لطفا بخونید و کمک کنیدمن محتاجم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

لطفا بخونید و کمک کنیدمن محتاجم

پست توسط همیشه اول »

سلام
من گیر کردم نمیدونم چکار کنم من از این روش درس خوندن متنفرم اینقدر بی مسما من دوست دارم مثل انیشتین یا ادیسون یازکریارازی ... درس بخونم فارق از امتحان و مسخره بازی های مدرسه (البته با عرض پوزش) دوست دارم اونقدر درس بخونم تا به خدا برسم نه اینکه بشینم و برای نمره ی 20و19 با هم سن ها مبارزه کنم
دلم میخواد یه چیزی کشف کنم یه چیز خیلی مفید اما الان هیچ چیز بلد نیستم از طرفی من باید توی دانشگاهی مپل شریف قبول بشم تا بتونم به یه جایی برسم( حداقل به 1 از 1000 بینهایت طلبیم جواب داده بشه) واین لازمه اش درس خوندن و تست زدن نه یاد گرفتن علمی که خدا توی قران گفته
من 16 ساله ام و هیچ چیز نمیدونم فکر میکنم عمری رو حروم کردم دیگه نمی خوام ادامه پیدا کنه جوونیم داره تموم میشه ومن هنوز....
تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتورااااااااااااااااااااااااااااا خخخخخخخخخخخخخخخخدا بگید چکار کنم درسم رو این دوسال خوب و طبق اصول اشتباه اموزش و پرورش بخونم تا در دانشگاهی مپل شریف(ان ششششششششششششششششا اللللللللللللللللللله) قبول بشم وبعد ازاون کسب علم (واقعی)کنم یا از همین حالاپژوهشی درس بخونم و قید دانشگاه خوب رو بزنم
با عرض معذرت لططططططططططفففففففففففففففففففا دلگرمی ندید حقیقت رو بگید مثلا نگید اهدافت خیلی بزرگه
وحتما موفق میشی و........................ باز هم از بابت جسارتم عذر می خوام قصدم تعیین تکلیف نبود
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 14

Re: لطفا بخونید و کمک کنیدمن مهتاجم

پست توسط rrkh »

بستگی به وضع مالیتان دارد.
در کل درس بخونید به نفعتون هستش.
حتی اگر خیلی هم پولدار باشید.
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
incoder22

سپاس: 8

تماس:

پست توسط incoder22 »

ببینید همیشه شرایط طوری نیست که ما به دنبال علایق خود برویم. یا حداقل میبایست مقداری مقدمه چینی کنیم تا به هدف اصلی برسیم.
این مقدمه چینی میتواند به مطالعه دروس دبیرستان و ... تعبیر شود.
در زمان فعلی به قدری علوم گسترش یافته اند که نمیتوان آنها را در یک فیلد بررسی کرد. به نظر من شما دروس فعلی خود را به نحو احسن مطالعه کنید و سعی کنید در رشته ای که علاقه دارید در یک دانشگاه معتبر پذیرفته شوید. از آن به بعد روی موضوع مورد نظر تمرکز کنید تا جایی که پیرامون آن در جهان حرفی برای گفتن داشته باشید.

موید باشید
بیدلی در همه احوال خدا با او بود او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد

تصویر

عادت زده

پست توسط عادت زده »

