نجوم سخته؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

نجوم سخته؟

پست توسط p.kparham »

من مي خوام بدونم نجوم در دانشگاه سخت مي شه چون من از كار هاي فني هم سر در ميارم مثل روبات و كيت هاي الكترونيكي و...
البته سخت هم باشه ايراد نداره من حاضرم .
فقط ميخوام بدونم كدوم رو برم ؟
مثلا فكر كنيد شانس بيارم و تو كنكور رتبه بيارم اون موقع به هر دو تا مي رسم.
نظر؟ smile079

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: نجوم سخته؟

پست توسط mamy72 »

نجوم اگر هم در دانشگاه سخت باشه هرگز به سختي برق و الكترونيك نيست شما خودتون بايد تصميم نهايي رو بگيريد بشينيد فكر كنيد ببينيد كه زماني كه به ستارگان نگاه مي كنيد لذت بيشتري مي بريد يا زماني كه كه با يه برد و وسايل الكگترونيكي ور ميريد اگه به مورد اول علاقه داشتيد كه هيچ ولي اگه مورد دوم رو بهتر مي دونيد مي تويند نجوم رو به صورت آماتوري ادامه بديد مثل خيلي از منجمان معروف ايران كه هيچ كدوم رشته مورد تحصيليشون اختر فيزيك و يا به قول شما نجوم نبود
موفق باشيد

VAMPIRE2001

پست توسط VAMPIRE2001 »

p.kparham نوشته شده:من مي خوام بدونم نجوم در دانشگاه سخت مي شه چون من از كار هاي فني هم سر در ميارم مثل روبات و كيت هاي الكترونيكي و...
البته سخت هم باشه ايراد نداره من حاضرم .
فقط ميخوام بدونم كدوم رو برم ؟
مثلا فكر كنيد شانس بيارم و تو كنكور رتبه بيارم اون موقع به هر دو تا مي رسم.
نظر؟ smile079
به نظر من آدم هر چیزی که دوست داشته باشه و بهش عشق بورزه واسش سخت نمیاد smile036

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

بله.
خيلي ممنونم smile124 smile124

نمایه کاربر
shsaeed

سپاس: 1

پست توسط shsaeed »

mamy72 نوشته شده:نجوم اگر هم در دانشگاه سخت باشه هرگز به سختي برق و الكترونيك نيست شما خودتون بايد تصميم نهايي رو بگيريد بشينيد فكر كنيد ببينيد كه زماني كه به ستارگان نگاه مي كنيد لذت بيشتري مي بريد يا زماني كه كه با يه برد و وسايل الكگترونيكي ور ميريد اگه به مورد اول علاقه داشتيد كه هيچ ولي اگه مورد دوم رو بهتر مي دونيد مي تويند نجوم رو به صورت آماتوري ادامه بديد مثل خيلي از منجمان معروف ايران كه هيچ كدوم رشته مورد تحصيليشون اختر فيزيك و يا به قول شما نجوم نبود
موفق باشيد

نجوم حرفه ای در دانشگاه در گرایش فیزیک در دوره های فوق لیسانس و دکترا دنبال می شود. متاسفانه تصور درستی در مورد نجوم حرفه ای در دانشگاه وجود ندارد و معمولا همه آن را با نگاه کردن به ستارگان اشتباه میگیرند . متاسفانه مقایسه ی فوق کاملا اشتباه است و هیچ ارتباطی با نجوم حرفه ای که در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی دنبال می شود ندارد.
در واقع منجم حرفه ای هیچ گاه بر پشت بام منزل نمی نشیندو به ستارگان نگاه کندو نظریات ستاره شناسی بدهد . بلکه هر نظریه و خبرجدید که در نجوم می شنوید حاصل ساعتها محاسبات ریاضی شبیه سازی های رایانه ای رصدهای حرفه ای به وسیله ی رصدخانه های حرفه ای و استفاده ی جامع از قوانین فیزیک است .

نکته ی دیگر در مورد منجمانی معروف ی است که رشته ی تحصیلی آنها نجوم و یا اخترفیزیک نبوده است ! لطفا نام این افراد را ذکرکنید.

در هر حال من هم با نظر دوستان موافقم که هر رشته ای را که به آن علاقه دارید می توانید در ان موفق شوید.
احساس مذهبی بزرگترین شاه فنر تحقیقات علمی است. ( آلبرت انیشتین)

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

نکته ی دیگر در مورد منجمانی معروف ی است که رشته ی تحصیلی آنها نجوم و یا اخترفیزیک نبوده است ! لطفا نام این افراد را ذکرکنید.
احمد دالكي نمونه كامل يك منجم موفق و آماتور كه رشته تحصيلي اش نقشه كشي
هزاران نمونه از اين شكل مي توان نام برد

