چرا زبان "انگلیسی" زبان بین المللی انتخاب شد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
بيتا

سپاس: 7

تماس:

پست توسط بيتا »

راستش من با اینکه زبان میخونم ولی چندان هم علاقه ای به انگلیسی ندارم ... دلم میخواد یه نفر بهم انگیزه بده و منو قانع کنه که زیان انگلیسی زبان شیرینی هست و میشه بهش علاقه پیدا کرد ؟؟؟ آخه همیشه این سوال تو ذهنم میاد که حالا چرا انگلیسی ؟؟؟

لطفا منو راهنمایی کنید ..
ممنون smile072
در من کسی آهسته میگرید ....

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

Re: چرا زبان "انگلیسی" زبان بین المللی انتخاب شد؟

پست توسط آیاز »

بيتا نوشته شده:راستش من با اینکه زبان میخونم ولی چندان هم علاقه ای به انگلیسی ندارم ... دلم میخواد یه نفر بهم انگیزه بده و منو قانع کنه که زیان انگلیسی زبان شیرینی هست و میشه بهش علاقه پیدا کرد ؟؟؟ آخه همیشه این سوال تو ذهنم میاد که حالا چرا انگلیسی ؟؟؟

لطفا منو راهنمایی کنید ..
ممنون smile072
سوالتون دوقسمته: آيا زبان انگليسي زبان شيريني ست و ميشه بهش علاقه پيدا كرد؟ كه بايد بگم خودم انگليسي مي دونم ولي علاقه خاصي بهش ندارم دركل اگه اقتضاي زمان نبود نمي رفتم سراغش فرانسه رو با اينكه زياد نمي دونم ترجيح بهش
سوال دومتون :چرا زبان "انگلیسی" زبان بین المللی انتخاب شد؟ بايد بگم انتخاباتي براش نبود فقط در اواخر قرن نوزدهم كه تقريبا آغاز انتشار علم نوين و تقريبا آغاز عصر ارتباطات بود كشورهاي توسعه يافته غربي كه از لحاظ توليد علم فاصله زيادي با كشورهاي شرقي داشتند علم خودشون رو به زبان اكثريت خوشون يعني انگليسي نوشتند و رواج دادند و هركسي كه مي خواست پيشرفت كنه مجبور شد انگليسي ياد بگيره اينجوري شد كه زبان علمي و رسمي دنيا شد انگليسي
همونطور كه در منطقه ما هم در قرون اول پس از اسلام زبان علمي و رسمي زبان عربي بود (رجوع كنيد به كتابهاي ابن سينا ابوريحان فارابي و غيره كه همگي عربي هستند) و هركسي هم كه عرب نبود ولي براي رسميت و سنديت بخشيدن به نوشته خود مجبور بود آن را به زبان رسمي و علمي زمان و منطقه يعني عربي بنويسد و زبان فارسي زبان ادبي بود بطوري كه هركسي هم كه فارس زبان نبود آن را به فارسي مي نوشت
آخرین ویرایش توسط آیاز سه‌شنبه ۱۳۸۹/۱/۲۴ - ۱۳:۱۸, ویرایش شده کلا 1 بار
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

سوالتون دوقسمته: آيا زنان انگليسي زبان شيريني ست و ميشه بهش علاقه پيدا كرد؟ كه بايد بگم خودم انگليسي مي دونم ولي علاقه خاصي بهش ندارم دركل اگه اقتضاي زمان نبود نمي رفتم سراغش فرانسه رو با اينكه زياد نمي دونم ترجيح بهش
سوال دومتون :چرا زبان "انگلیسی" زبان بین المللی انتخاب شد؟ بايد بگم انتخاباتي براش نبود فقط در اواخر قرن نوزدهم كه تقريبا آغاز انتشار علم نوين و تقريبا آغاز عصر ارتباطات بود كشورهاي توسعه يافته غربي كه از لحاظ توليد علم فاصله زيادي با كشورهاي شرقي داشتند علم خودشون رو به زبان اكثريت خوشون يعني انگليسي نوشتند و رواج دادند و هركسي كه مي خواست پيشرفت كنه مجبور شد انگليسي ياد بگيره اينجوري شد كه زبان علمي و رسمي دنيا شد انگليسي
همونطور كه در منطقه ما هم در قرون اول پس از اسلام زبان علمي و رسمي زبان عربي بود (رجوع كنيد به كتابهاي ابن سينا ابوريحان فارابي و غيره كه همگي عربي هستند) و هركسي هم كه عرب نبود ولي براي رسميت و سنديت بخشيدن به نوشته خود مجبور بود آن را به زبان رسمي و علمي زمان و منطقه يعني عربي بنويسد و زبان فارسي زبان ادبي بود بطوري كه هركسي هم كه فارس زبان نبود آن را به فارسي مي نوشت
مگر زبان انگلیسی آسانترین زبان نیست ؟

زنان انگلیسی هم شیرین هستند smile058
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
آیاز

تماس:

پست توسط آیاز »

نه راديكال عزيز زبان انگليسي آسون هست ولي آسون ترين نيست وجود استثناهاي لغوي و قوائدي زياد در اين زبان موجب سردرگمي و سختي در يادگيري اون مي شه
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
NOVANCE

محل اقامت: کرمانشاه

تماس:

پست توسط NOVANCE »

انگلیسی در حال حاضر از نظر آسان بودن در رتبه ی دوم قرار داره و رتبه ی اول رو اسپرانتو در اختیار داره. قبل از جنگ جهانی دوم، زبان فرانسه بین المللی بود که در مجامع بین المللی قرار بود زبان اسپرانتو که یک زبان ساختگی هست رو بین المللی بکنند ولی پس از موفقیت های انگلیس و آمریکا در جنگ جهانی دوم، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته شد.
از طرفی این زبان در کشورهای بسیاری از قبیل آمریکا، کانادا، بریتانیای کبیر، ایرلند، استرالیا، زلاندنو، باهاما، جامائیکا، باربادوس، گرانادا، ترینیداد و توباگو، سنت لوسیا، بلیز و گویان زبان اصلی است و در بیش از ده کشور آفریقایی و چند کشور وابسته به بریتانیا مثل جبل الطارق، هنگ کنگ و چندین جزیره در دریای کارائیب و اقیانوس های اطلس، هند و آرام نقش زبان رسمی را ایفا می کند.
پس از آن غروب رفتن اولین طلوع من باش
من رسیدم رو به آخر تو بیا شروع من باش

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

NOVANCE نوشته شده:
انگلیسی در حال حاضر از نظر آسان بودن در رتبه ی دوم قرار داره و رتبه ی اول رو اسپرانتو در اختیار داره. قبل از جنگ جهانی دوم، زبان فرانسه بین المللی بود که در مجامع بین المللی قرار بود زبان اسپرانتو که یک زبان ساختگی هست رو بین المللی بکنند ولی پس از موفقیت های انگلیس و آمریکا در جنگ جهانی دوم، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته شد.
از طرفی این زبان در کشورهای بسیاری از قبیل آمریکا، کانادا، بریتانیای کبیر، ایرلند، استرالیا، زلاندنو، باهاما، جامائیکا، باربادوس، گرانادا، ترینیداد و توباگو، سنت لوسیا، بلیز و گویان زبان اصلی است و در بیش از ده کشور آفریقایی و چند کشور وابسته به بریتانیا مثل جبل الطارق، هنگ کنگ و چندین جزیره در دریای کارائیب و اقیانوس های اطلس، هند و آرام نقش زبان رسمی را ایفا می کند.
ممنون

اسپرانتو متعلق به کدام کشور است و در چه کشورهایی استفاده می شود ؟
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
آیاز

تماس:

پست توسط آیاز »

radical نوشته شده:
NOVANCE نوشته شده:
ممنون

اسپرانتو زبان مردم خاصي نيست، اين يك زبان ساختگي و ابداعي خود بشره كه پس از مدتي متوجه شدند كه با تمام تمهيداتي كه براي اون انديشيدن خالي از غناي فرهنگيه و منسوخ شد.
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
NOVANCE

محل اقامت: کرمانشاه

تماس:

پست توسط NOVANCE »

