رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

cosmics

سپاس: 4

Re: رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

پست توسط cosmics »

دکترای پیوسته ی فیزیک زنجان با چه رتبه هایی میگیره ؟اگه کارشناسی رو مکانیک بخونیم سخته که ارشد و فیزیک بریم؟اخه شنیدم خیلی دروسش با هم مشترکن

نمایه کاربر
kherse mehrabun

سپاس: 1

پست توسط kherse mehrabun »

age asheghe fiziki az aval fizik bekhun.man khodam daneshjooye fizikam v age mikhai iran bemuni nojum nakhun vaghean pashimun mishi.man gerayeshe atomi ro pishnahad mikonam ham bazare karesh behtare ham vaghean zibast.
age ham kheili sakht kushi boro daneshgah esfahan tu en zamine vaghean ostadaye ghavi mesle dr naderi dare. taze harjam rafti mituni ba shart moadel ta doktora hamunja bemuni niazi be doktora peyvaste nist
ye tarhi ham hast ke daneshgahayee mesle amir kabir bara daneshhjoohaye sale akhar farakhan midan v age riz nomaratet ali bashe bedun konkur migiran
daneshgah esfahan ba sanayee defa v optikam hamkari dare vrahat tar kar peyda mikoni
vali gheir az gerayeshe atomi un daneshgah narid
to nojumam ke dr kiasat pur ro dasht ke bazneshast shodan
و عشق را
کنار تیرک راه بند
تازیانه می زنند
عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد...
روزگار غریبی است نازنین...
آنکه بر در می کوبد شباهنگام
به کشتن چراغ آمده است
نور را در پستوی خانه نهان باید کرد...

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

cosmics نوشته شده:؟اگه کارشناسی رو مکانیک بخونیم سخته که ارشد و فیزیک بریم؟اخه شنیدم خیلی دروسش با هم مشترکن
بله خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییی
کی گفته مشترکن؟!ازین خبرا نیست ...من رشتم مکانیکه ولی ببین توی دانشگاه شاید چهارتا فیزیک پایه و سیالاتو ازین جور چیزا شبیه فیزیک باشن ولی اصلا قابل مقایسه با بروبچه های فیزیک نیستی!
توی رشته های مهندسی فقط از تو یه ادم استفاده کن میسازن!برا استادت مهم نیست تو فهمیدی فلان قانون تو فلان درس چی میگه فقط براش مهمه بتونی باش مساله حل کنی همین!واین ناخداگاه گه به فیزیک علاقه نداشته باشی روت اثر میذاره
ولی من چرا خودم نرفتم از کارشناسی فیزیک؟!
ببین من یه ادم بودم از دیوار راست میرفت بالا!الان تو دانشگاه همش سرکلاس اذیت میکنم smile039 هرکی منو میدید میگفت فیزیک خشکه فیزیک خسته کنندس فیزیک کاروبار درست نداره هیچکس بهت اهمیت نمیده و تو بااین همه استعداد توی کارای فنی(خودمم خبرندارم هنوز استعدادم کجامه!!!!) واسه چی میخوای بری فیزیکووووو
واقعانم الان توی دانشگاه همینه!چه بخوای چه نخوای بچه های فیزیک ارج و قرب پایینتری دارن و فنی مهندسیا رو بیشتر میبینند و وقتی میشون یارو مهندسه کلی کف میکنند اونم تو دانشگاه معتبر!
اگه برا علاقه داری میری فیزیکو بخونی خودتو بشناس ببین مرد شنیدن حرفی یانه!مثلا فرض کن رتبت بشه 300 فقط کافیه بفهمن فیزیکی حالا شریف باشیم فرق نداره همه فکرمیکنند دروغ میگی!و بعدشم کلی بت طعنه میزنن(دیدم که میگم ولی شاید عمومیت نداره)
ولی اگه میبینی اینطور نیست برو دنبال مهندسی و برا ارشد دیگه مثل قبل کاری به کارت ندارن چون مهندس شدی!و تقریبا میتونی خودت ادامه راهو بافیزیک زیبا بری...
ولی هرگز فکرنکن رفتن از مهندسی به فیزیک آسونه چون کارت 3 برابره خود بچه های فیزیکه
موفق باشی دوست عزیز smile072
ویستا
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
7Aseman

