چرا تمام پديده ها در جهان به سوي مينيمم انرژي پتانسيل ميروند؟؟؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

واقعا چرا؟؟؟
همه ي ما بارها اين مطلب رو شنيديم از معلمه فيزيكمون كه اين موجود اين رفتار رو ميكنه جون ميخواد به سمت مينيمم انرژيه پتانسيل بره و اين ويژگييه موجوداته >>>> پايداري به واسطه مينيمم انرژي پتانسيل.
ما انقدر اين پديده رو ديديم در اطرافمون كه برامون بسيار عاديه و اين رو به عنوانه يك قانونه طبيعي پذيرفتيم...

ولي واقعا دليل منطقي و كامل اين امر چيه كه پديده ها با وجود داشتن مسير هاي مختلف و محتمل به سمت مينيمم پتانسيل ميروند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من فكر كنم اين بايد بر گرده به ماهيت انرژييه پتانسيل و تعريف ان ...

شما چي فكر ميكنين اگه چيزي به ذهنتون ميرسه حتما بگين...

با تشكر>>>>>>>>>>By: Pouya Khaghani
“Science is a way of trying not to fool yourself”

مهمان

پست توسط مهمان »

ما تا الان فكر ميكرديم پديده ها به سمتي ميروند كه پايداريه بيشتري داشته باشند نه نه انكه انرژي جنبشي انها بيشتر شود

نمایه کاربر
godfather

تماس:

پست توسط godfather »

بايد بدونيد كه انرژي فقط به صورته مكانيكي نيست !!!
كه كم شدن انرژيه پتانسيل به معناي زياد شدنه انرژي جنبشي باشه!!!
به طور مثال انرژيه پتانسيله الكتريكي... تازه دقيقا سواله من اينه كه چرا موجودات فيزيكي به سمت پايداري ميرن..اين امر براي من اصلا بديهي نيست و فكر ميكنم بر گرده به مفهوم انرژييه پتا نسيل...

نمایه کاربر
godfather

تماس:

پست توسط godfather »

كسي نيست سوالم رو جواب بده ؟؟؟ لطفا اگه ميدونين بگين من دارم سر اين موضوع ديوونه ميشم!!!!!!!!!

noushin

تماس:

پست توسط noushin »

فكر ميكنم شما جواب سوالتون رو در كتاب دما از يا.آ.اسموردينسكي پيدا كنيد ( قديميه) (البته منم هنوز كامل نخوندمش ولي فكر ميكنم توي بخش انتروپي بتونيد يه چيزايي پيدا كنيد )
موفق باشيد
GOD DOES NEVER PLAY DICE

مهمان

پست توسط مهمان »

behzad6810

پست توسط behzad6810 »

خيلي جالب بود ... يه تئوري جديد هست به نام تئوري شعور كه آقاي مسعود ناصري اونو مطرح كرده توي اين تئوري به چرا ها جواب داده مي شه ن به چگونه ها .... كتاب معروف ايشون (( يك )) هست كه براي ذرات شعور قائل شده و خيلي جالب اثبات كرده ... برگشتن به حالت پايدار هم به شعور ذرات ( طبق اين نظريه ) بر مي گرده توصيه مي كنم حتما دو كتاب اين استاد بزرگ رو بخونيد (( صفر )) و كتاب جالب تر (( يك ))

نامعلم

پست توسط نامعلم »

جواب اينه كه
اصلا اين معلم ها اشتباه گفته اند چرا كه اصولا چنين امري هميشه صادق نيست
چرا كه به فرض هنگامي كه دو جرم مثبت كه به سمت هم حركت مي كنند رو در نظر بگيريم اين دو جرم به مرور با افزايش پتانسيل روبرو خواهند بود.
بنابراين هيچ تمايلي در كار نيست و اگر اكثر اعداد طبيعي قابل تقسيم بر 2 هستند دليل نمي شود كه اعداد تمايل به تقسيم شدن به 2 را دارند.

در حقيقت انچه كه تمايل نام گرفته است وجود حالت ساكن ماده است چرا كه ماده مادامي كه به نقطه ساكن محكمي نرسيده است تحت اثر نيرو افزايش سرعت مي دهد و اين افزايش سرعت با كاهش پتانسيل طبيعتا همراه است.

البته من مي دونم كه احتمالا در ذهن شما اين هست كه
از طريق اين تمايل توجيحي بياوريد براي گرانش و تصور كنيد كه سيب از درخت به دليل تمايل به پتانسيل به سمت زمين سقوط مي كنه.

البته به چنين نيست.

ش/س

پست توسط ش/س »

امتحان ميكنم ببينم كار ميكنه

ارسال پست