اگربینهایت صفر شود..

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
nobari

سپاس: 23

اگربینهایت صفر شود..

پست توسط nobari »

اگر بینهایت صفر شود چه اتفاقی خواهد افتادو سوالی دیگر نزدیکترین عدد به صفر را به توان بینهایت کنیم جواب چیست

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 166

Re: اگربینهایت صفر شود..

پست توسط electro gravity »

چرا بینهایت باید صفر بشه؟
چه ربطی به هم دارند
و در مورد سوال دومتون:
فرض میگیریم که:
n به سمت 0 میل میکنه و در اینصورت به سمت کوچکتر از واحد میل میکنه
پس:
n^∞=0

پس برابر با صفر میشه چون هر عدد کوچکتر از واحد به توان بینهایت مساوی با صفر است
یکمی بد شکل شد فرمول smile021
هر کاری کردم این سایت فرمول نویسیه با حد مشکل داشت مجبور شدم اینطوری بنویسم smile072 smile072
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

nobari

سپاس: 23

Re: اگربینهایت صفر شود..

پست توسط nobari »

صفر و بینهایت دو تا شیء ریاضی متفاوت هستند و مساوی نیستند.حدی که نوشتید میشه صفر.
2-نزدیکترین عدد به صفر وجود نداره ، هر عدد نزدیک به صفر رو در نظر بگیریم عدد نزدیکتری نیز وجود داره. این حد مبهمه ، بسته به نوع حد میتونه صفر یا هر عدد حقیقی یا مختلط یا بینهایت بشه.
3-دوستان در فیزیک این بینهایت را به سرعت نور بسط داداند حالا هدفم از این صحبت این است که می خواهم ثابت کنم که نور جرم دارد و به تعداد محدودی قسمت تقسیم می شود و رابطه هم ارزی بین جرم و سرعت را اثبات کنم که با اثبات آن میتوانم بعد سوم زمان را بصورت تاثیرات فیزیکی و فرمول نمایش دهم و نظریه نسبیت انیشتن را در فضا زمان اصلاح کنم و به این بعد سوم زمان رسیدم و یک سری پیشگویی هایی در مورد جهان هم دارم و برای اثبات ان اینجا گیر افتادهام که جرم نزدیک به صفر دارای سرعت نور است و جرم میل به بینهایت دارای سرعت صفر است و در این بخش گیر افتاده ام اگر بتوان محیط اعمال و دایره وسعت ریاضیات را در گستره بالاتر مورد شناخت قرار داد احتیاج به معادلات تانسور دارم که اصلاً هیچی در موردش نمی دانم

ارسال پست