سپاس: 6

پست توسط 7Aseman »

با سلام خدمت دوستان
همه نظرات خود و تحلیلاشونو در مورد دانشگاها گفتن. مساله ای که رو زمین موند اینه که با چه رتبه ای میشه به این دانشگاها قبول شد؟!
شریف و فهمیدیم که 2تا3هزار.ولی بقیه چی؟؟؟
تحصیلات تکمیلی زنجان ؟ این مورد کسی هست که درحال تحصیل باشه؟
انيشتين:
1.اگر انسان ها در طول عمر خويش ميزان كاركرد مغزشان يك ميليونيوم معده شان بود اكنون كره زمين تعريف ديگري داشت.
آدرس وبم:

looklook

سپاس: 41

پست توسط looklook »

به عنوان كسي كه 4 سال در دانشگاه تبريز كارشناسي فيزيك خوانده است چند پيشنهاد دارم ...... : 1 : دانشگاه تبريز كارشناسي افتضاح است اما در تكميلي عالي است 2 : اگر ترك زبان نيستي قيد تبريز را بزن ( جو اونجا يك كم براي فارس زبانها سخته ) 2 : اگر تهراني يا اصفهاني و مشهدي هستي نمي توني اصلا تبريز زندگي كني ( حداقل كه براي من اينجوري بود ) . تفاوت امكانات شهر تهران و تبريز مثل تفاوت پورشه و پرايد است .... 4 : من جاي تو بودم براي كارشناسي ازاد تهران يا شهر خودت فيزيك مي خوندم اما تبريز نمي امدم اما اگر براي ارشد بخواهي فيزك بخوني تبريز بهترين جا است .... اگر مي خواهي مهاجرت كني به فرانسه يا امريكا پروفسور عجب شيري زاده اگر بدونه كه واقعا بنيه علمي لازم را داري توصيه نامه مي دهد كه غلط بكنند دانشگاه هاي ان طرف و استادان انجا كه قبول نكنند البته يكم پير شده بود و در ضمن من شنيدم كه زياد ديگه دانشگاه تبريز نمي رود و اكثرا در ازاد تبريز و همچنين در مركز علوم تحقيقات مراغه كار مي كند . . . من در حدود 4 درس شاگرد ايشون بودم واقعا ما را بيش از حد نابغه فرض كرده بود پس از تدريس ايشون بايد 18 ساعت هم وقت صرف كني تا غلط هاي گفته هايش را اصلاح كني .... توي درس نجوم مقدماتي براي دايره البروج هر جلسه تعريف جديدي ارائه مي داد كه كلا با تعريف جلسه قبلي زمين تا اسمون فرق داشت !!!!!! اما واقعا سواد علمي اش بيست است يعني من شنيدم هر كي خودشه چسبونده به ايشون الان يا فرانسه است يا امريكا ..... فقط خوش به حال ازادي هاي تبريز كه پروفسور اونجا درس مي دهد ( البته من فقط شنيدم كه ميره اونجا )
رياضيات براي فيزيك راهكار نيست بلكه راهنماست .

نمایه کاربر
7Aseman

سپاس: 6

پست توسط 7Aseman »

ممنون از راهنماییتون
زنجان تحصیلات تکمیلی نبود؟!!!!
انيشتين:
1.اگر انسان ها در طول عمر خويش ميزان كاركرد مغزشان يك ميليونيوم معده شان بود اكنون كره زمين تعريف ديگري داشت.
آدرس وبم:

نمایه کاربر
physics lover

نام: Maryam Jahanyar

سپاس: 5

تماس:

پست توسط physics lover »

تحصیلات تکمیلی زنجان تا رتبه های زیر 1000 می گیره من خودم 900 بود رتبم آوردمش smile015
چیزی که کمتر می توان ار آن سر درآورد این است که می شود از جهان سر درآورد.
اینشتین

نمایه کاربر
gryffen

سپاس: 12

تماس:

