ماشين زمان كي ساخته مي شود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Aidin80

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

ماشين زمان كي ساخته مي شود؟

پست توسط Aidin80 »

سلام
كيپ تورن در كتابش سياهچاله ها و اعوجاج مي گويد: ماشين زمان بسيار فراتر از امكانات و فناوري كنوني است به همان اندازه كه سفر هاي فضايي در زمان غار نشيني غير ممكن بود.فيزيكدانان در اواخر 1980 دانستند كه در نظريه ي نسبيت عام دليلي وجود ندارد كه سفر در زمان را غير ممكن بداند.بنابراين ماشين زمان قابل ساخت است حالا بايد موانع را از سر راه برداشت تا در همين عصر عملي شود. هدف اين تاپيك بررسي مشكلات است.
براي شروع پارادوكس چه طور است?اگر شما به گذشته برويد و مادر بزرگ خود را اتفاقي بكشيد انوقت به پارادوكس مي رسيد و در اينده به دنيا نخواهيد امد!
چه طور مي توان مشكل احتمالي پارادوكس را از سر راه برداشت?
We are all dead men walking.

نمایه کاربر
Siavash-pzr

سپاس: 37

Re: ماشين زمان كي عملا ساخته مي شود?

پست توسط Siavash-pzr »

یکمی سرچ هم بکنید تو تاپیک ها بد نیست! smile038
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=24569
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

با احترام
سرچ كردم اما نظريه اي هست كه ميگه اگه با سرعتي بيش از سرعت نور
از زمين فاصله بگيريم و از بالا به ان نگاه كنيم و يا به زمين برگرديم مي توانيم احتمالا كوروش را ببينيم خيلي نظريه ي ديگه هم هست باور كن جفنگ نمي گويم امكان دارد...

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 چهارشنبه ۱۳۹۱/۲/۶ - ۱۲:۵۳, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

بعضي ها مثل هاوكينگ ميگن جهان موازي جواب نميده ... به نظرشون يك سري قوانين كه تا حالا شناخته نشده وجود داره كه از تاريخ حفاظت مي كنه و نميگذاره بريم عقب ... حالا چرا مي خوايد بريد عقب ... من سفر به آينده رو ترجيح ميدم

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

براي من سفر در زمان مهم است عقب و يا جلو رفتن اصلا مهم نيست . حالا مي رويم سراغ مبحث دوم يعني قيف فضا زمان: بر اساس نظريه ي نسبيت عام اگر از سياهچاله استفاده كنيم با رفتن به درون سياهچاله دچار تكينگي شدن جرممان تقريبا صفر مي شود بدين ترتيب تكينگي داراي جرم هاي نامتناهي است ايا عبور از اين قيف امكان پذير است?

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

Aidin80 نوشته شده:با احترام
سرچ كردم اما نظريه اي هست كه ميگه اگه با سرعتي بيش از سرعت نور
از زمين فاصله بگيريم و از بالا به ان نگاه كنيم و يا به زمين برگرديم مي توانيم احتمالا كوروش را ببينيم خيلي نظريه ي ديگه هم هست باور كن جفنگ نمي گويم امكان دارد...
نه جفنگ نیست، در تئوری همچین چیزی شدنیه! مثل این می مونه که شما با یه تلسکوپ قوی از یه سیاره ی دیگه که مثلا 5 سال نوری با زمین فاصله داره به زمین نگاه کنی، طبیعتا شما داری 5 سال قبل تر زمین رو (نسبت به زمانی که خودت توش هستی) می بینی! به همین ترتیب اگه بتونی با سرعت بیشتر از نور حرکت کنی و از زمین فاصله بگیری، بازه زمانی که طول می کشه نور از زمین به تو برسه رو (به نسبت سرعتت) داری در حقیقت زمان گذشته ی زمین رو تماشا کنی! ولی فقط می تونی تماشا کنی و نه این که دخل و تصرفی در اون داشته باشی!

