دوره درسی فیزیک کوانتومی>>> گازیوروویچ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مسعود600

سپاس: 2

دوره درسی فیزیک کوانتومی>>> گازیوروویچ

پست توسط مسعود600 »

از تمام دوستداران کوانتم دعوت میشه برای رفع ابهامات درس کوانتم و همچنین یادگیری کامل این درس در این انجمن مشارکت کنند تا کتاب گاسیورویچ را از اول تا آخر با همدیگر بخونیم......موافقا دستارو ببرن بالا..مرسی
آخرین ویرایش توسط مسعود600 پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۴/۶ - ۱۲:۵۶, ویرایش شده کلا 2 بار

مسعود600

Re: دوره ی درسی کوانتم گاسییوروویچ

پست توسط مسعود600 »

بیایید با هم کوانتم را بخوانیم
فصل اول کتاب گاسیوروویچ نوشته شده " نظریه ی کوانتمی از نقش متقابل آزمایشهای نوین و پیشنهادهای نظریی پدید آمد که با فیزیک کلاسیک سازگار نبود "سوال این است که منظور از آزمایشهای نوین و پیشنهاد های نظری چیست؟چند نمونه از این آزمایشات و پیشنهاد های نظری را نام برید و بگوئید عدم ناسازگاریشان چه بود؟

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام و درود فراوان بر شما .

پیشنهاد جالبی است اما به شرطی که دوستان همکاری نمایند .

===========================================

آزمایش های متناقض با نظریات کلاسیک در همان کتاب گازیوروویچ نام برده شده اند و مشکلات آنها نیز مطرح شده است :

این آزمایش ها عبارتند از :

تابش جسم سیاه

اثر فوتو الکتریک

اثر کامپتون

خواص موجی و پراش الکترون

مدل اتمی بوهر

و آزمایش های دیگری که در آغاز قرن بیستم برای هیچ یک از آنها توجیهی کامل با فیزیک آن روز ( فیزیک کلاسیک ) نبود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این آزمایش ها می توانید به کتاب های فیزیک مدرن مراجعه نمایید .

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
Nazanin cloud

محل اقامت: شيراز

تماس:

پست توسط Nazanin cloud »

طرحه جالبیه اگه دوستان شرکت کنن
من عذر خواهی کردماااااا smile044 smile044 smile044 smile044
جمله های باحال : http://www.naaazi.blogfa.com

خارات من و کنکور : http://www.naaazi-konkoor.blogfa.com

محمد اخشيك

محل اقامت: كرج

سپاس: 30

پست توسط محمد اخشيك »

پيشنهاد جالبي است! ولي چگونه مي‌توان اين كار را انجام داد؟ با پرسش و پاسخ؟ البته در كل به نظرم بهتر است راجع به خود كوانتوم بحث كنيم و محدود به تنها يك كتاب نباشيم با در نظر داشتن اين نكته كه به سرفصل‌هاي كتاب پابند بمانيم تا كار نظم بيشتري بيابد.
Our job in physic is to see things simply, To understand a great many complicated phenomena in a unified way, In terms of few simple principles... Steven Weinberg

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

پست توسط CLOUDYSKY »

میتونه موضوع بسیار جالبی باشه. اما به شرطی که تخصصی بحث کنیم و فقط به مفاهیم کلی و کلی گویی نپردازیم.
چرا که حقیقتا تالار گفتمان احساس مسشود بحث های تخصصی فیزیک را کم دارد.
شخصا موافق و در حد توان در بحث ها شرکت میکنم.
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

همان طور که مدیر کل سایت ، جناب آقای سیوف نیز اشاره کردند ، تالار از خلا بحث های تخصصی فیزیک رنج می برد .

انشا الله با همکاری دوستان بتوانیم بحث ها را به صورت تخصصی و فرمولی هم پیش ببریم .

در تالار های فیزیک معروف جهان بخش به بحث های تخصصی مربوط است و در آن قسمت ها افرادی مطلع هم برای تصحیح صحبت ها و پست های افراد موجود هستند ( که حتی در بعضی موارد این افراد آگاه دارای درجه های بالای علمی ( مثلا PHD ) هستند . )

امید است بتوانیم با همفکری و همکاری دوستان به آن درجه برسیم .

بنده حقیر هم در حد توان حاضر به شرکت در این امر هستم .