پست توسط gryffen »

دوستان سلام

می شه الان که زمان انتخاب رشته هست بهترین دانشکده های فیزیک ایران رو معرفی کنید smile124

پ.ن :
تحصیل تو دنشگاه تربیت معلم خوبه یا نه ؟؟
دست نوشته های روزانه یک دانشجوی فیزیک نظری
www.physic-student92.blogfa.com

نمایه کاربر
P_Knight

سپاس: 2

پست توسط P_Knight »

gryffen نوشته شده:دوستان سلام

می شه الان که زمان انتخاب رشته هست بهترین دانشکده های فیزیک ایران رو معرفی کنید smile124

پ.ن :
تحصیل تو دنشگاه تربیت معلم خوبه یا نه ؟؟
مگه شریف نیست؟شاید در مقاطع بالاتر د رهر گرایشی یه دانشگاه برتر باشه ولی در لیسانس به نظرم از هر لحاظ شریف بهتره.کسی از بچه های اینجا تو شریف فیزیک میخونه؟
There are two kinds of science,either it is physics or stamp collecting

- Sir Ernest Rutherford

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

ویستاM نوشته شده: رتبه های کشوری دانشجوهای فیزیک رو دراین دانشگاهها به طور میانگین بفرمایید؟
وقتی شریف فیزیک رو به طور میانگین دوروبر2000 یا 3000 کشوریه یعنی بقیه دانشگاهها چندن؟!
موفق باشید... smile072
ویستا
این یکم کم لطفیه.من صنعتی اصفهان فیزیک میخونم.درسته که خیلیا چون مهندسی نمیارن میان فیزیک بعدشم هی بال بال میزنن تغییر رشته بدن ولی بعضیا هم با عشق و رتبه ی خوب میان.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 595

پست توسط *شارش* »

looklook نوشته شده:به عنوان كسي كه 4 سال در دانشگاه تبريز كارشناسي فيزيك خوانده است چند پيشنهاد دارم ...... : 1 : دانشگاه تبريز كارشناسي افتضاح است اما در تكميلي عالي است 2 : اگر ترك زبان نيستي قيد تبريز را بزن ( جو اونجا يك كم براي فارس زبانها سخته ) 2 : اگر تهراني يا اصفهاني و مشهدي هستي نمي توني اصلا تبريز زندگي كني ( حداقل كه براي من اينجوري بود ) . تفاوت امكانات شهر تهران و تبريز مثل تفاوت پورشه و پرايد است .... 4 : من جاي تو بودم براي كارشناسي ازاد تهران يا شهر خودت فيزيك مي خوندم اما تبريز نمي امدم اما اگر براي ارشد بخواهي فيزك بخوني تبريز بهترين جا است .... اگر مي خواهي مهاجرت كني به فرانسه يا امريكا پروفسور عجب شيري زاده اگر بدونه كه واقعا بنيه علمي لازم را داري توصيه نامه مي دهد كه غلط بكنند دانشگاه هاي ان طرف و استادان انجا كه قبول نكنند البته يكم پير شده بود و در ضمن من شنيدم كه زياد ديگه دانشگاه تبريز نمي رود و اكثرا در ازاد تبريز و همچنين در مركز علوم تحقيقات مراغه كار مي كند . . . من در حدود 4 درس شاگرد ايشون بودم واقعا ما را بيش از حد نابغه فرض كرده بود پس از تدريس ايشون بايد 18 ساعت هم وقت صرف كني تا غلط هاي گفته هايش را اصلاح كني .... توي درس نجوم مقدماتي براي دايره البروج هر جلسه تعريف جديدي ارائه مي داد كه كلا با تعريف جلسه قبلي زمين تا اسمون فرق داشت !!!!!! اما واقعا سواد علمي اش بيست است يعني من شنيدم هر كي خودشه چسبونده به ايشون الان يا فرانسه است يا امريكا ..... فقط خوش به حال ازادي هاي تبريز كه پروفسور اونجا درس مي دهد ( البته من فقط شنيدم كه ميره اونجا )
چنان از تبریز بد گفتین که خودم از تبریز ترسیدم smile039
تو تبریز وقتی اومدی باید تو دانشگاتون یه زن آذری میگرفتین بعد به کلی هر چی گفتین تغییر میکرد..........
احتمالا! امکانات مشهد و اصفهان تفاوتش با تهران مثه نیسان در با داغون با پورشه هست.....هان! smile021

