می شه و نه تند. در ضمن به عناوین فصل دوم این مقاله در ابتدای این جستار اگر مراجعه فرمایید تا حدودی متوجه می شید که دامنه ی پیشگویی های این نظریه چه مطالبی را در بر داره که نسبیت عام قادر به توضیح اون ها نیست. و برای انهدام نسبیت خاص باید در انتظار مقالات مربوط به ساعت نوری خارجی باشید. که اصل اول اینشتین در آن رد شده.
منظور از مطلق بودن سرعت نوردر یک دستگاه (برای تمام ناظران و...)مقدارثابت (300000km) نیست که بخواد کمتر از این مقدارباشه یا بیشتر،بلکه فقط وفقط مطلق درنظرگرفتن اون درهمون چارچوبه.(درکهکشانهایی سرعتی دوبرابر سرعت نور اندازه گیری شده).

اگر منظورتون از مطلق بودن سرعت نور بر اساس گزاره ی بالاست، پس در نظریه ی من هم سرعت نور در یک چارچوب مشخص مطلقه.
وقتی با نظریه تون قانون یا اصل فیزیکی رو زیر سوال میبریدباید بتونید نتایج حاصل ازاون رو هم ردکنید.همانطورکه قانون نسبیت خاص وعام کرد.

همونطور که گفتم این کار در ادامه ی مقالات صورت می پذیره. فعلاً در فصل اول شما شاهد توانایی نظریه در محاسبه ی نتایج پیچیده ی نسبیت عام با ابزاری ساده ترید.

سلام
هرچندبانظرشمادرمورد"مشاهده"دردستگاه فیزیک کاملا مخالفم,ولی تااینجا میتونیم بپذیریم که شما یک نظریه Alternative (بقول دکترگلشنی) برای نسبیت عام دارید.

ebismps

سپاس: 6

پست توسط ebismps »

سلام
حضور همه دوستان:
راجع به طرد یا تایید یک نظریه تازمانیکه پیشگویی علمی درستی نداشته باشه نمیشه نظرقطعی دادو فعلا میشه بعنوان یک نظریه پذیرفت(پوزیتیویست باشیم).همانطور که اکثر نظریه ها چنین روالی داشتن تا باازمایشات چندباره تایید وبه اصل یاقانون فیزیک تبدیل شدند.
یکی ازبزرگترین دستاوردهای نسبیت عام,اثبات تعامل بین گرانش والکترومغناطیس بود.اگرنظریه ای بتونه این تعامل رو بطور واضح تشریح کنه پس برترازنسبیت عام خواهدبود.

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

سلام
محض رضای اسپاگتی تان کمی مطالعه داشته باشید و بیهوده سخن نگویید.
در اینجا می فر مایید:
aalireza نوشته است:
+ محضِ بررسیِ زندگیِ دانشمندان هم که شده، اینیشتین دکتراشو تو ۱۹۰۰ تو یکی از خفن‌ترین دانشگاه‌هایِ جهان می‌گیره و چون کار گیرش نمی‌آد می‌ره دفتر پتنت تو ۱۹۰۱

که البته اشتباهی فاحش است.
آخرین مدرک آینستاین در فیزیک مدرک کارشناسی بوده، آن هم با هزار زحمت و مشقت.
که با آن نتوانست کار پیدا کند مگر به سفارش دوست عزیزش بسو در اداره ثبت اختراعات.
که در نهایت به پاس مقالات مشهورش به دکترای افتخاری نایل می شود.
و آن بقول شما نابغه تان (ادوارد ویتن) چهار رشته غیر مرتبط خوانده تا بلاخره به فیزیک رسید!
بقیه سخنانتان فاقد ارزش است. (که البته بی پایه سخن می رانید)

و در نهایت:

کم گوی و گزیده گوی چون در
تا ز اندک تو جهان شود پر

موفق باشید smile072
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

ebismps :

اگر واقعاً همین رو هم قبول کنید. بنده رو مشعوف ساختید. ولی باید ببینید که آیا به قول lightwave این شبیه سازی و جایگزینی غلظت با فضا-زمان درست صورت گرفته یا خیر که احتیاج به بررسی و نقد مقاله دارد. که البته در ادامه ی کار خواهید دید که کار از یکAlternative ساده فراتر می رود چون پیشگویی های جدیدی در کار خواهد بود.

