آیا مردم در دو طرف زمین جزئیات متفاوتی از ماه را می بینند،

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2533

سپاس: 4630

جنسیت:

تماس:

آیا مردم در دو طرف زمین جزئیات متفاوتی از ماه را می بینند،

پست توسط rohamavation »

من از مراحل و این واقعیت آگاه هستم که طرف های مقابل، ماه را نسبت به دیگری برعکس می بینند، اما آنچه من به طور خاص می پرسم این است که آیا اختلاف تقریباً 8000 مایلی بین دو ناظر برای دیدن جزئیات مختلف در نزدیکی لبه کافی است. ماه؟بنابراین، اگر 2 نفر در طرف مقابل زمین هر 90 درجه نسبت به فردی که وجود داشته باشد، آیا فرد سمت راست سمت راست ماه را بیشتر می بیند در حالی که شخص سمت چپ نمی تواند. برخی از آن‌ها را ببینید، اما آیا می‌توانید موارد بیشتری را در سمت چپ ببینید؟بله، همه همان مراحل ماه را می بینند. با این حال، مردم شمال و جنوب استوا فاز فعلی ماه را از زوایای مختلف می بینند. اگر به نیمکره دیگر سفر می کردید، ماه در همان فازی بود که در خانه است، اما در مقایسه با آنچه که به آن عادت دارید، وارونه به نظر می رسید!وقتی به آسمان شب خیره می شویم و نزدیکترین همسایه خود، ماه را می بینیم، اغلب ذهن را به شگفتی وا می دارد. با نگاه کردن به ماه با تلسکوپ تمام ویژگی های سطح را می بینیم. ممکن است بپرسیم آیا همه روی زمین می توانند همان چیزی را ببینند که من از طریق تلسکوپم می بینم؟ پس آیا همه روی زمین می توانند ماه و ویژگی های سطحی آن را همزمان ببینند؟
این یک تصور اشتباه است که کشورها فاز ماه را در زمان های مختلف می بینند. همه افراد روی زمین یک فاز از ماه را در یک روز می بینند. با این حال، در جنوب خط استوا، ماه از نحوه ظاهر شدن ماه در شمال استوا وارونه ظاهر می شود.
مانند بسیاری از سوالاتی که در مورد ماه به آنها پاسخ می دهیم، اغلب به سوالات بیشتری منجر می شود. بله، همه ما می توانیم ماه را همزمان ببینیم، اما چگونه و آیا این هر روز یکسان است؟ ما به این سوالات و سوالات دیگری که ممکن است برایتان سوال باشد پاسخ می دهیم.تصویر
آیا همه روی زمین یک فاز ماه را می بینند؟
بله، همه روی زمین همان فاز ماه را در یک روز می بینند. این یک تصور اشتباه است که مردم در نقاط مختلف جهان مراحل مختلف ماه را می بینند. یک تفاوت وجود دارد: مردم جنوب استوا ماه را می بینند که از مردم شمال استوا وارونه ظاهر می شود.
این یک تصور اشتباه است که ممکن است شما را متعجب کند که چگونه ممکن است کسی در آن سوی جهان بتواند ماه را ببیند.
چگونه هر دو طرف زمین می توانند ماه را ببینند؟
این واقعیت که شما می توانید ماه را به طور همزمان از نقاط مختلف جهان ببینید، در نظریه زمین مسطح نقش دارد. مردم از این موضوع ناامید می شوند، اما زمانی که مردم می گویند می توانید همزمان ماه را از نقاط مختلف جهان ببینید، قابل درک است. با این حال، کمی هندسه می تواند توضیح دهد که چگونه ممکن است.
هر چه یک شی از شما دورتر باشد، اگر جسم به اندازه کافی بزرگ باشد، افراد بیشتری می توانند آن را ببینند. در مورد ماه هم همینطور. نمودار زیر نشان می دهد که آیا ماه نزدیک تر بود یا خیر. اگر ماه کمی دورتر بود، تعداد بیشتری از ما روی زمین از مناطق مختلف به طور همزمان آن را می دیدیم. سپس آخرین بخش در نمودار چگونه ماه است و هر دو طرف زمین ما می توانند ماه را همزمان ببینند.
نمایش فاصله ماه
ماه چند ساعت در روز قابل مشاهده است؟
بسیار خوب، پس اگر در ایالات متحده آمریکا هستیم، اکنون می دانیم که امکان دیدن همزمان ماه به عنوان فردی در ایرلند وجود دارد. اما چند ساعت در روز ماه قابل مشاهده است. دانستن اینکه ماه چند ساعت قابل رویت است، برنامه ریزی یک جلسه ماهگردی را بسیار بهتر می کند.
ماه به دلیل چرخش زمین و ماه 12 ساعت در 24 ساعت شبانه روز بالاتر از افق است. 12 ساعت هرگز به طور کامل با شب هنگام منطبق نیست. پنجره رصد ماه حدود 6 ساعت در شب است.
چرا هر شب نمی توانید ماه را ببینید؟
عوامل زیادی وجود دارد که چرا ما نمی توانیم هر شب ماه را ببینیم. ما با جزئیات بیشتر توضیح دادیم که چرا نمی‌توانیم ماه را هر شب ببینیم. با این حال، من به برخی از دلایل اصلی که ممکن است امشب ماه را نبینیم، توضیح خواهم داد.
دیدن ماه جدید سخت است حتی اگر تلسکوپی برای مشاهده ماه داشته باشید.
مانعی بر سر راه دید شما از ماه است تا نتوانید آن را در آسمان ببینید. همچنین، ماه در شبی که مشاهده می کنید بالاتر از افق نیست.
نتیجه
دفعه بعد که با تلسکوپ خود به آسمان شب خیره شوید، خواهید فهمید که فردی در آن سوی جهان نیز می تواند آنچه را که می بینید ببیند.
فرض کنید به دنبال چالشی با تلسکوپ خود هستید. چگونه در مورد جستجوی 100 قمری. چالشی که شما را ملزم به جستجوی 100 ویژگی سطحی می کند. ماه یک ویژگی های سطحی جذاب است که شما را به با تعجب نگاه می کنددر واقع، ماه در نیمکره جنوبی در مقایسه با نیمکره شمالی «وارونه» به نظر می رسد. این صرفاً یک موضوع جهت گیری است.
تصور کنید که ماه در همان صفحه استوا می چرخد. اگر در نیمکره شمالی بودید، ماه همیشه در آسمان جنوبی ظاهر می شد زیرا جهت استوا همین است. برعکس در نیمکره جنوبی صادق است: ماه در آسمان شمالی ظاهر می شود.
بنابراین، این دو ناظر از جهات مخالف به یک جسم نگاه می کنند و طبیعتاً به این معنی است که یکی شیء را در مقایسه با دیگری برعکس می بیند...hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست