رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

Re: رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

پست توسط Hooman kh »

خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین من یه سوال مهم داشتم برای قبولی در رشته فیزیک در شریف ما حداقل باید رتبه چند در کنکور داشته باشیم؟من شنیدم که فیزیک نظری رشته پر طرفداری نیست پس باید قبولی توش راحت باشه ؟یعنی می خوام بدونم با رتببه چند تو فیزیک شریفیم.

ممنون میشم حتما جواب بدین

calm

سپاس: 10

پست توسط calm »

اگه تهراني باشيد با 4000 كشورم قبول ميشيد اما اگه غيربومي باشيد درست نميدونم.

نمایه کاربر
sayee

سپاس: 6

پست توسط sayee »

پسر 2000 منطقه1
دختر زیر900 منطقه1
همین که چتر ها را باید بست بس است...
همین که به زیر باران باید رفت بس است....

کسی نگران مرگ آرزو ها نیست...
همین که سهراب از میان مردمان رفت بس است....

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

Hooman khodayari نوشته شده:خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین من یه سوال مهم داشتم برای قبولی در رشته فیزیک در شریف ما حداقل باید رتبه چند در کنکور داشته باشیم؟من شنیدم که فیزیک نظری رشته پر طرفداری نیست پس باید قبولی توش راحت باشه ؟یعنی می خوام بدونم با رتببه چند تو فیزیک شریفیم.

ممنون میشم حتما جواب بدین
رشته ای به نامِ فیزیک نظری وجود نداره تو شریف! فیزیکِ خالیه!
و اون چیزی که اون بالا گفته دوستمون تقریبا درسته!
پسر 2000 منطقه 1
و ...
“Science is a way of trying not to fool yourself”

amin9e

سپاس: 1

پست توسط amin9e »

دوست عزیز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هنوز هم هست و فوق العادست, ولی فکر نکنم هر سال دانشجو بگیره(90 گرفت و به نظر میاد از 82 تا 90 نگرفته بود!)
اما هم توی کنکور باید قبول شی هم توی مصاحبه
خب دکتری پیوسته هم هست و دیگه راحت
توی دنیا هم در مورد فیزیک خیلی شناخته شدس و واقعا در مئرد انحصارا فیزیک بهترین دانشگاه ایرانه(اغراق نیست)
من خودم اینجا قبول شدم, هم توی کنکور, هم مصاحبه
اما خب بعدا پشیمون شدم و با هماهنگی سنجش نرفتم
این هم لینک سایت دانشگاه, خودت یه نگاهی به دانشکده فیزیکش بنداز

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

godfather نوشته شده:علوم پایه زنجان خوب بود! خراب شد! همه ی استادای خوبش رفتن! کلا گند خورد توش!
amin9e نوشته شده:دوست عزیز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هنوز هم هست و فوق العادست...
الان بالاخره خوبه يا بده؟ ... دكتراي پيوسته اش تا چه رتبه اي مي خواد؟ ... تو مصاحبش چه جور چيز هايي ميپرسن؟

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

mamy72 نوشته شده:الان بالاخره خوبه يا بده؟ ... دكتراي پيوسته اش تا چه رتبه اي مي خواد؟ ... تو مصاحبش چه جور چيز هايي ميپرسن؟
من يكي از دوستام الان اونجاس .به نظر من خوب بايد باشه واسه calmهم كه ميخاست كيهاشناسي بخونه خوبه.در ضمن صنعتي اصفهان كيهان نداره ...تومصاحبه شم نميدونم دقيقا چي ازش پرسيدن ولي فك كنم يه چن تا سوال فيزيك مثلا ازسينماتيكي چيزي smile035
godfather نوشته شده:کلا گند خورد توش!
ديگه فك نكنم اينقدراهم كه گفتيد بد باشه ها؟؟!!
+آرزوي موفقيت دارم واسه همتون در انتخاب رشته ودانشگاه smile072

calm

سپاس: 10

پست توسط calm »

من بعيد ميدونم بتونم دكتراي پيوسته قبول شم.
ببخشيد رتبه ي كشوري دوستتون چند بود؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

ميشه از دوستتون اجازه بگيريد و اگه اجازه داد ID اش رو بديد يا اگه شد بگيد بياد همين جا عضو شه !!

