ماشين زمان كي ساخته مي شود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Aidin80

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

Re: ماشين زمان كي عملا ساخته مي شود?

پست توسط Aidin80 »

ولي بايد يه راهي باشه.جهنم ,حتي اگه به اينده هم بشه رفت ميرم .
We are all dead men walking.

navidn2

سپاس: 2

تماس:

پست توسط navidn2 »

اینم در نظر بگیر که اگه به اینده بری دیگه نمیتونی به حال برگردی!!!
اگه تو اینده حیات نابود شده باشه تو باید تنها اونجا زندگی کنی به امید اینکه یکی از حال بیاد پیشت تو اینده!!!!!!

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

ميشه لطفا كامل تر توضيح بدين ?

نمایه کاربر
Siavash-pzr

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

babak354 نوشته شده:طبق اخرین کشف های محرمانه جهان امکان رسیدن انسانها به سرعتهای ملیونها برابر نور وجود دارد ولی این امر نمی تواند تغیری در ماهیت زمان انجام دهد و فقط انسانها در سرعتهای بیشتر از نور میتوانند تمامی تاریخ گذشته زمین و مردمان گذشته و شهرهای گذشته را بصورت تصویری و فیلم ببیند ولی امکان تداخل یا درک ان محیط برای انسانها وجود ندارد
http://fekredigar.blogfa.com/
واسه این قضیه یه منبع دیگه اگه داری ارائه کن، اینی که گذاشتی اصلا قابل استناد نیست!
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

حالا من مفهومی کاملا جدا از نسبیت یا نظریه های دیگر ( از نظر خودم ) رو میگم.
شما چرا میتونستی از نور جلو بزنی و کوروش رو ببینی؟؟
البته. چون نور وجود مادی داره.
حالا بحث اینه که چیزی که شما در پی اون هستی،،، وجود داره یا نه؟؟
آیه از آینده چیزی وجود داره؟؟
از گذشته میشه گفت،، ولی از آینده...
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

اينم حرفيه.ببينم يعني اينده وجود خارجي نداره?

pr reza

پست توسط pr reza »

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز
اول ازتون خواهش می کنم نسبیت را با فلسفه ترکیب نکنید چون اوضاع خیلی پیچیده میشه.
دوم به اون دوستی که میگه میشه با سرعت های بالاتر از نور حرکت کرد بگم اگه میشه نوشته قبلی منو بخون گفتم که یک سری سرعت های بالا پیدا شده ولی قضیه اونا خیلی فرق داره.ولی این که میگی محرمانه است نمیدونم برای چیه؟
آقایون و خانم های که به مبحث سرعت و نور و ... علاقه دارید پیوست را نگاه کنید.
دوستان عزیز من نمیدونستم شما انقدر به این موضوع علاقه دارید پس از الان باهاتون یک مقداری تخصصی تر صحبت می کنم.
عزیزان برای این که بتونیم عدد 256 را در 758 ضرب کنیم اول باید بتونیم مبانی ضرب کردن را یاد بگیریم پس یک سوال به ظاهر ساده با یک پاسخ ساده تر می پرسم ولی اگه بتونید در این نکته ساده فکر کنید تقریبا نسبیت را درک کردید اونوقته که می تونیم بحث کنیم:
اول یک چیز دیگه اینارو به عنوان پارادوکس نگیرید چون پارادوکس نما هستند به شرط اینکه صبر کنیم و عجول نباشیم.حالا سوال:
واژه نسبیت یعنی چه و به چه چیزی نیاز داره؟
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

pr reza نوشته شده:باعرض سلام خدمت دوستان عزیز
اول ازتون خواهش می کنم نسبیت را با فلسفه ترکیب نکنید چون اوضاع خیلی پیچیده میشه.
دوم به اون دوستی که میگه میشه با سرعت های بالاتر از نور حرکت کرد بگم اگه میشه نوشته قبلی منو بخون گفتم که یک سری سرعت های بالا پیدا شده ولی قضیه اونا خیلی فرق داره.ولی این که میگی محرمانه است نمیدونم برای چیه؟
آقایون و خانم های که به مبحث سرعت و نور و ... علاقه دارید پیوست را نگاه کنید.
دوستان عزیز من نمیدونستم شما انقدر به این موضوع علاقه دارید پس از الان باهاتون یک مقداری تخصصی تر صحبت می کنم.
عزیزان برای این که بتونیم عدد 256 را در 758 ضرب کنیم اول باید بتونیم مبانی ضرب کردن را یاد بگیریم پس یک سوال به ظاهر ساده با یک پاسخ ساده تر می پرسم ولی اگه بتونید در این نکته ساده فکر کنید تقریبا نسبیت را درک کردید اونوقته که می تونیم بحث کنیم:
اول یک چیز دیگه اینارو به عنوان پارادوکس نگیرید چون پارادوکس نما هستند به شرط اینکه صبر کنیم و عجول نباشیم.حالا سوال:
واژه نسبیت یعنی چه و به چه چیزی نیاز داره؟
تعريف شما از نسبيت چيه نسبيت كه يه شاخه نيست كه.

