زمين لنگ مي زنه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Fworshipper

سپاس: 3

زمين لنگ مي زنه؟

پست توسط Fworshipper »

يعني چي كه زمين لنگ مي زنه؟
چه طوريه اين حركت؟باعث چي مي شه؟
براي ديدن خورشيد هم بايد مشعلي افروخت ؟!

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

پست توسط CLOUDYSKY »

من دقيقا منظورتون را از اينكه زمين لنگ ميزنه درست متوجه نشدم ولي شايدمنظورتون پديده زير باشد.
محوگردش زمين به دور خودش كمي مايل است و با محور گردش زمين به دور استوا موازي نيست . يعني اينكه صفحه گردش زمين به درو خود بر صفحه استواي كيهاني منطبق نيست. اين امر باعث ايجاد فصل ها و تغيير در وضعيت آب و هواي كره زمين در هنگام اوج و حذيض كره زمين ميباشد. تحقيقات نشان داده كه اين محور مايل زمين در طي ميليونها سال از عمر زمين چند باز جهتش عوض شده و پديده هايي مثل زلزله هاي خيلي شديد مثل همين سونامي كه اخيرا اتفق افتاد نيز بر تغيير جزيي محور زمين اثر داشت.
اميد وارم كه منظورتون از سوال همين بوده باشه.
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

پست توسط گالیله »

من فکر میکنم منظور شما شاید حرکت تقدیمی زمین باشه.
موفق باشید!

نمایه کاربر
ياپتوس

محل اقامت: تهران

سپاس: 6

تماس:

پست توسط ياپتوس »

با گاليله موافقم! احتمالا منظور شما حركت تقديمي زمينه.
زمين مثل يه فرفره كه داره از حركت مي ايسته كجه و ميزان اون هم 23 درجه ست.اين 23 درجه زاويه ي ثابته.اما محور زمين در حال چرخشه(درست مثل همون فرفره) نمي دونم متوجه منظورم شدي يا نه ولي با شكل بهتر مي شه فهميد.داشتم مي گفتم! يك دور چرخش كامل اون 26 هزار سال طول مي كشه.و به خاطر همينه كه ستاره ي راهنما تغيير ميكنه.يعني محور زمين به سمت يك ستاره اشاره ميكنه كه به علت اين چرخش پس از چند صد سال محور زمين به سمت ستاره ي ديگري قرار مي گيره كه در اون صورت ستاره ي راهنماي شمال ديگه ستاره ي قطبي فعلي نيست.
فك كنم يه كم پيچيده گفتم! در هر صورت هر كتاب نجومي اي كه باز كني راجع بهش نوشته!

ارسال پست