سلام اول اینکه همین که شما تو این سن نوجوانی احساس میکنی عقبی ومیخوای یکار بزرگی بکنی لطف خداست به تو. خیلی ها حتی تو بزرگسالی هم متوجه نمیشند واصلانمیفهمند که چرا عقبند همیشه راضیند رضایت بیخودی که از نااگاهی سرچشمه میگیرد
یک تناقض توحرفاتون. چطور نمره وتست وغیره براتون اهمیت نداره که شریف براتون مهمه؟!!مگه نمیشه کسی تو یک دانشگاهی غیر از اونجا باشه وخلاقیت وابتکار داشته باشه وحتی تو علم هم پیشرفت کنه مگه انشتین از مدرسه اخراج نشد (یا اینکه تو امتحانات دیپلم رد نشد)وحداقل ما به عنوان صاحب نبوغ ترین مرد تاریخ بشر او رامیشناسیم(البته بعد ازامامان).
بگذریم میخوام نکاتی برا تون بگم یکی اینکه پله پله واصلا اینجور ی فکر کردن در حد افراط بهت ضربه میزنه شدیدا.مطمئن باش من تجربه کردم با صبر همه چیز حل میشه دوستمان گفت که باید همین درسات را بخونی. مفید باشه یا نه بدردت بخوره یا نه.چاره ای جز این نیست
سیستم جهان امروز از زمان زکریا وشیخ طوسی و..کلی تفاوت کرده ویکی از عوامل موفقیت همین سازگار شدن ووفق دادن خودت با شرایط روز است(فکرکن تا بفهمی چرا).غیر از درسات میتونی نجوم هم کار کنی وخودتو سرگرم کنی بعد اینکه اینقدر علم پیشرفت کرده که مثلا تا دوره دکترای فیزیک حالت جامد را نگذرانی هنوز هیچی نفهمیدی وبه مرزهای دانش نرسیده ای چه برسه به اینکه چیزی اضافه کنی وغیر از طی این مرحله تقریبا راهی نیست .برای پیش بردن علوم پایه وجدید چاره ای جز تحصیلات دانشگاهی نیست تازه دنیای علمی امروزه دنیای teamworkست بخاطره همینه که 30یا 40 سالی ست که نوبل های فیزیک را سه یا4نفری .میبرند دقت کن عجله نکن الان مگه میشه تو خونه بشینی وبدون شتابدهنده یا میکروسکوپ الکترونی یا دستگاه استروسکوپی یا..نواوری کنی .محاله وبرای رسیدن به اینها باید اینی را که میگم بکنی از برادر بزرگ خودت قبول کن ومثل من خاک بر سر که مثل تو تو نوجوانی فکر میکردم اشتباه نکن (البته اشتیاقت را حفظ کن)1-گذراندن دیپلم با بهترین معدل وفهم دروس2-گذراندن لیسانس با فهم دروس وتحقیق نسبی3-دوره کارشناسی ارشد رفتن واشنایی با روشهای تحقیق4- قبولی در دوره دکترا (که خودش کار حضرت فیله وزحمت زکریا رازی را میخواد که دوست میداشتی چون او بشی یعنی عملا شدی وخودت نفهمیدی) وگذراندن این دوره5-کار در یک مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی با درجه استاد یاری6-ارتقا به دانشیاری7-گرفتن درجه استاد تمامی یا پروفسوری با تحقیقات مدوام وچاپ مقالاتی که داشتی تازه که تو در یک رشته وگرایش خاص به این درجه رسیدی تازه دنیابه عنوان محقق این رشته میشناسنند نه زودتر ازاین
زندگی زیباست البته اگه زجر بکشیم

نمیدانی که انسان بودن وماندن چه دشوار است(برای خودم) چه زجری میکشد انکس که انسان است

نمایه کاربر
Legionnaire

سپاس: 15

تماس:

پست توسط Legionnaire »

عادت زده نوشته شده:-کار در یک مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی با درجه استاد یاری6-ارتقا به دانشیاری
من اين سخن عادت زده را خيلي دوست درم و به تو هم توصيه مي كنم چون كار گروهي و به اشتراك گذاشتن دانش با ديگران خيلي كمكت مي كنه واسه كارات چون يه همكار كنار آدم تو شكست ها خيلي كمك كننده ي خوبي هست با اين حال اگه تمايل به رسيدن به آرزوهايي كه نوشتي داري بايد دبيرستان رو عالي تموم كني موفق باشي
دوسته عزيز

55554444

محل اقامت: tabriz

تماس:

پست توسط 55554444 »

manam mesle hameshe avalam va tagriban bahash hamdardam.
va dar zemn az rahnemayee incoder22 aziz ham mamnoon smile021 smile018 .
khob felan bayad sookhto sakht smile032 smile025 smile037

55554444

محل اقامت: tabriz

تماس:

پست توسط 55554444 »

AZ BAGIYE HAM MAMNOON smile015 smile015

نمایه کاربر
xphoenix

محل اقامت: Dortmund

سپاس: 3

تماس:

پست توسط xphoenix »

