يك خواهش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

سودابه

يك خواهش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پست توسط سودابه »

:cry: آقا كسي به سوال من جواب نميده !!!!!!!!!!!!!!!!!؟
من به جواب اين سوال نياز دارم .گردش سيارات به دور خودشون به چي بستگي داره؟
التماس مي كنم جواب كامل با توضيح به من بدهيد...........................
خواهش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!............ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

سودابه

پست توسط سودابه »

كسي نبود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سيد ق صفا

محل اقامت: خوزستان- بهبهان

تماس:

پست توسط سيد ق صفا »

گردش سيارات به دور خود به چه چيزي بستگي دارد
سيد ق صفا

نويد قاءمي

پست توسط نويد قاءمي »

با سلام

اين گردش به ميدان هاي مغناطيسي مختلف اطرافشون بستگي داره .
و شايد هم به جرمشون.
موفق و پيروز باشيد

sepize

محل اقامت: [email protected]

تماس:

پست توسط sepize »

لطفا اگر اينجا دانشجو فيزيك داريم خبر بده من در مورد رشته اش سوال دارم ID:bsg1367
tanx sepideh
its imp 2 be nice,but its nice 2 be imp

bigbang

تماس:

پست توسط bigbang »

اگر زمين رو يكي از سيارات فرض كنيم...
وقتي كه بيگ بنگ رخ داد و منظومه ي شمسي بوجود آمد همه ي اجرام به سرعت پرتاب شدن و با سرعت زياد به دور خود مي چرخيدن و بعد از 15ميليارد سال زمين بوجود اومد. اگر انساني در آن زمان كه ميليونها سال از آن ميگزرد زندگي ميكرد خورشيد رو به اين آرامي نمي ديد چون در آن زمان طلوع و غروب خورشيد 2 ساعت بيشتر طول نمي كشيد و بعد از گذشت سالها سرعت چرخش زمين كمتر شد تا به امروز كه حدود 24 ساعته .
شايد اين سوال پيش بيايد كه آيا كمتر هم ميشود؟
بله رفته رفته كم ميشود تا آخر كه مي ايستد.
ولي آنقدر كه مقياس ها در علم نجوم زياد است كه اگر عمر انسان را 100 سال فرض كنيم از روز تولد تا روز مرگش فقط 30 ثانيه از سرعت زمين به دور خودش كم ميشود.

اميد وارم جواب سوالتون رو داده باشم.

بي نام

پست توسط بي نام »

سلام. من دانشجوي سال 2 فيزيك فردوسي مشهد هستم. اگه بتونم به سوالاتت جواب بدم خوشحال ميشم

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

پست توسط گالیله »

من با نظر دوستان موافقم ولي كلا نظرم اينه كه اين پديده به ميدان مغناطيسي وابسته است.
موفق باشید!

ياسد

پست توسط ياسد »

اين پديده مربوط به اسپين دوسياره مي باشد .هنگامي كه دو جسم باردار در كنار يكديگر قرار مي گيرند براي حفظ تعادل بايد در خلاف جهت يكديگر بچرخند كه به اين حركت حركت اسپيني گفته مي شود . [/u][/quote]

بالايي

پست توسط بالايي »

ببخشيد ياسر :lol:

pepe

پست توسط pepe »

سلام بر شما
سودابه عزيز با توجه به اينكه دانش بنده در مقايسه با ديگر دوستان حاضر بسيار ناچيز است و همچنين از آنجا كه من دقيقا نميدانم شما در چه محدوده اي دنبال پاسخ سوالتان ميگرديد ( از لحاظ رياضي يا فيزيك نظري؟ چون كمي با هم متفاوت است) ولي با اين حال سعي ميكنم در حد توانم خدمتتان توضيح عرض كنم :

اولا در زمينه مسير حركت (از ديد رياضي) اينگونه است كه :
هر دوجرمي با نيرويي يكديگر را جذب ميكنند (احتمالا جزيياتش را خودتان ميدانيد) كه با مجذور فاصله آنها نسبت معكوس دارد .حال اگر اين رابطه را در فرمول f=m.a قرار دهيم (شتاب مشتق دوم فاصله است) با يك معادله ديفرانسيل درجه دوم روبرو هستيم كه اگر در دانشگاه با آن آشنا شده باشيد داراي جواب غير مرزي بصورت بيضي و در حالت مرزي به شكل هذلولي است.

دوما درباره نحوه حركت(سرعت) اجرام سماوي در مسيرشان بايد خدمتتان عرض كنم كه از قانون ممنتوم (اندازه حركت) زاويه اي پيروي ميكند كه احتمال ميدهم با آن آشنايي داشته باشيد.

اميدوارم وقت شما و ديگر دوستانم را نگرفته باشم

ارسال پست