خواب

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

Re: خواب

پست توسط einstein313 »

Sinasuperman نوشته شده:
باید بدانید هر چیزی که در عالم هستی روی می دهد بر پایه ی قوانین است و البته می پذیرم علم ما بسیار اندک است ولی فعلاً چیزی که مرهون است این است که پیامبر اسلام نمی توانسته چنین کاری را انجام داده باشد و اگر چنین بوده چه مدرکی وجود دارد و دلیل علمی این موضوع چیست؟
دوست من جواب خودتا خودت دادی، میگی علم بشر هنوز خیلی راه داره بعدشم جدیدا به سطح پشت ماه رسیدند و هنوز تحقیقات بر روی سطح ماه تکمیل نشده
2 ) منبع قرآنه ، اونم کتاب آسمانی
3) از کجا معلوم که پی نبرده باشن و این اطلاعات رو مخفی نکنن ، دوست من دشمنان اسلام زیر و بم اسلام رو بلدند و سعی میکنن به هر رنگی هست این دین رو ضعیف نشون بدند ( درمورد سیاست و اینا باید از سیاست مدارا بپرسی ) حتی تتو سریالاشون خیلی جالب از عقاید مسلمونا استفاده میکنن
و....
Sinasuperman نوشته شده: دوست عزیزم آیا شما چند داستان و افسانه را ترجیح می دهید بر دانش بشری که حداقل بخش اعظمی از زندگی ما در هستی رو پوشش میدهد؟می پذیرم که همین دانش ما هنوز کامل نشده و راه بسیار است امّا این دلیل نمی شود که کلاً غیر قابل اعتماد باشد!دوست عزیز بنده سعی می کنم نسبیت را عمیقاً درک کنم و در این حیطه تا حدودی موفق نیز بوده ام امّا آیا برای شما هم همین طور است؟فکر می کنید می توانید ساده ترین مباحث نسبیت را هم درک کنید!( smile042 )
غرور تو کلامت نمایان گره ، من به عنوان یه دوست که دوست شبیه یک آینه برای انسانه دارم بهت میگم smile124
Sinasuperman نوشته شده: باور کنید دلیل اینکه نسبیت را از مباحث کتاب دبیرستان خارج کردند همین بود که دانش آموزان حتی ذرّه ای از درک این مبحث عاجز بودند!دوست گرامی من ساختار سیاهچاله ها بارها و بارها پیچیده تر از نصف شدن ماه و تعبیر چند خواب ساده است...
اگر نمی پذیرید بروید و کنه موضوع غوطه ور شوید و البته آن زمان خواهد بود که به نتیجه ای که بنده رسیدم می رسید!
به هر حال ارادتمند شما و تمام عزیزان هوپا هستم
دوستر همیشگی شما
سینا.جــــــــــــ .
خیلی ها در علمشون عالم و سرآمد بودند ولی به کفر کشیده شدند ( نمونه هاش در تاریخ موجوده )
خیلی ها هم عالم در علمشون بودند و به کمال رسیدند
شما نمیتونی بگی که مبحث سیاهچاله ها و نسبیت و کیهان شناسی و .... بلدید پس از علم دینی باید سرآمد باشی و به راحتی خواب رو توجیه کنی smile057

خواب یک نوع مرگ غیرمستقیم هست ، منم شنیند میگن خواب از پردازش گرهایی از قسمت مغزه که تنها 6 ثانیه بیشتر هم طول نمیکشه ( یعنی شما یه روز کامل رو خواب میبینی ولی در اصل تمام اینها در 6 ثانیه رخ میده ( که واقعا حیرت انگیزه )
درسته که مغز و تمام بدن در خواب دیدن شریکند ولی به دلیل اینه که روح به بدن ما اتصال داره و جدا نشده ، تاحالا شده خواب ببینی از یه ساختمان افتادی زمین و میپری بالا ( شاید از تخت افتادی زمین در اون لحظه شایدم نه ) ولی ترس وجودت رو گرفته و حس میکنی تمام اعضای بدنت درد میکنه در اثر پرت شدن از ساختمان و برخورد به زمین ( در خواب ) یا مثلا یه خواب میبینی تا چند روز بهش فکر میکنی میگی خدایا چرا انگا واقعی بود به جون خودم (جسم یه محافظ یا حسار یا هرچی که بگی برا روح ما هست ، اصل روحه ولی همین روح به جسم وابسته هست و در اثر ناراحتی و ضعف و.... جسم اونم آسیب میبینه .... ( مثالهای زیادی میشه آورد، که مغزی بودن خواب رو رد میکنه ) ،

شما انقدر که روی نسبیت و.... وقت گذاشتید ای کاش مقداریشم روی دینتون مایه میذاشتید
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

navidn2

سپاس: 2

تماس:

پست توسط navidn2 »

الان بزن بزن میشه!!
سنگر بگیرین!!!
smile111 smile111 smile111

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

anishtain313 نوشته شده:عزیزم دوتا مطلب درمورد پادماده و.... خوندی فکر کردی همه چیز بلدی ؟!!!!!! ، دانشمندان بزرگ الان ، همین الان دارن به نقصان بودن علم خودشون اعتراف میکنن ، حتی کوانتوم که جهان رو متحول کرده بعضی ها عقیده بر این دارن که شاید تمام این نظریه ها روزی نادرستیش ثابت بشه چون همش بر طبق تئوریه و این کشف پادماده ها و..... تازه 2 الی 3 ساله راه افتاده ، حالا کی تخیل بافه
من نفهمیدم که دقیقاً شما چی گفتید،خودتون فهمیدید؟()
دو تا مطلب؟شما علم غیب دارید یا اینها را در رویای صادقه دیدید؟( smile058 )
anishtain313 نوشته شده:خیلی دانشمندا عقیده بر این دارن که میشه سفر در آینده رخ بدهد
مگه من مخالفم؟این که بتوانید در خواب به آینده بشری سفر کنید بسیار مسخره( smile023 ) است! البته شما بسیار عرفانی هستید این جور کارها بعید نیست؟( smile055 )!
anishtain313 نوشته شده:برا منم پیش اومده اونم نه یک بار بستگی به قدرت روح انسان داره
خودتون بگید، بخندم یا گریه کنم؟( smile054 ) Vs ( smile058 )
anishtain313 نوشته شده: هرچه قدر به درستی و کمال نزدیک بشه این رویاها بیشتر به حقیقت نزدیک میشه ، و اینم بدونید چون شیطان قدرتی داره که در خواب ما رخنه میکنه بر درستی اونها زیاد نمیشه حساب کرد ولی هرچه از شیطان دورتر بشی خوب ، مشخصه...(کلا بحث در این مورد میشه خخیلی فلسفی بشه )
در مورد چیزی بحث می کنند دلیل و ادله میاورند.این ها را خودتان آزمایش و نهایتاً کشف کردید؟نکند در زمان عرب جاهلی نورولوژیست هم بوده؟( smile042 )
anishtain313 نوشته شده:شما چه طور به این صراحت میگی مبالغه شده باز میگم شما باید مرز خودتو مشخص کن تا بشه با شما بحث کرد
از این هم صریح تر می توان گفت: دروغـــــــــــــ ! موضع بنده مشخص شد؟
anishtain313 نوشته شده:آخه ما که فقط سلیمان نبی رو نداشتیم که حیوانات بتونه صحبت کنه
دیگر چه کسی بوده؟بنده حضور ذهن ندارم!( smile072 )
anishtain313 نوشته شده:بعدشم چه طور مورچه با مورچه دیگه ارتباط برقرار میکنه
انصافاً در مورد اینکه مورچه ها چطور با هم ارتباط برقرار می کنند خبر دارید؟می دانید چگونه پیام هایی به هم منتقل می کنند؟اگر دارید و ندارید برای بنده مشخص نیست ولی این را بدانید که اگر اطلاعات داشتید اینگونه صحبت نمی کردید( smile124 )!
anishtain313 نوشته شده: خوب اون به علم تشخیص زبانها آگاهی پیدا کرده
مورچه با زبانش صحبت می کند؟( smile058 ) مورچه فقط یک سری پیغام عصبی با الکتریسیته از طریق شاخک ها منتقل می کند!لطفاً حرف خنده دار نزنید!
anishtain313 نوشته شده: نکنه اینم باور نداری که موجودات دیگه خدا ( خالق ) تسبیه میکنن و خدا متوجه میشه !
واقعاً 1% باور می کردید باور داشته باشم؟
تسبیه :----> تسبیح
anishtain313 نوشته شده:خوب نبی و بندگان صالح او هم تجلی کننده اسماء خدا هستند دیگه ، این یه استدلال خیلی راحته اگه یه مقدار تعقل کنی متوجه میشی
جواب این هم همان بالایی!( smile124 )
anishtain313 نوشته شده:اصلا شما که با دوست عزیزمون میگی دینی دبیرستان رو داری میگه ، چقدر از اون دینی رو بلدی
بلد بودن را که زیاد بلدم ، فقط قبول ندارم!
anishtain313 نوشته شده:معجزه گفته بود که حکم و دستور الهی و با قوانین جهان سازگاری نداره اصلا برای همین میگن معجزه ، کجای دنیا میشه یا وجود داره یا اصلا میشه ربطش داد به یه قانونی که شما یه مجسمه بسازی و بهش فوت کنی و اون یک موجود زنده بشه ( معجزه حضرت عیسی ) ،( من خیلی معجزات پیغمبران رو روش فکر کردم و به هیچ وجه نمیشه حتی فکر قانونی براش بکنی ) ..... معجزه اصلی پیغمبر ما هم کتاب بود ( دقت کن کتاب ) ، همین جمله رو بگیری و روش فکر کنی کم کم متوجه میشی ....
