همگام با هم تا کنکور ارشد بهمن ۹۳

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مادلین

سپاس: 72

همگام با هم تا کنکور ارشد بهمن ۹۳

پست توسط مادلین »

رقابت علمی!

تصمیم گرفتم (در واقع یک هفته است که شروع کردم) برای کنکور ارشد ۹۴ که تاریخ برگزاریش می شه بهمن ۹۳، بشینم و بخونم.
در این تاپیک با افراد دیگه ای که برای این کنکور دندان تیز کرده اند، دور هم جمع می شیم و از حال و روز درس خواندمان، آزمونهایمان، منابع درسی و هر چی به کنکور فیزیک/فوتونیک ۹۴ مربوط میشه گپ میزنیم و به اشتراک میگذاریم.
من این تاپیک رو بوکمارک می کنم. شما هم بوکمارک کنید smile043
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اول کار باید بدونیم که چی امتحان می گیرند: عکس پیوست
چه سرفصلهایی در امتحان میاد:
http://www.parseh.ac.ir/parseh/attachme ... /Fizik.pdf
http://mahan.ac.ir/images/page/%D9%81%D ... %DA%A9.pdf
http://mahan.ac.ir/images/page/fizik.pdf
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

من در هفته اول مطالعه:
اولین درس کوانتوم رو انتخاب کردم. خودم از روی کتاب Quantum Mechanics DeMYSTiFieD نوشتهٔ David McMahon (انتشارات مک گروهیل) دارم می خونم. انگلیسی ساده ای داره. اگر قرار بود فارسی بخونم برای تابستان کتاب زتیلی (بخاطر رویکرد ریاضیاتیش) رو انتخاب می کردم.
(متاسفانه عادت ندارم چند تا درس رو همزمان جلو ببرم، بنابراین کوانتوم و ریاضی فیزیک - که در اولی ضعیف و در دومی متوسط هستم رو فعلا انتخاب کردم که جلو ببرم)
کوانتوم رو مبحث «پاریته»ام. تقریبا صفحه 90 کتابی که انتخاب کردم.
برای ریاضی فیزیک ابتدا دارم از روی کتاب جبر خطی دانشجوهای رشته ریاضی، مبحث ماتریس ها و فضاهای برداری رو مطالعه میکنم. به خود ریاضی-فیزیک که برسم تصمیم ندارم «ارفکن» رو از اول تا آخر بخونم چون بنظرم کتاب خوبی نیست یا شاید بخاطر ترجمه اش باشه. هر کدام از مبحث هایی که از این درس در کنکور میاد رو احتمالا از کتابهای مختلف مطالعه کنم.
دوشنبه (کمی بخاطر فوتبال!) و چهارشنبه درس نخواندم.
برنامه زبان انگلیسی هم با کمک نرم افزار Anki (برای موبایل) روی گسترش دایره لغات چیدم.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

مادلین

روش مطالعه

پست توسط مادلین »

تکنیک‌های تمرکز در مطالعه: https://darsnameh.com/course/203
جهت ثبت نام در این دوره مکاتبه ای رایگان کافیست یک ایمیل خالی به [email protected] ارسال نمائید
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

مادلین

Re: همگام با هم تا کنکور ارشد بهمن ۹۳

پست توسط مادلین »

من در هفته دوم:
کوانتوم۱ تقریبا تمام شد (دیروز). یعنی سرفصل استاندارد وزارت علوم رو پوشش دادم. دارم روی اضافاتی که در کنکورهای گذشته اومده کار می کنم. هنوز سرغ تست و کوانتوم۲ نرفتم. از فردا شاید! کوانتوم زتیلی رو هم از شنبه ای که گذشت (هفته سوم)شروع کردم.
پراکندگی موضوعات ریاضی فیزیک ترسناک شده برام. فکر کنم این یکی رو حتما باید با تست های دو-سه سال گذشته جلو برم تا وقتم روی مباحث غیرضرورری هدر نرود.
فعلا برای غول الکترومغناطیس برنامه نداریم اما فیزیک پایه رو از اول هفته سوم با مبحث الکتریسیته شروع کردم. منبع همان هالید.
چهارشنبه هفته ذوم درس نخواندم.
ساعت مفید مطالعه ام به طور میانگین رسیده به 6 تا 7 ساعت که 9 تا 10 ساعت از روز رو پوشش میده. نسبت به هفته دوم 1 ساعت پیشرفت داشتم.
اگر تابستان نبود می رفتم کتابخانه اما این گرما رفت و امد رو مشکل می کنه!
برنامه این هفته ای که در اون قرار دارم یعنی هفته سوم:
کوانتوم زتیلی+تست
ریاضی فیزیک
الکتریسیته پایه
و آخر هفته شاید نسبیت!