اسپرانتو در سال 1887 توسط دکتر لازاروس لودویگ زامنهوف لهستانی ابداع شد. قوانین بسیار ساده ای رو شامل می شه و از 28 حرف الفبا که شامل 22 حرف انگلیسی است استفاده می کنه. هر واژه دقیقا مانند تلفظش نوشته می شه و در اون با کمک شناخت پیشوندها و پسوندها می توان نوع کلمه را فهمید (مثلا varmo یعنی گرما، varma یعنی گرم، varme یعنی به گرمی، varmi یعنی گرم کردن) همچنین تمام کلمات اسپرانتو از زبان های مشهور جهان گرفته شده.
البته همانطور که آیاز گفتند، نبود مردمی با فرهنگی خاص که این زبان، زبان مادری اون ها باشه علت اصلی منسوخ شدن اسپرانتو است.
پس از آن غروب رفتن اولین طلوع من باش
من رسیدم رو به آخر تو بیا شروع من باش

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

آسون ترین زبان دنیا جاوه است که 12 حرف دارد!!!!!!!!!!!!! شایدم کامبوجی.....
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

paulhenry نوشته شده:آسون ترین زبان دنیا جاوه است که 12 حرف دارد!!!!!!!!!!!!! شایدم کامبوجی.....
ولی بدرد نمیخورد!
وگرنه زبان میمون ها آسانتر است كه الفبا هم ندارد و تنها موز و نارگیل
و غیره را بهم نشان داده و هو هو میكنند!
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

NOVANCE نوشته شده:البته همانطور که آیاز گفتند، نبود مردمی با فرهنگی خاص که این زبان، زبان مادری اون ها باشه علت اصلی منسوخ شدن اسپرانتو است.
و
آیاز نوشته شده: اسپرانتو زبان مردم خاصي نيست، اين يك زبان ساختگي و ابداعي خود بشره كه پس از مدتي متوجه شدند كه با تمام تمهيداتي كه براي اون انديشيدن خالي از غناي فرهنگيه و منسوخ شد.
منسوخ شد؟! smile039 تنها چند تا جست‌و‌جویِ گوگل کافیه تا لیستِ همایش‌هایی که‌به‌این زبون برپا می‌شه رو ببینید، اگه‌اشتباه نکنم قبلی تویِ چین برگزار شد. یه‌مؤسسه‌یِ کانادایی هم هست واسه‌یِ اسپرانتودانانِ جهان که‌من قبلاً باهاش آشنا شده‌بودم، تویِ ایران هم انجمنی واسه‌یِ اسپرانتودانان هست ( سبز اندیشان فکر کنم )و نشریه‌ای هم به‌این زبون منتشر می‌شه. قبلاً خونده‌بودم که‌بینِ یک تا دو میلیون نفر اسپرانتو رو در جهان می‌دونن و چند هزار نفر اونو به‌عنوانِ زبانِ مادری یاد گرفتند. شاید تعدادِ کمی باشه نسبتِ به‌انگلیسی، ولی دقت کنیم که‌این زبون اوّلا فراساخته‌هست و ثانیاً حدودِ ۱۰۰ سال از ایجادش می‌گذره. هیچ زبونِ این‌شکلی که‌به‌غرورِ هیچ‌کشوری صدمه نزنه و هر لغتی رو از هر زبانی داشته‌باشه ( مثلاً درویش، جنگل و فکر کنم پردیسِ فارسی)، با چنین اقبالی روبه‌رو نبوده که‌حتی شاعر و نویسنده‌ هم به‌این زبون به‌وجود بیاد! مثلاً تالکین هم چند تا زبون ساخته، ولی هیچ‌کدوم مثلِ این‌نبودند.در حقیقت تعدادِ قواعدِ دستوریِ بسیار کم، باعثِ یادگیریِ سریعش می‌شن. امّا بنا به‌احتیاج، همه‌یِ ما باید زبونِ انگلیسی رو بلد باشیم و اگر اسپرانتو بخواد جهانی بشه، حالا حالاها باید زندگی کنه... ولی منسوخ؟! smile027

چاکریم.
---
مرتبط به‌‌موضوعِ اصلی:
خب مسئله احتیاج و التزامه. زبونِ انگلیسی هم زبونِ زشتی نیست. کافیه عادت کنی کتاب‌هایِ داستان و شعرِ انگلیسی بخونی و برات زیبا خواهد شد smile039 . امّا اگه به‌من باشه، آلمانی رو زیباتر از انگلیسی می‌دونم و اون‌رو هم ادامه می‌دم، شما هم یه‌زبونی که‌دوست داری رو در کنارش ادامه بده!

چاکریم.

ارسال پست