منظور از افزايش جرم در سرعت هاي بالا چيست ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

اميرخان

منظور از افزايش جرم در سرعت هاي بالا چيست ؟

پست توسط اميرخان »

منظور از افزايش جرم در سرعت هاي بالا چيست ؟ (يعني چطور جرم افزايش مي كنه)؟ :)

نمایه کاربر
oghaab

پست توسط oghaab »

دوستان اگه جوابي براي اين سوال دارند به ما هم خبري بدند
در ضمن آيا در اين حالت انرژي به جرم تبديل ميشه كه اين اتفاق مي افته؟
...حقيقت يكتاست
آنچه آن را متفاوت مي سازد
شيشه هايي است كه از پشت آنها به حقيقت مي نگريم
شيشه هايي از جنس تعصب؛جهل و ...

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

مشكل اينجاست كه شما نسبيت خاص رو درست متوجه نشدي .
اين جرم نيست كه زياد ميشه بلكه دستگاه اندازه گيري كه ما در اون ساكن هستيم اين برداشت رو براي ناظر هاي تو اون دستگاه به وجود مياره كه جسمي كه در اين دستگاه در حال افزايش سرعت هست جرمش در حال افزايشه . در واقع اگه شما بر روي دستگاهي كه خود ذره در اون قرار داره ( دستگاه چسبيده به ذره )‌باشيد خواهيد ديد كه با هر سرعتي كه در حركت باشيد جرم تغيير نميكنه .

نمایه کاربر
بنيادي

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

تماس:

پست توسط بنيادي »

http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?t=2055&start=15

شايد از روي مطالب اين لينك يه چيزايي دستگيرتون بشه.

اميرخان

پست توسط اميرخان »

mohammad_fazanavard, يعني در اصل جرم افزايش پيدا نمي كنه؟ پس چطور ميگن هيچ انرژي اونو به حركت در نمياره؟ ( در صورت برابري سرعت جسم با سرعت نور)

امیرپویان

پست توسط امیرپویان »

اقای COSMOLOGIST این شما هستید که مفهوم نسبیت را درست متوجه نشده اید.
طبق فرمول E=MC2 هرگاه به یک سیستم به اندازه ی E انرژی بدهیم به اندازه یE÷C2 جرم ان را افزایش داده ایم.

نمایه کاربر
aamg

تماس:

پست توسط aamg »

من هم فكر مي كنم كه كه جرم جسم واقعا زياد ميشه و به همين دليله كه انژي بيشتري مي طلبد. اگر حالت نسبي داشت وقتي با سرعت نور حركت مي كنيم به انرژي بينهايت نياز نداشتيم.

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

امیرپویان نوشته شده:اقای COSMOLOGIST این شما هستید که مفهوم نسبیت را درست متوجه نشده اید.
طبق فرمول E=MC2 هرگاه به یک سیستم به اندازه ی E انرژی بدهیم به اندازه یE÷C2 جرم ان را افزایش داده ایم.
اشتباه است .اين فرمول هم ارزي جرم و انرژي رو بيان ميكنه.و برداشت شما از فرمول اشتباه است.
اگر اين طور باشد پس چون ما در تبادل انرژي با اجسام ديگه هستيم بايد جرممون كم و زياد شه كه غلط است.

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

aamg نوشته شده:من هم فكر مي كنم كه كه جرم جسم واقعا زياد ميشه و به همين دليله كه انژي بيشتري مي طلبد. اگر حالت نسبي داشت وقتي با سرعت نور حركت مي كنيم به انرژي بينهايت نياز نداشتيم.
فكر ميكنم بهتر باشه يه سري به تايپيك زير بزنيد.

http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

نمایه کاربر
ARYT

محل اقامت: KL

سپاس: 11

تماس:

پست توسط ARYT »

سلام
نه. اين ديد رياضي هست. به تجربه ديده شده كه از جرم سكون كم ميشه و به جرم نسبيتي اضافه ميشه. (تبديل ماده به انرژي)
اين از همون مشكلات فضاي مينكوفسكي هست كه گفتم.
And to You, O Ye Bountiful Immortals! Ye who rule aright, and dispose (of all) aright, I offer the flesh of my very frame, and all the blessings of my life.Thus the two spirits thought, thus they spoke, and thus they did;
تصویر

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

پست توسط خروش »

گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

مهمان

پست توسط مهمان »

آقاي cosmologist. شما نسبیت رو درست نفهمیدی.

درفیزیک جرم به معنی مقاومت جسم در مقابل تغییرات سرعت یا همان شتاب است. وقتی گفته میشود جرم جسم افزایش می یابد منظور مقدار ماده تشکیل دهنده آن نیست .یعنی مقاومت جسم در مقابل تغییرات سرعت زیاد شده است.پس سرعت دادن بیشتر به آن مستلزم صرف انرژی بیشتری است . وقتی به سرعت نور میرسیم مقاومت در برابر تغییرات سرعت بینهایت میشود. یعنی باید بی نهایت انرژی صرف شود تا سرعت جسم یک اپسیلون افزایش یابد .پس رسیدن به سرعت نور غیر ممکن میشود .البته برای ماده

نمایه کاربر
aamg

تماس:

پست توسط aamg »

edwardfurlong,
فكر ميكنم بهتر باشه يه سري به تايپيك زير بزنيد.

http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
ببنيد من اين تاپيك رو ديدم جالب هم بود ولي من فكر مي كنم كه آقاي پويان درست گفتن. و بعد هم اينكه واحد جرم زياد بشه يا خود جرم فرقي نداره.
و اما راجع به اين تاپيك تاييد مي كنم كه جرم واقعا زياد ميشه نسبي نيست.

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

پست توسط خروش »

آنگونه كه در شكل بالا آورده شد، مي بينيم كه براي اختلاف پتانسيلي ميان 10 بتوان 5 و 10 بتوان 6 ولت، جرم الكترون دو برابر مي شود.
گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

اميرخان نوشته شده:mohammad_fazanavard, يعني در اصل جرم افزايش پيدا نمي كنه؟ پس چطور ميگن هيچ انرژي اونو به حركت در نمياره؟ ( در صورت برابري سرعت جسم با سرعت نور)
به دليل اينكه هر چيزي كه بتونه به سرعت نور برسه ميبايد يه شرط رو ارضا كرده باشه و اونم اينه كه جرم سكونش ميبايد برابر صفر بشه .

ارسال پست