آیا انرژی جرم دارد ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

mahmood1966

نام: محمود حمزه

سپاس: 3

Re: آیا انرژی جرم دارد ؟

پست توسط mahmood1966 »

سلام . نمیدونم بعد از این همه سال که گذشته و احتمالا دیگه محصل دبیرستان هم نیستین؛ تونستین جوابتون رو پیدا کنین یا نه و اگه آره به من هم بگین . تو سوالتون ؛ یه مفهومی بود که من هم بهش فکر کردم و البته این جور فکرهای من ؛بیشتر تخیلات یا شبه علم هست.
لااقل بعد از اینشتین؛ میدونیم که زمان ؛ به جرم وابسته هست و زمان نیوتنی ؛ واقعیت نداره. یعنی فکر کنم که اگه هیچ جرمی در جهان نبود؛ اونوقت هیچ چیزی به نام زمان هم نبود (یا حداقل پیکان و جهتی که می شناسیم برای زمان نبود). از سال 92 که این سوال رو پرسیدین ؛هیگز بوزون رو پیدا کردن و احتمالا میدونین که جرم؛ حاصل حضور ذرات ؛در میدان بوزون هیگز هستش. یعنی انگار یه چیزهائی هست که بدون جرم هست و بعد در میدان بوزون هیگز جرم دار میشه. انگار که همه چیز یک هولوگرام هست که چوب جادوی هیگز بوزون اونرو جرم دار میکنه. البته میدونیم که ماهیت هر میدانی؛ نوسانی بودن و سینوسی بودنش هست. انگار که جرمی که در جهان داریم؛(با توجه به فرکانس میدان هیگز) دائما ناپدید میشه و بوجود میاد و در نتیجه ؛جرم موجود در جهان هم همینطور میشه. حالا ماده وقتیکه جرم نداره چی هستش ؟ نمیدونم. شاید همون انرژی باشه. ولی فکر میکنم که زمان هم با توجه به این خاموش و روشن شدن جرم؛ خاموش و روشن میشه. ممنون

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

این نوشته ها تخیلی و ساخته ذهن خودمه کسی استناد نکنه
جرم به زمان بستگی داره و انرژی در سرعت نور وجود داره و سرعت نور ته زمانه که باعث میشه فوتون بی جرم بشه ولی بعد از کم شدن سرعت؛ فوتون جرم پیدامیکنه و به ماده تبدیل میشه
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

مهدی @@@@@@@

نام: مهدی اسدیان

محل اقامت: ساری

تماس:

پست توسط مهدی @@@@@@@ »

در فیزیک، معادله جرم-انرژی مفهومی فرمول‌بندی شده توسط آلبرت اینشتین است که رابطه میان جرم و انرژی را توضیح می‌دهد. این معادله بیانگر اصل هم‌ارزی جرم و انرژی است که از فرمول زیر پیروی می‌کند به عبارتی، انرژی برابر است با حاصل ضرب جرم در مجذور سرعت نور.
در این فرمول E به معنای انرژی یک سامانه فیزیکی، m جرم سیستم و c سرعت نور در خلاء (تقریباً ۳×۱۰۸ m/s) می‌باشد.
از آنجا که سرعت نور در مقایسه با واحدهای روزمره عدد بسیار بزرگی است، این فرمول نشان می‌دهد که هر مقدار کوچکی از ماده حاوی مقدار بسیار زیادی از انرژی است. مقداری از این انرژی ممکن است به صورت نور و گرما توسط فرایندهای شیمیایی یا هسته‌ای آزاد شود. همچنین این فرمول بیان می‌کند که یکاهایی از جرم به یکاهایی از انرژی (بدون توجه به اینکه کدام یک از سامانه‌های اندازه‌گیری بکار رود) تبدیل می‌شود. smile007 smile007

ارسال پست