مثلث برمودا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۸۶/۱۲/۵ - ۱۹:۲۵


پست: 921

سپاس: 14


تماس:

Re: مثلث برمودا

پست توسط محمد مهدي غلامي »

با سلام......
faridl14 نوشته شده:میگم چرا این حبابهای گازی و جریانات آبی و این قهر طبیعت و از این جور چیزا باید اونجا اتفاق بیفته؟
یه دفعه به سرم زد ما هم بریم لوله هوا بکشیم وسط تنگه هرمز بعد گازها رو تو یه مخزن بزرگ ( مثلثی!) نگهداری کنیم، هر وقت یه کشتی بی ادب داشت از اونجا رد می شد ولش کنیم!! بقولی زیر پاش رو خالی کنیم! اسمش رو هم میزاریم مثلت هرمز!!
من کاملا موافقم . از کی شروع به کار کنیم؟

احتمالا این یک مسئله ی علمی نیست.
با تشکر.........
جنگ نرم ... ؟!!!

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

عضویت : چهارشنبه ۱۳۸۷/۸/۱۵ - ۰۰:۰۹


پست: 336

سپاس: 1

Re: مثلث برمودا

پست توسط همیشه اول »

میبخشید می شه یکی یه توضیح مختصر از مثلث برمودا به من بده smile029 smile026 smile025 smile021
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
goddess

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۲۱:۱۷


پست: 692

سپاس: 37

Re: مثلث برمودا

پست توسط goddess »

موافقیم ***** smile025 ما هر چی می کشیم ازدست تجهیزاتمون می کشیم

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

عضویت : چهارشنبه ۱۳۸۷/۸/۱۵ - ۰۰:۰۹


پست: 336

سپاس: 1

Re: مثلث برمودا

پست توسط همیشه اول »

میشه یه توضیح مختصر از مپلپ برمودا به من بدید
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

فوتونD;

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۸۷/۶/۲۶ - ۱۸:۵۷


پست: 7Re: مثلث برمودا

پست توسط فوتونD; »

در غرب اقيانوس اطلس، در آن سوي سواحل جنوب شرقي ايالات متحده، ناحيه ‌اي وجود دارد كه به شكل مثلث است مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد ل واقعه ,علل فرضی طبیعی توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از: جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی، گویهای آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست. علل غیر طبیعی دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد . داشمند ژئوفيزيك ساكن شهر وارونژ روسيه مدعي كشف يك علت طبيعي براي حوادث ناگوار مثلث برمودا شد. ولاديسلاو بوكريف، در اين زمينه گفت: ويژگي عجيب مثلث برمودا توسط طبيعت برنامه ريزي شده است. يكي از شعبات جريانات گرم گلف استريم، با گردش در جهت عقربه هاي ساعت در منطقه درياي سارگاسوف، روي مي دهد. اين حركت به يادآورنده پرتاب كننده ديسك است كه در آغاز خود مي چرخد و تنها در لحظه اي كه بالاترين سرعت زاويه اي را به دست آورد، ديسك را به جلو پرتاب مي كند.
به نظر وي وجود ميكرو و ماكرو گودال هايي در اين منطقه، مولد آشفتگي هاي جاذبه اي و مغناطيسي مي باشد كه در نتيجه آن دستگاه ها از كار افتاده و ارگانيزم انسان سنگيني اي را تحمل مي كند كه گاهي مرگبار است

AMIN_MAHDAVI

عضویت : یک‌شنبه ۱۴۰۰/۸/۲۳ - ۱۳:۱۸


پست: 1جنسیت:

Re: مثلث برمودا

پست توسط AMIN_MAHDAVI »

من احساس میکنم که کشش در اونجا خیلی زیاد باشه چون اگه دقت کنید میگن که قطب نما گم میکرده
وگرنه اصلا طلسمی رو اونجا واقع نشده smile031

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2136

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: مثلث برمودا

پست توسط rohamjpl »

یکم داستان پردازی و بزرگنمایی شده واقعا خبری نیست .میتونید خودتون از سایتهای ترافیک هوایی و دریایی مسر کشتی ها و اقیانوس پیما ها و هواپیما ها را رصد کنید که از این منطقه عبور میکنند .به نظر من کاملا طبیعی هستش .
میدونید موقعیت این مثلث در a>Coordinates: 25°N 71°Wمثلث برمودا در اقیانوس اطلس و در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. راس این مثلث نزدیک برمودا، از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و با عبور از پورتوریکو به سمت جنوب و شرق منحرف می‌شود و از دریا سارگاسو گذر کرده و دوباره به سمت برمودا باز می‌گرده حدود مساحت بین 500000 تا 1510000 مایل مربع (1300000 و 3900000 کیلومتر مربع) است. با تمام تقریب ها،البته این منطقه یک شکل مثلثی مبهم داردو امروزه مسیر رفت امد کشتی ها و هواپیما ها هست .مثلث برمودا در هیچ نقشه اطلس مشاهده نمی‌شود نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا چنین مثلثی وجود ندارد و این نام توسط مجمع نام‌های جغرافیایی ایالات متحده شناخته شده نیست و مورد قبول قرار ندارد. . این منطقه دارای ترافیک سنگین دریایی و هوایی است که گستره وسیعی از اقیانوس را پوشش می دهد. بنابراین طبیعی هست که انتظار داشته باشیم که در طول چنین مسیر پر سفری خسارت داشته باشیم.
مثلث برمودا نیز دارای قطب مغناطیسی شمال است در حالی که قطب‌نما میل مغناطیسی دارد و گاهی اوقات دچار اشتباه می‌شود. و اگر اشتباههات میل مغناطیسی را ناوبرها در نظر نگیرند، مطمئناً گم خواهند شد. صد البته امروزه با gps دقیقا میدونند موقعیتشون کجاست. مثلث برمودا نیز دارای قطب مغناطیسی شمال است و دریانوردان این واقعیت را از قرن‌ها پیش متوجه شده بودند. برای مثال، دریانوردان ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۰ بر روی خط ویسکانسین حرکت می‌کردند ولی در نهایت به خلیج مکزیک رسیدند. این منطقه به طور طبیعی پر از خطر است. این در مسیر جریان گلف استریم قرار می گیرد که سریع و متلاطم است. طوفان ها می توانند به طور ناگهانی و غیرقابل پیش بینی به وجود بیایندیببینید دلایل علمی این پدیده وجود گلف استریم در اعماق اقیانوس است که از خلیج مکزیک سرچشمه می‌گیرد و از راه تنگه فلوریدا به اقیانوس اطلس شمالی جریان پیدا می‌کند. در حقیقت، یک رودخانه در اعماق این اقیانوس قرار دارد که می‌تواند چیزهای شناور را حمل کند. سرعت این جریان دریایی ۲٫۵ متر در ثانیه (۵٫۶ مایل در ساعت) است.ببینید خطای انسانی هم نقش داره . که نه تنها منجر به تصادف می شود، بلکه هرگونه اثری از سقوط هواپیما یا کشتی غرق شده را به طور کامل از بین می برد.تصویر
مسیریابی بسیار دشوار است. کف اقیانوس نه تنها دارای برخی از عمیق‌ترین گودال‌های روی کره زمین است، بلکه آب‌سنگ‌ها و صخره‌های وسیعی نیز دارد. با توجه به وسعت، موقعیت مکانی و حجم ترافیکی که در این منطقه وجود دارد،البته تعداد کشتی‌های غرق شده در این منطقه زیاد نیستتصویرI hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260 رهام حسامی ترم پنجم مهندسی هوافضا
تصویر

ارسال پست