قسمت لمسی لپ تاپ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Shania

سپاس: 1

قسمت لمسی لپ تاپ

پست توسط Shania »

من یه طرح دارم که برا تکمیل کردنش نیازمند دونستن نحوه ی کارکرد قسمت لمسی لپ تاپ هستم
واقعا ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه بهم بدین؟(اگه مقاله ای معرفی میکنین لطفا فارسی باشه....)
مرسی smile072
The Show Must Go On

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

Re: قسمت لمسی لپ تاپ

پست توسط javad123javad »

سلام
تاچ پد لپ صفحه جساس به لمسی هست که داری مختصاته...(همانند نقشه خیابانی که برای پیداکردن جایی از یک شاخص استفاده می کنیم.)این صفحه حساس با تماس با حرکت دادن انگشت بر روی اون رویداد هایی رو تولید کرده و مختصات لمس شده رو به سیستم عامل می فرسته.نرم افزار راه اندازی بر روی سیستم عامل نصبه که این مختصات و دیگر اعمال انجام شده رو به دستوراتی قابل فهم برای سیستم عامل ترجمه می کنه...
اطلاعات تخصصی تر:
هر تاچ چد شامل دو جز هست...:1-خازن 2-صفحه حساس به لمس
در صفحه تاچ پد سیم هایی به صورت موازی هم و عمود بر هم چیده شده که یک شبکه رو تشکیل می دن...این سیم ها توسط ماده نیم هادی از هم جدا شدن...یک سیگنال با فرکانس بالادر این شبکه دو بعدی از سیم ها به طور تناوبی تولید می شه....جریانی که بین محل گره ها عبور می کنه متاسب با ظرفیت خارن هست.....وقتی که یک زمین مجازی همانند انگشت در محل یکی از این گره ها قرار می گیره...بین صفحه رسانا میدان الکتریکی به این زمین مجازی انتقال پیدا می کنه...نتیجه این هست که در ظرفیت ظاهری خازن در اون نقطه تغییر ایجاد می شه....این تغییر باعث ایجاد یک رویداد می شه....
اطلاعات بیشتر:
http://en.wikipedia.org/wiki/Touchpad

Shania

سپاس: 1

Re: قسمت لمسی لپ تاپ

پست توسط Shania »

ممنون smile072
The Show Must Go On

ارسال پست