سلام!!!!!دوستان همه حرفهای لازم رو زدند...فقط من اضافه میکنم که احتمالا تا سال شما کنکور حذف میشه بنابراین شما باید امتحان های تشریحی که به صورت کشوری برگزار میشوند رو بگذرونید...خوب در این صورت نیازی به تست زدن -سرعت و بسیاری از مشکلاتی که ما با اونها به خاطر کنکور درگیری داریم رو ندارید...(البته احتمالا-چون امتحانات نهایی هم حتما مشکلات خاص خود را خواهد داشت)احتمالا شنیدین که دارن سعی میکنن امتحانات رو به طرف مفهومی شدن ببرن.خوب پس در این صورت خوندن کتابهای دبیرستان به طور دقیق و در عین حال خوندن کتابهای مکمل دبیرستان که هم براتون سرگرم کننده است هم میتونه در امتحانات کمکتون کنه خالی از لطف نیست....به هر حال همونطور که اقای عادت زاده توضیح دادن راه طولانی در پیش داری...سعی کن با صبر و تلاش اون رو به نحو احسن طی کنی...
ما مرد زهد و توبه و طامات نيستيم
با ما به جام باده صافی خطاب کن

----------------------------------------------
www.phoenixjun.blogfa.com

Ramin Afshar

پست توسط Ramin Afshar »

من نمیدونم چرا همه ی ما فکر میکنیم عمرمون رو تلف کردیم؟! smile042 تو فقط 16 سالته این یعنی تا حالا حتی فرصت انتخاب مستقل رو هم نداشتی. چیزی رو از دست ندادی. فقط یادت باشه که درس خوندن رو برای دل خودت به بهترین شکل ادامه بدی نه این که برای مقام یا احترامی که برات میذارن باشه.مطمئنن باش اگه برای خودت باشه ب موازاتش به چیزایی که واقعا خواستی میرسی.

همیشه اول

پست توسط همیشه اول »

سلام
از همه ممنون هستم
میبخشید rrkhچی وچه ربطی به وضع مالیم داره
اقای عادت زده من اصلا قصد ت توهین به دانشگاه های دیگر رو نداشتم فقطخودم (البته کاملا بی شناخت )عاشق شریف هستم پیشنهادتون موافقم که باید با جهان
سازگار بشم اما سازگاری با جهان امروز برام خوشایند نیست
در مورد نجوم رو خیلی دوست دارم اما واقعا وقت پیدا نمی کنم به کاری غیر از درس خوندن برسم
دوست من xphoenixمن سال اخر کنکورم یعنی من هم مشکلات شما رو دارم البته همونطور که گفتید معدل دیپلمم مهم است چون توی کنکور تاثیر داره
اقای رامین افشاری یعنی شما فکر میکنی ما داریم از فرصت هایی که خدا بهمون میده درست استفاده میکنیم ؟؟؟؟
البته من خیلی وقت ها توی خلوتم به این نتیجه رسیدم اما خیلی وقت ها هم احساس خوبی نداشتم به هر حال شاید حق با شما باشه
من میدونم با این تفکرات خود رو از واقعیت ها دور میکنم وخیلی بلند پروازم و ممکن یک روز با کله بخورم زمین ولی معمولا ارزوها از واقعیات قشنگ ترن وترجیح میدم حالا
که میتونم وهنوز با واقعیات در گیر نشدم وقت خوبی برای بلند پروازی
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

فوتونD;

پست توسط فوتونD; »

سلام دوست عزیز
تو دنیا قانونی داریم به نام قانون جذب. طبق این قانون شما به هر چی فکر کنین اتفاق میفته برای طبیعت فرق نمی کنه ان فکر برای شما خوب یا بد. شما میتونید علم و پول و مقام و ... و هر چی بخواین به سمت خودتون جذب کنین. کافیه یه بار امتحان کنین

Ramin Afshar

پست توسط Ramin Afshar »

اقای همیشه اول من که عرض کردم. تو بحث قبلی تون که کمک خواسته بودین هم توضیح دادم. ما ادم ها با ارزوهامون زندگی نمیکنیم.قوه ی تخیل خیلی هم خوبه اما به شرطی که ما رو از واقعیت دور نکنه.

نمایه کاربر
proshat 110

محل اقامت: تهران

پست توسط proshat 110 »

سلام دوست عزیز من هم مثل شما هستم میخواهم وقتی مردم یادی به خوبی از من شود من هم 16 ساله هستم.من هم درسم را میخوانم هم مطالعات علمیم را دارم برای خودم مقاله علمی مینویسم .دانشگاه یعنی اطلاعات نه حفظ کردن باید عمیق بخونی و با علاقه وگرنه در دانشگاه شاید قبول شوی ولی بار علمی نداری و این خیلی بد است.سعی کن همه را با هم داشته باشی اگر میخواهی به موفقیت برسی چند بعدی برو جلو مطمئن باش نمراتت هم خوب میشود مهم نیست اول باشی مهم این است بلد باشی.
نبینمت یه وقت شبی تسلیم دست سرنوشت
به عشق تو سرش بالاست ترانه اردیبهشت
تقدیم به همه اردیبهشتیها
اردیبهشت به معنای فرشته نگهبان کوهساران و چشمه ساران
http://www.p72mg.blogfa.com