یک کار جالب که یاد گرفتم انجام بدم اینه که مدت زمانی که هر مبحث/فصل وقت می بره تا مطالعه کنم رو در فهرست کتاب یاد داشت می کنم. می‌گن برای هفته های پایانی نزدیک به کنکور خیلی به کار میاد.

asi69

سپاس: 2

پست توسط asi69 »

سلام..... نمیدونم باید الان خوشحال باشم یا غمزده.....
اراده ی قوی دارید و خوب شروع کردبن... منتهی چند تا چیز ذهن منو خیلی مشغول کرده....
اول: شما دارین منابع ( منظورم کتابهای مرجع ) رو میخونید... بدون هیچ تستی.... بهتر نبود سراغ کتابها یا جزوه هایی که هم خلاصه برداری شده ان و هم تست دارن میرفتین...اینطوری زمان بیشتری برای خودتون آزاد میکردین.
دوم: شما اول کوانتوم رو شروع کردید.... یعنی در پایه ی این درس مشکل خاصی ندارین که یک ضرب رفتین سراغش... بهتر نبود از پایه اول شروع میکردین؟....
سوم: من به شخصه از چند مرجعی خوندن وحشت دارم.... چند تا تجربه داشتم که تهش جز گیجی و سرگردانی بین مطالب چیزی عایدم نشده....
ببخشید ولی نظراتم رو گفتم....امیدوارم ناراحت نشین.... من خودم شروع کردم...میدونم تو چند تا درس مشکل اساسی دارم... ولی از شناختی که از خودم دارم میدونم خرجش تمرین و تکرار مطالب جمع بندی شده ی کتاب ها ست...
من منابع رو دارم اما کتاب های راهیان ارشد رو هم گرفتم و همینطور پایه ی مدرسان و تحلیلی پوران پژوهش... خوندن از روی این کتاب ها هم برام بهتره هم در زمانم صرفه جویی میشه و هم زمان که تفهیمی یاد میگیرم و تستشون هم میزنم....
فعلا که دارم پایه رو مخونم و امیدوارم تا اوایل مرداد ماه تمومش کنم البته همزمان با جدید و ریاضی فیزیک اگه بشه... برای مرداد تا اوایل شهریور هم روی مغناطیس و کوانتوم که در اولی میشه گفت خوبم و در دومی افتضاح...زبان رو هم شروع میکنم...برای شهریور تا مهرماه هم روی ترمو و تحلیلی مانور میدم....
تصمیم دارم تو تابستون یعنی تا اوایل مهر ماه حداقل 70 درصد مطالب رو بخونم...فقط تنها مشکلی که دارم ساعت مطالعه ام هستش...باید بیشتر کار کنم...

امیدوارم که امسال بهترین نتیجه رو بگیرید....
شاید زندگی ان جشنی نباشد که ما ارزویش را داشتیم...اما حال که به ان دعوت شده ایم پس بگذار تا میتوانیم شاد باشیم...

مادلین

پست توسط مادلین »