از کجا میدونی ضروری نیست؟ 2- از کجا میدونی غلظت ضروریه؟ 3- زمانی به فکر یک نظریه ی جدید می افتیم که در پاره ای از موارد اشتباه باشه، ولی تو داری میگی اشتباه نیست، پس چیو میخوای درست کنی؟

از اون جایی می دونم ضروری نیست که با غلظت جاگزین کردمش و همون نتایج نسبیت عام رو توضیح دادم. 2- چون پیش گویی های بیشتری رو می کنه 3- چون پیش گویی های بیشتری رو می کنه!
فقط بگو خواص اترت چیاس و چرا جرم منفی داره؟

ضریب شکست داره، در برابر بارهای مثبت، بار مثبت و در برابر بارهای منفی بار منفی پیدا می کنه و نیز جرمش منفیه چون با همه ی این تفاسیری که گفتم نوعی پادماده ی جدیده که به طرق مختلف در حال فرار کردن از مادست. جرم منفیش در ابتدا یه حدس بود بعد متوجه شدم که یه مدل سازی صحیح ریاضی می تونه توضیح بده که این جرم منفی دقیقاً به رابطه ی خطی هابل منجر که باعث انبساط جهان می شه.

m.s.f :

حاضری یه عالمه خط بنویسی و جروبحث کنی با بچه ها ولی حاضر نیستی تو ده خط برا من اصول موضوعت رو بنویسی؟
اگه تونسته بودم دانلودش کنم بت نمیگفتم بنویسشون. حالا مشکلی که پیش نمیاد یه کپی پیسته سادس.
مگه اینکه اصول مشخصی نداشته باشی.

باید شش صفحه از هشت صفحه ی مقاله را برایتان اینجا با چندتا شکل paste کنم که مقدور نیست. لطفاً ایمیل بزنید تا مقاله را برایتان بفرستم.
مثلا چه قدر کم؟ 1- بار فوتون با طول موج 1آنگستروم چه قدره؟ 2- میدان بار فوتون چه ریختیه؟(فوتون با سرعت c حرکت میکنه، میدان فوتون هم اختلالاتش با c هست اون وقت چطور یک میدان خارجی روش اثر بذاره؟) 3- تولید زوج رو توسط فوتون باردار چطور توجیه میکنی؟
4- در واکنش بین فوتون و الکترون (به صورت الکتریکی) فوتون مجازی(نمودار فاینمن) دارید؟ چطور کار میکنه؟

1- حدود 43-^10*5 کولن بار داره (با توجه به طول موجی که گفتی) که البته این مقدار در نزدیکی یه بار خارجی مثبت، منفی است و در نزدیکی یه بار خارجی منفی، دارای علامت مثبت است. سرعت نور از دید مراجع لخت همواره ثابته بنابراین فکر نمی کنم که میدان خارجی برای اثرگذاری روی اختلالی که با سرعت نور در تغییر است مشکلی داشته باشد. 3- به ساختار فوتون وابسته است که مراحل تکاملی را طی می کند و جواب قطعی ندارم. 4- هنوز نمی دانم.
در ضمن اون اول بحث که راجع به خنثی کردن حرکت نسبی چرخشی میگفتی، چارچوب ها لخت نیستن و وقتی لخت نباشه ناظر به راحتی میفهمه که شتاب داره.خب؟

مقدار شتاب ناظر مرکزی به دلخواه قابل کنترله و میشه اون رو به نزدیک صفر رسوند (و بنابراین نمی تونه بفهمه که شتاب داره) و استفاده از نسبیت خاص برای او مجازه. و در عین حال ناظر دوار می تونه شتاب های سرسام آوری رو تحمل کنه. امیدوارم که جواب سوالتون رو داده باشم.

