اگر منظومه شمسی تقریباً مسطح است

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2533

سپاس: 4630

جنسیت:

تماس:

اگر منظومه شمسی تقریباً مسطح است

پست توسط rohamavation »

اگر منظومه شمسی تقریباً مسطح است، پس چرا وقتی از زمین به نظر می‌رسد همه سیارات روی یک محور قرار نمی‌گیرند
؟If the solar system is nearly flat, then why don't all the planets appear to lie on the same axis when viewed from earth?

به عنوان مثال، تصویر زیر را در نظر بگیرید. به نظر می رسد مکان سیارات نسبت به زمین بسیار تصادفی است. اگر منظومه شمسی واقعاً مسطح بود، پس من انتظار داشتم که سیارات روی همان "صفحه" قرار بگیرند و نسبت به ما، چیزی شبیه تصویر دوم به نظر می رسید. منظورم این است که شاید مشتری و مریخ و زحل می توانند در یک صفحه باشند، اما من نمی توانم ببینم زهره چگونه خواهد بود.
بر خلاف خورشید که همیشه در دایره البروج ظاهر می شود، سیارات می توانند چند درجه شمالی یا جنوبی از آن ظاهر شوند زیرا تمایل مداری آنها کمی متفاوت است. هر چه مدار سیاره دیگری نسبت به مدار ما تمایل بیشتری داشته باشد و هر چه به ما نزدیکتر شود، عرض جغرافیایی دایره البروج آن بیشتر تغییر می کند.یک صفحه وقتی در مقیاس های زاویه ای بزرگ در آسمان دیده می شود مانند یک منحنی به نظر می رسد (چگونه می تواند غیر از این باشد، در مورد هواپیمایی فکر کنید که قطب شمال و جنوب را قطع می کند).بر خلاف خورشید که همیشه در دایره البروج ظاهر می شود، سیارات می توانند چند درجه شمالی یا جنوبی از آن ظاهر شوند زیرا تمایل مداری آنها کمی متفاوت است. هر چه مدار سیاره دیگری نسبت به مدار ما تمایل بیشتری داشته باشد و هر چه به ما نزدیکتر شود، عرض جغرافیایی دایره البروج آن بیشتر تغییر می کند.تصویر
تصویر
تصویر
Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست