سوال و جواب کامپیوتری

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

Re: کامپیوتر

پست توسط marqos »

یه سوال دیه،در مورد هک کردت سیستم و دست درازی به ایمیل و فایل های شخصی افراد و... smile052 smile049 smile049
با چه نرم افزاری میشه از این یکی جلوگیری کرد؟ smile012 smile035

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

Who did not? smile077 smile023 smile048 smile071 smile062 smile080 smile073 smile092 smile105 smile113 smile117

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

sadeghol نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:
marqos نوشته شده:ایول!هر دو پاسخ کمک کرد.
خوب بنابر این بهتره استفاده کنم! smile036
من از یکی از مهندس های کامپیوتر پرسیدم گفت:«Hibernate رم رو خیلی اشغال می کنه!» من همیشه روشنه لپ تاپم، می ذارمش رو Sleep.
smile058
فایلای رم وقتی بره تو هاردو کامپوتر خاموش شه رم پر یا خالیش چیه
1. کامپیوتر خاموش نمیشه! Hibernate میشه!
2. نتیجه ی 1. پس رم خالی نمیشه!
3. می تونید برید به Start>Accessories>System tools>Disk Cleanup خواهی دید که یکی از گزینه های Cleanup حجم 2.54Gb مربوط به Hibernate خواهد بود! (باز هم گفته من نیست نقل قول از دوستمون هستش!)
4. من این نظر رو ندادم که به من می خندین!
5.تجربه ی تغییر روند از Hibernate به Sleep رو داشتم؛ بسیار مثبت بود!
6.ویندوز من Vista است پس دستورات بالا روی برای Vista اجرا کنید (گرچه همه ی ویندوز ها این روند رو قسمت رو دارند!) اما من باب رفع شک و شبه عرض کردم!
7. عدد 8.ی وجود ندارد بی خود منتظر نباشید!
marqos نوشته شده:یه سوال دیه،در مورد هک کردت سیستم و دست درازی به ایمیل و فایل های شخصی افراد و... smile052 smile049 smile049
با چه نرم افزاری میشه از این یکی جلوگیری کرد؟ smile012 smile035
بیشتر Anti Virus ها با قابلیتی به نام Firewall همین کار رو انجام می دن! البته من صاحب نظر نیستم دوستان تخصص بهتری دارند!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

. کامپیوتر خاموش نمیشه! Hibernate میشه!
نمیدونم منظورتون از خاموش شدن چیه ولی منظورم اینه که برق دیگه توش جریان نداره و این مال لینوکس هم هست اسمش suspend هست

یه سوال دیه،در مورد هک کردت سیستم و دست درازی به ایمیل و فایل های شخصی افراد و...
فقط از ایمیل سرویس های معتبر استفاده کنو پاسوردتم غیر قابل حدص باشه نه مثل من الکی بعد ایمیل آلترناتیوت هم باید ایمن باشه مثل قبلی سئوالی ایمنیه سخت و غیر قابل حدص استفاده کن از ایمیل هاستت هم استفاده نکنی بهتره چون معلوم نیست دست چند نفر بهش میرسه و یه روز هست روز دیگه شاید نباشه
تصویر

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

اگه سیستم به ویروس آلوده شه میشه یه کاریش کرد smile079 ؟یا این که دیه کارش تمومه smile054

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

marqos نوشته شده:اگه سیستم به ویروس آلوده شه میشه یه کاریش کرد smile079 ؟یا این که دیه کارش تمومه smile054
اگه سیستم منظورت ویندوزته نه درست نمیشه اکثرا مگه بری تو اینترنت ببینی کسی ورداشتن یا غیر فعال کردنشو به صورت دستی گذاشته یا نه اگه هم فایلا نابود شده smile025 بهتره فایلای مهمتون تو یه جای دیگه مثل لینوکس بزاری که در هیچ وجه نابود نشه من خودم اینطور میکنم سال به سال ویروسی نمیشم smile021 اگه هم بشم یه ویندوز عوض میکنم smile015
تصویر

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

برای حل مشکل فونت اپرا و مرورگرای دیگه توی ابنتو 10.10 این پکیجو نصب کنید بعد فونت رو Times New Roman انتخاب کنید یا هم فونت tahoma و هر فونت دیگه ویندوز رو روش نصب کنید smile036

کد: انتخاب همه

sudo apt-get install msttcorefonts
تصویر

نمایه کاربر
hossein_bw94

نام: حسین

سپاس: 49

تماس:

Re: سوال و جواب کامپیوتری

پست توسط hossein_bw94 »

بچه ها Hibernate برا موقعی که مثلا داری یه فایلو کپی می کنی وسطش باید سیستمو خاموش کنی می زنی Hibernate بعد دوباره وقتی روشنش می کنی ادامه ی کپی می ره.ازش نباید به عنوان Shut Down استفاده کرد. تو حالت Hibernate اطلاعات رم تو هارد کپی می شه و وقتی سیستمو روشن می کنی دوباره فایلا از هارد به رم منتقل می شن. طبیعی که اگه چند بار از این حالت استفاده کنی رمت کاملا پر می شه انوقت سیستم عامل مجبوره تو هاردت یه رم مجازی بسازه.که چون سرعت تبادل اطلاعات هارد با رم فرق می کنه سرعت سیستم میاد پایین. بهتره از Sleep استفاده بشه اونم فقط برا چند بار.اگه بازم اطلاعات خواستیدبگید یکم تخصصی تر بگم smile001
درضمن من تازه تو هوپا عضو شدم الانم دارم امتحان نهایی سال سوم می دم اونم حســـــــــــابـــــــــــــان.حوصلم سر رفت اومدم اینجا! smile039
علی کسی بود که :به قاضی چنان امنیت و استقلالی داده بود که علیه خودش حکم کرد
صورتش را نزدیک آتش می برد و می گفت بچش علی، این سزای حاکمیست که مردمش را فراموش کند
علی کسی بود که :مردم که میگفت ،فقط مسلمانها را نمی گفت.
خودش به صراحت گفت که “مردم یا با ما همدین اند یا همنوع” یعنی حرمت و حقوق همه باید محفوظ باشد

ارسال پست