همیشه اول

پست توسط همیشه اول »

ramin aafsar چرا فکر می کنی من اقا هستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لابد چون فکر میکنید هر کس از روزمره دور باشه جنس مذکر
فوتونDاز قانونی که ازش حرف زدی خبر داشتم اما مدتی بود فراموشش کرده بودم یاد اوری عالی بود
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر

نمایه کاربر
نفيس

محل اقامت: شهر زيباي خدا

سپاس: 4

تماس:

پست توسط نفيس »

دوست خوبم داستان زندگي من خيلي پر فراز و نشيبه يه قسمتش رو برات مي نويسم
مي دوني من هميشه دلم مي خواسته يه آدم متفاوت باشم و يه كار بزرگي براي كشورم انجام بدم به همه چيز علاقه داشتم جز درسايي كه به نظرم خيلي مسخره بودن و مجبور بودم بخونمشون هميشه هم توي رويا و خيال آينده خودمو يه آدم موفق مي ديدم و... سال اول دبيرستان رفتم المپياد رياضي و من كه از رياضي متنفر بودم به لطف خدا عاشق رياضي شدم و استعداد رياضيم رو كشف كردم ديگه درساي مدرسه رو بي اهميت مي دونستم و فقط المپياد مي خوندم بعد به دلايلي نتونستم المپياد بدم ! احساس كردم دنيا رو سرم خراب شد من از درسو زندگيم زده بودم و نتونستم نتيجه اش رو ببينم.. سال دوم ايده ي يه اختراع جالب به ذهنم رسيد اما براي رسيدن بهش جدي تلاش نكردم توي عالم رويا بودم و نمي خواستم بپذيرم كه من بايد پله پله بالا برم مي خواستم بدون هيچ سختي به يه آدم بزرگ تبديل بشم .. خلاصه با هزار مكافات و كلي درس انبار شده امتحاناي آخر سال رو گذروندم تا اينكه تابستون تصميم گرفتم جبران كنم حالا ديگه هم درساي سوم رو پيشاپيش مي خوندم هم به طور جدي شروع به كار كردن روي اختراعم كردم..اين در حالي بود كه هيچ كس باور نداشت كه مي تونم و همه باهام مخالفت مي كردند و مي گفتند كاري كه مي خواي بكني نياز به تحصيلات فيزيك در حد بالاتر از فوق ليسانس داره و من كه تصميم گرفته بودم همه چيزو تغيير بدم با اينكه از فيزيك متنفر بودم شروع كردم به كتاباي دانشگاهي فيزيكو خوندن و مي رفتم دانشگاه اصفهان و از استادا و دانشجوهاي اونجا كمك مي گرفتم تا اينكه كم كم علاقه ام به فيزيك شديد شد و دوباره يه در جديد توي زندگيم باز شد اما اين بار تصميم گرفتم درسامو با لذت بخونم و در كنارشون تحقيق بكنم و تا درسي رو عميق متوجه نشدم ولش نكنم شكر خدا موفق شدم حالا خيلي ها فكر مي كنند من خيلي سخت به اين كارا مي رسم اما باورت نميشه اگه بت بگم اگه از خدا بخواي توانش رو هم بت مي ده و مي توني در كنار درساي پايه اي مدرسه درساي سطح بالا رو هم بخوني و از هر چيزي لذت ببري من ياد گرفتم هيچ فرمولي رو حفظ نكنم تا وقتي اثباتو شيرينيش رو احساس نكردم ولش نكنم وقتي عمق مطلب رو بفهمي ديگه نياز نيست نگران نمره و كنكور و.. باشي چون اگه دركش كردي ديگه يادت نمي ره از خدا بخواه ذهنت رو براي فهميدن باز كنه.. كمكت مي كنه
خواهر كوچكت :نفيس smile036
به خودت مغرور نباش برگها زماني كه فكر مي كنند طلا شده اند مي ريزند.!

http://www.stoptothink.persianblog.irوبلاگ فرهنگي مذهبي من

ارسال پست