هفته سوم:
کتاب زتیلی تمام شد (فقط جلد اولش را داشتم)
در الکتریسیته پیشرفتی نداشتم- فقط دو فصل، چون وقتی زتیلی رو گرفتم دستم یک نفس تا آخرش رفتم و وقتی برای سایرین نشد! هفته قبل تست کار نکردم و گذاشتم چند روزی از مطالعه بگذره. البته تمرینها رو حل کردم که چون کتاب راهنمای حل-تمرین نداشتم خیلی وقت گیر بود. تا اینجای کار، کوانتوم1 رو از دو منبع مطالعه کردم. از اول این هفته (هفته 4م) دارم تست هاش رو کار میکنم.
سعی می کنم بر شعفم برای کوانتوم غلبه کنم و الکتریسیته و ریاضی-فیزیک رو جلو ببرم. برای ریاضی فیزیک تصمیم گرفتم با این دوره کلاسی جلو برم و مطالبی که از جبر خطی در دو هفته اول خوندم در این درس هم اشاره شده و در کوانتوم هم خیلی کمک کرد. هرچند وقت زیادی ازم گرفت زیرا نمی تونستم انتخابی عمل کنم: نمی دونستم چی رو بخونم و چی رو کنار بزنم!
asi69 نوشته شده:اول: شما دارین منابع ( منظورم کتابهای مرجع ) رو میخونید... بدون هیچ تستی.... بهتر نبود سراغ کتابها یا جزوه هایی که هم خلاصه برداری شده ان و هم تست دارن میرفتین...اینطوری زمان بیشتری برای خودتون آزاد میکردین.
- برای ارشد دو روش کلی مطالعه وجود داره:
روش اول) تسلط
روش دوم) دوپینگ
که هیچ کدوم از نظر نتیجه در ارشد، بر دیگری مزیت نداره! در روش تسلط کتابهای مرجع اولویت دارند و باید مفهومی پیش رفت، سپس به سراغ تست رفت. در روش دوپینگ، اولویت با تست است که حتی تا مرز حفظ کردن بعضی از تست ها (در اثر تست زدن زیاد) پیش میره.
هر داوطلبی با توجه به روحیه خودش، روش خودش رو انتخاب می کنه. من تا مسلط نباشم نمی تونم برم سراغ تست/تمرین! یک نوع احساس گناه می‌کنم! و دلیل دیگری هم دارم: به دلیل اجبار به کار بعد از دوره لیسانس، چند سالی از از کتابهام دور بودم!
asi69 نوشته شده:دوم: شما اول کوانتوم رو شروع کردید.... یعنی در پایه ی این درس مشکل خاصی ندارین که یک ضرب رفتین سراغش... بهتر نبود از پایه اول شروع میکردین؟....
کوانتوم از درس هایی است که به پیشنیاز نیاز نداره! حتی میشه در ترم اول دانشگاه تدریسش کرد :) فقط کافیه از مکانیک تحلیلی کمی هامیلتونین یادتون باشه و قوه ریاضی خوبی داشته باشید.
سوم: من به شخصه از چند مرجعی خوندن وحشت دارم.... چند تا تجربه داشتم که تهش جز گیجی و سرگردانی بین مطالب چیزی عایدم نشده...
بله، چند مرجعی نباید خوند، چون قبل از گیجی، به علت هم پوشانی مطالب، اتلاف وقت رو به دنبال داره و برای ارشد وقت بسیار بسیار کمی پیش رو داریم.
من چند مرجعی نمی خونم. برای کوانتوم، زتیلی رو انتخاب کردم. کتاب انگلیسی Quantum Mechanics DeMYSTiFieD رو در هفته اول برای این مطالعه کردم چون می دونستم که می تونم سریع تمومش کنم (قبلترها یکبار مطالعه اش کرده بودم)

برای شما هم آرزوی موفقیت در کنکور رو دارم.

foroharism

سپاس: 1

پست توسط foroharism »

مادلین نوشته شده:من در هفته دوم:
کوانتوم۱ تقریبا تمام شد (دیروز). یعنی سرفصل استاندارد وزارت علوم رو پوشش دادم. دارم روی اضافاتی که در کنکورهای گذشته اومده کار می کنم. هنوز سرغ تست و کوانتوم۲ نرفتم. از فردا شاید! کوانتوم زتیلی رو هم از شنبه ای که گذشت (هفته سوم)شروع کردم.
پراکندگی موضوعات ریاضی فیزیک ترسناک شده برام. فکر کنم این یکی رو حتما باید با تست های دو-سه سال گذشته جلو برم تا وقتم روی مباحث غیرضرورری هدر نرود.
فعلا برای غول الکترومغناطیس برنامه نداریم اما فیزیک پایه رو از اول هفته سوم با مبحث الکتریسیته شروع کردم. منبع همان هالید.
چهارشنبه هفته ذوم درس نخواندم.
ساعت مفید مطالعه ام به طور میانگین رسیده به 6 تا 7 ساعت که 9 تا 10 ساعت از روز رو پوشش میده. نسبت به هفته دوم 1 ساعت پیشرفت داشتم.
اگر تابستان نبود می رفتم کتابخانه اما این گرما رفت و امد رو مشکل می کنه!
برنامه این هفته ای که در اون قرار دارم یعنی هفته سوم:
کوانتوم زتیلی+تست
ریاضی فیزیک
الکتریسیته پایه
و آخر هفته شاید نسبیت!

یک کار جالب که یاد گرفتم انجام بدم اینه که مدت زمانی که هر مبحث/فصل وقت می بره تا مطالعه کنم رو در فهرست کتاب یاد داشت می کنم. می‌گن برای هفته های پایانی نزدیک به کنکور خیلی به کار میاد.
درود به شما من یه 2، 3 هفته ای هست که شروع کردم گرچه هفته پیش اندکی در درس خوندنم تاخیر افتاد اما دوباره رو دور افتادم و روزی 4 تا 5 ساعت رو میخونم.راستش منم کتاب هالیدی جلد 1 رو تموم کردم البته بدون تمرین و از اونجایی که پایه ریاضیاتم ضعیفه دارم کتاب آرفکن جلد 1 رو میخونم الانم دقیقا صفحه 78 کتابم البته من با تمریناش میخونم و همینطور هم که شما گفتی یه خورده کتاب بد فورمیه ولی اگر رگ خوابش دستت بیاد حله.
کتاب آرفکن رگ خواب داره باید هرجاشو که روش فکر کردی نفهمیدی خیلی بهش گیر ندی و از خیرش بگذری مثلا صفحه 16 کتاب من هیچی از اون شرط تعامد نفهمیدم و ازش گذشتم.ولی کتاب خوبیه.وقتی که داری با فرمولهای ریاضی سر و کله میزنی موقعی که مثلا میرم کتاب مثلا مکانیک سایمون رو نگاه میکنم واسم ساده به نظر میاد.
راستی من برای مکانیک میخوام سایمون رو بخوم و برای مغناطیس میلفوردو البته نه تمام و کمال.به نظرت خوبه؟

