سوال و جواب کامپیوتری

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

Re: کامپیوتر

پست توسط marqos »

یه چی دیه:
"با رایانه بیش از حد انس بگیریم و به آن عادت کنیم،یک ساعت خود را پنج ساعت کنیم،حدی را رعایت نکنیم،پشت رایانه مدام جنایت کنیم ، هیچ استانداردی رعایت نکنیم"
آیا به خودمونت لطمه زدیم یا نه؟(بی شوخی)!

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

1.اندازه فایل کپی شده رو از یکی شنیدم که میگفت درست اندازه رمتون هستش. آیا صحت داره؟
2. آیا فایل ایجاد شده پس از خوانده شدن پاک میشه یا نه ؟
-اندازه فایل نه فایلهای کپی شده در هارد به اندازه فایلهای آماده یا در حال اجرای رم خواهد بود
-پس از انتقال دوباره فایلها به رم یا کش از روی هارد پاک می شوند
"با رایانه بیش از حد انس بگیریم و به آن عادت کنیم،یک ساعت خود را پنج ساعت کنیم،حدی را رعایت نکنیم،پشت رایانه مدام جنایت کنیم ، هیچ استانداردی رعایت نکنیم"
فکر نمی کنم-البته اگر به جسم تون آسیب نزنید . منظورم خیره شدن بدون وقفه به مانیتور که چشم آسیب خواهد دید و یا نوع نشستن و این گونه موارد است
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

فکر نمی کنم-البته اگر به جسم تون آسیب نزنید . منظورم خیره شدن بدون وقفه به مانیتور که چشم آسیب خواهد دید و یا نوع نشستن و این گونه موارد است
اگه [/quote]
اگر از مانیتور های پلاسما استفاده کنیم صدمات وارده به چشم کم میشه دیگه درسته!؟ smile042 smile033

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

آیاز نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:
آیاز نوشته شده:
marqos نوشته شده:این تایپ مخصوص افرادیه که مخ کامپیوترن! smile038
یه سوال دارم از افراد کار بلد:
اگه به طور مداوم کامپیوتر رو بجای خاموش کردن روی حالت خواب زمستانی(HIBERNATE) تنظیم کنیم مشکلی برای سیستم به وجود نمیاد؟! smile042 smile048
به دلیل انباشت شدن فایلهای temp و پرشدن حافظه cash و آدرس دهی های متوالی در حافظه موقت بهتر است لااقل پس از هر 15 ساعت استفاده از سیستم یکبار restart شود.

چه ربطی داره smile055
دوست عزیز و مودبم!
به فرش اینکه لبهایتان تا الان جمع شده باشد برایتان توضیح می دهم
هر دقیقه استفاده شما از کامپیوتر باعث استفاده بیشتر از حافظه موقت و همچنین کش می شود و اگر دانسته باشید کش جافظه ایست سریع برای انباشت داده های استفاده شده تا مگر در آینده نزدیک دوباره استفاده شوند و از مراجعه های زیاد به رم کاسته شود. به همین دلیل ممکن است کش و نیز رم هم پر از داده های غیرقابل استفاده شوند تا به اصطلاح سیستم بسیرا سنگین کار کند. طبیعتا پس از هر مدت تقریبا طولانی از سیتسم restart کردن یا خاموش و روش کردن اون به جهت refresh کردن رم و کش ضروری به نظر می رسه.
واقعا رعایت احترام متقابل و سعی در حرکت به سوی متمدن شدن خیلی سخته؟
كاملا درسته smile072

البته temp و cash به صورت دستی هم پاک میشن.
تا اونجا که من میدونم وقتی سیستم رو HIBERNATE میکنیم ، اطلاعاتی که در رم داریم ، روی هارد به صورت یک فایل مخصوصی کپی میشن و وقتی سیستم رو روشن میکنیم ، اطلاعات از فایل مذکور خونده میشن.
حالا 2 تا سوال برام پیش اومد :
1.اندازه فایل کپی شده رو از یکی شنیدم که میگفت درست اندازه رمتون هستش. آیا صحت داره؟
2. آیا فایل ایجاد شده پس از خوانده شدن پاک میشه یا نه ؟
بله درسته

temp رو بهتره به صورت دستي پاك كنيم

كه معمولا ادرسش اينه البته با توجه به متفاوت بودن درايو ويندوز و يوزر ممكن است متفاوت باشد

C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp

1- بله شما مي توان با رفتن به كنترل پنل در بخش power option\hibernate اين قابليت را فعال و ميزان حافظه آزاد و لازم را مشاهده كنيد

2- پاك مي شه
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
Siavash-pzr

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

radical نوشته شده:رو بهتره به صورت دستي پاك كنيم

كه معمولا ادرسش اينه البته با توجه به متفاوت بودن درايو ويندوز و يوزر ممكن است متفاوت باشد

C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp
تو پنجره ی Run ویندوز، (تو منوی start) تایپ کنید %temp% پنجره ی temp باز می شه!
+ واسه پاک کردن temp بهتره وقتی سیستم تازه اومده بالا، قبل از هر کاری و باز کردن هر برنامه ای، temp رو پاک کنید، چون وقتی یه برنامه (چه باز چه بسته) داره پروسس می شه، temp مربوط به برنامه پاک نمی شه و همش پنجره ی error باز می شه !
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

چجوری باید بفممیم سیستم آلودس یا نه؟؟؟؟(به ویروس)

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

marqos نوشته شده:چجوری باید بفممیم سیستم آلودس یا نه؟؟؟؟(به ویروس)
هر ویروسی بالاخره رو یه جای سیستمت تاثیر میذاره دیگه، اگه هیچ کدوم از برنامه هات مشکلی پیدا نکرده باشن، ویندوزت سالم باشه، سرعت سیستمت هم پایین نیومده باشه، خب یا ویروسی نیست، یا ویروسش انقدر بی بخاره که بود و نبودش تو سیستم فرقی نداره!

