رشته متافیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
shayan balck

سپاس: 1

رشته متافیزیک

پست توسط shayan balck »

سلام من یه دانش اموز سال اول دبیرستان هستم ومیخواهم انتخاب رشته کنم نمیدونم باید وارد کدام رشته بشم یعنی نه این که رشته ای تو ذهنم نباشه چرا میخوام برم رشته متافیزیک(علم ماورا طبیعت)اما نمیدونم باید از کدام رشته وارد بشم میخواهم بدونم ایا اصلا وطن ما دانشگاهی داره که رشته متافیزیک توش تدریس بشه یا نه؟تو سایت های مختلفی رفتم اما چیزی دست گیرم نشده حال از شما خواهش میکنم اگر سایتی،مجله ای،چیزی،یا چه میدونم خودتون اطلاعاتی دارید در این باره به من ارئه دهید.ممنون.راستی من یه جا مطالعه کردم که دو نوع متا فیزیک داریم که یکی متافیزیک ملکولی و دیگری متافیزیک فلسفی است.من میخواهم بروم متا فیزیک فلسفی(ماورا طبیعت).من میخواهم بدونم ایا باید از رشته علوم انسانی وارد بشم یا ریاضی فیزیک. لطفا جواب بدهید.مرسی. smile054

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

Re: خواهش میکنم به این سوال حواب بدهید...

پست توسط aalireza »

توصیه‌ی من اینه که مطالعه‌ت رو بیشتر کنی. متافیزیک علم نیست و یه‌شاخه‌ی فلسفه محسوب می‌شه و تازه در فلسفه‌ی مدرن یا مثلاً فلسفه‌ی تحلیلی اصلاً تحویل گرفته نمی‌شه؛ مطمئن باش که تغییر می‌کنی در طولِ سه‌چهار سالِ آینده (من وقتی سالِ اوّل بودم می‌خواستم تاریخ‌دان بشم smile039 ). امّا واسه متافیزیک از رشته‌های علومِ انسانی و علومِ‌ اسلامی با مقصدِ‌ بعدیِ دانشگاه رشته‌ی فلسفه‌[ی غیرِمدرن] یا حوزه‌ی علمیه می‌تونی زیادتر از بچه‌های مثلاً مهندسی بخونی.

+ انتظارِ چیزی تو مایه‌های «متافیزیک چیست؟»ِ مارتین‌هایدگر رو هم نداشته باش... یکی از بچه‌ها تعریف می‌کرد می‌گفت که مثلاً درسی دارن به‌نامِ «فرشته‌شناسی»! نمی‌دونم حالا راست می‌گفت یا نه، ولی کلاً تو این مدل چیزا خوهی خوند. smile024
+ اگه نزنی تو خطِ درمانگری و انرژیِ کیهانی و چاکرا-ماکرا و این‌مدل خزعبلات رو به‌خوردِ مردم ندی نمی‌تونی باهاش نون در بیاری! چون الان فیلسوف و منطق‌دانش بی‌پوله، چه‌برسه به‌اهالیِ هاگوارتز یا مدرس کیمیا و لیمیا و هیمیا و این مدل چیزا! smile031
+ یکی از کاربرایِ سابقِ هوپا به‌نامِ MRT به‌صورتِ خودآموز متافیزیکِ کاربردی(!) کار کرده... می‌تونی باهاش تماس بگیری و اطلاعاتِ بیشتری بگیری. smile020

چاکریم.

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

کاملا صحیح علیرضا
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

انسانی و شاخه های فلسفه و منطق نزدیکترین گذینه ی smile018
تصویر

mooon

نام: m

پست توسط mooon »

سلام روز بخیر
دانشگاه متافیزیک کجای ایرا قرار داره تویه چه شهری هست؟؟
اصلا ایران داره؟؟

Sagadmoh

سپاس: 1

رشته متافیزیک

پست توسط Sagadmoh »

کلا جوگیری چیز خیلی بدیه توی هر چیزی بده. بعضیا هم بخاطر اینکه از اینیشتین و استیون هاوکینگ و اینا خوششون میاد یا از نجوم و فضانورد شدن و یا یه چند تا فیلم علمی تخیلی دیدن میان رشته فیزیک بعد وقتی این حجم معادلات و فرمول و ریاضیات رو می بینن پس می افتن نمی دونن چه کنن دیگه
اون موقس که تازه می فهمن فیزیک چی بوده
یا افسرده می شن یا ...

ارسال پست