فقط تصور كنيد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
FATIMA

محل اقامت: AHVAZ

سپاس: 10

فقط تصور كنيد

پست توسط FATIMA »

سلام . این مطلب برای من خیلی جالب بود . دوست داشتم شما هم اونو بخونید .........

فقط تصور کنید
فقط تصور کنید که بتوانیم سن زمین را که غیر قابل تصور است ، فشرده کنیم و هر 100 میلیون سال آن را یک سال در نظر بگیریم !
در این صورت کره زمین مانند فردی 46 ساله خواهد بود !
هیچ اطلاعی در مورد هفت سال اول این فرد وجود ندارد و دربارهی سالهای میانی زندگی او نیز اطلاعات کم و بیش پراکنده ای داریم !
اما این را می دانیم که در سن 42 سالگی ، گیاهان و جنگلها پدیدار شده و شروع به رشد و نمو کرده اند. اثری از دایناسورها و خزندگان عظیم الجثه تا همین یکسال پیش نبود ! یعنی زمین آنها را در سن 45 سالگی به چشم خود دید و تقریبا 8 ماه پیش پستانداران را به دنیا آورد .
در اوایل هفته ی پیش میمون های آدم نما به آدم های میمون نما تبدیل شدند ! و آخر هفته گذشته دوران یخ سراسر زمین را گرفت .
انسان جدید فقط حدود 4 ساعت روی زمین بوده و طی همین یک ساعت گذشته کشاورزی را کشف کرده است !!!
بیش از یک دقیقه از عمر انقلاب صنعتی نمی گذرد و .......
حال ببینید انسان در این یک دقیقه چه بلایی سر این بیچاره ی 46 ساله آورده است !!!
او طی 40 دقیقه ی بیولوژیکی از این بهشت یک آشغالدانی کامل ساخته است .
او خودش را به نسبت های سرسام آوری زیاد کرده ، و نسل 500 خانواده از جانداران را منقرض کرده است !
سوخت های فسیلی این سیاره را مال خود کرده و همه را به یغما برده است !
و الان مثل کودکی معصوم و بی تقصیر ! ایستاده و به این حمله ی برق آسا نگاه می کند !!!!!!!!!!!!

پانيذ

پست توسط پانيذ »

سلام فاطيما مطلب جالب بود با وجود اين كه من قبلا اونو شنيده بودم .ممنون از مطلبتون

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

مرسي . منم اين مطلب رو در كتاب سرنوشت شگفت انگيز جهان خونده بودم اما خوندن دوبارش خالي از لطف نبود .

نمایه کاربر
مكانيك

سپاس: 3

پست توسط مكانيك »

مطلب جالبي بود!
نكته اي كه در اين مطلب نهفته است اين است كه كميتهاي موجود در دنيا هيچ كدام با عدد خاصي تعريف نشده اند! و در واقع اين ما (ناظر) هستيم كه براي خود آنها را با اعداد مورد علاقه يمان تعريف مي كنيم!مثلآ در مفهوم زمان ثانيه و دقيقه و ساعتو... را ما تعريف كرده ايم و مي توان تمام اين تعاريف را تغيير داد...
جورج کارلین:
دین به مردم قبولانده که مردی نادیدنی در آسمانها زندگی می کند و هر کاری را که شما در هر دقیقه از عمرتان انجام می دهید نظاره می کند و این مرد فهرستی از 10 عمل ممنوعه دارد و اگر هر یک از این اعمال را انجام دهید شما را به جای خاصی پر از آتش و شکنجه و عذاب می فرستد که تا ابد در آنجا بسوزید و جزغاله شوید و ناله و فقان کنید!و امّا او به شما مهر می ورزد!

سنکای:
مردم عادی دین را حق می دانند،عاقلان باطل می شمارند و حاکمان نافع!

ارسال پست