foroharism

پست توسط foroharism »

asi69 نوشته شده:سلام..... نمیدونم باید الان خوشحال باشم یا غمزده.....
اراده ی قوی دارید و خوب شروع کردبن... منتهی چند تا چیز ذهن منو خیلی مشغول کرده....
اول: شما دارین منابع ( منظورم کتابهای مرجع ) رو میخونید... بدون هیچ تستی.... بهتر نبود سراغ کتابها یا جزوه هایی که هم خلاصه برداری شده ان و هم تست دارن میرفتین...اینطوری زمان بیشتری برای خودتون آزاد میکردین.
دوم: شما اول کوانتوم رو شروع کردید.... یعنی در پایه ی این درس مشکل خاصی ندارین که یک ضرب رفتین سراغش... بهتر نبود از پایه اول شروع میکردین؟....
سوم: من به شخصه از چند مرجعی خوندن وحشت دارم.... چند تا تجربه داشتم که تهش جز گیجی و سرگردانی بین مطالب چیزی عایدم نشده....
ببخشید ولی نظراتم رو گفتم....امیدوارم ناراحت نشین.... من خودم شروع کردم...میدونم تو چند تا درس مشکل اساسی دارم... ولی از شناختی که از خودم دارم میدونم خرجش تمرین و تکرار مطالب جمع بندی شده ی کتاب ها ست...
من منابع رو دارم اما کتاب های راهیان ارشد رو هم گرفتم و همینطور پایه ی مدرسان و تحلیلی پوران پژوهش... خوندن از روی این کتاب ها هم برام بهتره هم در زمانم صرفه جویی میشه و هم زمان که تفهیمی یاد میگیرم و تستشون هم میزنم....
فعلا که دارم پایه رو مخونم و امیدوارم تا اوایل مرداد ماه تمومش کنم البته همزمان با جدید و ریاضی فیزیک اگه بشه... برای مرداد تا اوایل شهریور هم روی مغناطیس و کوانتوم که در اولی میشه گفت خوبم و در دومی افتضاح...زبان رو هم شروع میکنم...برای شهریور تا مهرماه هم روی ترمو و تحلیلی مانور میدم....
تصمیم دارم تو تابستون یعنی تا اوایل مهر ماه حداقل 70 درصد مطالب رو بخونم...فقط تنها مشکلی که دارم ساعت مطالعه ام هستش...باید بیشتر کار کنم...

امیدوارم که امسال بهترین نتیجه رو بگیرید....
دوست عزیز غمزده نباش تلاشتو بیشتر کن.درسته دوستمون مادلین طوفانی شروع کرده ولی راستش این روزا همه داوطلبای کنکور چه اونایی که رتبه عالی میارن چه اونایی که هیچی نمیشم تقریبا همشون اول راه هستند.یواش یواش بین اونایی که زیاد تلاش میکنن و اونایی که کم تلاش میکنن فاصله میوفته پس فعلا فاصله بین هیچ کس زیاد نیست.سعی کن جز پیشرو ها باشی نه اینکه 2 ماه دیگه اینجا ناراحت باشی که چرا از زمانت خوب استفاده نکردی.تلاشتو بیشتر کن smile038

foroharism

پست توسط foroharism »

برنامه کلی من اینه:
1-خواندن کتاب آرفکن جلد 1 با همه تمریناتش+تست(من کتاب مدرسان رو گرفتم)
2-خواندن مکانیک سایمون بخشهای مهم از روی متن(بدون تمرین)+تست(کتاب مدرسان شریف)
3-خواندن میلفورد از روی متن(بدون تمرین) البته بخشهای مهمش+تست(کتاب مدرسان شریف)
4-زبان اول 504 رو میخونم بعدشم برای تخصصی کتاب راهیان ارشد فیزیک که هم متنهای تخصصی داره هم تست های خوبی داره.
5-کتاب فیزیک پایه 1و2 هم فقط تستهاشو میزنم
6-برای کوانتوم هم فعلا نمیدونم چی بخونم.بعد از تابستون تصمیم میگیرم
فعلا من برم به امورات کنکور برسم شب برمیگردم ببینم کی چند چنده!
تا جمعه برنامه ام هم اینه:
1-خواندن آرفکن از سر قضیه گوس تا صفحه 98 سر مسائل
2-خواندن کتاب 504 تا پایان درس 18
هفته بعد هم مکانیک سایمون رو استارت میزنم
شبا سر میزنم ببینم کی به کیه!
فعلا smile018

