بعد از نظر فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Sarah.N

نام: Sarah Nafez

سپاس: 3

بعد از نظر فیزیک

پست توسط Sarah.N »

سلام دوستان
لطفا درباره ی ابعاد هستی، تعدادشون و نظریات مربوط توضیح بدین به شدت نیاز دارم. اگه میشه زودتر :)
و لطفا با منبع...ممنون

Sarah.N

نام: Sarah Nafez

Re: بعد از نظر فیزیک

پست توسط Sarah.N »

خواهش میکنم زودتر جواب بدین فوریه :-"

johnconner

سپاس: 24

پست توسط johnconner »

اگر منظورتون از ابعاد هستی همون ابعاد در هندسه هست جهان سه بعد فضایی داره. طول، عرض، ارتفاع! به اختصار هم ابعاد دستگاه دکارتی رو با $(x,y,z)$ نشون میدیم.
زمان هم به عنوان یک بعد در نظر گرفته میشه و در نسبیت مکان و زمان در مفهومی به نام فضازمان وحدت پیدا میکنند. مختصات یک نقطه در فضازمان به صورت $(x,y,z,t)$ نشون داده میشه.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B9%D8%AF
مرا همان جوانی که مانده بی‌جوانی / رها بکرد و گفتم در آخرالزمانی

نمایه کاربر
Reyhaneh.M

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط Reyhaneh.M »

اول از همه شما باید کمی در مورد نظریه کوانتوم و ثابت پلانک آشنا بشید و بعدش با کوچکترین ذره دنیا که دیگه ماده حساب نمیشه و فقط انرژیست، یعنی یک کوانتوم، که این ذره بعدی براش تعریف نمیشه بلکه خودش ابعاد رو می سازه.
بعدشم باید بدونیم که اندیشه و ذهن ما انسان ها فقط تعداد محدودی از ابعاد رو درک میکنه که از نظر ما فقط اون ها هستند که جهان ما رو تشکیل میدهند(۴ بعد فضا-زمان)؛ اما اینطور نیست و امکان وجود بعد های دیگه هم هست که از محدوده درک ما خارج هستند.
زمان بدون جرم، وجود نداره و برای وجود داشتن آن نیاز به یک شئ سه بعدی در حال حرکت هستیم.
در واقع سه بعد فضایی جهان ما در بعد چهارم، زمان انحنا یافته اند که این وضعیت پیوستار فضا-زمان رو تشکیل میده، یعنی از نظر تئوری و نظری اگه آنقدر حرکت کنیم و دور شویم جهان را دور میزنیم و به جای اولمان میرسیم.
به شما مطالعه کتاب "جهان در پوست گردو" نوشته ی استیون هاوکینگ رو پیشنهاد میکنیم که خودم هم در حال مطالعش هستم.
کتاب فیزیک جدید نوشته کرین هم خوبه تو این زمینه با ریاضیات هم اشنا میشی یکم
تا کجا میتوان تو را دوست داشت و از خوشی نمرد ؟!:)

ارسال پست