چرا تلفن همراه زیانبار است ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Mizadi

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۵ - ۲۰:۴۸


پست: 137

سپاس: 143

چرا تلفن همراه زیانبار است ؟

پست توسط Mizadi »

منبع : وبلاگ دنیای فیزیک و شیمی من ... ! ( وبلاگ خودم ) smile022
آدرس وبلاگ : http://wopac.blogfa.com/
مطمئنا همه ی ما تا حدودی از زیانبار بودن تلفن های همراه میدانیم اما واقعا چه چیزی باعث شده گوشی همراه به یک وسیله ی زیانبار تبدیل شود ؟

در سال 2011، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) اعلام کرد اشعه تلفن همراه به عنوان گروه 2B در طبقه بندی عوامل سرطان زا ، احتمالا عامل سرطان می باشد . این بدان معناست که تلفن همراه می تواند خطر ابتلا به برخی از سرطان ها را افزایش بدهد .

بخشی از امواج رادیویی ساطع شده از گوشی تلفن همراه توسط بدن جذب می شود. امواج رادیویی ساطع شده از یک گوشی به طور معمول کمتر از یک وات می باشد.

در برخی کشور ها میزان امواجی که یک گوشی از خود ساطع می کند اندازه گیزی و برای آن حداکثری تایین میشود . در چنین حالتی تولید گوشی هایی که میزان زیادی تابش امواج الکترومغناطیسی دارند ممنوع می شود. در ایالات متحده آمریکا، کمیسیون ارتباطات فدرال ( FCC ) این محدودیت را در حدود 1.6 W وضع کرده اند .

smile124 smile072
هم چنین دانشمندان با استفاده از دوربین های مادون قرمز دریافته اند افرادی که از تلفن همراه استفاده می کنند حرارت زیادی در سر خود دارند . این بدان معناست که امواج گوشی های همراه تابش حرارتی دارند . این افزایش دما در حدود یک درجه می باشد .
دنیای فیزیک و شیمی من ... !
آدرس : http://wopac.ir


باران تلنگری است ، وقتی فراموش می کنیم آسمان کجاست ... !

تصویر

تصویر

ارسال پست