چرا فیزیک مدرن وارد موضوع تغیرات آب و هوایی میشود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
سعدون سلیمی

نام: سعدون سلیمی

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۲/۷/۲۳ - ۲۳:۰۹


پست: 9

سپاس: 7

چرا فیزیک مدرن وارد موضوع تغیرات آب و هوایی میشود؟

پست توسط سعدون سلیمی »

تصویر

تغیرات آب و هوایی از چند دهه پیش به صورت یک موضوع به روز در آمده است.امروزه مدلها و ابزارهای پیش بینی های اقلیمی و طوفانها به شکلی فزاینده وسعت پیدا کرده اند اما برای تغیرات آب و هوایی ،دانشمندان باید به دیدی عمیقتر به نیروهای شکل دهنده و مرتبط به آب و هوا تمرکز کنند.

اینجاست که علم فیزیک مدرن وارد کار میشود و کمک میکند و استدلال میکند.براد مراستون استاد فیزیک دانشگاه ماون در حال کار بر روی مجموعه ای از معادلات است که میتواند برای دقت بیشتر در تغیرات آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرد.مارستون در تحقیق خود به عنوان بخشی از میزگرد ((فیزیک و تغیرات آب و هوا))در نشست انجمن فیزیک آمریکا در نیواورلئان بیشتر در این مورد توضیح داده است.

مارستون گفت که ما میدانیم که نمیتوانیم بیش از دو هفته به پیش بینی هوا بپردازیم اما میتوانیم با دخالت دادن فیزیک به طور مستقیم به پژوهش در مورد تغیرات آب و هوایی بپردازیم. میتوانیم به خشک شدن دریاچه مید در غرب ایالات متحده امریکا نگاه کنیم این دریاچه که بر اثر کاهش نزولات باران در نوادا و آریزونا به دلیل تغیرات آب و هوایی ناشی از گرم شدن اقلیم جهانی به این وضعیت افتاده است که اگه به جزئیات این مدل بپردازیم تغیرات را در ان میتوانیم مشاهده کنیم.

روشهای آماری مارستون برای کمک شکستن کدهای پیچیده فرایندهای جوی پویا و ضعیف مورد استفاده قرار گیرد.این مدل با بررسی مواردی چون جسم انتقال دهنده گرما ،تشکیل ابر،توربالانس های بزرگ ،که اشاره به جریان ،چرخش و پیچش در فضای جهانی میپردازد بر اساس نظر مارستون میتواند کمک شایانی به درک درست از اتفاقات وتغیرات امروزی آب و هوا بکند.

مارستون همچنین اشاره به ساختن مدلی قوی تر برای درک و بینش بهتز از آنچه در حال رویداد است میکند.مارستون این پژوهش رابا براون امیلی کاتور و تاپیک اشنایدر از موسسه فناوری کالیفرنیاکه در پاییز گذشته انجام دادند را در مجله علوم جوی چاپ کردند و به عنوان کارشناس این مجله انتخاب شد.هدف نهایی پژوهش مارستون این است که یه مدل قوی از سیستم جوی جهانی ارائه دهد برای بررسی حوادث گذشته و متعاقبا پیش بینی تغیرات آینده .
منبع: http://saadoun_salimi.blogstu.com

ارسال پست