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

In April 1905 Einstein submitted his doctoral thesis "A New Determination of Molecular Dimensions" to the university in Zurich which was accepted in July
http://www.einstein-website.de/z_biogra ... raphy.html

In 1905 he obtained his doctor's degree.
http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/ ... n-bio.html

On 30 April 1905, Einstein completed his thesis, with Alfred Kleiner, Professor of Experimental Physics, serving as pro-forma advisor. As a result, Einstein was awarded a PhD by the University of Zürich, with his dissertation entitled, "A New Determination of Molecular Dimensions.
https://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

محض رضای اسپاگتی تان کمی مطالعه داشته باشید و بیهوده سخن نگویید.

اسپاگتی‌م کجا بود خوشگله؟! چون من می گم برای سنجشِ صحت و اعتبارِ نظریه‌یِ علمی نباید به خدا یا هر چیزِ دیگه‌ای غیر از متودِ علمی و تست و آزمایش متوسل شد، اسپاگتی‌پرست شدیم؟ smile027

aalireza نوشته است:
+ محضِ بررسیِ زندگیِ دانشمندان هم که شده، اینیشتین دکتراشو تو ۱۹۰۰ تو یکی از خفن‌ترین دانشگاه‌هایِ جهان می‌گیره و چون کار گیرش نمی‌آد می‌ره دفتر پتنت تو ۱۹۰۱

که البته اشتباهی فاحش است.
آخرین مدرک آینستاین در فیزیک مدرک کارشناسی بوده، آن هم با هزار زحمت و مشقت.
که با آن نتوانست کار پیدا کند مگر به سفارش دوست عزیزش بسو در اداره ثبت اختراعات.
که در نهایت به پاس مقالات مشهورش به دکترای افتخاری نایل می شود.

حق با شماست تو زندگی‌نامه‌یِ اینیشتین اشتباه کردم. اینیشتن در ۱۹۰۰ یه مقاله می‌نویسه تو Annals of Physics (که از معتبرترین ژورنال‌هایِ فیزیکه) که خودش یعنی تو سطحِ مادونِ دکترا کارِ تحقیقاتیِ درست و حسابی می‌کرد، توسالِ ۱۹۰۵ یه تز می‌نویسه «A New Determination of Molecular Dimensions.» که به‌خاطرش دکترا می‌گیره (افتخاری‌ش کجا بود؟) و این ادامه‌یِ حرفِ من رو تأیید می‌کنه که

...کسی رو نداشتیم که حرفی نظری بزنه ولی در عالی‌ترین سطحِ علمیِ زمان تحصیل نکرده باشه (یا بلاخره دکتراشو نگیره...

---
و آن بقول شما نابغه تان (ادوارد ویتن) چهار رشته غیر مرتبط خوانده تا بلاخره به فیزیک رسید!

دقیقاً. زبان‌شناسی خوند، بعد رفت اقتصاد و بعد رفت ریاضیِ کاربردی تو پرینستون و از اون‌طریق هم رفت فیزیکِ نظریِ پرینستون. تمامِ تحصیلاتش رو تموم کرد، رفت هاروارد واسه پست دکترا و بعد هم تدریس و بعد هم انستیتو مطالعاتِ پیشرفته. در عالی‌ترین سطوح فیزیک رو خوند، و بعد حرف زد. نه تنها تو فیزیک طوفان ایجاد کرد و هنوز هم ایجاد می‌کنه (آخرین مقاله‌یِ طوفانی همین امسال بوده که انتگرالِ مسیرِ فاینمن رو از فضایِ تویستور (که نمی‌دونم چیه) نتیجه گرفته) بلکه تو ریاضی هم غوغا کرده. h-index ایشون بالایِ‌ ۱۵۰ست و مقالاتش چند هزارتایی سایتیشن می‌خورن همه تو ژورنال‌هایِ معتبر (https://scholar.google.com/citations?us ... AAAJ&hl=en)
مشکلت رو در فهمِ این‌که ویتن با الگویی که من بالاتر آوردم نمی‌خونه یا این‌که این بابا جهانشیری کارش شبیهِ اینه و امثالهم رو متوجه نمی‌شم. smile031

