دریافت تصاویر مختلف از راه شیری و منظومه شمسی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2533

سپاس: 4630

جنسیت:

تماس:

دریافت تصاویر مختلف از راه شیری و منظومه شمسی

پست توسط rohamavation »

آیا می توانیم تصاویر مختلفی از کهکشان راه شیری دریافت کنیم؟ یا منظومه شمسی؟
مدار سیارات همسطح است. ما کاوشگرها را در طول این صفحه برای کاوش سیارات می فرستیم.
چرا نمی‌توانیم یک کاوشگر عمود بر این صفحه بفرستیم (مثلاً به سمت شمال از منظر زمین) و تصاویری از کهکشان راه شیری دریافت کنیم؟ یا بخشی از آن؟ یا نمای بالا به پایین از منظومه شمسی ما؟
وویجر 1 اکنون 141.56019675 AU فاصله دارد. آیا کاوشگر مشابهی که در دوردست است قادر به ارسال تصاویر با زاویه باز از منظری متفاوت نیست؟
تصویر
برای دریافت تصویری از کهکشان راه شیری از منظری متفاوت، باید مسیرهای بسیار طولانی را طی کرد. تعداد بسیار کمی از ستارگان بسیار متفاوت از آلفا قنطورس به نظر می رسند که سال های نوری از ما فاصله دارد و بسیار فراتر از هر کاری که بتوانیم انجام دهیم. وویجر 1 برای رسیدن به این فاصله زمان زیادی طول می کشد، سرعت آن تنها حدود 1 سال نوری در هر 20000 سال است. بنابراین، دلیل زیادی برای انجام این کار وجود ندارد، اگرچه زمانی که ما توانایی ارسال کاوشگرهای بین ستاره ای را داشته باشیم، جالب تر می شود.
علاوه بر این، ما در واقع کاوشگرهای بین ستاره ای را به خارج از صفحه خورشیدی فرستاده ایم. توجه داشته باشید که وویجر 1 حدود 45 درجه با صفحه فاصله دارد و وویجر 2 به سمت پایین صفحه می رود.
اساساً این کاوشگرها از نزدیک یک ماه عبور کردند و راهی را در پیش گرفتند که آنها را به جهات غیرعادی فرستاد، اما به بهترین علم دست یافتند..hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست