این فرمول دو طرفه است؟
#########################
اگر شتاب ثابت باشد!
v1+v2
------ = v ( avr
2
#########################
منظورم اینه که اگر به جای v1 و v2 عدد بگذاریم و با v avreage برابر شود . شتاب ثابت نیست دیگه؟
شتاب
Re: شتاب
دوست عزیز منظورتون اینه که اگر v1+v2)/2 با سرعت متوسط برابر بشه امکان ندارد که حرکت ما شتاب دار باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک جور دیگه مطرح می کنم !
در یک مسئله v1 و v2را داریم سرعت متوسط را هم داریم حاصل عبارت v1 و v2 تقسیم بر 2 برابر با سرعت متوسط می شود
ایا می توانیم با نتیجه گیری اینکه شتاب در تمامی مراحل حرکت ثابت بوده مسئله را حل کنیم !!!
یک جور دیگه مطرح می کنم !
در یک مسئله v1 و v2را داریم سرعت متوسط را هم داریم حاصل عبارت v1 و v2 تقسیم بر 2 برابر با سرعت متوسط می شود
ایا می توانیم با نتیجه گیری اینکه شتاب در تمامی مراحل حرکت ثابت بوده مسئله را حل کنیم !!!
Re: شتاب
Azinkm نوشته شده:دوست عزیز منظورتون اینه که اگر v1+v2)/2 با سرعت متوسط برابر بشه امکان ندارد که حرکت ما شتاب دار باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک جور دیگه مطرح می کنم !
در یک مسئله v1 و v2را داریم سرعت متوسط را هم داریم حاصل عبارت v1 و v2 تقسیم بر 2 برابر با سرعت متوسط می شود
ایا می توانیم با نتیجه گیری اینکه شتاب در تمامی مراحل حرکت ثابت بوده مسئله را حل کنیم !!!
حرکت میتونه شتاب دار باشه ولی با شتاب ثابت.
با توجه به چیزایی که تو دوم دبیرستان و پیش خوندیم فکر کنم بله باید شتاب رو ثابت در نظر بگیریم.
The Show Must Go On
- Gravity1642
محل اقامت: مازندران
عضویت : سهشنبه ۱۳۸۹/۶/۲ - ۰۲:۳۸
پست: 300-
سپاس: 3
- جنسیت:
تماس:
Re: شتاب
مطرح کنAzinkm نوشته شده:پس شانیا خان من یک سوال طرح می کنم شما جواب بدید اگر ممکنه ...
Finish for Ever!
Re: شتاب
Δx (1) : 120*2.4=288 m
Δx (2) : 138*6=828 m
Δx (T) : 828+288=1116 m
Δt (T) : 138+120=258 s
V(متوسط)= Δx/Δt : 1116/258=4.32... (مقدار دقیق)
4.32..*2=8.65...
Δx= 8.65...*258=2232
Δx (2) = Δx (T) - Δx (1) :2232 - 288 = 1944 m
V(متوسط)=1944/138=14.08 m/s
14.08 - 6 = 8.08 m/s
انقدر باید یه سرعتش اضافه بشه
-------------------------------
امیدوارم درست باشه...
Δx (2) : 138*6=828 m
Δx (T) : 828+288=1116 m
Δt (T) : 138+120=258 s
V(متوسط)= Δx/Δt : 1116/258=4.32... (مقدار دقیق)
4.32..*2=8.65...
Δx= 8.65...*258=2232
Δx (2) = Δx (T) - Δx (1) :2232 - 288 = 1944 m
V(متوسط)=1944/138=14.08 m/s
14.08 - 6 = 8.08 m/s
انقدر باید یه سرعتش اضافه بشه
-------------------------------
امیدوارم درست باشه...
The Show Must Go On
Re: شتاب
اگر به ازای هر t1 و t2 این رابطه برقرار باشد، می توانید نتیجه بگیرید شتاب ثابت است.Azinkm نوشته شده:این فرمول دو طرفه است؟
#########################
اگر شتاب ثابت باشد!
v1+v2
------ = v ( avr
2
#########################
منظورم اینه که اگر به جای v1 و v2 عدد بگذاریم و با v avreage برابر شود . شتاب ثابت نیست دیگه؟