مادلین

پست توسط مادلین »

foroharism نوشته شده:شبا سر میزنم ببینم کی به کیه!
کار بدی می کنید!
هفتگی سر بزنید و اون هم اگر موفق شده باشید که برنامه تون رو اجرا کنید تا نتیجه کارتون رو به اشتراک بذارید (این طوری اجبار دارید که برنامه تون رو تمام کنید، برای من که ازین پس اینطوری خواهد بود)
foroharism نوشته شده: دوست عزیز غمزده نباش تلاشتو بیشتر کن.درسته دوستمون مادلین طوفانی شروع کرده
چه طوفانی؟ تا اینجا که فقط کوانتوم1 رو خوندم :'(
foroharism نوشته شده:دارم کتاب آرفکن جلد 1 رو میخونم الانم دقیقا صفحه 78 کتابم البته من با تمریناش میخونم و همینطور هم که شما گفتی یه خورده کتاب بد فورمیه ولی اگر رگ خوابش دستت بیاد حله.
کتاب آرفکن رگ خواب داره باید هرجاشو که روش فکر کردی نفهمیدی خیلی بهش گیر ندی و از خیرش بگذری مثلا صفحه 16 کتاب من هیچی از اون شرط تعامد نفهمیدم و ازش گذشتم.
چه ویرایشی از آرفکن رو داری؟ قدیمی (جلد خاکستری-چاپ مرکز نشر دانشگاهی) یا جدیده؟
راستی من برای مکانیک میخوام سایمون رو بخوم و برای مغناطیس میلفوردو البته نه تمام و کمال.به نظرت خوبه؟
- همین الان توی قفسه کتابهام سه تا کتاب الکترومغناطیس دارم: میلفورد، نایفه، گریفیث
و اگر قرار باشه منبعی انتخاب کنم، در وهله اول، هیچ کدوم از این سه تا نخواهد بود. برای مغناطیس یک جزوه خوب از یک استاد خوب که بر مبنای کتاب میلفورد تدریس شده باشه رو ترجیح میدم! الکترومغناطیس برای من درس سختیه و کتاب میلفورد نگارشی به سبک هالیدی و یا کتابهای کوانتوم نداره. اما تمرینهای میلفورد و مثالهای نایفه حتما برام مهم هستند. و بدون تمام کردن الکتریسیته و مغناطیس پایه به هیچ وجه سراغ الکترومغناطیس نمی رم!
- چون نیم نگاهی هم به فوتونیک دارم (از این جهت که فکر میکنم تنها رشته ایه که می تونم کمی کار آزمایشگاهی تجربه کنم) و مکانیک تحلیلی و ریاضی-فیزیک جز سرفصلهاش نیست، یک از این دو تا رو باید از اولویتهام کنار می گذاشتم که قرعه به نام مکانیک تحلیلی افتاد اما نه اینکه کامل از دستش بدم (چون هر دو کنکور رو قصد دارم شرکت کنم: فیزیک + فوتونیک). من به سراغ متن سایمون نمیرم (اما تمرینهاش حتما). مطالعه یک کتاب مکانیک به زبان قوم مایا از متن سایمون (خصوصا مبحث مکانیک تحلیلی2 اونجایی که پای لاگرانژ و تانسورها و لختی باز می شه) برای من ساده تره! انتخاب من فولزه.
foroharism نوشته شده: 2-خواندن مکانیک سایمون بخشهای مهم از روی متن(بدون تمرین)+تست(کتاب مدرسان شریف)
تمرینهای کتابهای اصلی خیلی مهم اند. بعضا عین تمرین ها در کنکور امده smile032

asi69

سپاس: 2

پست توسط asi69 »