این سخن را از من به یاد داشته باشید: علم سراسر هستی رو پاسخ میده و همانند کتابی می ماند بسیار گسترده که انسان صفحات کوچکی از اون را مطالعه کرده و البته این عیب انسان است که کاملاً به اون مسلط نیست و این عیب علم نیست! خدا بی شک علم و علم بی شک خداست و او یگانه بی همتایی است که جهان را با نظم آفرید و هیچ دگرگونی در آن نیست!هیـــــــچ...
anishtain313 نوشته شده:منبع قرآنه ، اونم کتاب آسمانی
قبول ندارم منبع رو! منبع دیگه بیارید!
anishtain313 نوشته شده:3) از کجا معلوم که پی نبرده باشن و این اطلاعات رو مخفی نکنن ، دوست من دشمنان اسلام زیر و بم اسلام رو بلدند و سعی میکنن به هر رنگی هست این دین رو ضعیف نشون بدند ( درمورد سیاست و اینا باید از سیاست مدارا بپرسی ) حتی تتو سریالاشون خیلی جالب از عقاید مسلمونا استفاده میکنن و....
از کجا معلوم پی برده باشند؟ نکند من باید بیایم اثبات کنم که دانشمندان این موضوع را هنوز اثبات نکردند؟( smile042 )( smile039 )
anishtain313 نوشته شده:غرور تو کلامت نمایان گره ، من به عنوان یه دوست که دوست شبیه یک آینه برای انسانه دارم بهت میگم
البته من با غرورم زنده هستم! این ( smile072 ) تقدیم به شما!
anishtain313 نوشته شده:خیلی ها در علمشون عالم و سرآمد بودند ولی به کفر کشیده شدند ( نمونه هاش در تاریخ موجوده )
ما میگیم عاقل شدند و این بود که دین رو رها کردند و شما می گید کافر شدن! تعاریف یکسانه ولی اسم فرق می کنه!
anishtain313 نوشته شده:شما نمیتونی بگی که مبحث سیاهچاله ها و نسبیت و کیهان شناسی و .... بلدید پس از علم دینی باید سرآمد باشی و به راحتی خواب رو توجیه کنید
بنده همچین جسارتی نکردم!اصلاً نیازم ندارم که در امور دین سرآمد باشم،هرچند تا حدودی هستم( smile041 )!بنده اکثراً برنامه ی زلال احکام و برنامه های مذهبی رو نگاه می کنم و دوستانم اکثراً افراد مذهبی هستند، پس با دین آشنا هستم ،شاید خیلی بیشتر از افرادی که در موقعیت من هستند!( smile124 )
anishtain313 نوشته شده:خواب یک نوع مرگ غیرمستقیم هست ، منم شنیند میگن خواب از پردازش گرهایی از قسمت مغزه که تنها 6 ثانیه بیشتر هم طول نمیکشه ( یعنی شما یه روز کامل رو خواب میبینی ولی در اصل تمام اینها در 6 ثانیه رخ میده ( که واقعا حیرت انگیزه )درسته که مغز و تمام بدن در خواب دیدن شریکند ولی به دلیل اینه که روح به بدن ما اتصال داره و جدا نشده ، تاحالا شده خواب ببینی از یه ساختمان افتادی زمین و میپری بالا ( شاید از تخت افتادی زمین در اون لحظه شایدم نه ) ولی ترس وجودت رو گرفته و حس میکنی تمام اعضای بدنت درد میکنه در اثر پرت شدن از ساختمان و برخورد به زمین ( در خواب ) یا مثلا یه خواب میبینی تا چند روز بهش فکر میکنی میگی خدایا چرا انگا واقعی بود به جون خودم (جسم یه محافظ یا حسار یا هرچی که بگی برا روح ما هست ، اصل روحه ولی همین روح به جسم وابسته هست و در اثر ناراحتی و ضعف و.... جسم اونم آسیب میبینه .... ( مثالهای زیادی میشه آورد، که مغزی بودن خواب رو رد میکنه ) ،
خواب فقط یک رفتار مغزی است که برای استراحت بدن انجام میگیرد!
خواب عبارت است از کاهش تافقدان سطح هوشیاری، تعلیق نسبی ادراکات حسی و غیر فعال شدن تقریبا تمام عضلات ارادی در زمان استراحت است به طوری که فعالیت بدن و ذهن تغییر کرده و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی بشوند. در بین پستانداران، پرندگان، ماهیان و دیگر جانوران مراحل خواب و بیداری وجود دارد. خواب برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی-اسکلتی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد.
اولین قسمت خواب non-REM است. خواب دیدن در خواب non-REM بسیار کم است و اگر هم خواب ببینیم آن را فراموش می‌کنیم. در این خواب ماهیچه‌ها بی حس نیستند. خواب non-REM شامل سه مرحله می‌شود:
مرحلهٔ اول: این مرحله آغاز خواب است و با حرکت آرام چشم‌ها همرا است. افرادی که به این مرحله از خواب می‌رسند معتقدند که به طور کامل آگاه و بیدار هستند.
مرحلهٔ دوم: یک مرحلهٔ ناهشیار است که خواب رونده به راحتی یبدار می‌شود.
مرحلهٔ سوم: عمیق‌ترین مرحلهٔ خواب non-REM است. پس از این مرحله قسمت دوم خواب REM آغاز می‌شود.

خواب REM در بزرگسالان حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از کل خواب را تشکیل می‌دهد (حدود ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه در خوابِ شب). مقدار خواب REM در سنین مختلف متفاوت است. یک نوزاد بیشتر از ۸۰ درصد کل خوابش را در خواب REM است. رویا در مرحلهٔ REM رخ می‌دهد.

ضربان قلب و تنفس در خواب REM نامنظم است؛ مانند زمان بیداری. بزرگ شدن آلت جنسی مرد (NPT) در خواب REM رخ می‌دهد. پژوهش گران به فعالیت در ناحیه‌هایی از مغز که مربوط به کنترل بینایی، شنوایی، بویایی، لمسی و تعادل حرکات بدن پی برده‌اند.

خواب REM با کاهش سروتونین (Serotonin) در مغز همراه است. بنابراین خواب REM در افراد افسرده زودتر می‌رسد. سروتونین ماده‌ای است که در افراد افسرده کاهش یافته‌است.

منبع:ویکی پدیا !
anishtain313 نوشته شده:شما انقدر که روی نسبیت و.... وقت گذاشتید ای کاش مقداریشم روی دینتون مایه میذاشتید
پشیمان نیستم! البته فقط نسبیت نبوده:
بنده بازیکن حرفه ای Call of Duty 4: Modern Warfare و بازی WarCraft III هستم که البته در کال آو دیوتی فعالیت بیشتری دارم و تقریباً جزو بهترین های ایران هستم.
همون طور که می دانید رشته ی تخصصی بنده در فیزیک نسبیت است و بیشتر تحقیقات و مطالعات رو در زمینه نسبیت عام انجام می دهم! اگر خدا بخواهد چند خطی هم مینویسم و انشالله اگر به چاپ رسید خبر میدهم! راستی بنده کارگردان تئاتر طنز و کمدی هستم و البته ادمین سایت مولتی مدیا که به امید خدا به زودی راه اندازی می شود! ...
میبینید که فردی یک بعدی نیستم و دوست دارم از هر جایی یک سری در بیاورم!
برای شما و همه ی اعضای هوپا آرزوی سعادت و موفقیت دارم
ارادتمند عزیزان گرامی سایت به خصوص anishtain313
سینا.جــــــــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
Siavash-pzr

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

anishtain313 نوشته شده:برا منم پیش اومده اونم نه یک بار
بستگی به قدرت روح انسان داره
این رو کسی میبینه که روحش رو تجلی داده باشه ، از گناه دوری کنه
smile055 الان یعنی تو هم روحت قویه، هم متجلیه هم عاری از گناه؟!!
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

Sinasuperman نوشته شده: من نفهمیدم که دقیقاً شما چی گفتید،خودتون فهمیدید؟()
دو تا مطلب؟شما علم غیب دارید یا اینها را در رویای صادقه دیدید؟( smile058 )
smile057
منظور رو بگیر بابا چرا اینقدر گیر میدی smile021 smile039
Sinasuperman نوشته شده: مگه من مخالفم؟این که بتوانید در خواب به آینده بشری سفر کنید بسیار مسخره( smile023 ) است! البته شما بسیار عرفانی هستید این جور کارها بعید نیست؟( smile055 )!
ببین شما میگی میشه با جسم در زمان حرکت کرد ، منم بهش باور دارم ( البته شاید در حد غیر ممکن باشه )
ولی خود روح بتونه آینده رو ببینه که چییزی براش نیست ، یه چیز ابتدایه ، چرا چون در روح زمان و مکان معنی پیدا نمیکنه .

اینا همین طوری میگم : smile027
واقعا خیلی درکش برای من سخته که نظامی که همه روحشون متعالی بشه و همه از قدرتهای روحی و الهی بتونن استفاده کنن چه جور قانونی توی اون وضع میشه ( منظور همون قیاامت یا .... )، سوالای من واقعا زیاده ، البته دارم درمورد قیامت به صورت علمی تحقیق میکنم ولی هنوز نتونستم به جایی برسم که این کلمه رو بگم ، (من بلدم ) و امثال این کلمه smile021

Sinasuperman نوشته شده: در مورد چیزی بحث می کنند دلیل و ادله میاورند.این ها را خودتان آزمایش و نهایتاً کشف کردید؟نکند در زمان عرب جاهلی نورولوژیست هم بوده؟( smile042 )
ادله من قرآنه ، چرا چون اون رو به یقین قبول کردم که کتاب آسمانیه ، بنا به شواهد و دلایل زیاد ( البته شخصی ) و بعضی هاش هم تجربی .....
اگه من تا این درجه اوج گرفته بودم تو این سنم که واقعا معرکه بود smile041 ولی نشانه هاشو دیدم ، بله وقتی واقعا کار اشتباهی میکنم از خیلی چیزا محروم میشم ، خودم درکش میکنم ، چون اینها همه برمیگرده به خود انسان نه به دیگری ، اگه مقداری تعقل کنی شما هم متوجه میشید smile021
Sinasuperman نوشته شده: موضع بنده مشخص شد؟
خوب به خدا که ایمان دارید حتما ؟؟
خوب پس اول شما باید ببینی پیغمبرانی مثل موسی(علیه السلام) ، عیسی(علیه السلام) و .... وجود داشتند و هدفشون چی بوده و آیا برحق بودند و واقعا از طرف خدا مامور بودند ، بعد بیای ببینی پیغمبر خاتم با ادیان دیگه چه نوع اشتراکی داشته و چرا قرآن معجزه اصلی اون بوده ، وقتی قرآن هم قبول کنی ( نمیگم قبول کنیا میگم تحقیق کنی و شاید قبولشم نکنی ولی دیگه خیالت راحته که توانت رو انجام دادی ) راه برت هموارتر میشه و به راحتی با اون امام رو هم اثبات میکنی و بعد هم .... برو تا آخر
Sinasuperman نوشته شده: مورچه با زبانش صحبت می کند؟( smile058 ) مورچه فقط یک سری پیغام عصبی با الکتریسیته از طریق شاخک ها منتقل می کند!لطفاً حرف خنده دار نزنید!
خدااااااا، بابا زبان منظور روش ارتباطه دیگه smile097
بعدشم دلیلشا گفتم دیگه چرا میپیچونی ؟؟ smile036

anishtain313 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده: نکنه اینم باور نداری که موجودات دیگه خدا ( خالق ) تسبیه میکنن و خدا متوجه میشه !
واقعاً 1% باور می کردید باور داشته باشم؟
تسبیه :----> تسبیح
عجب! اون موجودات که اختیار ندارن که ، خدا دوست داره صاحب اختیاره که این جور خلقتشون کنه که تسبیحش رو بگن ، مشکلی هست !!!!!!!!!!!!
غلط املایی میگیری smile030
Sinasuperman نوشته شده: این سخن را از من به یاد داشته باشید: علم سراسر هستی رو پاسخ میده و همانند کتابی می ماند بسیار گسترده که انسان صفحات کوچکی از اون را مطالعه کرده و البته این عیب انسان است که کاملاً به اون مسلط نیست و این عیب علم نیست! خدا بی شک علم و علم بی شک خداست و او یگانه بی همتایی است که جهان را با نظم آفرید و هیچ دگرگونی در آن نیست!هیـــــــچ...
علم خدا نیست ولی خدا علم است ( البته اگه یه خورده توش ریز بشیم ) smile030 smile021
ولی علم همه ی جهان رو پاسخ میده رو قبول دارم ، ولی چه علمی !!! آیا علم ماده جواب میده یا علوم بالاتر و پیچیده تر !
خدا عالم هست ، یعنی جهان رو بر علم و نظم بنا کرده ، برای رسیدن به علم خدا باید بهش نزدیک بشی ( برای درس یاد گرفتن از یک استاد باید تا میتونی بهش نزدیکتر بشی تا بیشتر بلد بشی ) smile020

همون معجزه هم درش یک علم خوابیده که درک منبهش راهی نداره برای همین میگم از قوانین جهان پیروی نمیکنه ولی خدا ناظم هست و حکیم و..... اون میدونه چه کار میکنه smile038

anishtain313 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده: منبع قرآنه ، اونم کتاب آسمانی
قبول ندارم منبع رو! منبع دیگه بیارید!
شرمنده منبع کامل تر از قرآن پیداا نکردم بهتون بگم ، چون منبع من باید ناقص باشه از دید شما تا کاملترش رو بیارم که من کاملتتر سراغ ندارم عزییز smile124
Sinasuperman نوشته شده: البته من با غرورم زنده هستم! این ( smile072 ) تقدیم به شما!
منظورم رو ممتوجه شدید ، خودتتونم میدونیم چی رو گفتم ، کبر و تکبر که از بدترین خلقهاست ( منش ، راه و روش ..... امیدوارم معنیش رو دیگه گیر ندید ) smile039
Sinasuperman نوشته شده: بنده همچین جسارتی نکردم!اصلاً نیازم ندارم که در امور دین سرآمد باشم،هرچند تا حدودی هستم( smile041 )!بنده اکثراً برنامه ی زلال احکام و برنامه های مذهبی رو نگاه می کنم و دوستانم اکثراً افراد مذهبی هستند، پس با دین آشنا هستم ،شاید خیلی بیشتر از افرادی که در موقعیت من هستند!( smile124 )
smile072 تا حدودی یعنی تا چه حدی ؟
برنامه مذهبی نگاه کردن که به ما بینش و روش نمیده ، بخصوص این تلویزیون ما که بعضی وقتا خطا توش وجود داره smile023
این برنامه ها مثل تلنگری ،چیزی ... هست ،شما سوالی برات پیش میاد حتما باید بری و از اهلش بپرسی تا یه وقت به اشتباه راه رو نرید smile124 smile041
Sinasuperman نوشته شده: خواب فقط یک رفتار مغزی است که برای استراحت بدن انجام میگیرد!
.....
خوب این هم دیدگاه شماست دیگه درسته ؟ یا وکی پدیا ، که بین اساتید دانشگاه از ارزش کمی برخورداره ( اونی که من دیدم رو میگم ، شاید این جمع آوری من غلط بوده باشه )
Sinasuperman نوشته شده: پشیمان نیستم! البته فقط نسبیت نبوده:
بنده بازیکن حرفه ای Call of Duty 4: Modern Warfare و بازی WarCraft III هستم که البته در کال آو دیوتی فعالیت بیشتری دارم و تقریباً جزو بهترین های ایران هستم.
همون طور که می دانید رشته ی تخصصی بنده در فیزیک نسبیت است و بیشتر تحقیقات و مطالعات رو در زمینه نسبیت عام انجام می دهم! اگر خدا بخواهد چند خطی هم مینویسم و انشالله اگر به چاپ رسید خبر میدهم! راستی بنده کارگردان تئاتر طنز و کمدی هستم و البته ادمین سایت مولتی مدیا که به امید خدا به زودی راه اندازی می شود! ...
میبینید که فردی یک بعدی نیستم و دوست دارم از هر جایی یک سری در بیاورم!
برای شما و همه ی اعضای هوپا آرزوی سعادت و موفقیت دارم
ارادتمند عزیزان گرامی سایت به خصوص anishtain313
سینا.جــــــــــ .
خوبه smile015
به به کال آو دیوتی smile015 واقعا بازی فوق العاده ایه smile021 پس تو مسابقاتم شرکت کردید smile028 خوبه smile039
پسر عمه منم خیلی خوب بازی میکنه ، البته دیگه از من گذشته برم بازی کنم smile033 ، یه مدت جنگهای صلیبی رو بازی میکردم ، خیلی دوسش داشتم ، خیلی از طرفنداشم بلدشده بودم و..... بگذریم smile039