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

بهتر است راجع به انتخابِ دکتُریِ پیوسته بیشتر فکر کنید.
کسی که میخواهد تازه رشتهء فیزیک را انتخاب کند، هنوز آنقدر به آن نزدیک نشُده که تمامِ سختیِ کار را درک بکند!

اصلاً نمی خواهم شما را نااُمید کنم...
ولی باید بدانید در حالِ حاظر بسیاری از افرادی که در گذشته رشتهء فیزیک را انتخاب کرده اند؛ کَما این که با علاقه این کار را انجام داده اند، اکنون از انتخابِ خود خیلی راضی نیستند!
متأسفانه این نارضایتی در بعضی موارد موجبِ دلسردی و حتّی تنفّر گشته است.
این نارضایتیِ بینِ دانشجویان، حتّی در دانشگاه هایِ خوب مانند دانشگاه تهران نیز دیده میشود!

میگویید نه؟
بروید خودتان از برخی دانشجویانش پرس و جو کنید.

توجّه کنیم که رشتهء فیزیک یک رشتهء ساده نیست.
برای تحقیقِ این امر تنها کافیست تا سری به دروسِ آن (تنها در دوره کارشناسی) بزنید و آن را با دروسِ سایرِ رشته های مهندسی مقایسه کنید.

برای ورود به این رشته، شما اول باید علاقهء زایدُالوصفی به آن داشته باشید.
ثانیاً این که پشتکار داشته باشید و با اندک هجمه ای [!]، میدان را ترک نکنید.
ثالثاً باید یک پایهء درسی خوب در ریاضیات و فیزیک داشته باشید؛ یک پایهء خوب همواره و در هر رشته ای، ادامهء تحصیل در دانشگاه را راحت میکند!

و علاوه بر همهء این ها، تحصیل در این نوع رشته ها یک نوع نبوغ و استعدادِ ذاتی میخواهد که اکتسابی نیست.
البته منظورِ بنده این نیست که باید یک آلبرت آینشتاینِ بالفطره باشید؛ بلکه... (خودتان دیگر خـــــوب میدانید!)

در کشورِ ما کارها برعکس است...

اصولاً این نوع رشته ها (مانند فیزیک)، باید به گونه ای باشند که ابتدا افراد کوشا و مستعد آن را پر کنند.
امّا در کشورِ ما، دیدِ عوام و گاهاً خواص به این رشته، دیدِ اُمیدوار کننده ای نیست.

خلاصه؛

حواستان را جمع کنید و احساساتی نشوید...
گولِ این را نخورید که ساده است و مثلِ آب خوردن جمعش میکنم...

اوّل دوره کارشناسی را بُگذرانید و سپس به فکرِ بعد از آن باشید.
کسی چه میداند ؟!
شاید بعد از گذشتِ چند مدّت، از آن خسته شدید!

حتماً سعی کنید نزدیکترین دانشگاه [که حداقل یک اعتبارِ خوب داشته باشد] را انتخاب کنید.
مطمئن باشید که نمی ارزد برای یک تفاوتِ کوچک، خود را آواره کنید.

و ...

