چگونه مي توان در زمان سفر كرد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
2020

سپاس: 7

Re: چگونه مي توان در زمان سفر كرد؟

پست توسط 2020 »

همه ما سفر در زمان را تجربه کرده ایم خواب
شاید در هشیاری مادی نبوده اما حقیقت اصلی وجودی ما (روح) آن را حس کرده لازمه بگم در خواب روح از بدن جدا میشود «به فرمان خدا پرتو روح از بدن برچیده مى شود و جز شعاع كم رنگى از آن بر این جسم نمى تابد»
ما تو خواب به گذشته ، آینده میرویم بدون اینکه اندک زمانی از دقایق عمرمون گذشته باشه یا شایدم اصلا نگذشته باشه smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035 smile035

farazb29

سپاس: 319

پست توسط farazb29 »

می خواهی در زمان سفر کنی که چی بشه؟ همین جوری هم کلی مشکلات داریم. فرض کن ایرانیا بتونن در زمان سفر کنن. دیگه واویلا. شور اونم در میارن smile055

نمایه کاربر
2020

سپاس: 7

پست توسط 2020 »

farazb29 نوشته شده:می خواهی در زمان سفر کنی که چی بشه؟ همین جوری هم کلی مشکلات داریم. فرض کن ایرانیا بتونن در زمان سفر کنن. دیگه واویلا. شور اونم در میارن smile055
البته نباید منکر طی الارض برخی از انسانها بشیم smile031 البت چنین انسانهایی از نظر نیروی معنوی درجه بالایی دارند smile006
ولی کاملا با نظرتون برای انسانهای عادی مث خودم موافقم مثلا اگه خودم میتونستم طی الارض کنم میرفتم و ..... هیچی ولش کنید نگم بهتره smile055

علیرضا شریفی

نام: آرمان مرادی

سپاس: 1

Re:

پست توسط علیرضا شریفی »

مهمان نوشته شده:به نظر من جهان هاي موازي نظريه ي چرت و دور از واقعيتي است!!! اينطور نيست؟؟؟؟؟!!!!

نه

نمایه کاربر
stupid-boy

سپاس: 2

پست توسط stupid-boy »

سفر به آینده یعنی چی دقیقاً؟
ما همین الان داریم به سمت آینده پیش میریم. من که از نسبیت عام هیچ اطلاعی ندارم. ولی مثلا فرض کن از اون فضا زمان رد بشیم و یک ساعت بریم جلوتر. فرض کن اونجا ببینیم که واسه دوستمون یه اتفاق افتاده مثلا دستش شکسته.
در حالیکه واسه ی اون هنوز این اتفاق نیفتاده!
این یعنی نقض قانون علیت.
بنظر من که این در حد یه تخیل بیشتر نیست و بازی با نظریاته! smile023

حالا اگه سفر به آینده چیزی غیر از اینه یه نفر توضیح بده لطفاً
فیزیک آسان تر می شد اگر:
به جای سیب، خود درخت روی سر نیوتن می افتاد!

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

stupid-boy نوشته شده:سفر به آینده یعنی چی دقیقاً؟
ما همین الان داریم به سمت آینده پیش میریم. من که از نسبیت عام هیچ اطلاعی ندارم. ولی مثلا فرض کن از اون فضا زمان رد بشیم و یک ساعت بریم جلوتر. فرض کن اونجا ببینیم که واسه دوستمون یه اتفاق افتاده مثلا دستش شکسته.
در حالیکه واسه ی اون هنوز این اتفاق نیفتاده!
این یعنی نقض قانون علیت.
بنظر من که این در حد یه تخیل بیشتر نیست و بازی با نظریاته! smile023

حالا اگه سفر به آینده چیزی غیر از اینه یه نفر توضیح بده لطفاً

سفر در زمان به سمت آینده را می توان از دید نسبیت خاص و در قالب کند شدن زمان در سرعت زیاد مورد بررسی قرار داد.
مثل همان پارادوکس دوقلوها که یکی روی زمین می ماند و دیگری با سرعت نور به سفری کیهانی می رود. موقع برگشت که برای مسافر مثلا 2 سال طول کشیده، برای برادرش 50 سال گذشته.
پس اگر قبل از سفر 20 سال داشته اند، حال یکی 22 سال دارد و دیگری 70 سال و طبعا زمین، فناوری، علم، ... 50 سال پیشرفته تر شده و در کل همه چیز روی زمین 50 سال پیرتر شده اند.
در نتیجه برادر اولی به مدت 50 سال در زمان سفر کرده و به 50 سال آینده رفته است.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

پست توسط thegodof3d »

به به ، عجب موضوعی! حوصلمون سر رفته بودا!

اقا من در این رابطه اول بگم که هیچ نظریه ای از خودم ندارم

اول دوستانی که روی این هنیش این همه تعصب دارند ، باید بدونید انیشتین راجعبه هرچی نظریه داده و خیلی هاشم غلط بوده و حتی دانشمندان بیچاره زمان خودشم که نظریات درست داشتن بخاطر این عاقازاده به نتیجه نرسیدن ، این نظریه اش هم از لحاظ علمی کاملا غلطه و تست شده ، یادم نمیاد ولی ازمایشش اینطوری بوده شخصی روی زمین و شخصی سوار بر یک جت قاره پیما همزمان کرنومتر های خودشونو فعال میکنن بعد از حرکت جت با سرعت بالا و مسافت طولانی وقتی جت فرود میاد میبینن که کرنومتر ها حتی کوچکترین تفاوتی باهم ندارن

و در مورد شما ک میخوای بری اینده یا گذشته : همونطوری ک اون دوستمون گفت قضیه متافیزیکه ما در قران میبینیم ک خداوند پیامبر رو با نیروی براق به جهانی دیگر میبر ه ، پس یه رابطه ای با الکترو مغناطیس داره

اما راه حل چیه ؟ من خودم از دوستانم و روحانیونی ک این نیرو رو دارند شنیدم ک باید با جهان اجنه ارتباط برقرار کنی که اونم لازمه اش چله نشینی هست بعد هم انجام کارهای دیگه برو تحقیق کن ببین چطوریه

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

مقاله (اتساع زمانی اینشتین تایید شد! ) رو در قسمت مطالب پر بیننده سایت هوپا مطالع کنید لطفا.

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

ببخشید من وقت ندارم اون مقاله رو مطالعه کنم ولی یه چیزو مطمنم اگر پاسخ چیزی ، چیز دست نیافتنی باشه مطمنا او پاسخ نادرسته ، اگه تایید شده پس الان انسان ها باید میتونستند در زمان حرکت کنند

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

thegodof3d نوشته شده:ببخشید من وقت ندارم اون مقاله رو مطالعه کنم ولی یه چیزو مطمنم اگر پاسخ چیزی ، چیز دست نیافتنی باشه مطمنا او پاسخ نادرسته ، اگه تایید شده پس الان انسان ها باید میتونستند در زمان حرکت کنند

smile055
تو مقاله در مورد اختلاف ساعت ها در سرعت های زیاد و دیده شدن این موضوع در آزمایشگاه نگاشته شده.
نه اثبات اینکه سرعت نور حد نهایی سرعت کیهان نیست.
در ضمن سرعت های بالا رو به ذرات القا کردن نه به اجرام بزرگی به اندازه انسان که الای بخوای باهاش تو زمان سفر کنی.

