چند سوال در مورد انرژی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
galaxy star

سپاس: 5

چند سوال در مورد انرژی

پست توسط galaxy star »

سلام خوبین؟ببخشید دوستان من یه سوال داشتم میخواستم ببینم که انرژی خالص به چه چیزی میگن؟و آیا انرژی به صورت آزاد میتونه وجود داشته باشه و یا حتما باید حمل کننده ای داشته باشه(مثل مواد)؟اگر وجود داشته باشه ایا میتوان هاله ای انرژی بدست اورد؟(مثلا یک سپر از جنس انرژی)
دوستان عزیز اگر سولاتم ابتدایی و پیش پا افتادس به لطف خودتون ببخشید smile124

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

Re: اچند سوال در مورد انرژی

پست توسط mrfane »

سلام دوست عزیز
1- اصطلاحی با عنوان «انرژی خالص» وجود نداره. اما اگر منظورت اینه که انرژی در جایی ذخیره شده باشه که آنجا ماده وجود نداشته باشد، بله. داریم.
2- مثال: یک خازن را در نظر بگیر که بین صفحاتش خلأ هست. انرژی چنین خازنی کجا ذخیره می شود؟
3- در مورد هاله انرژی (صرف نظر از بحث روی کلمه هاله و تعریفش) تا حالا فقط توی داستان ها و فیلم های علمی - تخیلی بوده اند. اما این نمی تواند مانع شما برای ایده پردازی شود.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
steve jobs

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 100

پست توسط steve jobs »

مثلا اگر یک بمب اتم در خلا منفجر شود چه اتفاقی می افتد؟ دیگر آیا گلوله آتشی تشکیل می دهد؟
Some people dream of success while others wake up and work hard at it
Winston Churchill

نمایه کاربر
mrfane

تماس:

پست توسط mrfane »

steve jobs نوشته شده:مثلا اگر یک بمب اتم در خلا منفجر شود چه اتفاقی می افتد؟ دیگر آیا گلوله آتشی تشکیل می دهد؟
وقتی که یک بمب اتمی روی زمین منفجر می شود این اتفاقات می افتد: (این لزوما لیست ترتیب ندارد)
1- تکه های خود بمب به اطراف پراکنده میشه.
2- در اثر ضربه ای که به ملکول های هوا وارد میشه، صدای بلندی تولید میشه.
3- موج انفجار توسط هوا پخش میشه. این باعث تخریب ساختمان ها و غیره میشه.
4- هواهایی که در اثر موج انفجار از محل دور شده بودند، از همه طرف سر جایشان بر می گردند. این باعث ایجاد شکل قارچی معروف بمب میشه
5- امواج الکترومغناطیسی (نور، گاما...) در محیط پراکنده میشن. این باعث سوختن همه چیز میشه.
6- مواد رادیوالکتیو داخل بمب به تدریج در محیط پراکنده میشه. این باعث ایجاد سرطان ها و مشکلات دیگر در آینده میشه.

حالا خودت بگو کدام ها در فضا نمی توانند اتفاق بیفتند؟

u.bahman3

سپاس: 7

Re: چند سوال در مورد انرژی

پست توسط u.bahman3 »

ببخشید درمورد گزینه سوم "موج انفجار توسط هوا ..."منظور از موج همان ضربه به ملوکول های هوا است که باعث تولید صدا هم میشه

نمایه کاربر
mrfane

تماس:

پست توسط mrfane »

u.bahman3 نوشته شده:ببخشید درمورد گزینه سوم "موج انفجار توسط هوا ..."منظور از موج همان ضربه به ملوکول های هوا است که باعث تولید صدا هم میشه
بله. مکانیزم و ماهیتش همونه. یعنی جابجایی ملکول ها. اما صدا نه؛ صدا!
ضمنا هم ملکول های هوا هستند، هم سایر محیطها، مثلا خاک و... که توی اصل بحث تغییری ایجاد نمی کنه.
ضمن ضمنا: این ها گزینه نبودند؛ لیست بودند.

نمایه کاربر
steve jobs

پست توسط steve jobs »

پس اون گلوله آتش چیه که تولید میشه؟ امواج الکترومغناطیس هست اما منشا اون ها کجاست؟ ملکول های هواست که پلاسما شده اند؟؟؟
Winston Churchill

نمایه کاربر
mrfane

تماس:

پست توسط mrfane »

steve jobs نوشته شده:پس اون گلوله آتش چیه که تولید میشه؟ امواج الکترومغناطیس هست اما منشا اون ها کجاست؟ ملکول های هواست که پلاسما شده اند؟؟؟
در اثر دمای فوق العاده بالا، هر ماده ای که اون اطراف باشه ملتهب میشه و یک مدت از خودش نور منتشر میکنه. عین لامپ مهتابی!!!
این دمای بالایی که می گویم توی لیست بالا به عنوان امواج الکترومغناطیسی آمده. امواج مادون قرمز جذب و باعث گرمای مطبوعی در حد ده ها میلیون درجه! می شوند.

نمایه کاربر
steve jobs

پست توسط steve jobs »

پس یعنی اگر بمب اتم در خلا منفجر بشه، این گلوله آتس تشکیل نمیشه؟
Winston Churchill

نمایه کاربر
mrfane

تماس:

پست توسط mrfane »

steve jobs نوشته شده:پس یعنی اگر بمب اتم در خلا منفجر بشه، این گلوله آتس تشکیل نمیشه؟
راستش من هیچ بمب اتمی ای را در خلأ منفجر نکرده ام. اما قاعدتا نباید اون گلوله آتش رو داشته باشه.
اگر نگران بی فایده شدن بمب های اتمیتون در سفر بعدی هستید، نگران نباشید؛ اون گرمای فوق العاده (انرژی تابشی، امواج الکترومغناطیسی) زیادی که ایجاد می کنه میتونه سفینه های نزدیک رو به گلوله آتش تبدیل کنه.

نمایه کاربر
علی...

نام: علی رضازاده

محل اقامت: شیراز

سپاس: 135

پست توسط علی... »

یک سوال ایا ماده حالت فشرده شدهی انرژی است به عبارت دیگر با فشرده کردن انرژی میتوان به ماده رسید؟
خداونددر آیه ۱۸ سوره زمر می فرماید

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

ارسال پست