---
Wisdom نوشته شده:بقیه سخنانتان فاقد ارزش است. (که البته بی پایه سخن می رانید)

و در نهایت:

کم گوی و گزیده گوی چون در
تا ز اندک تو جهان شود پر

این‌که شما خوشگل حرف بزنی و به اینیشتین بگی آینستاین و این مدل قرتی‌بازیا، ضعفِ منطقیِ تلاوت‌هایِ حضرت رو جبران نمی‌کنه. بیتِ شعر بیاری و نیاری، حماقت این گزیده‌یِ حضرت ( که تو هوپا دو گروه هست «فیزیک‌خوانده» و «فیزیک‌نخوانده» و فیزیک‌خوانده‌ها باید ساکت باشند تا فیزیک‌نخوانده‌ها راجع به فیزیک صحبت کنند) رو جبران نمی‌کنه. smile072

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

aalireza:
یا این‌که این بابا جهانشیری کارش شبیهِ اینه و امثالهم رو متوجه نمی‌شم. smile031

این‌که شما خوشگل حرف بزنی و به اینیشتین بگی آینستاین و این مدل قرتی‌بازیا،

حالا به اینشتین بگی آینستاین که خوبه چون تلفظ آمریکاییش همینه ولی وقتی جوانشیری رو جهانشیری بگی که معنیش کلاً عوض می شه! smile021

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

الان اینایی که واردش شدید در رد یا اثبات نظریه ایشون هست؟
من کمی از مطالب ایشون رو خوندم اما دانش و تعمق کافی برای اظهار نظر رو نداشتم.
اینکه ایشون چطور حرف می زنه ربطی به اینکه چی آورده ارائه بده نداره.
رفتار حرفه ای شخصیت رو کاملا جدا از دانش می دونه. البته این به این معنی نیست که کسی شخصیتش طوری باشه یا نه.
این که اسمش رو گذاشته انهدام یا بمب یا ترکوندن یا هر چیز دیگه هم ربطی به مطلب نداره.
حالا جهان شیری، جوان شیری، انیشتین یا اونیشتین.

به مطلب اصلی بپردازید لطفا و نقد هاتون در راستای علمی باشه.
این ها اسمش حاشیه هست.

ادامه بدید ببینیم سرنوشت این ادعا چی می شه.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

درود
فکر نمیکنم مساله اصلی در انتقادات هیچ کدوم ما نحوه حرف زدن ایشون بوده باشه
انتقاد ها هم اکثرا علمی بود

واضح ترین چیزی که من میگم اینه که مسیر طی شده برای نوشتن این مقاله از صحت کافی برخوردار نیست.
به علاوه وجود چندین تاپیک با همین مضمون توی همین فروم معنی ای جز ساده گرفتن مساله پیچیده ای مثل نسبیت نداره

اکثر کسانی که اینجا هستند اطلاعات ناقصی از نسبیت ها دارند. نسبیت خاصیت عجیبی داره که هرکسی اون رو بخونه فکر میکنه درک صحیحی ازش پیدا کرده اما این ابتدای تفکر اشتباه در این باره ست

شما اگه مقاله علمی تدوین کرده باشید میدونید هر کسی مقاله ای رو نقد میکنه به شکل اگاهانه این کار رو انجام میده، به این معنا که در قدم اول بر مقاله نوشته شده مسلط میشه
تمام جنبه هاش رو بررسی میکنه و دونه به دونه اشکالاتش رو بیان میکنه
مرحله بعدی میشه تکامل (و نه رد) نظریه مطرح شده
به این صورت که فرد میاد از ابتدا نقاط مورد اشکال رو کاملا بررسی میکنه و دونه به دونه رو با مباحث متعالی تر (و نه الزاما ساده تر) جایگزین میکنه.