واو ، باریک الله smile015
خوبه ، ولی این رو بگم آدم باید با بینش عمیق سراغ این مسائل بره نه تنها با علم روزی که در اختیار داره بتونه همه چیز رو توجیه کنه و باید باور داشته باشی که این راه راه آسون و راحتی نیست و آدمای راحت طلب مطمئنا شکست میخورند smile124 smile072

خوب شرمنده منم دیگه فکر نکنم بتونم بحث رو ادامه بدم و متمرکزش بشم پس فعلا smile094
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

anishtain313 نوشته شده:خوب شرمنده منم دیگه فکر نکنم بتونم بحث رو ادامه بدم و متمرکزش بشم پس فعلا
خب بنده هم فعلاً بحث را ادامه نمی دم تا زمانی که دوباره آمادگی خودتون رو پیدا کنید!( smile124 )
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

پست توسط محمد مهدي غلامي »

محمد مهدي غلامي نوشته است:قرآن نمیتونه دروغ باشه چون سخن خداست

ثابت کن!
اول باید بدونم اعتقاداتت چیه خب. خدا رو قبول داری یا نه و...
من اول خدا رو با فلسفه پذیرفتم. بعدش صفاتش رو بررسی کردم. طبق اون صفات نمیتونه بشر رو بدون راهنما بذاره. راهنما هم باید صادق باشه»»» قرآن دروغ نمیگه
دیدن صحنه هایی که برات آشناست، چه تو خواب چه تو بیداری هیچ ربطی به دیدن آینده و جدا شدن روح از بدن در خواب نداره، یه دلیل خیلی ساده و علمی داره که همونطوری که سینا هم گفت مربوط می شه به ضمیر ناخودآگاه!
بیشتر توضیح بده. چطور ضمیر ناخودآگاه میتونه صحنه ای که الان داره رخ میده رو از قبل بدونه؟
حالا اینی که شما می خوای هرطوی که هست ربطش بدی به ماورا فقط هم به خاطر اعتقاداتی که حتی حاضر نیستی فقط کمی روی احتمال غلط بودنش تامل کنی، دیگه بحثش جداست!
من قبلا احتمال غلط بودن دادم.... روش هم ایستادم تا اینکه با منطق تونستم راه رو پیدا کنم.
شما چرا یه درصد احتمال خطا در حرفت نمیدی؟ یا احتمال واقعیت ماوراء؟
(محمد مهدی غلامی)جان، آیا می توانی ثابت کنی قرآن اوّلاً کتاب خداست و دوماً اینکه حقه؟
همون جواب بالا...
فعلاً چیزی که مرهون است این است که پیامبر اسلام نمی توانسته چنین کاری را انجام داده باشد و اگر چنین بوده چه مدرکی وجود دارد و دلیل علمی این موضوع چیست؟
چرا نمی تونسته؟ دلیل؟
فرض کنیم چنین کاری انجام شده. چه مدرکی باید وجود داشته باشه؟ شاید فقط نقل تاریخ باشه سند. مثلا برای سند باید فرمول بنویسیم؟
در مورد دلیل علمی... اگر دلیل علمی داشت که نمیشد معجزه. معجزه چیزیه که به اذن خدا خارج از چارچوب قوانین فیزیکی رخ میده.اگر طبق قوانین باشه که معجزه نیست... بهش میگن تکنولوژی برتر!
(هر چند نظر شخصیم اینه که معجزات هم در چارچوب قوانین هستن، اما نه قوانین فیزیکی شناخته شده، فیزیک به شکل امروزی ناقصه)
آیا شما چند داستان و افسانه را ترجیح می دهید بر دانش بشری که حداقل بخش اعظمی از زندگی ما در هستی رو پوشش میدهد؟
داستان و افسانه نیست. تاریخه. اثبات کنید افسانه ست.
دانش بشر برپایه تجربه و حس پایه گذاری شده که همیشه احتمال خطا درش هست. ما هنوز به یک نظریه جامع و قطعی در فیزیک نرسیدیم، چطور میشه به این دانش 100% اعتماد کرد؟ اگر ماوراء واقعا باشه و بهشت و جهنمی؟
می پذیرم که همین دانش ما هنوز کامل نشده و راه بسیار است امّا این دلیل نمی شود که کلاً غیر قابل اعتماد باشد!
از کجا میدونید معجزه بر اساس اون قسمتی از دانش نباشه که ما هنوز بهش نرسیدیم؟!
جنگ نرم ... ؟!!!

