سوال های مرحله یک اختر فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
silent hell

سپاس: 2

سوال های مرحله یک اختر فیزیک

پست توسط silent hell »

در یک شب صاف و بدون غبار در نیم کره ی اسمان که ما میتوانیم ببینم 3000 ستاره دیده میشود اگر فرض کنیم ستاره ها در اطراف زمین به طور یک نواخت(چگالی) ثابت توزیع شده باشند و درخشندگی آن ها با هم برابر باشد مثلا برار با خورشید در این صورت در شهری مانند تهران که آلودگی هوا باعص جذب 80 درصد نور ستاره ها میشود چه تعداد ستاره در آسمان است
؟
چرا سطح خورششید اندازه ی مرکزش داغ نیست(راحت)

خواهشا سریعا جواب بدید سوال جدید بگذارم

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: سوال های مرحله یک اختر فیزیک

پست توسط اماتور »

silent hell نوشته شده:در یک شب صاف و بدون غبار در نیم کره ی اسمان که ما میتوانیم ببینم 3000 ستاره دیده میشود اگر فرض کنیم ستاره ها در اطراف زمین به طور یک نواخت(چگالی) ثابت توزیع شده باشند و درخشندگی آن ها با هم برابر باشد مثلا برار با خورشید در این صورت در شهری مانند تهران که آلودگی هوا باعص جذب 80 درصد نور ستاره ها میشود چه تعداد ستاره در آسمان است
؟

اولا که خورشید نزدیک ترین ستاره به زمینه. ستاره های دیگه فواصل فوق العاده بیشتری از زمین نسبت به خورشید دارن
ما ستاره های دیگه رو به صورت نقاط نورانی میبینیم نه مثل خورشید که قدرش برابره با درست یادم باشه 26- . اصلا شما
نباید قدر ستاره های دور رو با خورشید قیاس بزنید.قدره ستاره ها بستگی به شرایط هوا داره ( به غیر قدر ثابت ). از 5-
هست تا 27 الی اخر ... اگر درخشندگی همشون برابر بود الان ما چیزی به اسم شب نداشتیم .اگه جذب 100% هم باشه
بازم کم میاورد.

تهران با توجه به الودگی نوری - هوا و جریانات حرارتی و حرکتی من به شخصه انتظار دیدن ستاره ای رو تو اسمونش ندارم
جز ستاره های خیلی پرنور مثلا بتلجیوز - ریگل و ... ستاره های قدر پایین. دب اکبر با اون عظمت و وضوحش من نتونستم
تو اسمون تهران پیداش کنم در حده ستاره های معمولی دیده میشد

سطح خورشید برعکس داغتر از مرکزشه. که هرآینه باز لایه های سطحی خورشید متغیره. چون حرارتی که دارن خیلی ثابت
نیست بستگی به فعالیت درونی و میزان تخلیه انرژی سلولای خورشیدیه.ولی اکثر مواقع سطح خورشید داغ تر از لایه های
درونیه.

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

silent hell نوشته شده:در یک شب صاف و بدون غبار در نیم کره ی اسمان که ما میتوانیم ببینم 3000 ستاره دیده میشود اگر فرض کنیم ستاره ها در اطراف زمین به طور یک نواخت(چگالی) ثابت توزیع شده باشند و درخشندگی آن ها با هم برابر باشد مثلا برار با خورشید در این صورت در شهری مانند تهران که آلودگی هوا باعص جذب 80 درصد نور ستاره ها میشود چه تعداد ستاره در آسمان است
؟

سوال اولتون مشکل داره اینکه درخشندگی ستاره ها برابر باشه اونم برابر با خورشید، این یعنی چی؟ حالا چرا خورشید و چرا باید برابر باشه؟ فاصله ها چقدره؟
دماي مرکز خورشید تقريبا 15 ميليون درجه سيليوس است. در حالی که دمای سطح آن به 6000 درجه­ سيلسیوس ميرسد. که این هم فکر کنم بخاطر فشار بسیار زیاد در مرکز خورشید است. و این فشار باعث میشه گازها با دمای بیشتری بسوزن تا تعادل ستاره از نظر مقدار گرانش و فشار برای جلوگیری از رمبش ستاره پابرجا بمونه.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

aseman1375

سپاس: 13

پست توسط aseman1375 »

؟

ببخشید المپیاد نجوم اخترفیزیک دانش اموزیو میگید دیگه ؟
اگه اره کروم مرحله اش تا من خودمم چک کنم

silent hell

پست توسط silent hell »

در سوال 1 ما فرض میکنیم

silent hell

پست توسط silent hell »

که درخشندگی آن ستاره ها با خورشید برابره

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

silent hell نوشته شده:که درخشندگی آن ستاره ها با خورشید برابره

عزیزه من نمیشه. حتی تئوری هم نمیشه. اخه چشمی برا ادم نمیونه که بخواد بشه
3000 تا ستاره اونم با درخشندگی خورشید میدونی یعنی چی ؟ میدونی یعنی چی؟ نه میدونی یعنی چی؟!!
اصن تو میدونی ستاره چیه ؟ smile041

ارسال پست