نمایه کاربر
N.Sayah

نام: Navid Sayah

پست توسط N.Sayah »

سلام و درود به دوستان
من این رو تو بخش بحث آزاد مطرح کردم اما جوابی نگرفتم و امیدوارم اینجا جواب بگیرم

من میخوام در مقطع کارشناسی فیزیک بخونم و دیپلمم هم مربوط به رشته تجربیه
میخوام حداکثر ورودی بهمن ماه امسال وارد دانشگاه بشم و شروع کنم ،دوستان فقط نگید نمیشه
سختیش اصلا مهم نیست،بیشتر مایلم دانشگاه پیام نور برم چون راحت تر و سریع تره(اگه نیست بگید) حالا دوستان هر راهی رو که میشه شروع کنم نشون بدن
و سوال بعد اینکه میخوام بعد اینکه کارشناسی خوندم واسه ارشد و دکتری برم پرینستون،حالا با مثلا مدرک کارشناسی پیام نور میتونم اونجا در رشته کیهان شناسی ادامه بدم؟
(اینم بگم که متخصص IT هستم و دوتا مهندسی از ایران چند مدرک تخصصی از مایکروسافت و سیسکو (آمریکا)دارم و مشکلی بابت اینکه برم اونجا و سیتیزن بشم بعد فیزیکو ادامه بدم ندارم اما ترجیح میدم بعد کارشناسی بورسیه بگیرم)
با این شرایط دوستان راهنمایی کنند و حالت دوم اینکه قسمت داخل پرانتز رو در نظر نگیرند و با اون شرایط هم راهنمایی بفرمایند
و یه نکته دیگه اینکه حتما میخوام اینجا کارشناسی فیزیک رو بخونم
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

نمایه کاربر
آرژنا

پست توسط آرژنا »

N.Sayah نوشته شده:بیشتر مایلم دانشگاه پیام نور برم چون راحت تر و سریع تره(اگه نیست بگید)
برای (حداکثر)یه ترم جلو افتادن میخواین برید پیام نور؟
البته من اونقدر تجربه ندارم که بخوام راهنماییتون کنم ولی حالا که چنین تصمیمی دارید بهتره یه دانشگاهی برید که اساتیدش بتونن خوب کمک و راهنماییتون کنن.جایی که لااقل اساتیدش مسیری رو که میخواید برید رفته باشند.
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
N.Sayah

نام: Navid Sayah

پست توسط N.Sayah »

ممنون از پاسخ سریعتون
هم برای یه ترم هم برای اینکه فرصت و علاقه ای ندارم کلی وقت صرف کنم تا برای کنکور و... بخونم
نوع و اسم دانشگاه هم خیلی واسم مهم نیست چون تا کارشناسی رو تموم کنم ،حداقل تمام منابع ارشد رو بصورت Self Study میخونم البته نه منابع دانشگاه های ایران رو
و سیستم آموزشی و استاداش هم خیلی مهم نستند چون تاکیدم رو همین Self Study هست و واسه این کار از فیلم کلاس های برگزار شده دانشگاه هایی مثل استنفورد و ... استفاده میکنم
فقط میخوام اینجا یه کارشناسی فیزیک بگیرم(به دلایلی) و برم واسه ادامه ماجرا
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

نمایه کاربر
آرژنا

پست توسط آرژنا »

N.Sayah نوشته شده:پرینستون،حالا با مثلا مدرک کارشناسی پیام نور میتونم اونجا در رشته کیهان شناسی ادامه بدم؟
یه دوستام برای ادامه تحصیل میخواست بره آمریکا میگفت اونا براشون مهم نیست که توی ایران! توی چه دانشگاهی درس خوندی. به نمره ی GRE و کارهای علمی ای که کردی نگاه میکنن
زلال که باشی
آسمان در توست!

ارسال پست