جهانی درون انفجار

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

جهانی درون انفجار

پست توسط Archimedes »

جدیدترین تاملات من:
بر طبق نسبیت همه ما زمان را به گونه ای درک می کنیم.
برخی در شرایطی کندتر از معمول در شرایطی سریعتر.
براستی مقیاس اندازه گیری زمان چیست؟
زمان برای اجرام بزرگ از منظر خودشان عادی است ولی از منظر موجودات با مقیاس کوجکتر کند است. و برعکس زمان برای اجرام کوچک اط منظر خودشان عادی است، ولی از منظر اجرام بزرگتر سریع است.
دلیلش چیست؟
به نظر من با این مشاهدات می توان زمان را این گونه نیز تعریف کرد:
زمان مقدا نور دریافتی از وقایع و اتفاقات است، که میزان کند شدن یا سرعت گرفتن روند گذر آن به مقیاس محیط محل وقوع اتفاق بستگی دارد. مانند حرکت هواپیما در آسمان، به عنوان مثال هواپیمای ملخ دار با سرعت 400 کیلومتر در ساعت حرکت می کند ولی چون بخاطر اینکه مدت زمان زیادی آن را در آسمان پهناور مشاهده می کنیم این طور به نظر می رسد که سرعت آن کم شده و زمان گذر آن زیادتر شده است.
و همین طور حرکت زمین در پهنه منظومه شمسی. و این در حالی است که اگر به هواپیما نزدیک شویم سرعت آن را زیادتر و زمان گذر آن کمتر می شود.
این ایده به ذهن من آمد که شاید ما در انفجار بزرگ بوجود آمده و در حال زندگی در آن هستیم با اینکه روند انفجار همچنان ادامه دارد!!
روندانفجار برای ما بسیار کند است، چون مقیاس کیهان بسیار بسیار زیاد است.!!
مثل این است که موجوداتی بسیار بسیار ریز در انفجار مثلا یک تن TNT بوجود آیند و بخاطر عمر بسیار بسیار کوتاه نسبت به انفجار، قبل از پایان یافتن آن نابود شوند!!
شاید ما در یک انفجار ترقه بوجود آمده باشیم!!
نظر شما چیست؟
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

Re: جهانی درون انفجار

پست توسط mrfane »

جالبه. ممنون.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
محمد فاينمن

نام: محمد

محل اقامت: تبريز

سپاس: 7

Re: جهانی درون انفجار

پست توسط محمد فاينمن »

Archimedes نوشته شده:جدیدترین تاملات من:
بر طبق نسبیت همه ما زمان را به گونه ای درک می کنیم.
برخی در شرایطی کندتر از معمول در شرایطی سریعتر.
براستی مقیاس اندازه گیری زمان چیست؟
زمان برای اجرام بزرگ از منظر خودشان عادی است ولی از منظر موجودات با مقیاس کوجکتر کند است. و برعکس زمان برای اجرام کوچک اط منظر خودشان عادی است، ولی از منظر اجرام بزرگتر سریع است.
دلیلش چیست؟
به نظر من با این مشاهدات می توان زمان را این گونه نیز تعریف کرد:
زمان مقدا نور دریافتی از وقایع و اتفاقات است، که میزان کند شدن یا سرعت گرفتن روند گذر آن به مقیاس محیط محل وقوع اتفاق بستگی دارد. مانند حرکت هواپیما در آسمان، به عنوان مثال هواپیمای ملخ دار با سرعت 400 کیلومتر در ساعت حرکت می کند ولی چون بخاطر اینکه مدت زمان زیادی آن را در آسمان پهناور مشاهده می کنیم این طور به نظر می رسد که سرعت آن کم شده و زمان گذر آن زیادتر شده است.
و همین طور حرکت زمین در پهنه منظومه شمسی. و این در حالی است که اگر به هواپیما نزدیک شویم سرعت آن را زیادتر و زمان گذر آن کمتر می شود.
این ایده به ذهن من آمد که شاید ما در انفجار بزرگ بوجود آمده و در حال زندگی در آن هستیم با اینکه روند انفجار همچنان ادامه دارد!!
روندانفجار برای ما بسیار کند است، چون مقیاس کیهان بسیار بسیار زیاد است.!!
مثل این است که موجوداتی بسیار بسیار ریز در انفجار مثلا یک تن TNT بوجود آیند و بخاطر عمر بسیار بسیار کوتاه نسبت به انفجار، قبل از پایان یافتن آن نابود شوند!!
شاید ما در یک انفجار ترقه بوجود آمده باشیم!!
نظر شما چیست؟

اینکه میگی زمان مقدار نور دریافتی از وقایع و اتفاقات است خیلی جالبه یعنی ممکنه و میتونه درست باشه باید یه کم بیشتر تامل کنی
ممنون
السلام علی الحسین
و علی علی ابن الحسین
وعلی اولاد الحسین
وعلی اصحاب الحسین

سـلام مـن بـه مـحـرم بـه قــد و قـا مـت اکـبـر
بـه کـام خـشک اذان گـوی زیـر نـیزه و خنجر

ارسال پست