سياه چاله

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مهمان

سياه چاله

پست توسط مهمان »

اگر ما مي گوييم سياه چاله همه چيز را مي بلعد پس چه طور فضايي در اطراف سياه چاله وجود دارد در صورتي كه فضا را ما درست تعريف كنيم مي فهميم كه فضا هم بايد بلعيده شود چون ما بر اين اعتقاد هستيم فضا در حال گسترش است يعني چيزي به نام فضا وجود دارد و مي دانيم كه فضا خميده مي شود پس چيزي به نام فضا وجود دارد و آن را تعريف مي كنيم حالا چرا سياه چاله فضاي اطراف خود را نمي بلعد و سوال دوم اينكه اين همه مي گوييم خلا به نظر شما مگر مي شود چيزي را تعريف كنيم بعد بگوييم اين از هيچ ساخته شده منظورم فضا و محيطي مي باشد كه ما از آن به عنوان خلا ياد مي كنيم .خلا وجود ندارد نظر شما چيست؟اين احمقانه است بگوييم خلا مگر ميشود چيزي از هيچ ساخته شده باشد در ضمن نمي توانيم بگوييم خلا با چيزهايي ديگر تعريف مي شود مثلا اطاف آن زيرا جهان مرزي ندارد كه چيزي به وسيله آن تعريف شود.

نيكي

پست توسط نيكي »

با سلام
درپاسخ به سوال شما بايد بگم كه شما مفهوم واقعي خلاء رو بدرستي نميدو نيد. نميدونم معني خلا روچه طوري بگم تا شما متوجه منظورم بشيد.خلا به جايي گفته ميشود كه هيچ گازي و... هيچ چيزي وجود ندارد .وميدونيم كه سياه چاله ها گرانش زيادي رودارن كه همه چيز روجذب ميكنن وشما ميگيد كه چرادر اطراف سياهچاله خلا وجود دارد گفتيم در خلا هيچ چيز وجود ندارد . پس چه طور ميتوان از هيچ چيز ,چيزي رو جذب كرد .(البته اينو بگم تمام اين مطالب تفكر منه اميد وارم كه درست باشه).

لطفا نظر بديد :roll:

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

Re: اگر كسي ادعاي فيزيك و متافيزيك و فهم داره جواب بده

پست توسط هرمز پگاه »

Anonymous نوشته شده:اگر ما مي گوييم سياه چاله همه چيز را مي بلعد پس چه طور فضايي در اطراف سياه چاله وجود دارد در صورتي كه فضا را ما درست تعريف كنيم مي فهميم كه فضا هم بايد بلعيده شود چون ما بر اين اعتقاد هستيم فضا در حال گسترش است يعني چيزي به نام فضا وجود دارد و مي دانيم كه فضا خميده مي شود پس چيزي به نام فضا وجود دارد و آن را تعريف مي كنيم حالا چرا سياه چاله فضاي اطراف خود را نمي بلعد و سوال دوم اينكه اين همه مي گوييم خلا به نظر شما مگر مي شود چيزي را تعريف كنيم بعد بگوييم اين از هيچ ساخته شده منظورم فضا و محيطي مي باشد كه ما از آن به عنوان خلا ياد مي كنيم .خلا وجود ندارد نظر شما چيست؟اين احمقانه است بگوييم خلا مگر ميشود چيزي از هيچ ساخته شده باشد در ضمن نمي توانيم بگوييم خلا با چيزهايي ديگر تعريف مي شود مثلا اطاف آن زيرا جهان مرزي ندارد كه چيزي به وسيله آن تعريف شود.
پاسخ شما اينست كه سياه چاله، همه چيز را نميبلعد،
بلكه ماده را ميبلعد ( ماده جرمدار+ امواج الكترو مغناتيسي)
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

نمایه کاربر
احمد سراب

تماس:

پست توسط احمد سراب »

جناب هرمز پس نور هم ماده هست.

بنا به نظر شما
***يا علي***

((* به علي شناختم من به خدا قسم خدا را *))
شهريار

نمایه کاربر
هرمز پگاه

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

احمد سراب نوشته شده:جناب هرمز پس نور هم ماده هست.

بنا به نظر شما
بله، نور هم صورتي از ماده است، چون انرژي هم ارز جرم است: E=mC²
براي همين هم نور در نزديكي اجرام بزرگ، خم ميشود و يا در سياهچاله گير ميكند.