موفّق باشید. smile072
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

mamy72 نوشته شده:
godfather نوشته شده:علوم پایه زنجان خوب بود! خراب شد! همه ی استادای خوبش رفتن! کلا گند خورد توش!
amin9e نوشته شده:دوست عزیز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هنوز هم هست و فوق العادست...
الان بالاخره خوبه يا بده؟ ... دكتراي پيوسته اش تا چه رتبه اي مي خواد؟ ... تو مصاحبش چه جور چيز هايي ميپرسن؟
به نظرِ من خوب نیست!
اولش که این طرح اجرا شده بود خوب بود حدودا 6 سال پیش یا بیشتر!
یه عده استادِ درست حسابی از این ور اونور جمع کرده بودن اونجا! یه مدت رامین گلستانیان اومد، محشون (نسبیت دانِ دانشگاهِ میزوری) هم فک کنم یه دوره بود و استادایی مثل کاردر تو برنامشون بود.
ولی مثلِ اکثر پروزه های سیستمی آموزشی ما به گل نشست و الان هیچ کدوم از اون استادای برجسته حضور ندارن تو کادرِ هییت علمیِ زنجان!
به نظرِ من به عنوان یک دوره دکتری پیوسته آنقدر آشِ دهن سوزی نیست و نمی ارزه! می تونی کارشناسی رو با معدل و رزومه خوب در یکی از دانشگاههای تهران بگذرونی و برای بقیه درست بعدش تصمیم بگیری. مثلا اگه خواستی می تونی اونور تو یه دانشگاهی معتبر ادامه بدی.
“Science is a way of trying not to fool yourself”

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

آخه تا جايي كه من ميدونم دكتراش 7 سالست ... يعني حداقل 3 سال صرفه جويي براي مدرك معادل !!

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

mamy72 نوشته شده:آخه تا جايي كه من ميدونم دكتراش 7 سالست ... يعني حداقل 3 سال صرفه جويي براي مدرك معادل !!
بله اما تنها صرفه جویی در وقت مهم نیست!
ممکنه شما عاشق فیزیک باشی اما دکتری پیوسته کار خطرناکیه!
یکی از دوستای من رشتش عمران بود اما رفت همین زنجان دکتری پیوسته!البته پارتی داشتا!!!!یعنی یه ترم اومد دانشگاه ترم2 رفت اونجا بعد 1 ترمم برگشت گفت داشتم خل میشدم!!!
حواستونو جمع کنید
من به عنوان یه مهندس میگم که رشتم فیزیک نیست...فیزیک برا ارشد عالیه(کاری که من دارم میکنم)اما برا کارشناسی هرجا ...دقت کن هر جا جز شریف وقت تلف کردنه!نمیگم برید مهندسی اما دیدی که رشته ای فنی به شما میده توی فیزیک هم بدرد میخوره
تو دفترچه اولیو بزن فیزیک شریف مابقی فنی مهندسی
این نظرمنه البته دوستان فیزیک در دانشگاهای دیگه دلگیر نشن! smile072
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

ویستاM نوشته شده:تنها صرفه جویی در وقت مهم نیست!
ممکنه شما عاشق فیزیک باشی اما دکتری پیوسته کار خطرناکیه!
یک هشدارِ بجا!
بـــــــــــــــله...
دکتری پیوسته، در بعضی اوقات و برای بعضی، همان سنگ بزرگ است که میگویند: علامتِ...
ویستاM نوشته شده:فیزیک برا ارشد عالیه
شاید ادامه در رشتهء فیزیک بد نباشد؛ هرچند که نظر برخی خلافِ این است.
امّا فکر نمیکنید که ورود از یک رشتهء فنّی مهندسی به رشتهء فیزیک دشوار است؟
خبری از خیلی از دروسی که به عنوانِ یک پیشنیازِ اساسی در فیزیک تدریس میشود، در رشته های فنّی نیست.

این که بخواهید از خوشه واردِ شاخه شوید فرق میکند با این که بخواهید از شاخه واردِ خوشه شوید!