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

حرف این دوستمون درسته و من هم گفتم که این حرفم از نسبیت جداست.
حرف من اینه که شاید غباری یا ردی از گذشته مونده باشه، ولی آینده چی؟
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

paulhenry نوشته شده:حرف این دوستمون درسته و من هم گفتم که این حرفم از نسبیت جداست.
حرف من اینه که شاید غباری یا ردی از گذشته مونده باشه، ولی آینده چی؟
حرف حساب جواب نداره اما من چند وقت پيش يه سوال پرسيدم كه هنوز متقاد نشدم .اينده چيه؟وجود خارجي داره؟

نمایه کاربر
الیسا

سپاس: 22

تماس:

پست توسط الیسا »

navidn2 نوشته شده:اینم در نظر بگیر که اگه به اینده بری دیگه نمیتونی به حال برگردی!!!
اگه تو اینده حیات نابود شده باشه تو باید تنها اونجا زندگی کنی به امید اینکه یکی از حال بیاد پیشت تو اینده!!!!!!
این که تابلوئه،اگه راه رفتن به آینده رو بلد باشی ولی گذشته رو نه،پس اگه بری 100 سال دیگه بلد نیستی که به گذشته(حال ما) برگردی.پس به قول نوید باید وایسی تا بیان سراغت تا از تنهایی درآی! smile034
---the night will rise&---

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

الیسا نوشته شده:
navidn2 نوشته شده:اینم در نظر بگیر که اگه به اینده بری دیگه نمیتونی به حال برگردی!!!
این که تابلوئه،اگه راه رفتن به آینده رو بلد باشی ولی گذشته رو نه،پس اگه بری 100 سال دیگه بلد نیستی که به گذشته(حال ما) برگردی.پس به قول نوید باید وایسی تا بیان سراغت تا از تنهایی درآی! smile034
چرررا؟
بابا يكي يه دليل علمي برام بياره فقط نگين اين يه فرضيه است و دليل علمي دقيق نداره.

pr reza

پست توسط pr reza »

سلام عزیزان خب حالا جواب سوال:
شاید بگید اینو که ماهم بلد بودیم ولی من گفته بودم خیلی جواب ساده ای داره :نسبیت یعنی ما باید یک چیز را با یک چیز دیگه بسنجیم ولی اون چیز چیه؟مرجع جهانی ما یعنی نور.در واقع نسبیت یعنی ما باید همه چیز را با مرجع جهان خودمون یعنی نور مقایسه کنیم.صحبت بعضی از دوستان درسته که آینده ای که هنوز وجود نداره چه طور می تونیم به اونجا بریم؟
دوستان بدونید که اگر با سرعتی نزدیک سرعت نور حرکت کنیدزمان برای شما کاهش پیدا می کنه خب اینو همه شما می دونید ولی یک چیز جالب بگم که اگر دوستی با اتومبیل شخصی خودش با سرعت کم مثلا 50 کیلومتر بر ساعت حرکت کنه زمان براش داره کاهش پیدا می کنه ولی مقدارش کمه.پس داره به آینده سفر می کنه ولی با سرعت خیلی کم طوری که نمی تونیم تفاوت اون را حس کنیم.
اگه خواستید بعدا در مورد این موضوع هم توضیحات لازم را میدم. اگه می خوای بدونی سرعت تو یعنی 50 کیلومتر یر ساعت یا ... اون را به کیلومتر بر ثانیه حساب کن بعد در فرمول بزار تا اتساع زمانی خودت را حساب کنی: v=c (1-∆t0 ^2/∆t^2) ^0.5
باید دلتا را حساب کنی.
من دوست داشتم دوستانمون اول از مبانی شروع می کردند ولی اینجور که معلومه دوستان عزیز خیلی علاقه مند به مطالعه در اتساع زمانی هستند یعنی رفتن به آینده و ... به عبارت دیگه یکی از حساس ترین و مشکلترین مباحث نسبیت.
حالا پیوست را مطالعه کنید این یکی از راه های گذر از طونل زمانه.دوستان اگه من اینقدر سربسته صحبت می کنم به خاطر اینه که می خوام استاد های محترم در این زمینه ها فکر کنند و نظر بدن.حالا هرکی از این تصویر هرچی می فهمه بگه.بعدا خودم توضیح میدم با توجه به این تصویر چه جوری میشه به آینده سفر کرد.این یکی از راه های گذر از زمانه بقیه را هم بعدا میگم.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

اگه اين سياهچاله باشه اين ميشه تعريفش :
وقتي ستاره اي بسيار پر جرم مي ميرد،درون ان ناگاه به روي خود فرو مي ريزد تا سياهچاله رو پديد بياره.اين ناحيه كوچك و بي اندازه چگال چنان گرانش سطحي قوي اي دارد كه ماده و حتي نور نزديكش رو به درون خودش بكشه.
خب دوست عزيز فكر كنم تنها سر نخ گذر از زمان كرمچاله ي گذر پذيره.سفر با سياهچاله غير ممكنه چون هر چيزي كه داخلش بره اونقدر كوچك ميشه كه جرمش دچار تكينگي ميشه تقريبا صفر ميشه پس راه خروجي از سياهچاله وجود نداره.(اون فرمول هم من رو قانع كرد ممنون)

نمایه کاربر
Siavash-pzr

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

بی شباهت به کرمچاله هم نیست!
اگه کرمچاله باشه خب چه ربطی به سفر به آینده داره، اونشو دیگه من نمی دونم! smile024
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

ارسال پست