سلامي دوباره..
راستش اين دوست خوبم مادلين رو بايد تحسين كنم و رك و راست بگم در اين طوفاني شروع كردنش به قول دوست ديگري ،غبطه ميخورم...اين طوفاني شروع كردن ريشه در قوي بودن اراده و بالا بودن اعتماد به نفس داره كه شخص بنده كمي باهاش مشكل دارم...
اما برسيم سر خوندن دروس...
من با هفته اي گذاشتن برنامه موافقم و از اين بعد سعي ميكنم آخر هفته ها برنامم رو بزارم...علاوه بر اون مشكلات درسي و مربوطه به برنامه رو هم كه داشته باشم باهاتون در ميون ميزارم ...
فعلا قصد دارم كه فيزيك پايه و جديد رو بخونم البته در كنارش اگر وقت بيشتري بزارم رياضي فيزيك رو بخونم... در رياضي فيزيك كمي مشكل دارم و سرعتم پايينه....
سعي ميكنم مباحث مشابه و مشترك بين فيزيك پايه و مغناطيس و تحليلي و ترموديناميك رو هم نگاهي بنندازم...تا يه جورايي هم گريزي به مغناطيس و تحليلي زده باشم...
از كوانتوم وحشت زيادي دارم چون زياد باهاش ارتباط خوبي ندارم...دوران دانشگاه رو هم به دليل استاد نادرالخلقه اي كه داشتم فقط خوندم براي نمرهي قبولي ...از اين جهت كارم روي كوانتوم زياده و فكر ميكنم اواخر مردادماه وقت مناسبي براي خوندن كوانتوم باشه....
براي زبان هنوز كار خاصي نكردم اما به دليل اينكه خيلي روي رتبه تاثير به سزايي داره پس بايد انر‍‍ژي بيشتري بزارم...كتاب 504 رو ندارم اما زبان تخصصي راهيان ارشد رو گرفتم...به نظرم متنهاش كمي سخته ولي خوندنش خالي از لطف نيست...

اينجور كه معلومه امسال با دوستاي خوبي كه همه درس خون و محكم هستند آشنا شدم و اميدوارم به هدفم كه هدف مشترك هممونه برسم...البته در كنار شما و باهم...
براي مادلين عزيز و دوست ديگمونم ارزوي موفقيت دارم....
مادلين عزيز پر ارده ادامه بده كه من شخصا ازت انرژي ميگيرم....
شاید زندگی ان جشنی نباشد که ما ارزویش را داشتیم...اما حال که به ان دعوت شده ایم پس بگذار تا میتوانیم شاد باشیم...

foroharism

پست توسط foroharism »

مادلین نوشته شده:
foroharism نوشته شده:شبا سر میزنم ببینم کی به کیه!
کار بدی می کنید!
هفتگی سر بزنید و اون هم اگر موفق شده باشید که برنامه تون رو اجرا کنید تا نتیجه کارتون رو به اشتراک بذارید (این طوری اجبار دارید که برنامه تون رو تمام کنید، برای من که ازین پس اینطوری خواهد بود)
foroharism نوشته شده: دوست عزیز غمزده نباش تلاشتو بیشتر کن.درسته دوستمون مادلین طوفانی شروع کرده
چه طوفانی؟ تا اینجا که فقط کوانتوم1 رو خوندم :'(
foroharism نوشته شده:دارم کتاب آرفکن جلد 1 رو میخونم الانم دقیقا صفحه 78 کتابم البته من با تمریناش میخونم و همینطور هم که شما گفتی یه خورده کتاب بد فورمیه ولی اگر رگ خوابش دستت بیاد حله.
کتاب آرفکن رگ خواب داره باید هرجاشو که روش فکر کردی نفهمیدی خیلی بهش گیر ندی و از خیرش بگذری مثلا صفحه 16 کتاب من هیچی از اون شرط تعامد نفهمیدم و ازش گذشتم.
چه ویرایشی از آرفکن رو داری؟ قدیمی (جلد خاکستری-چاپ مرکز نشر دانشگاهی) یا جدیده؟
- همین الان توی قفسه کتابهام سه تا کتاب الکترومغناطیس دارم: میلفورد، نایفه، گریفیث
و اگر قرار باشه منبعی انتخاب کنم، در وهله اول، هیچ کدوم از این سه تا نخواهد بود. برای مغناطیس یک جزوه خوب از یک استاد خوب که بر مبنای کتاب میلفورد تدریس شده باشه رو ترجیح میدم! الکترومغناطیس برای من درس سختیه و کتاب میلفورد نگارشی به سبک هالیدی و یا کتابهای کوانتوم نداره. اما تمرینهای میلفورد و مثالهای نایفه حتما برام مهم هستند. و بدون تمام کردن الکتریسیته و مغناطیس پایه به هیچ وجه سراغ الکترومغناطیس نمی رم!
- چون نیم نگاهی هم به فوتونیک دارم (از این جهت که فکر میکنم تنها رشته ایه که می تونم کمی کار آزمایشگاهی تجربه کنم) و مکانیک تحلیلی و ریاضی-فیزیک جز سرفصلهاش نیست، یک از این دو تا رو باید از اولویتهام کنار می گذاشتم که قرعه به نام مکانیک تحلیلی افتاد اما نه اینکه کامل از دستش بدم (چون هر دو کنکور رو قصد دارم شرکت کنم: فیزیک + فوتونیک). من به سراغ متن سایمون نمیرم (اما تمرینهاش حتما). مطالعه یک کتاب مکانیک به زبان قوم مایا از متن سایمون (خصوصا مبحث مکانیک تحلیلی2 اونجایی که پای لاگرانژ و تانسورها و لختی باز می شه) برای من ساده تره! انتخاب من فولزه.
foroharism نوشته شده: 2-خواندن مکانیک سایمون بخشهای مهم از روی متن(بدون تمرین)+تست(کتاب مدرسان شریف)
تمرینهای کتابهای اصلی خیلی مهم اند. بعضا عین تمرین ها در کنکور امده smile032
من کتاب آرفکن انتشار نشر دانشگاه است ولی جلدش سبزه فکر میکنم جدید باشه.
دوست عزیز من از اونجایی که رشته لیسانسم برق بوده است اندکی در این زمینه کم تجربه هستم یعنی شما میفرمایید که من بشینم تمرینات سنگین سایمون رو بخونم؟من یه حساب کتاب کردم دیدم خواندن کتاب سایمون خیلی زمانبر است ولی گویا حق با شماست چراکه در آزمون 93 بیشتر سوالات مکانیک از تمرینات سایمون بوده است.من راستش مکانیک رو فعلا استارت نکردم چون در حال حاضر نمیدونم چه چیزی رو باید بخونم.
شما اگر میشه بگید منابعتون واسه خواندن مکانیک چیه.تا من هم منابعم رو با شما هماهنگ کن چون اینجوری بهتره.من فکر میکنم برای خواندن مکانیک این منابع بهتره:
1-خواندن متن فالز(بخشهای مهمش)
2-خواندن تمرینات سایمون(بخشهای مهمش هماهنگ با متنی که از فالز میخونم)
3-تست زدن(اگر وقت شد البته)
دوست عزیز من باز هم 2 3 روز تحقیق میکنم ببینم چه جوریه.چون من میخوام یه برنامه رو مشخص کنم و دیگه شروع کنم و تا آخرش برم واسه همین باید تحقیق کنم ببینم چی به چیه.
شما هم اگر منابعتون مشخص شد یه ندا بدید بلکه منابعمون رو هماهنگ کنیم.
آخرین ویرایش توسط foroharism پنج‌شنبه ۱۳۹۳/۴/۱۹ - ۱۱:۳۸, ویرایش شده کلا 1 بار