navidn2

سپاس: 2

تماس:

پست توسط navidn2 »

(هر چند نظر شخصیم اینه که معجزات هم در چارچوب قوانین هستن، اما نه قوانین فیزیکی شناخته شده، فیزیک به شکل امروزی ناقصه)
پیامبر 1500 سال پیش بوده .یعنی این معجزه انقدر خفن بوده که بعد از 1500 سال هم هنوز نتونستن توجیه کنن؟؟؟ smile051
اگه معجزه الان باشه از قوانین بالا تره ولی وقتی 1500 سال پیش بوده مسلما الان باید بشه توجیهش کرد!

نمایه کاربر
majidvmc

محل اقامت: qom

تماس:

پست توسط majidvmc »

احساس میکنم موضوع راجع به خواب بود!!!!!!!!!!!! smile097
(تو پرانتز بگم من اعتقادی به خدا ندارم! smile015 چون با علم میشه همه چی رو تشریح کرد smile018 )
خب سفر به آینده در خواب توجیه علمی داره. توجه کنین:
دیدن چیزهایی از آینده در خواب "تله پاتی بین زمان های مختلف" هستش.
یعنی دو تا دسته فوتون در هم تنیده از هم جدا شدن و در فضازمان یه سفری داشتن و بعد میرسن به چشم شما(در بیداری) که خیلی هم نادره!
و مورد دیگه اینکه همونطور که میدونید در مقیاس های میکروسکوپی (بر خلاف مقیاس های بزرگ) سفر در زمان مفت و بسیار متداوله و حتی یک ذره می تونه شروع کنه به سفر در زمان به سوی گذشته و به این زودیام متوقف نشه.
بر این اساس همین، امواج مغزی ما یا کس دیگه از آینده به گذشته برمیگرده و به مغز ما منتقل میشه و ما همون احساسات رو احساس میکنیم.
و اما چرا این مورد 90% در خوابه: خودمم نمیدونم!!!!!!!!!!! smile058 smile058 smile058
خب همین. سوالی بود(که میدونم خیلی زیاده چون خیلی مزخرف توضیح دادم!)مطرح کنین.
کمک!!!

نمایه کاربر
kavak

پست توسط kavak »

majidvmc نوشته شده:احساس میکنم موضوع راجع به خواب بود!!!!!!!!!!!! smile097
(تو پرانتز بگم من اعتقادی به خدا ندارم! smile015 چون با علم میشه همه چی رو تشریح کرد smile018 )
خب سفر به آینده در خواب توجیه علمی داره. توجه کنین:
دیدن چیزهایی از آینده در خواب "تله پاتی بین زمان های مختلف" هستش.
یعنی دو تا دسته فوتون در هم تنیده از هم جدا شدن و در فضازمان یه سفری داشتن و بعد میرسن به چشم شما(در بیداری) که خیلی هم نادره!
و مورد دیگه اینکه همونطور که میدونید در مقیاس های میکروسکوپی (بر خلاف مقیاس های بزرگ) سفر در زمان مفت و بسیار متداوله و حتی یک ذره می تونه شروع کنه به سفر در زمان به سوی گذشته و به این زودیام متوقف نشه.
بر این اساس همین، امواج مغزی ما یا کس دیگه از آینده به گذشته برمیگرده و به مغز ما منتقل میشه و ما همون احساسات رو احساس میکنیم.
و اما چرا این مورد 90% در خوابه: خودمم نمیدونم!!!!!!!!!!! smile058 smile058 smile058
خب همین. سوالی بود(که میدونم خیلی زیاده چون خیلی مزخرف توضیح دادم!)مطرح کنین.
منابع از سخنانتون را خواهشا بیارید smile124
بزرگ مرد عالم امام حسین ( علیه السلام ):