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

اگر سیستم آلوده باشه میشه کاری کرد (به قولی درمان کردش) smile031 یا نه سیستم نابود شده دیه؟؟ smile052

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

marqos نوشته شده:اگر سیستم آلوده باشه میشه کاری کرد (به قولی درمان کردش) smile031 یا نه سیستم نابود شده دیه؟؟ smile052
خفن ترین ویروسی که سیستمم گرفته بود: jeefo بود. که اونهم اگر سریع از سیستم رستور استفاده میکردم . غیر فعال میشد.
یکی از راه های خوب :system restore

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

marqos نوشته شده:اگر سیستم آلوده باشه میشه کاری کرد (به قولی درمان کردش) smile031 یا نه سیستم نابود شده دیه؟؟ smile052
نابود که هیچ وقت نمی شه، هر ویروسی رو می شه پاک کرد، ولی بعضی از ویروس های خیلی خفن رو هر کسی نمی تونه پاک کنه، چون هرگونه راه حل واسه از بین بردنشون رو غیر فعال میکنن! (مثل همون سیستم ریستور)
کلا فکر کنم همه ویروس ها رو می شه از طریق رجیستری ویندوز از بین برد (البته اگه اجازه ی باز شدن رجیستری رو بهت بده، اگه نده احتمالا از طریق safe mode می شه وارد شد)! یه بار ویروسی به اسم تلنگر رو که هیچ رقمه نمی شد کاریش کرد، این طوری از بین بردم!
در کل اگه نتونستی کاری کنی که ویرووس رو نابود کنی، ویندوزت رو عوض کن (reinstall نه upgrade) بعدشم قبل از این که هر کاری بکنی، (حتی درایوها رو هم باز نکن) یه آنتی ویروس خوب و مطمئن نصب کن و آپدیتش کن و بذار همه ی درایوهاتو اسکن کنه!

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

Siavash-pzr نوشته شده:
نابود که هیچ وقت نمی شه، هر ویروسی رو می شه پاک کرد، ولی بعضی از ویروس های خیلی خفن رو هر کسی نمی تونه پاک کنه، چون هرگونه راه حل واسه از بین بردنشون رو غیر فعال میکنن! (مثل همون سیستم ریستور)
کلا فکر کنم همه ویروس ها رو می شه از طریق رجیستری ویندوز از بین برد (البته اگه اجازه ی باز شدن رجیستری رو بهت بده، اگه نده احتمالا از طریق safe mode می شه وارد شد)! یه بار ویروسی به اسم تلنگر رو که هیچ رقمه نمی شد کاریش کرد، این طوری از بین بردم!
در کل اگه نتونستی کاری کنی که ویرووس رو نابود کنی، ویندوزت رو عوض کن (reinstall نه upgrade) بعدشم قبل از این که هر کاری بکنی، (حتی درایوها رو هم باز نکن) یه آنتی ویروس خوب و مطمئن نصب کن و آپدیتش کن و بذار همه ی درایوهاتو اسکن کنه!
آنتی ویروس من نود32 اما آپ نیست! این رو دیه چیکارش باید کرد؟یوزر پسورد هم دادم بهش ولی نشد!

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

marqos نوشته شده:آنتی ویروس من نود32 اما آپ نیست! این رو دیه چیکارش باید کرد؟یوزر پسورد هم دادم بهش ولی نشد!
nod چند؟ اگه 3 یا 4 باشه می تونی بری تو این سایت یوزر و پسش همیشه به روزه:
http://www.gerdoo.net/archives/31

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

marqos نوشته شده:ایول!هر دو پاسخ کمک کرد.
خوب بنابر این بهتره استفاده کنم! smile036
من از یکی از مهندس های کامپیوتر پرسیدم گفت:«Hibernate رم رو خیلی اشغال می کنه!» من همیشه روشنه لپ تاپم، می ذارمش رو Sleep.
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

arash_kia

سپاس: 36

پست توسط arash_kia »

شلغم الدین نوشته شده:
من از یکی از مهندس های کامپیوتر پرسیدم گفت:«Hibernate رم رو خیلی اشغال می کنه!» من همیشه روشنه لپ تاپم، می ذارمش رو Sleep.
مطمئنی!؟
ازش بپرس چرا؟ بعد بیا همینجا بگو.

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

شلغم الدین نوشته شده:
smile058
فایلای رم وقتی بره تو هاردو کامپوتر خاموش شه رم پر یا خالیش چیه
تصویر

ارسال پست