میگویید:
ویستاM نوشته شده:برا کارشناسی هرجا ...دقت کن هر جا جز شریف وقت تلف کردنه!
میگوییم:
دیگر به این غلیظی هم که میگویید نیست.
تفاوت میانِ دانشگاه های صنعتیِ شریف، تهران، اصفهان، شهید بهشتی و تبریز آنقدر ها هم نیست که عدم پذیرش در شریف و تحصیل مثلاً در شهید بهشتی، باعث بشود که یک گـــــــــافِ بزرگ ایجاد شود و وقت دانشجو بالکُل تَلَف شود.
فراموش نکنیم که دانشگاه هایی مثلِ شهید بهشتی، تهران و اصفهان، قطب های علمیِ فیزیکِ ایران محسوب میشوند.

پایدار باشید. smile072
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

smile072
آقای سیدیان نوشته شده:یک هشدارِ بجا!
بـــــــــــــــله...
دکتری پیوسته، در بعضی اوقات و برای بعضی، همان سنگ بزرگ است که میگویند: علامتِ...
مرسی! smile034
آقای سیدیان نوشته شده:شاید ادامه در رشتهء فیزیک بد نباشد؛ هرچند که نظر برخی خلافِ این است.
اگه بخواهیم از نظر برخی پیروی کنیم که اصلا نباید از ابتدا سراغ فیزیک بریم!
smile020
آقای سیدیان نوشته شده:امّا فکر نمیکنید که ورود از یک رشتهء فنّی مهندسی به رشتهء فیزیک دشوار است؟
خبری از خیلی از دروسی که به عنوانِ یک پیشنیازِ اساسی در فیزیک تدریس میشود، در رشته های فنّی نیست.

این که بخواهید از خوشه واردِ شاخه شوید فرق میکند با این که بخواهید از شاخه واردِ خوشه شوید!
چرا معلومه که سخته خیلی هم سخته من دارم سختیشو میبینم!
دقیقا همینطوره در رشته های فنی دروس از اسمشون پیداست فنی اند یعنی ابزاری...
درفیزیک باید دید ابداعی داشت اما در مهندسی دید استفاده ای...
منظورتونو از شاخه و خوشه صریح تر بفرمایید
منظور من از دید بهتر این بود که در ایران عزیز ما خوشبختانه یا متاسفانه به دانشجوهای فنی بیشتر نگاه میشه
من با دکتر گلشنی استاد فیزیک شریف هم صحبت کردم!خودشون فرمودند که رشته ی فیزیک در ایران کمی خشک جا افتاده ولی در رشته ای فنی تکاپوی بیشتری هست
باورتون میشه اگه بگم بعضی استادهای دانشکده فیزیک دانشگاه ما ازوقتی فهمیدن من میخوام برم رشته ی فیزیک چقدر خوشحال شدن؟!یکیشون اعتراف کرد خود دانشجوهای فیزیک اکثرا از اجبار اومدن و خیلی درگیر علاقه نبودن اما دانشجواهای فنی خیلی بهتر با علاقه به فیزیک میان و ازاینکه من دانشجوشون باشم خلی خوشحال شدن
آقای سیدیان نوشته شده:فراموش نکنیم که دانشگاه هایی مثلِ شهید بهشتی، تهران و اصفهان، قطب های علمیِ فیزیکِ ایران محسوب میشوند.
رتبه های کشوری دانشجوهای فیزیک رو دراین دانشگاهها به طور میانگین بفرمایید؟
وقتی شریف فیزیک رو به طور میانگین دوروبر2000 یا 3000 کشوریه یعنی بقیه دانشگاهها چندن؟!
چرا دانشجوهای رتبه ی بالارشته های فنیو انتخاب میکنند؟
باید بپذیریم حق فیزیک در ایران عزیز ما ادا نمیشه خواه ناخواه دانشجوهای فنی به علوم پایه به دید منفی نگاه میکنند
نه دانشجوها...همه کسانی که به دنبال ظواهرند و ازقضا کم هم نیستند!
من تا خود دکتری فیزیک میرم اما در کارشناسی...باید بیشتر دقت کنید!
موفق باشید... smile072
ویستا
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

ارسال پست