شبیه ساز CST

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

شبیه ساز CST

پست توسط Aryan_M »

کسی تا بحال با شبیه ساز CST کار کرده؟
من تو این زمینه تازه واردم کلی سوال داشتم.
این شبیه ساز کتاب آموزشی داره؟
من تابحال با 3Dmax و Autocad کار کردم و اشکال 3 بعدی و دو بعدی کشیدم ولی چرا این شبیه ساز اینقدر کار 3 بعدیش سخته؟
من با شبیه ساز static و low freq کار کردم sp5. اصلا امکان نداره اشکال کوچیک تر از 100 میکرو متر بسازیم؟
امکان نداره راس های یک شکل 3 بعدی رو به طور دلخواه جابجا کنیم؟ من که فقط دیدم می شه صفحات رو جلو عقب کرد یا اجسام رو با هم جمع و تفریق بولی یا همون منطقی کرد. ممکنه ورژن من مشکل داشته باشه؟
چرا شبیه ساز low freq میدان مغناطیسی ثابت رو نمی پذیره؟
شبیه ساز LF time فلان که کلا همش Error میده چیزای الکی که من نمی فهمم.
در ضمن هرکدوم از این شبیه سازا با منبع جریان یا ولتاژی که می زارم مشکل دارن. یکی منبع 3 یعدی قبول می کنه یکی فقط خطی.
تو شبیه ساز magnetic static وقتی شکلمو از جنس مس می زارم error می ده می گه منبع جریان ندارن و وقتی جنسو به PEC (perfect electric conductor) تغییر می دم کار می کنه ولی من نمی دونم این pec مقاومت ویژش چقدره؟ ابر رساناست؟
می خواستم یک سنسور اثر هال رو شبیه سازی کنم ولی دیدم اصلا خبری از این اثر نیست. میدان خارجی رو تا 1 تسلا بردم و صفحه رو تا 100 میکرومتر نازک کردم ولی چیزی نشد.(سعی کردم از روی میدان حاصل از جریان تشخیص بدم)
در ضمن شبیه ساز MS اصلا ولتاژ و میدان و جریانو نشون نمی ده.
مگه مس گذردهی مغناطیسیش از خلا بیشتر نیست؟ ولی من می دیدم میدان اصلا از توی مس رد نمی شد و از مس دور می زد.
ن نفهمیدم این که می نویسه moo0=1 و epsilon0=1 یعنی محیط پس زمینه این طوریه یا کلا همه با این نسبت بزرگ می شن؟ من جنس پس زمینه رو normal گذاشتم. اصلا یعنی چی که گزینه گذاشته پس زمینه pec؟ یعنی پس زمینه ابر رسانا؟
یکی این شبیه سازو به من پیش نهاد کرد و گفت Help خوبی داره ولی من تو Help می بینم فقط نوشته این دکمه OK است و تایید می کند این دکمه cancel است و فرآیند رو متوق می کند و ... و بعضی جاها خیلی مختصر توضیح داده بود ولی درباره Error ها هم توضیح واضح و روشنی نداده بود.
انگار یک نفر حوصله نداشته یک لیست از 10 error گذاشته گفته خودتون ببینین error ممکنه یکی از اینا باشه. smile055
منم نشستم همه رو خوندم ولی هیچ کدوم از اون کارارو نکرده بودم.
من نفهیمیدم چرا مواد غیر خطی مثل آهن تو شبیه ساز کار نمی کنن؟
Hex... و tetra... یعنی چی؟ مربوط به روش محاسبات عددی شبیه ساز می شه؟

ارسال پست