ماشین اتوود تغییر یافته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
اندیشه73

سپاس: 2

ماشین اتوود تغییر یافته

پست توسط اندیشه73 »

ما شین اتوود تغییر یافته زیر را در نظر بگیرید دو جرم سمت چپ چرم یکسانی mدارند و با فنری به ضریب ثابت kمتصل اند جرم طرف راست M=2m و قرقره بدون جرم و بدون اصطکاک است مختصه xتغییر طول فنر از طول تعادلی ان یعنی Lاست (Lزمانی است که جرم Mساکن باشد)
نشاند دهید انرژی کل 1/2Kx^2است به اضافه یه مقدار ثابت
دو تکانه همنوع(یا هم یوغ) با xو yرا بیابید و هامیلتونی بنویسید , و نشان دهید که مختصه yقابل چشم پوشی است

(تکانه هم یوغ داریم؟؟؟اشتباه تایپی بوده؟؟؟؟)
uکل برابر است با مجموع uهای تک تک جرم ها>>> علاوه بر 1/2kx^2 یه عبارت دیگه هست که وابسته به xاست و مقدار ثابت نیست!!!!!!چون گرانشی هم xداره

""جسم هاشورزده Mاست,و دو جسم دیگر در طرف چپmهستند...از قرقره تا جسم 1فاصله yاست و از جسم 1تا جسم 2 فاصله L+x و اون اتصال بین دو جسم یک فنر است به سختی k""

جواب این سوال خیلی برام مهمه اگه کسی راهنماییم هم بکنه خیلی ممنون میشم smile079 smile079
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY یک‌شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۵ - ۰۰:۲۴, ویرایش شده کلا 1 بار
دلیل: ویرایش عنوان
انسان تا وقتی فکر می کند نارس است به رشد و کمال خود ادامه می دهد و به محض آنکه گمان کرد رسیده شده است ، دچار آفت می شود .گابریل گارسیا مارکز

نمایه کاربر
nazila2

نام: نازیلا

محل اقامت: گرگان

سپاس: 28

تماس:

Re: ماشین اتوود تغییر یافته

پست توسط nazila2 »

جوابش خیلی ساده است اما موضوع اینه که نوشتنش سخته چون من فرمول نویسی تو این محیط رو بلد نیستم.
سر تا پاي‌ خودم‌ را كه‌ خلاصه‌ مي‌كنم، مي‌شوم‌ قد يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ كه‌ ممكن‌ بود يك‌ تكه‌ آجر باشد توي‌ ديوار يك‌ خانه، يا يك‌ قلوه‌ سنگ‌ روي‌ شانه‌ يك‌ كوه، يا مشتي‌ سنگ‌ريزه، ته‌ته‌ اقيانوس؛ يا حتي‌ خاك‌ يك‌ گلدان‌ باشد؛ خاك‌ همين‌ گلدان‌ پشت‌ پنجره.

يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ ممكن‌ است‌ هيچ‌ وقت، هيچ‌ اسمي‌ نداشته‌ باشد و تا هميشه، خاك‌ باقي‌ بماند، فقط‌ خاك.

نمایه کاربر
اندیشه73

سپاس: 2

پست توسط اندیشه73 »

nazila2 نوشته شده:جوابش خیلی ساده است اما موضوع اینه که نوشتنش سخته چون من فرمول نویسی تو این محیط رو بلد نیستم.
راستش یه چیزایی برا جواب نوشتم مشکلم رو گفتم که چیه من فقط بدست نمی ارم 1/2KX^2یه پتانسیل گرانشی هم بدست می ارم که اونم بر حسب متغیر Xاست....
و ما چییزی به اسم تکانه همیوغ داریم؟ اخه هم تو سوالهای دست نویس گفته بود هم یوغ هم تو سوال تایپ شده امتحان...اگه نداریممنظور از تکانه هم نوع چی بوده؟...جواب مسله نمی خوام جواب این دو تا سوالمو می خوام smile044
انسان تا وقتی فکر می کند نارس است به رشد و کمال خود ادامه می دهد و به محض آنکه گمان کرد رسیده شده است ، دچار آفت می شود .گابریل گارسیا مارکز

نمایه کاربر
Stupendous

سپاس: 113

پست توسط Stupendous »

جوابش خیلی ساده است اما موضوع اینه که نوشتنش سخته چون من فرمول نویسی تو این محیط رو بلد نیستم.
فرمول رو در سایت CodeCogs بنویسین. بعد کد فرمول (کد های نوشته شده در قسمت زرد رنگ در اون سایت) رو در محیط هوپا بین

کد: انتخاب همه

[tex][/tex]
قرار بدین. برای این کار در هوپا یک دکمه تعبیه شده:
code.png
به طور مثال :
\oint_{-\infty }^{\infty }e^{-x^{2}}dx=\sqrt{\pi }
بعد از قرار دادن بین کد LaTex:

شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
Ali.T

سپاس: 450

پست توسط Ali.T »

سلام
با فرض این که طول ریسمانی که جرم

را به جرم

متصل کرده است برابر

باشد داریم:
انرژی جنبشی سیستم :

انرژی پتانسیل سیستم :

با مرتب کردن جملات پتانسیل داریم:

می بینیم که سه جمله اول ثابت هستند و جمله چهارم هم با شرطی که در مسئله گفته شده است

برابر صفر است و فقط جمله آخر می ماند. در مورد تکانه های وابسته به متغیر های

و

هم داریم:
لاگرانژی:

و

حالا با استفاده از معادله مربوط به هامیلتونی می توانید ادامه کار را دنبال بکنید.

tarane000

نام: ترانه

سپاس: 7

پست توسط tarane000 »

اندیشه73 نوشته شده:
nazila2 نوشته شده:جوابش خیلی ساده است اما موضوع اینه که نوشتنش سخته چون من فرمول نویسی تو این محیط رو بلد نیستم.
راستش یه چیزایی برا جواب نوشتم مشکلم رو گفتم که چیه من فقط بدست نمی ارم 1/2KX^2یه پتانسیل گرانشی هم بدست می ارم که اونم بر حسب متغیر Xاست....
و ما چییزی به اسم تکانه همیوغ داریم؟ اخه هم تو سوالهای دست نویس گفته بود هم یوغ هم تو سوال تایپ شده امتحان...اگه نداریممنظور از تکانه هم نوع چی بوده؟...جواب مسله نمی خوام جواب این دو تا سوالمو می خوام smile044
پ
بله تکانه هم یوغ داریم...که این طوری تعریف میشه مشتق جزیی لاگرانژیت نسبت به مشتق مختصه ات ...دقیقا همون p ای که توی جوابی که به سوالت دادن ..(روند ال به روند ایکس دات smile024 ) تو کتاب ماریون فصل 6 ویرایش 3
چرا باید چیزی را که به راحتی می توانم از روی کتاب نگاه کنم حفظ کنم؟؟؟
(البرت انیشتین)

ارسال پست