ده قمر عجیب منظومه شمسی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
serlando

محل اقامت: تهران

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۲/۴/۱۲ - ۱۵:۳۴


پست: 149

سپاس: 45

جنسیت:

ده قمر عجیب منظومه شمسی

پست توسط serlando »

تیتان
تیتان بزرگ ترین قمر زحل است و تنها قمر طبیعی است که جوی چگال دارد و شواهد واضحی مبنی بر حضور دریاچه های فصلی متان مایع در سطحش پیدا شده است
ایو
ایو یکی از قمر های مشتری است که بیش از 400 اتشفشان فعال دارد و از این نظر هیچ جرم اسمانی به پایش نمیرسد.در حقیقت اتشفشان ها سطح انرا پوشانده اند و هر ساله بر اثر فوران این اتشفشان ها چند سانتیمتر یه سطح ایو افزوده میشود و دلیل فوران این اتشفشان ها گرانش مشتری است.
اروپا
اروپا هم یکی از قمر های مشتری است و براق ترین جرم اسمانی منظومه شمسی است. در حقیقت این قمر اقیانوسی از اب پوشیده شده که لایه ای یخ بر روی ان قرار گرفته است.
تریتون
تریتون قمر نپتون و بزرگ ترین قمری است که در جهت عقربه های ساعت به دور سیاره اش میگردد.سطح این قمر با یخ و نیتروژن پوشیده شده است.
انسلادوس
انسلادوس قمر زحل است و ویژگی های بارز ان این است که ابفشان هایی در ان وجود دارد که مخلوط اب ونمک فوران میکند.منشا بیرونی حلقه های دور زحل را ایفشان های این قمر میدانند.
اپیمتوس وژانوس
اپتیموس و ژانوس قمر های زحلند که تقریبا روی یک مدار میچرخند.این دو قمر به احتمال زیاد در گذشته یکی بوده اند این دو هر چهار سال یک بار بسیار به هم نزدیک شده وجایشان را با هم عوض کرده ولی هیچ برخوردی با یکدیگر ندارند

کالیستو

کالیستو پیر مرد ابله روی منظومه شمسی است!هیچ جرم اسمانی در منظومه شمسی به اندازه این قمر مشتری دهانه برخوردی ندارد. عمر این قمر حداقل 4 میلیارد سال تخمین زده می شود.
میراندا
میراندا یکی از اقمار اورانوس است که میتواند جوجه اردک زشت منظومه شمسی نیز باشد.سر ظاهر عجیب قریب این سیاره بحث است
گانیمید
گانیمید یکی از اقمار مشتری و بزرگترین قمر در کل منظومه شمسی است.اندازه این قمر چیزی ما بین عطارد و مریخ است یعنی در حدود اندازه زمین است و اگر به دور خورشید میچرخید به تنهایی یک سیاره محسوب میشد.
اگه اشکالی داره ببخشید. smile006
اینم لینک پاورپوینت پیشنهاد میکنم دانلودش کنید.جالبه:
http://persiandrive.com/414265
کیهان شناسی خواندن ذهن خداست

ارسال پست