اشکال بزرگ دیگه ای که من با خوندن چند خط مقاله به نظرم رسید (و شاید هم این اشکال به نوشته ایشون وارد نباشه) اشتباه گرفتن ناظر با یک انسانه.
ناظر در نسبیت عبارت است از یک ساعت و یک خط کش! و هیچ ربطی به دید بصری انسان نداره.

حالا شما بفرمایید با این تفاسیر انتقاد علمی چه جایگاهی داره جز مخدوش کردن ذهن یکسری از دوستان تازه کار تر؟ و اشتباه گرفتن نسبیت ها با یه نظریه پیش پا افتاده؟

من قبلا هم گفتم، ایشون کافیه کمتر از یک سال بر نسبیت ها درست همون طور که هستند (با همه ریاضیات حجیم و پیچیده اون ها) تسلط پیدا کنند و بعد با یک دید کاملا اگاهانه کارشون رو ادامه بدند
این مسیر ت اینجا دچار اشکاله

امیدوارم بعد از جدی گرفتن بیشتر مساله با بزرگان این علم مشورت کنند و نه صحبت در چنین فروم هایی که صحت دانش خیلی از افراد نظر دهنده نامشخصه

موفق باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
m.s.f

تماس:

پست توسط m.s.f »

از اون جایی می دونم ضروری نیست که با غلظت جاگزین کردمش و همون نتایج نسبیت عام رو توضیح دادم. 2- چون پیش گویی های بیشتری رو می کنه 3- چون پیش گویی های بیشتری رو می کنه!

در این مورد نمیتونم بحث کنم چون در موردش زیاد نمیدونم.
ضریب شکست داره، در برابر بارهای مثبت، بار مثبت و در برابر بارهای منفی بار منفی پیدا می کنه و نیز جرمش منفیه چون با همه ی این تفاسیری که گفتم نوعی پادماده ی جدیده که به طرق مختلف در حال فرار کردن از مادست. جرم منفیش در ابتدا یه حدس بود بعد متوجه شدم که یه مدل سازی صحیح ریاضی می تونه توضیح بده که این جرم منفی دقیقاً به رابطه ی خطی هابل منجر که باعث انبساط جهان می شه.

اینم همینطور
1- حدود 43-^10*5 کولن بار داره (با توجه به طول موجی که گفتی) که البته این مقدار در نزدیکی یه بار خارجی مثبت، منفی است و در نزدیکی یه بار خارجی منفی، دارای علامت مثبت است.

با این گفتت بعید میدونم که به پایستگی بار اعتقاد داشته باشی.(بعید میدونم قابل توجیه باشه چون تابحال ندیدم بار پایسته نباشه)
یعنی جایی که میدان خارجی نیست فوتون بار نداره ولی در حضور میدان بار داره؟
چطور بار تولید میشه؟
تو که گفتی اثر جانبی اترت باعث وجود بار میشه حالا پس به میدان چه دخلی داره؟
توی درآشامی فوتون در اتم وقتی الکترون فوتون رو جذب میکنه، تکلیف بار فوتون چی میشه؟ (تغییر شعاعی در حرکت الکترون، غیر از تغییر شعاع معمول رخ میده؟)
سرعت نور از دید مراجع لخت همواره ثابته بنابراین فکر نمی کنم که میدان خارجی برای اثرگذاری روی اختلالی که با سرعت نور در تغییر است مشکلی داشته باشد.