اگر دین ندارید لااقل ازاده باشید

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

محمد مهدي غلامي نوشته شده:چرا نمی تونسته؟ دلیل؟
دوست عزیز صحبت شما شباهت دارد به اینکه در دادگاه من به زور و اجبار به دادگاه بگویم این فرد گناهکار است و باید بی گناهی ثابت شود!چیزی که آشکار است این خواهد بود که پیشتر باید مجرم بودن فرد ثابت شود و فرض بی گناه بودن شخص مذبور البته ارجح است.
محمد مهدي غلامي نوشته شده:فرض کنیم چنین کاری انجام شده. چه مدرکی باید وجود داشته باشه؟ شاید فقط نقل تاریخ باشه سند. مثلا برای سند باید فرمول بنویسیم؟
کدام سند؟از تاریخ اسلام به جد می توان گفت ستون تاریخی محکمی باقی نمانده و پایه های این دین بر حکایت و حدیث استوار است!
محمد مهدي غلامي نوشته شده:در مورد دلیل علمی... اگر دلیل علمی داشت که نمیشد معجزه. معجزه چیزیه که به اذن خدا خارج از چارچوب قوانین فیزیکی رخ میده.اگر طبق قوانین باشه که معجزه نیست... بهش میگن تکنولوژی برتر!
یا دلیل علمی که قابل پذیرش برای شخص بنده باشد و یا هیچـــ !
من خورشید را 4تکه کردم و البته برادرم دید! آیا از من دلیل و مدرک و سند محکم و استوار نمی خواهید؟( smile042 )
محمد مهدي غلامي نوشته شده:داستان و افسانه نیست. تاریخه. اثبات کنید افسانه ست.
قضیه یــِ همان فرد مذبور و اثبات بی گناهی است البته (!)
محمد مهدي غلامي نوشته شده:دانش بشر برپایه تجربه و حس پایه گذاری شده که همیشه احتمال خطا درش هست. ما هنوز به یک نظریه جامع و قطعی در فیزیک نرسیدیم، چطور میشه به این دانش 100% اعتماد کرد؟ اگر ماوراء واقعا باشه و بهشت و جهنمی؟
به این دانش که هر روزه جهان ما رو توصیف و توجیه می کند نمی شود اعتماد کرد، آنوقت به چند داشتان و روایت می شود 100% ایمان آورد؟(بعید استـ از فردیـ علمیـــ که چنینـ صحبتیــ بکند)
محمد مهدي غلامي نوشته شده:از کجا میدونید معجزه بر اساس اون قسمتی از دانش نباشه که ما هنوز بهش نرسیدیم؟!
( smile054 )( smile056 )
از کجا می دونید باشه؟

تصویر

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

محمد مهدي غلامي نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:بدون هیچ شکی خواب تصاویری است که ذهن ما در حالت لِم ایجاد می کند!جدا شدن روح خرافاتی است که البته دقیق نمی دانم آیا ادیان می پذیرند یا نه ولی در کل چیز مسخره ای است!
از دیدگاه اسلام تاجایی که من میدونم در خواب روح یه مقدار جدا میشه (وابستگیش به جسم کم میشه).

اگر خواب تصویر ذهنی باشه نمیشه خیلی موارد رو باهاش توجیه کرد. مثلا سفر به آینده.
گاهی اوقات خوابی می بینید که در آینده اتفاق میوفته. برای خیلی ها پیش اومده که صحنه هایی رو می بینن که میگن این چند ثانیه رو عینا قبلا دیده ن.
یا خوابهایی مثل رویای صادقه که یه جورایی پیشگویی هست. یعنی آینده رو در خواب در قالب نماد ها می بینه.
اینها با تصویر ذهنی توجیه نمیشه
به این حالت میگن دژوو

فیلم های مقصد نهایی رو ببینید.
Sinasuperman نوشته شده:
anishtain313 نوشته شده:خوب شرمنده منم دیگه فکر نکنم بتونم بحث رو ادامه بدم و متمرکزش بشم پس فعلا
خب بنده هم فعلاً بحث را ادامه نمی دم تا زمانی که دوباره آمادگی خودتون رو پیدا کنید!( smile124 )
سینا جون سلام smile006

بابا این افراد اصلا ارزش ندارند دیگه باهاشون حرف بزنی!!!

خب وقت نازنینت رو صرف افرادی که حتی توالت رفتنشونم به پیامبر و ائمه بد بویشون ربط داره جدا ارزش بحث کردن دارن؟

اینا اصلا نمیدونن چی میگن! ولشون کن تو خریتشون بمونن smile001

عزیز منی سینا جان

محمد(کوروش)
smile027

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

درود
چند كلام :
anishtain313 نوشته شده:خیلی دانشمندا عقیده بر این دارن که میشه سفر در آینده رخ بدهد
ممكن نيست در آينده سفر كرد. آگاهي ذهن هميشه در حال است.
anishtain313 نوشته شده: مثالهای زیادی میشه آورد، که مغزی بودن خواب رو رد میکنه ) ،
لطفا مثال بزنيد .
anishtain313 نوشته شده:ولی خود روح بتونه آینده رو ببینه که چییزی براش نیست ، یه چیز ابتدایه ، چرا چون در روح زمان و مکان معنی پیدا نمیکنه .
آينده خود يا ديگران؟
ضمن اينكه فرض روح براي توجيه خواب ضروري نيست.
محمد مهدي غلامي نوشته شده:دانش بشر برپایه تجربه و حس پایه گذاری شده که همیشه احتمال خطا درش هست.
بله ، و همين رجوع مداوم به تجربه است كه انطباق منطق و تفكر مارا با طبيعت مي سنجد و گرنه احساسات و افكار بي ارزشند.
سپاس
پير خرفت Hhamid smile072
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
Diana

سپاس: 15

تماس:

پست توسط Diana »

anishtain313 نوشته شده: مثالهای زیادی میشه آورد، که مغزی بودن خواب رو رد میکنه ) ،
سلام میشه بگید مغزی بودن خواب یعنی چی؟
من میدانم که تو کودن نیستی
ولی خود را به کودنی میزنی!!!!

ارسال پست