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

از تاييدتون ممنونم اما چيكار بايد كرد تا بشه توش دخل تصرف كرد.

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

smile124

از ظواهر قضیه به نظر میاد پارادوکس خیلی پیچیده ای بوجود اومده من پیشنهاد میکنم یه تاپیک جدا برای حل این پارادوکس ایجاد بشه.
تصویر

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

Aidin80 نوشته شده:از تاييدتون ممنونم اما چيكار بايد كرد تا بشه توش دخل تصرف كرد.
"رؤیای سفر در زمان سال‌هاست که ذهن انسان را به خود مشغول کرده؛ اما شبیه‌سازی مهبانگ با استفاده از متامتریال، نشان می‌دهد تا زمانی که آنتروپی در جهان رو به افزایش است، حرکت پیکان زمان معکوس نخواهد شد." ...
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=24569

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

اما انترپي باعث نمي شه سفر در زمان غير ممكن بشه فقط باعث ميشه يه مانع سر را به وجود بيا . نظري دارين?(در مورد پيشنهاد تاپيك جدا در مورد پارادوكس هم بايد بگم طبق قوانين ممكنه يكي از تاپيك ها حذف بشه)

pr reza

پست توسط pr reza »

سلام دوست من
در رابطه با این موضوع که گفتی اگه ما به گذشته برگردیم و ...... و این قضیه پارادوکسی که مطرح کردی.
من مدت ها یعنی نزدیک 4سال روی نسبیت کار کردم.اینو بدون که با ماشین زمانی که طبق نظریه آلبرت اینشتین ساخته میشه فقط میشه به زمان آینده رفت و اگر بخواهی به زمان گذشته سفر کنی یک مشگل پیش میاد.دوستان عزیز بدونید بر اساس بخش اتساع زمانی از نظریه نسبیت عام برای اینکه بشه زمان را کند کرد باید با سرعتی نزدیک سرعت نور حرکت کرد اما اگه به سرعت نور برسی یعنی:4599999994/299753کیلومتر بر ثانیه زمان برای تو متوقف میشه و هروقت از این سرعت فراتر بری اونوقت زمان کاهش پیدا کرده و تو به گذشته میری اما اینو بدون براساس بخش تانسور اگه به سرعت نور برسی از بعد ماده خارج شده و به بعد انرژی تبدیل میشی.
خب اگه به بعد انرژی تبدیل بشی اونوقت دیگه در این جهان نیستی بلکه بر اساس نظریه ریسمان و نظریه جهان های موازی شما به جهان موازی با ابن جهان سفر می کنی.پس اصلا امکان نداره از سرعت نور بالاتر بری.تا به سرعت نور برسی به جهان موازی سفر میکنی.البته توضیحات بسیار زیاده که وقت نیست براتون توضیح بدم.تازه نظریه جدیدی اومده که سرعت جدیدی کشف شده بیشتر از سرعت نور اما بدونید که اون با مقوله نسبیت خیلی فرق داره پس با هم اشتباه نگیرید.

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

خب دوست من سفر به اینده رو من هم بیشتر ترجیح میدم، smile012 بری گذشته چی کنی آخه! smile020

نمایه کاربر
Aidin80

پست توسط Aidin80 »

ميخوام گذشته رو تغيير بدم

babak354

سپاس: 6

پست توسط babak354 »

طبق اخرین کشف های محرمانه جهان امکان رسیدن انسانها به سرعتهای ملیونها برابر نور وجود دارد ولی این امر نمی تواند تغیری در ماهیت زمان انجام دهد و فقط انسانها در سرعتهای بیشتر از نور میتوانند تمامی تاریخ گذشته زمین و مردمان گذشته و شهرهای گذشته را بصورت تصویری و فیلم ببیند ولی امکان تداخل یا درک ان محیط برای انسانها وجود ندارد
http://fekredigar.blogfa.com/

ارسال پست