این دقیقا یکی از عوامل مشکله. میشه بگی میدانی که چشمه اش با سرعت نور حرکت میکنه چه شکلیه؟(این یکی از مسایل محرک نسبیته)
3- به ساختار فوتون وابسته است که مراحل تکاملی را طی می کند و جواب قطعی ندارم. 4- هنوز نمی دانم.

شما با استفاده از قوانین پایستگی هم باید بتونید جواب بدید.
مقدار شتاب ناظر مرکزی به دلخواه قابل کنترله و میشه اون رو به نزدیک صفر رسوند (و بنابراین نمی تونه بفهمه که شتاب داره) و استفاده از نسبیت خاص برای او مجازه.

به هر حال شتاب داره و حرکت شتابدار هم کاملا مشخصه چه زیاد چه کم و ناظر به هر حال تشخیصش میده.
استفاده از نسبیت خاص برای او مجازه.

نه نیست.
و در عین حال ناظر دوار می تونه شتاب های سرسام آوری رو تحمل کنه.

چه ربطی به موضوع داره. مگه بحث تحمل یا عدم تحمله؟ بحث توان اندازه گیری یا عدم اندازه گیریه.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

ویستاM :

اشکال بزرگ دیگه ای که من با خوندن چند خط مقاله به نظرم رسید (و شاید هم این اشکال به نوشته ایشون وارد نباشه) اشتباه گرفتن ناظر با یک انسانه.
ناظر در نسبیت عبارت است از یک ساعت و یک خط کش! و هیچ ربطی به دید بصری انسان نداره.

ظاهراً شما خودتون نسبیت رو به درستی درک نکرده اید: در نسبیت همه ی پیشگویی ها و منطق ها ابتدا بر اساس مشاهده صورت می گیرد و سپس به سایر پدیده ها تعمیم داده می شود. یعنی ابتدا با استفاده از ساعت نوری که امری کاملاً وابسته به مشاهده است و همینطور مفهوم همزمانی، ابتدا زمان و مکان دچار دگرگونی های مشاهده ای می شوند و سپس این تبدیلات به هر خطکش و ساعتی بدون در نظر گرفتن ساختار آن ها تعمیم داده می شوند. عزیز دل، تمام پارادوکس هایی که تا الان توی نسبیت مطرحه مثل دوقلوها، نردبان و بل همه به خاطر اینه که نسبیت بر اساس مشاهده ی ناظر تدوین شده.

امیدوارم بعد از جدی گرفتن بیشتر مساله با بزرگان این علم مشورت کنند و نه صحبت در چنین فروم هایی که صحت دانش خیلی از افراد نظر دهنده نامشخصه

با اون باصطلاح بزرگان مشورت کردم و از اون ها هم نام برده ام ولی هیچ کدوم به شکل شما نظریه رو رد نکردن. اینجا صحت دانش خیلی از افراد زیر سواله با شما کاملاً موافقم. این رو مخصوصاً بعد از شنیدن نظرات شما و امثال شما بیشتر درک کردم!

m.s.f:

با این گفتت بعید میدونم که به پایستگی بار اعتقاد داشته باشی.(بعید میدونم قابل توجیه باشه چون تابحال ندیدم بار پایسته نباشه)
یعنی جایی که میدان خارجی نیست فوتون بار نداره ولی در حضور میدان بار داره؟
چطور بار تولید میشه؟
تو که گفتی اثر جانبی اترت باعث وجود بار میشه حالا پس به میدان چه دخلی داره؟
توی درآشامی فوتون در اتم وقتی الکترون فوتون رو جذب میکنه، تکلیف بار فوتون چی میشه؟ (تغییر شعاعی در حرکت الکترون، غیر از تغییر شعاع معمول رخ میده؟)

منظور من از میدان حضور یه بار خارجیست. با این وجود می توان از برخی روابط میدان در این نظریه بهره برد. نکته ی خوبی رو اشاره کردی فوتونی که به سمت یه الکترون حمله می کنه به علت دارا بودن بار مثبت، بیشتر به سمت اون کشیده می شه ولی احتمالاً تغییر زاویه ی جزئی ای باید مثلاً در آزمایش کامپتون رویت بشه هر چند که مقدار تغییر زاویه نسبت به حالت معمول به علت ناچیز بودن بار فوتون کوچکه ولی شاید قابل ردیابی باشه.
به هر حال شتاب داره و حرکت شتابدار هم کاملا مشخصه چه زیاد چه کم و ناظر به هر حال تشخیصش میده.