foroharism

پست توسط foroharism »

asi69 نوشته شده:سلامي دوباره..
راستش اين دوست خوبم مادلين رو بايد تحسين كنم و رك و راست بگم در اين طوفاني شروع كردنش به قول دوست ديگري ،غبطه ميخورم...اين طوفاني شروع كردن ريشه در قوي بودن اراده و بالا بودن اعتماد به نفس داره كه شخص بنده كمي باهاش مشكل دارم...
اما برسيم سر خوندن دروس...
من با هفته اي گذاشتن برنامه موافقم و از اين بعد سعي ميكنم آخر هفته ها برنامم رو بزارم...علاوه بر اون مشكلات درسي و مربوطه به برنامه رو هم كه داشته باشم باهاتون در ميون ميزارم ...
فعلا قصد دارم كه فيزيك پايه و جديد رو بخونم البته در كنارش اگر وقت بيشتري بزارم رياضي فيزيك رو بخونم... در رياضي فيزيك كمي مشكل دارم و سرعتم پايينه....
سعي ميكنم مباحث مشابه و مشترك بين فيزيك پايه و مغناطيس و تحليلي و ترموديناميك رو هم نگاهي بنندازم...تا يه جورايي هم گريزي به مغناطيس و تحليلي زده باشم...
از كوانتوم وحشت زيادي دارم چون زياد باهاش ارتباط خوبي ندارم...دوران دانشگاه رو هم به دليل استاد نادرالخلقه اي كه داشتم فقط خوندم براي نمرهي قبولي ...از اين جهت كارم روي كوانتوم زياده و فكر ميكنم اواخر مردادماه وقت مناسبي براي خوندن كوانتوم باشه....
براي زبان هنوز كار خاصي نكردم اما به دليل اينكه خيلي روي رتبه تاثير به سزايي داره پس بايد انر‍‍ژي بيشتري بزارم...كتاب 504 رو ندارم اما زبان تخصصي راهيان ارشد رو گرفتم...به نظرم متنهاش كمي سخته ولي خوندنش خالي از لطف نيست...