حق نگهدارتان . . . smile072

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

محمد اخشيك نوشته شده:پيشنهاد جالبي است! ولي چگونه مي‌توان اين كار را انجام داد؟ با پرسش و پاسخ؟ البته در كل به نظرم بهتر است راجع به خود كوانتوم بحث كنيم و محدود به تنها يك كتاب نباشيم با در نظر داشتن اين نكته كه به سرفصل‌هاي كتاب پابند بمانيم تا كار نظم بيشتري بيابد.
سلام و درود فراوان بر شما .

این هم ایده ی جالبی است .

اما بحث بر سر خود کوانتوم ( و فلسفه آن ) در تالار کم نیست و تاپیک های خوبی هم در این باره وجود دارند .

البته اگر شما تاپیکی را در باب خود کوانتوم ایجاد نمایید خود بنده تا حد توان در آن شرکت خواهم کرد و فکر می کنم آن هم ایده ی بسیار جالبی باشد .

یا حق . . .

نمایه کاربر
msohl

محل اقامت: [email protected]

تماس:

کوانتم بصورت تخصصی

پست توسط msohl »

من که یادم نمیاد قبل از این در این سایت مباحث تخصصی و منسجم در رابطه با کوانتوم دیده باشم.
چون هیچ وقت مشخص نکردند که در رابطه با مکانیک کوانتومی می خواهند صحبت کنند یا نظریه کوانتوم.
چون خود این تقسیم بندی اولین نشانه ی تخصصی برخورد کردن با موضوع است.

مسعود600

پست توسط مسعود600 »

فصل اول(1-1)تابش جسم سیاه خوب نظرات خیلی خوبی را دوستان دادند.. . من پیشنهاد میکنم وارد بحث بشویم و به طور منظم همگام با صفحات گاسیوروویچ پیش برویم.. برای شروع از جسم سیاه آغاز میکنیم ..از شما دوستان میخوام تمام مطالبی را که در مورد جسم سیاه میدانید بنویسید همچنین سوالهای خودتان را که حتما سوالهای بقیه هم هست .. ممنونم.

نمایه کاربر
عطیه فرجی

پست توسط عطیه فرجی »

خوب شماها از فیزیک چیزای زیادی میدونید ولی ما چیکار کنیم؟
هر وقت احساس کردی در اوج قدرتی به حباب فکر کن!

مسعود600

پست توسط مسعود600 »

من منتظر همکاری دوستان هستم.من بهتر می دونم عوض پرداختن به مطالب به صورت پراکنده بیاییم فیزیکی که باید یاد می گرفتیم را واقعا یاد بگیریم .حداقلش اینه که یک استاد کوانتم واقعا قوی باشیم .همونی که تو دانشگاه از استادامون انتظار داشتیم ..دو ستان خواهشا همکاری کنید..

نمایه کاربر
msohl

محل اقامت: [email protected]

تماس:

پست توسط msohl »

مسعود600 نوشته شده:من منتظر همکاری دوستان هستم.من بهتر می دونم عوض پرداختن به مطالب به صورت پراکنده بیاییم فیزیکی که باید یاد می گرفتیم را واقعا یاد بگیریم.
فرصت از دست رفته را کسی نمی تونم به کسی برگردونم. اینجا فقط کاری که بشه اینجا انجام داد را باید فرصت دونست و اینکه آن را از دست ندیم.
مسعود600 نوشته شده:حداقلش اینه که یک استاد کوانتم واقعا قوی باشیم .همونی که تو دانشگاه از استادامون انتظار داشتیم ..دو ستان خواهشا همکاری کنید..
من ذهنم رو مشغول این نمی کنم که باید از استادم چی انتظار داشته باشم بلکه می بینم استاد از من چی انتظار داره، اگر برای خود می پسندم که اون کارها را انجام بدم در کلاس او شرکت می کنم.
و من نمی توانم کمک کنم اون انتظاری که توی ذهن کسی ممکن است باشه بر آورده بشه.

نمایه کاربر
Whisper

محل اقامت: Neverland

پست توسط Whisper »

شما اگر می خواهی کار انسجام و نظم داشته باشه مشخص کنید که مثلا چه فصل هایی، به چه صورت،در چه مدت و.... کار بشود؟

نمایه کاربر
saeedjafari

محل اقامت: tehran

سپاس: 6

پست توسط saeedjafari »

سلام
شما شروع کن من پشتتمم فقط مواظب باش هر کی با طناب من رفته تو چاه دیگه بالا نیومده

جدا از شوخی بحث قشنگیه فقط شروع بشه smile019 smile019

ارسال پست