شتابی که از نظر ریاضی می توان آن را به صفر میل داد، معادل همان بی شتابیست و ناظر نمی تواند آن را درک کند.
استفاده از نسبیت خاص برای او مجازه.

نه نیست.

چرا هست! چون ناظر مرکز لخت است. در مقاله گفتم که این مثال خود اینشتین است. مقاله را بخوانید و از رفرنس اطلاع یابید.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

شتاب، هرچند کوچک، در زمان های بزرگ باعث تغییر در سرعت خواهد شد و قابل ردیابی است. مگر این که شتابش کمتر از اندازه های پلانک باشه!
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

[email protected] نوشته شده:ظاهراً شما خودتون نسبیت رو به درستی درک نکرده اید: در نسبیت همه ی پیشگویی ها و منطق ها ابتدا بر اساس مشاهده صورت می گیرد و سپس به سایر پدیده ها تعمیم داده می شود. یعنی ابتدا با استفاده از ساعت نوری که امری کاملاً وابسته به مشاهده است و همینطور مفهوم همزمانی، ابتدا زمان و مکان دچار دگرگونی های مشاهده ای می شوند و سپس این تبدیلات به هر خطکش و ساعتی بدون در نظر گرفتن ساختار آن ها تعمیم داده می شوند. عزیز دل، تمام پارادوکس هایی که تا الان توی نسبیت مطرحه مثل دوقلوها، نردبان و بل همه به خاطر اینه که نسبیت بر اساس مشاهده ی ناظر تدوین شده.

درود
من ادعای درک نسبیت ندارم اما تقریبا مطمئنم معنی مشاهده دید انسان نیست
بهر حال اشکالات دیگه ای به نوشته شم وارده که این بخشی از اونهاست

[email protected] نوشته شده:با اون باصطلاح بزرگان مشورت کردم و از اون ها هم نام برده ام ولی هیچ کدوم به شکل شما نظریه رو رد نکردن. اینجا صحت دانش خیلی از افراد زیر سواله با شما کاملاً موافقم. این رو مخصوصاً بعد از شنیدن نظرات شما و امثال شما بیشتر درک کردم!

بنده نوشته شما رو رد نکردم چون در جایگاه رد یا تاییدش نیستم
به اصطلاح بزرگان هم ایده جالبی برای تایید اجباری نوشته هاتونه
بیش ازین هم جایی برای اظهار نظر نیست چون تمامی سوالات من و دوستان بی پاسخ باقیست

پیروز باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
m.s.f

تماس:

پست توسط m.s.f »

نه نشد.

مثه اینکه شما هر کدوم ازسوالای منو که دلت میخاد انتخاب میکنی، تازه جواب حاشیه ای میدی کم کم داره اثبات میشه حق با بقیس.

به سوالای زیر دونه دونه جواب بدید:
1- یعنی جایی که میدان خارجی نیست فوتون بار نداره ولی در حضور میدان بار داره؟فوتون میدان بار رو حس میکنه نه چیز دیگه ای رو، که ما هر میدانی رو میتونیم به کار ببریم و نباید فرقی بکنه. شما بگو با ایجاد میدانی توسط خازن چرا فوتون باردار نمیشه؟

2- تو که گفتی اثر جانبی اترت باعث وجود بار میشه حالا پس به میدان چه دخلی داره؟
مگه نگفتی اتر بار به وجود میاره حالا چی شد یهو به بار بستگی پیدا کرد؟

3- توی درآشامی فوتون در اتم وقتی الکترون فوتون رو جذب میکنه، تکلیف بار فوتون چی میشه؟ (تغییر شعاعی در حرکت الکترون، غیر از تغییر شعاع معمول رخ میده؟) این یکی برام مهمه که جواب بدی.

4- با توجه به فوتون باردارت، تولید زوج رو توجیه کن؟( این رو توجیه کن چون کاملا قابل اندازه گیریه)

5-
سرعت نور از دید مراجع لخت همواره ثابته بنابراین فکر نمی کنم که میدان خارجی برای اثرگذاری روی اختلالی که با سرعت نور در تغییر است مشکلی داشته باشد.

این دقیقا یکی از عوامل مشکله. میشه بگی میدانی که چشمه اش با سرعت نور حرکت میکنه چه شکلیه؟(این یکی از مسایل محرک نسبیته)

6-
شتابی که از نظر ریاضی می توان آن را به صفر میل داد، معادل همان بی شتابیست و ناظر نمی تواند آن را درک کند.

از ریاضی با فیزیک فرق میکنه. شما با کم کردن طول میخوای شتابو کم کنی چه قدر طول کم شه؟ هر قدر باشه بازم شتاب داره.

7-
چرا هست! چون ناظر مرکز لخت است.
میدونی چارچوب لخت چیه دیگه؟ اجسام چرخنده کلا لخت نیستن. مرکز لخت چیه؟

8-
نکته ی خوبی رو اشاره کردی فوتونی که به سمت یه الکترون حمله می کنه به علت دارا بودن بار مثبت، بیشتر به سمت اون کشیده می شه ولی احتمالاً تغییر زاویه ی جزئی ای باید مثلاً در آزمایش کامپتون رویت بشه هر چند که مقدار تغییر زاویه نسبت به حالت معمول به علت ناچیز بودن بار فوتون کوچکه ولی شاید قابل ردیابی باشه.

الف- منظورت از این که بیشتر به سمتش کشیده میشه چیه؟(فوتون که سرعتش ثابته نسبت به همه)
ب- تکلیف بار فوتون بعد از برخورد چی میشه؟
ج- شما باید تمامی آزمایشات مربوط به فوتون و الکترون مثل تابش ترمزی را توجیه کنید. میتونید؟

9- اگه یه فوتون باردار رو توی یه میدان همراستا با سرعتش بندازیم چی میشه؟

یه نکته: اون چه که شما نظریه بهش میگید منو یاد فیزیک 200-300 سال پیش میندازه که برای هر چیزی که نمیتونستند توضیح بدن یه جوهر از تو جیبشون در می اوردند.
شما همه چیز رو میخوای تغییر بدی اونم با اوردن یه سری چیزا که مسلم شده وجودی نداره.
پایستگی ها رو هم میخوای به هم بریزی؟
دانشگاهی ها بی تجربه نیستند بلکه با موانع به خوبی اشنایی دارند یعنی میدونند که نباید پایستگی نقض بشه.
مقالت تو نیچرز چاپ بشه یا تو هفته نامه دم محلمون اصلا مهم نیست. مهم فرض های درست و در آخر نتیجه ی درسته. این طور به نظر میرسه که شما در فرض های اولیه تون هم مشکل دارید.
هر اون چه که شما میگی نه قابل آزمایشه ونه مشکلی رو حل میکنه. بیشتر سعی میکنی فلسفی حرف بزنی تا فیزیکی .
خوشت بیاد یا نه در فیزیک باید ریاضی به کار ببری و اگرنه مثه بعضیا میگی "من میدونم که فلانه..." .
نظریه ی علمی باید قابل آزمایش باشه.
برای داشتن یه نظریه ی خوب، مهمترین چیز کمترین و ساده ترین اصوله که شما بعید میدونم داشته باشید.

ارسال پست