اينجور كه معلومه امسال با دوستاي خوبي كه همه درس خون و محكم هستند آشنا شدم و اميدوارم به هدفم كه هدف مشترك هممونه برسم...البته در كنار شما و باهم...
براي مادلين عزيز و دوست ديگمونم ارزوي موفقيت دارم....
مادلين عزيز پر ارده ادامه بده كه من شخصا ازت انرژي ميگيرم....
با درود به شما.
در مورد زبان من فکر میکنم در ابتدا زبان عمومی رو شروع کن چون دامنه لغاتت زیاد میشه.من خودم کتاب 504 رو شروع کردم الان سر درس 18 هستم نزدیک به 1300 تا هم لغت یاد داشت کردم البته قبلش یه کتاب دیگه رو خونده بودم.
3 ماه اول 504 رو تموم کنیم 3 ماه دوم کتاب راهیان ارشد رو تموم کنیم.
در مورد ریاضی هم من کتاب آرفکن رو با تمریناتش میخونم شما هم اگر دوست داشتید منابعتون رو با من هماهنگ کنید.(البته برای تست زنی من همراه با آزمونهای آزمایشی تستهاشو میزنم)
در مورد مکانیک هم منابعم رو به جناب مادلین شرح دادم اگر دوست داشتی منابعت رو هماهنگ کن که من این هفته دیگه مکانیک رو شروع میکنم.
منم پایه برنامه هفتگی هستم.من برنامه این هفته ام اینه:
1-خواندن آرفکن تا پایان بخش 1
2- کتاب 504 تا پایان درس 19
3-شروع خواندن فالز تا احتمالا صفحه 30 ،40
تا این برنامه ام هم تمام نشه برنمیگردم.شاید زودتر از جمعه هفته آینده تمام شه و خدمتتون برسم.

fatyroy

پست توسط fatyroy »

کمکککککککککککککککککککککککککککککککککککک میخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخواممممممممممممممممممممممم
من خیلی گیجم در اول راه گیرکردم دوستان شما که گازشو گرفتین یه کمکی هم به من بکنید
من در تصمیم گیری اینکه اصن فیزیک بخونم بانه گیر کردم
کارشناسی علم و صنعت میخونم با انگیزه ی خیلی قوی اومدم اما انگیزه ام داره کم کم کور میشه
کممممممممممممکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک

مادلین

پست توسط مادلین »

1. بچه ها تمام یک پست رو نقل قول نکنید! فقط جایی که منظورتونه رو انتخاب کنید. برای زیبایی.
2. رفتم پیش یک مشاور برنامه ریزی (از همکارها)، به روش محاسبه زمان مطالعه م ایراد گرفت. این رو پیشنهاد کرد: http://www.kanoon.ir/Public/BookProfile ... ookId=9500 (عالیه. البته من نخریدمش چون اکثر دبیرستانی های فامیل که ازمونهای قلمچی شرکت می کردند داشتنش!!! نمونه های دیگه هم بود:‌ گاج و خیلی سبز)
3. الکتریسیته تمام شد. وارد مغناطیس (هالیدی) شدم.
4. کوانتوم ۱ رو مرور می کنم و هفته قبل با تست جلو رفتم.
5. این هفته ای که در اون هستم برنامه مشخصی نداشتم. بیشتر ریاضی فیزیک خوندم و البته چند قسمت از آخرین season یک سریال باقی مانده بود (از دو ماه پیش) که مجبور شدم تمامش کنم. اینکه رهاش کرده بودم تمرکزم رو بهم می زد!!! فکر می کنم ساعتهایی که از دست رفت در مقابل راحتی خیالم ارزشش رو داشته باشه.
6. نسبیت رو هم شروع کردم از همین امروز صبح، با کتاب فیزیک نوین رندی هریس ترجمه رضوی زاده-طیرانی :)
fatyroy نوشته شده:کارشناسی علم و صنعت میخونم با انگیزه ی خیلی قوی اومدم اما انگیزه ام داره کم کم کور میشه
اگر فیزیک نه، به قول فوتبالی ها، پلن Bتون چیه؟

fatyroy

پست توسط fatyroy »

سلام دوستان ÷س به اشتراک گذاشتن خونده ها و تجربیاتمون چیشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من انگیزه پیدا کردم دارم میخونم اما فقط کتاب مدرسانو اخه وقت به چیزای دیگه نمیرسه
تو برنامه ریزی مشکل دارم نمیدونم چقد باید وقت بذارم واسه هرچی والبته تو حفظ کردن احساسمه فراموشی زود رس گرفتم
پس کوجایین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی ازمونای ازمایشی کوجا خوبه میگن مال ماهان خوبه وسخت اما مال مدرسان خیلی اسونه اره؟؟؟؟

ارسال پست