آیا شهاب سنگ "کارتنهوف" واقعی است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2533

سپاس: 4630

جنسیت:

تماس:

آیا شهاب سنگ "کارتنهوف" واقعی است؟

پست توسط rohamavation »

اما بزرگترین شهاب سنگ روی زمین این هیولا است که هوبا نام دارد. در نامیبیا واقع شده است و هرگز جابجا نشده است. وزن هوبا تقریباً دو برابر نزدیکترین رقیب خود ال چاکو با 60 تن وزن است. این باعث می‌شود که آن را به بزرگ‌ترین قطعه آهنی که به‌طور طبیعی روی سطح زمین وجود دارد، با وسعت 6.5 متر مربع تبدیل کند
همه موارد بالا باعث می شود فکر کنم جسم نشان داده شده در فیلم یک شهاب سنگ واقعی نیست (شاید حتی یک شی واقعی نیست و فقط به صورت دیجیتالی ساخته شده است)، اما قطعاً از یک شهاب سنگ واقعی الهام گرفته شده است. از آنجایی که رنگ شهاب سنگ آهنی و رگماگلیپت های مشخصه آن (تورفتگی روی سطح شهاب سنگی که در اثر فرسایش هنگام سقوط در جو ایجاد می شود) دارد.
همه موارد بالا باعث می شود فکر کنم جسم نشان داده شده در فیلم یک شهاب سنگ واقعی نیست (شاید حتی یک شی واقعی نیست و فقط به صورت دیجیتالی ساخته شده است)، اما قطعاً از یک شهاب سنگ واقعی الهام گرفته شده است. از آنجایی که رنگ شهاب سنگ آهنی و رگماگلیپت های مشخصه آن (تورفتگی روی سطح شهاب سنگی که در اثر فرسایش هنگام سقوط در جو ایجاد می شود) دارد. همانطور که تروند هانسن در نظرات ذکر کرد
از نظر شکل، شهاب‌سنگ‌های آهنی (که کسر کوچکی از تمام شهاب‌سنگ‌های موجود هستند)، شکل‌های بسیار نامنظمی دارند. بنابراین، یافتن یکی به عنوان "کامل" مانند آنچه در فیلم است بعید است، اما غیرممکن نیست. جستجوی Google Images برای شهاب سنگ آهنی، به شما در یک نگاه اجمالی به شما نشان می دهد که تنوع گسترده ای از اشکال، به طور کلی نامنظم است.
حالا وقتی نوبت به اندازه می رسد، می توانند بسیار بزرگتر از آن باشند. برخی از نمونه ها شهاب سنگ "ال چاکو" است که در کامپو دل سیلو، آرژانتین با وزن 37 تن یافت شده است.
یا بزرگترین شهاب سنگ آهن شناخته شده، شهاب سنگ هوبا، با 66 تن.
دلیل اینکه ما فقط شهاب‌سنگ‌هایی تا این اندازه پیدا کردیم، این است که به اندازه‌ای کوچک هستند که در هنگام سقوط در جو دچار کندی قابل توجهی شوند. شهاب‌سنگ‌های بزرگ‌تر به‌قدری سریع به سطح برخورد می‌کنند که انرژی آزاد شده شهاب‌سنگ را تبخیر می‌کند، بنابراین تنها دهانه‌ای باقی می‌ماند که هیچ اثری از جسم برخوردی ندارداز نظر شکل، شهاب‌سنگ‌های آهنی (که کسر کوچکی از تمام شهاب‌سنگ‌های موجود هستند)، شکل‌های بسیار نامنظمی دارند. بنابراین، یافتن یکی به عنوان "کامل" مانند آنچه در فیلم است بعید است، اما غیرممکن نیست.
حالا وقتی نوبت به اندازه می رسد، می توانند بسیار بزرگتر از آن باشند. برخی از نمونه ها شهاب سنگ "ال چاکو" است که در کامپو دل سیلو، آرژانتین با وزن 37 تن یافت شده است.
یا بزرگترین شهاب سنگ آهن شناخته شده، شهاب سنگ هوبا، با 66 تن.
دلیل اینکه ما فقط شهاب‌سنگ‌هایی تا این اندازه پیدا کردیم، این است که به اندازه‌ای کوچک هستند که در هنگام سقوط در جو دچار کندی قابل توجهی شوند. شهاب‌سنگ‌های بزرگ‌تر به‌قدری سریع به سطح برخورد می‌کنند که انرژی آزاد شده شهاب‌سنگ را تبخیر می‌کند، بنابراین تنها دهانه‌ای باقی می‌ماند که هیچ اثری از جسم برخوردی ندارد.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست