دروس فیزیکی مکانیک و هوا وفضا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Reza newton

نام: Reza Newton !

سپاس: 29

تماس:

دروس فیزیکی مکانیک و هوا وفضا

پست توسط Reza newton »

سلام.توی مهندسی هوا وفضا دروس فیزیکی که میخونن از مکانیک کمتره؟من عاشق فیزیکم از طرفی عاشق موشک و سفینه و کاوشگرم هستم.میخواستم کمک کنید بفهمم اگه هواوفضا بخونم ایا از مباحث زیبای مکانیک بی بهره میشم؟
هر که گردد مبتلا اندر فراق.....اوشناسد شرح درد اشتیاق
یا ابالفضل ابن علی

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

Re: مهن سی مکانیک و هوا وفضا

پست توسط Archimedes »

Reza newton نوشته شده:سلام.توی مهندسی هوا وفضا دروس فیزیکی که میخونن از مکانیک کمتره؟من عاشق فیزیکم از طرفی عاشق موشک و سفینه و کاوشگرم هستم.میخواستم کمک کنید بفهمم اگه هواوفضا بخونم ایا از مباحث زیبای مکانیک بی بهره میشم؟

در جوابتون باید بگم که مهندسی هوا فضا در 80 درصد دروس با مهندسی مکانیک مشترک است.
و حتی میتونم بگم که تمام دروس مهندسی مکانیک به جز طراحی اجزا و احتمالا یک درس دیگه که حضور ذهن ندارم یکیه.
چند واحدی که بیشتر از مهندسی مکانیک داره عبارتند از مکانیک پرواز 1و2، آئرودینامیک، اصول جلوبرندگی(پیشرانش جت)، طراحی هواپیما، و پایداری و کنترل هواپیما می باشد.
پس با خیال راحت می تونید این رشته رو بخونید چون مهندسی هوا فضا بهشت مکانیکه
در ضمن باید بگم که در مورد سفینه فضایی و کاوشگر و ماهواره شما به تنهایی قادر نیستید تمام اونها رو طراحی کنید و معمولا طراحی همچین سیستم هایی به تیم کاملی از تمامی متخصصان در حوزه های مهندسی برق کنترل و الکترونیک و مخابرات، مهندسی رباتیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، فیزیک، ریاضی، و... نیاز هست.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
Reza newton

نام: Reza Newton !

سپاس: 29

تماس:

Re: مهن سی مکانیک و هوا وفضا

پست توسط Reza newton »

Archimedes نوشته شده:
Reza newton نوشته شده:سلام.توی مهندسی هوا وفضا دروس فیزیکی که میخونن از مکانیک کمتره؟من عاشق فیزیکم از طرفی عاشق موشک و سفینه و کاوشگرم هستم.میخواستم کمک کنید بفهمم اگه هواوفضا بخونم ایا از مباحث زیبای مکانیک بی بهره میشم؟

در جوابتون باید بگم که مهندسی هوا فضا در 80 درصد دروس با مهندسی مکانیک مشترک است.
و حتی میتونم بگم که تمام دروس مهندسی مکانیک به جز طراحی اجزا و احتمالا یک درس دیگه که حضور ذهن ندارم یکیه.
چند واحدی که بیشتر از مهندسی مکانیک داره عبارتند از مکانیک پرواز 1و2، آئرودینامیک، اصول جلوبرندگی(پیشرانش جت)، طراحی هواپیما، و پایداری و کنترل هواپیما می باشد.
پس با خیال راحت می تونید این رشته رو بخونید چون مهندسی هوا فضا بهشت مکانیکه
در ضمن باید بگم که در مورد سفینه فضایی و کاوشگر و ماهواره شما به تنهایی قادر نیستید تمام اونها رو طراحی کنید و معمولا طراحی همچین سیستم هایی به تیم کاملی از تمامی متخصصان در حوزه های مهندسی برق کنترل و الکترونیک و مخابرات، مهندسی رباتیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، فیزیک، ریاضی، و... نیاز هست.

خیلی ممنون.منو از یک درگیریه ذهنی بزرگ نجات دادین...خیلی ممنون.
هر که گردد مبتلا اندر فراق.....اوشناسد شرح درد اشتیاق
یا ابالفضل ابن علی

ali.rs.1374

نام: علیرضا

سپاس: 115

Re: دروس فیزیکی مکانیک و هوا وفضا

پست توسط ali.rs.1374 »

به قول دوستمون 80 درصد دروس هوا فضا مربوط به رشته مکانیکه اما منظور مکانیک سیالات نه جامدات و نه ساخت و تولید
در کارشناسی من دیدم که بچه های مکانیکم میتونن ترم ششم گرایش خودشونو هوافضا بکنن
که باید دروس تخصصی انتخابی زیر رو انتخاب بکنن
1-اصول جلوبرنده ها
2-توربین گاز و موتر جت
3-طراحی هواپیما
4-تحلیل سازه های هوایی
5-دینامیک پرواز عمومی
6-آیرودینامیک
7-طراحی سازه های هوایی
8-دینامیک گاز ها
9-سوخت و احتراق
10-سیستم های کنترل و اویونیک
11-شبیه سازی سیستم های دینامیکی و کنترل

البته دارم میگم اگه رشتت مکانیک باشه ترم شیش به بعد این دروس رو باید پاس کنی
البته نه هموشونو smile072
مدعی خواست که آید به تماشاگه راز
دست رد آمد و بر سینه ی نامحرم زد

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

ببخشید اول اینکه کی اینجا هوافضا می خونه ؟ دوم اینکه من هم مهندس هوافضا دیدم ، هم مکانیک . مهندس هوافضا هایی که من دیدم مهندس مکانیک هم بودن ولی مهندس مکانیک ها نه . در واقع هوافضا زیر مجموعه مکانیک بوده و چند سالی هست که به یک رشته مجزا تبدیل شده و یه سری دروسی که مربوط به تحلیل حرکت جسم در هوا است بهش اضافه شده که دوستان اشاره کردند . با ثپاث smile039

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

دوست عزیز کلا در دانشگاه سه رشته داریم که دروس مکانیک زیاد داره.
مهندسی هوافضا - مهندسی کشتی سازی - مهندسی مکانیک.
اولی تعدادی واحد اضافی مخصوص اجسام پرنده داره که اون رشته رو منحصر به هوانوردی و فضانوردی میکنه.
دومی چند واحد اضافی برای اجسام شناور در آب داره
و سومی واحد های اضافی برای اجسام متحرک بر روی سطح زمین.
و این موضوع هم وجود داره که در گذشته در ایران مهندسی هوافضا از زیر شاخه های مکانیک سیالات بوده.
ولی چند سالی است که بطور کامل از مهندسی مکانیک جدا شده و به عنوان رشته ای مستقل و در سطح حرفه ای در دانشگاه های صنعتی امیر کبیر - صنعتی شریف - علم و صنعت - خواجه نصیر طوسی در سطح حرفه ای و تا مرحله دکترا در گرایشات مهندسی فضایی - طراحی اجسام پرنده - آئرودینامیک - مکانیک پرواز - پیشرانش ارائه میشه.
البته در دانشگاه های نظامی مالک اشتر و امام حسین هم در گرایشات موتور موشک و ... تدریس میشه.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

ali.rs.1374

نام: علیرضا

سپاس: 115

پست توسط ali.rs.1374 »

در کل رشته خیلی خوبیه ولی اگه آدم خود مکانیک رو بخونه بهتره
مکانیک رشته جامع و گسترده ای
مدعی خواست که آید به تماشاگه راز
دست رد آمد و بر سینه ی نامحرم زد

نمایه کاربر
Reza newton