باران(ف)

پست توسط باران(ف) »

منظورتون رو از خلا 100درصد چيه اين موضوع ثابت شده كه خلا صد در صد وجود نداره و اثبات اون اینه که :
اصل عدم قطعيت به اين معنا ست كه ما هيچ گاه نمي تونيم با دقت كامل به طور همزمان مكان و سرعت ذره اي رو بدونيم.معناش از اينم بيشتره :ما هرگز نميتونيم كميت يك ميدان(ميدان گرانش يا الكترو مغناطيسي) وآهنگ تغييرات آن را همزمان تعيين كنيم. هر قر كيت ميدان را با دقت بيشتر بدونبم دقت ما در دانستن آهنگ تغييرات آن كاهش ميابد وبالعكس. در نتيجه شدت يك ميدان هيچ وقت به صفر نميرسد .صفر هم از نظر كميت و هم از نظر آهنگ تغييرات ميدان اندازه گيري بسيار دقيقي كه اصل عدم قطعيت اونو نمي پذيره. در نتيجه نميتوان فضاي خالي داشت.
اگر خواستين بدونين به جاي فضاي خالي چه چيزي وجود داره يا در اونجا چه اتفاقي مي افته به من بگين تا براتون توضيح بدم.

سيامك موسوي

پست توسط سيامك موسوي »

باران(ف),

هيچ كدومتون چيزي هاليتون نيست

joje206

پست توسط joje206 »

جوابو راحت ترم مي شه داد اونم انه كه مكان زمان خودشو پاره ميكنه بنا بر اين در آن اصلآ ماده معني ندارد چون مكان زماني نيست؟
همين را مي دانم كه هيچ نميدانم پس مي پرسم.

حكمت

پست توسط حكمت »

بنام خدا . سلام
مختصر عرض کنم
1_ طبق یک آزمایش مشخص شده در خلاء انرژی فوق العاده زیادی وجود دارد . بیش از آنچه که فکرش را کنیم . ( شاید بتوان بین این نیرو و ماده تاریک که بیش از 80 درصد عالم را پر کرده ارتباط برقرار کنیم )
2_ قدرت سیاهچاله بالاخره مانند خود آن محدود است و تا شعاعی مشخص را تحت تاثیر قرار میدهد .
بنابراین قادر نیست همه چیز را برهم بریزد . ( مانند زمین که نیروی آن بر ماه تاثیر کاملی گذاشته و آنرا بدور خود حفظ کرده است اما دیگر نمیتواند نپتون را یا حتی عطارد را متاثر کند )
امیدوارم پاسخهای درستی داده باشم .
موفق باشید

حكمت

پست توسط حكمت »

بنام خدا . سلام
من شدیدا به یک مترجم احتیاج دارم . البته متاسفانه هزینه آنرا ندارم .
اگر دوستی هست که بر ما منت گذلرد با ما تماس بگیرد . امیدوارم بتوانم جبران کنم . منتظرم .
دستتان را می بوسم . خداحافظ

حكمت

پست توسط حكمت »

بنام خدا . سلام
من شدیدا به یک مترجم احتیاج دارم . البته متاسفانه هزینه آنرا ندارم .
اگر دوستی هست که بر ما منت گذلرد با ما تماس بگیرد . امیدوارم بتوانم جبران کنم . منتظرم .
دستتان را می بوسم . خداحافظ

يه ناشناس

پست توسط يه ناشناس »

مگر ما نبود گرما را سرما تعريف نميكنيم و نبود نور را تاريكي؟پس چندان هم پيچيده نيست اگر نبود ماده را خلا تعريف كنيم

نمایه کاربر
هرمز پگاه

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

سعيد ميراحمدي نوشته شده:سلام ...
يه چيزي رو به شما بگم ...
اصلا توي جهان جرم چيزي جز همون فضا زمان نيست ...
در واقع جرم و انرژي حالت و ناهمگني هاي موجود در فضا هستند ... منتاها فضاي خلا فضاي همگن تر است ...
بنا بر اين سياهچاله به طور مشخص بر فضاي ناهمگن اثر ميكند (سياهچاله خود چيزي جز شكل خاصي از فضا زمان نيست . كساني ميكويند جرم فضا زمان را خميده ميكند . ولي مساله اين است كه جرم خود خميدگي فضا زمان است ...) ...
مساله اي كه هست شما نميتوانيد در فضاي همگن(خيلا) اثر را آشكار سازي كنيد ...
يه مثال وزيتم ...
يه برگ مقوا كه به صورت دايره اي بريده شوده رنگ آن همگن است (كاملا سفيد يكدست يا رنگي ديگر ...) كه حول مركز دايره دوران ميكند ...
شما حركت آن را نميتوانيد آشكار كنيد ...
در حالي كه اگر يك گوي سلب را مانند نقطه ي رنگي كه بر آن صفحه گذاشته ايم ... در فضاي اطراف سياهچاله پرتاب كنيم ... اثر و حالت آشكاد سازي ميشود ...
نكته ...
جرم و فضا دو چيز نيستند ...
:idea:

بشرا

محل اقامت: ايران ـ تهران

تماس:

پست توسط بشرا »

باران(ف), اگر خواستين بدونين به جاي فضاي خالي چه چيزي وجود داره يا در اونجا چه اتفاقي مي افته به من بگين تا براتون توضيح بدم

لطفا توضيح بدين.

samanta_ict

سپاس: 6

پست توسط samanta_ict »

بشرا, بفرماييد ما سراپا گوشيم

ارسال پست