رشته دانشگاهي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
white hole

تماس:

رشته دانشگاهي

پست توسط white hole »

سلام
به نظر شما براي كسي كه رتبه ي كنكورش خوبه و عشق فيزيك هست بهتره بره فيزيك يا مهندسي ها رو انتخاب ؟ البته به مهندسي مكانيك علاقه داره اما فيزيك بيشتر. همچنن هر رشته اي كه بره قصدش تا آخر رفتنه. به نظر شما رفتن به فيزيك ريسكه يا مهندسي؟ لطفا بادر نظر گرفتن همه جوانب راهنمايي كنين. :?: :?: [/quote]
تا بدانجا رسيد دانش من كه بدانم كه هيچ نمي دانم

بهمن واحد

سپاس: 2

پست توسط بهمن واحد »

باسلام
برای انتخاب رشته باید خیلی از عوامل را در نظر گرفت.
ممکن است بعدا"به خاطر مسائل کاری و مالی از انتخاب خود پشیمان شوید.
من قبلا" در این شرایط قرار گرفته ام.
از انتخاب فیزیک پشیمان نیستم هر چند افرادی را میبینم که خیلی راضی نیستند البته از اول هم چندان علاقه ای به فیزیک نداشته اند.
من فکر میکنم اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید(مخصوصا" تا زمان ادامه تحصیل) بهتر است دنبال علاقه خود بروید.
البته به شرطی که بعدا" توی دانشگاه بچه های مهندسی را که دیدید(مخصوصا"سال اول) فیلتان هوای هندوستان نکند.
این را هم بگویم که اگر در دانشگاه خودتان دنبال تحقیق و دانستن مطالب اضافه بر درس های جاری نروید فیزیک را ان چیزی نمیابید که فکر کرده بودید.
بر عکس اگر فعال باشید ان را خیلی شیرین تر از قبل می بینید.
هین الان انهائی که گفتم پشیمانند دادشان در میاید که ای بچه مردم را از راه به در نکن.
بهتر است نظرات سایرین را هم جویا شوید ولی اگر از ته قلب راضی نشدید رشته ی دیگری بروید بدون شک فیزیک را انتخاب کنید و تا اخر هم پای انتخابتان بمانید.
موفق باشید.
عاقلان نقطه ي پرگار وجودند ولي
عشق داند كه در اين دايره سرگردانند

مهمان

پست توسط مهمان »

به نظر من ادم نبايد به خاطر حرف مردم واينكه مهندس صداش كنند از علاقش بگذره.و مسلما هر كس در راهي كه به اون علاقه داره موفق تره.در واقع مهم تر از اين كه وارد چه رشته اي مي شي اينه تو اون رشته موفق باشي دراين صورت بعد از تمام شدن درست كارم پيدا مي كني.

white hole

تماس:

پست توسط white hole »

منون از اينكه راهنمايي كردين. راستش من هم به دنبال اين نيستم كه بهم بگن مهندس. ولي بعضي ها بهم مي گن اگه بزني فيزيك بعدا در مورد كار و آينده شغلي پشيمون مي شي. البته همون طور كه گفته بودم مي خوام هر چي رو انتخاب كردم تا آخرش برم. با اين اوصاف باز هم دو دلم وشك دارم. اگه بيشتر راهنمايي كنين ممنون ميشم.

ارسال پست