نمایه کاربر
خلیل کرمی

نام: khalil karami

سپاس: 26

پست توسط خلیل کرمی »

برای سفر در زمان راه های مختلفی هست که بعضی از این راه ها میتواند نا ممکن باشد چرا که پارادوکس ها و محدودیت هایی وجود دارد.
یکی از این راه ها استفاده از سرعت است.
جسمی که به سرعت نور برسد از قید زمان خارج یعنی گذر زمان برای او صفر خواهد شد البته گذر عمر صفر نمیشود اما گذر عمر آنقدر کم میشود که میتوان از آن چشم پوشی کرد(مثلا عمر یک فوتون در چارچوب لخت در حدود سه سال است اما در حالت نسبتی و در چارچوب مرجع یک فوتون 10 به توان 18 سال عمر میکند )به این ترتیب فوتونها سیر زمان میکنند با این روش میتوان در زمان به آینده سفر کرد اما پارادوکس هایی وجود دارند که این کار را نا ممکن میکند(البته در زمان کنونی) یکی از محدودیت هایی که باعث جلوگیری از این سرعت میشود انرژی مورد نیاز برای رسیدن به این سرعت است که انرژی بسیار زیادی است.فضا زمان نیز محدودیت ایجاد میکند به این صورت که جهان در فضا زمان غرق است.زمانی که فضا پیمایی بخواهد به این سرعت رسد فضا زمان را در داخل و جلو خود فشرده میکند و این باعث میشود که فضا پیما از سرعت مشخصی فراتر نرود.البته محدودیت های دیگری نیز وجود دارد.
راه دیگر برای سیر زمان استفاده از کرم چاله های فضا زمان است.با توجه به مشاهدات و تحقیقات این راه قابل استفاده است و نیز راحت تر.کرم چاله ها ساختارهای پل مانندی هستند که دو گستره ی جدا از یک فضا زمان یا دو فضا زمان جدا از هم را به یکدیگر پیوند میدهند.به کمک این کرم چاله ها میتوان هم در فضا و هم در زمان سیر کرد.
آخرین ویرایش توسط خلیل کرمی دوشنبه ۱۳۹۳/۹/۳ - ۰۱:۳۶, ویرایش شده کلا 1 بار
پریدن باور پرنده ای است که به پرواز می اندیشد
وگرنه دلیل پرواز پر نیست...!!

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

تورو هرکی دوست دارین برای سفر در زمان از سرعت حرف نزنیییییید!

چون مثل اینه ک یه ادمو بزاری توی اتاق یخ ، منجمد کنیش بعد پونصد سال دیگه بیدار بشه

اینی ک شما دارید میگید اصلا منطقی نیست ، یعنی اگه یه کی سریع حرکت کنه زمان دور و برش سریع میشه ولی برای خودش نمیگذره ، پس اگه یه چیزی ثابت وایسه برعکسش اتفاق می افته؟ یعنی دنیا براش اروم مشه؟ این ی نظریه غلطه ، من دارم با دلایل قرآنی بهتون مگم الکترو مغناطیسه

نمایه کاربر
خلیل کرمی

پست توسط خلیل کرمی »

آقایthegodof3d من مطلب مذهبی نگذاشتم چیزی که من نوشتم برگرفته از نظریه ها و تحقیقات دانشمندان بود.
چیزی که شما برداشت کردین کاملا بر عکس نظریه ی نسبیت هستش.جسم هرچه سریع تر حرکت کنه گذر زمان برای آن کند تر میشود و این عمل ادامه دارد تا زمانی که جسم به سرعت نور برسد که در این حالت گذر زمان برای آن صفر میشود.
آخرین ویرایش توسط خلیل کرمی دوشنبه ۱۳۹۳/۹/۳ - ۰۱:۲۴, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

میشه لینک این مقاله رو بدن تا ببینم کجا تحقیقش کردن؟

نمایه کاربر
خلیل کرمی

پست توسط خلیل کرمی »

این موضوعات در یک مقاله ی خاص نیست باید مطالعه کنی.
کند شدن زمان درآزمایشگاه هم مشاهده شده و فقط یک نظریه نیست..آزمیاش هایی را که در یک شتابدهنده ی ذره در آزمایشگاهی در آلمان انجام گرفت با دقت زیادی نسبیت خاص انیشتین رو تایید کرد و نشان داده که زمان برای یک ساعت متحرک نسبت به یک ساعت ساکن کند تر میگذرد.

ارسال پست