MATLAB

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
نمایه کاربر
Ramin_t

سپاس: 1

تماس:

MATLAB

پست توسط Ramin_t »

سلام
چند تا سوال داشتم . بعضی وقتا که با متلب کار میکنم اعداد رو درست نشون نمیده
مثلا مینویسه cos(413334124235343453/12312315566651232*x چکار کنم که مقدار رو نمایش بده نه اینطوری کسری و طولانی!؟یه مشکل دیگه هم که داشتم این بود که وقتی یه تابع رو با تابع Ezplot رسم میکنم توی مقیاسای خیلی کوچیک خوب رسم نمیکنه ! ( مثل عکس زیر ) تابع plot مشخص میکنیم که دامنه و گام چقدر باشه مثله x=0:0.01:1 ایا واسه ezplot هم میشه همچین کاری کرد؟؟
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
رسول خدا - صلي الله عليه و آله - فرمود: زماني بر مردم خواهد آمد كه صبر نمودن در برابر مسائل دين ـ و عمل به دستورات آن ـ همانند در دست گرفتن آتش گداخته است
---------------------------------------
امام جعفر صادق (ع) : دنيا مانند آب درياست كه هر چه شخص تشنه از آن بيشتر آشامد ، تشنگيش بيشتر شود تا او را بكشد

نمایه کاربر
physics lover

نام: Maryam Jahanyar

سپاس: 5

تماس:

Re: MATLAB

پست توسط physics lover »

سلام
در جواب این قسمت از سوالتون:{یه مشکل دیگه هم که داشتم این بود که وقتی یه تابع رو با تابع Ezplot رسم میکنم توی مقیاسای خیلی کوچیک خوب رسم نمیکنه !}باید بگم که وقتی plot رسم میشه ینی تو صفحه نمودار show plot tools and dock figure رو انتخاب کنید از بین کلیدای قسمت بالایی figure.بعد در قسمت پایین axis نمایان میشن.اونجا با تغییر دادن limit ها می تونین تغییر بدین.فک کنم همونی که بخواین درست میشه smile057 smile061
چیزی که کمتر می توان ار آن سر درآورد این است که می شود از جهان سر درآورد.
اینشتین

86132008

نام: محمد مهدی

سپاس: 11

Re: MATLAB

پست توسط 86132008 »

واسه سوال اولت کافیه اعدادتو اعشاری بنویسی یعنی 123.0 درست میشه
سوال دومتم ezplot توابع را به صورت پارمتری رسم میکنه نه عددی اگه میخوای از x=0:0.01:1 استفاده کنی دستر plotخوبه

ارسال پست