مخروط فرضی که از بی نهایت صفحات دایره ای تشکیل شده...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
hassan8955

نام: حسن فلاحی

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۷ - ۰۰:۳۰


پست: 3مخروط فرضی که از بی نهایت صفحات دایره ای تشکیل شده...

پست توسط hassan8955 »

لطفا مرا درحل این مسئله کمک کنید. مسئله به این صورت است که یک مخروط فرضی از بی نهایت صفحات دایره ای شکل که روی هم قرار گرفته اند و یکی از دیگری بزرگتر است. ساخته شده است.
برای ساختن یک مخروط فرضی حداقل به دو عدد از این دایره ها نیاز داریم، فاصله آنها از یکدیگر و یا بهتر بگویم فاصله مراکز این دو دایره از هم مهم نیست. چون در هر فاصله‌ای مخروطی با زاویه راس متفاوت ساخته می شود.
حال دو دایره را در نظر می گیریم یکی به محیط 300000 کیلومتر و دیگری شعاع 300000 کیلومتر، می خواهیم با این دو دایره یک مخروط بسازیم، نه زاویه راس مخروط را داریم و نه فاصله مراکز دو دایره را، سرعت نور را 300000 کیلومتر بر ثانیه فرض می کنیم. فرض می کنیم مخروط ما حل شده باشد و قطاری با سرعت نور روی محیط دایره کوچک که 300000 کیلومتر طول داشت قرار گرفته و در حال گردش است در هر ثانیه یک دور به دور محیط دایره کوچک می چرخد. (جهت آن مهم نیست) این قطار که به ظاهر به دور یکی از صفحات دایرها ی شکل مخروط فرضی ما در حرکت است می‌خواهد از مدار خود خارج شده و به طرف مدار دایره بزرگ حرکت کند. این حرکت بر روی سطح خارجی مخروط فرضی انجام می گیرد .
سوال اول: این قطار با چه زاویه ای باید از مدار دایره کوچک جدا شود تا این مسیر مارپیچ و فنر مانند را به طرف محیط دایره بزرگ طی کند.
سوال دوم : بالاخره قطار ما این مسیر چرخش را طی می کند و خود را به محیط دایره بزرگ می رساند، حال فاصله مراکز این دو دایره چقدر است؟ (با این دو دایره است که مخروط فرضیمان را کامل می کنیم.)
سوال سوم : زاویه راس مخروط به وجود آمده چقدر است؟
سوال چهارم ومهمترین سوال : آیا بین سرعت نور و زاویه راس مخروط ارتباطی وجود دارد.
سوال پنجم:اینکه اگر ارتباطی بین سرعت نور و زاویه راس مخروط وجود داشته باشد.یعنی اگر با کم و زیاد شدن سرعت نور زاویه راس مخروط تغییر کند.ایا می توان این طور اثتنباط کرد که انفجار بزرگی که در13700000000 میلیون سال پیش اتفاق افتاده.به صورت کروی به پیش نمی رود و در داخل این مخروط است که به پیش می رود.و مابقی این کره فرضی دنیایی است که دسترسی به ان ممکن نیست حتی با شکستن مرزهای فضاوزمان.
باتشکر
حسن فلاحی از مشهد-ایران-ایمیل:he8622@gmail.com

ارسال پست