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

چند نمونه ي ديگه هم بگو smile015 smile015 smile015

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

shsaeed نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:نجوم اگر هم در دانشگاه سخت باشه هرگز به سختي برق و الكترونيك نيست شما خودتون بايد تصميم نهايي رو بگيريد بشينيد فكر كنيد ببينيد كه زماني كه به ستارگان نگاه مي كنيد لذت بيشتري مي بريد يا زماني كه كه با يه برد و وسايل الكگترونيكي ور ميريد اگه به مورد اول علاقه داشتيد كه هيچ ولي اگه مورد دوم رو بهتر مي دونيد مي تويند نجوم رو به صورت آماتوري ادامه بديد مثل خيلي از منجمان معروف ايران كه هيچ كدوم رشته مورد تحصيليشون اختر فيزيك و يا به قول شما نجوم نبود
موفق باشيد

نجوم حرفه ای در دانشگاه در گرایش فیزیک در دوره های فوق لیسانس و دکترا دنبال می شود. متاسفانه تصور درستی در مورد نجوم حرفه ای در دانشگاه وجود ندارد و معمولا همه آن را با نگاه کردن به ستارگان اشتباه میگیرند . متاسفانه مقایسه ی فوق کاملا اشتباه است و هیچ ارتباطی با نجوم حرفه ای که در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی دنبال می شود ندارد.
در واقع منجم حرفه ای هیچ گاه بر پشت بام منزل نمی نشیندو به ستارگان نگاه کندو نظریات ستاره شناسی بدهد . بلکه هر نظریه و خبرجدید که در نجوم می شنوید حاصل ساعتها محاسبات ریاضی شبیه سازی های رایانه ای رصدهای حرفه ای به وسیله ی رصدخانه های حرفه ای و استفاده ی جامع از قوانین فیزیک است .

در هر حال من هم با نظر دوستان موافقم که هر رشته ای را که به آن علاقه دارید می توانید در ان موفق شوید.
متشكرم از توضيحاتتون smile015 smile124

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

در واقع منجم حرفه ای هیچ گاه بر پشت بام منزل نمی نشیندو به ستارگان نگاه کندو نظریات ستاره شناسی بدهد
منظور من از اين موضوع علاقه به خود نجوم در حد راهنمايي و دبيرستان بود من براي الكتريك هم مثال ساخت برد رو زدم هيچ مهندس الكتريك هم هرگز نمياد وقتش رو با ساخت برد هاي ساده سپري نمي كنه منظور من سطح علاقه در حد دبيرستان بود اين موضوع مثل خريد مي مونه ما بايد علاقيمون رو متناسب با موجوديمون ايجاد كنيم اگه افراد از راهنمايي با خشكي نجوم محاسباتي آشنا بشن از علاقشون به نجوم كاسته ميشه و بهتره كه ابتدا با زيبايي هاي نجوم اماتوري بيشتر آشنا بشن تا بعدا خودشون متناسب با علاقشون وارد نجوم حرفه اي بشن.

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

يكم واضح تر بگو. smile057

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

p.kparham نوشته شده:يكم واضح تر بگو. smile057
كسي با تو نبود smile058

نمایه کاربر
p.kparham

تماس:

پست توسط p.kparham »

smile012

ستاره مرتضوی

پست توسط ستاره مرتضوی »

دوست عزیز من هم یه زمانی عشق نجوم بودم اما الان ارشد مهندسی هسته ای می خونم. منظورم اینه که تو ایران بالاخره مجبورید برای امرار معاش تدریس کنید چون باید ارشد و دکتری فیزیک نجوم رو بخونید و بهتره همون با نجوم آماتوری شروع کنید تا بعد یه تصمیم درست ببگیرید ولی به نظر من الان به عضویت انجمن نجوم در بیایید برنامه هاش بد نیست ولی برای ادامه تحصیل یه رشته مهندسی بخونید البته خودتون بهت می دونید چه تمیمی بگیرید smile041 smile041 smile041 smile041 smile041

نمایه کاربر
shsaeed

پست توسط shsaeed »

mamy72 نوشته شده:
احمد دالكي نمونه كامل يك منجم موفق و آماتور كه رشته تحصيلي اش نقشه كشي
هزاران نمونه از اين شكل مي توان نام برد

بله کاملا درست است . نمونه ی یک منجم موفق و آماتور . صحبت از نجوم حرفه ای بود .

فعلا
احساس مذهبی بزرگترین شاه فنر تحقیقات علمی است. ( آلبرت انیشتین)

sosis_1_73

محل اقامت: اصفهان

پست توسط sosis_1_73 »

سلام به همه

خیلی ها هستند که به نجوم و علم اختر شناسی علاقه دارند

ولی همه ی اونا موفق نمی شوند.شما باید ببینید ایا قدرت استنباط خوبی داری؟ایا مطالب نجوم رو خوب میفهمی؟ایا با صبر و حوصله به قول خودمون حالش رو داری شب تا صبح بشینی به اسمون نگاه کنی؟و خیلی سوال های دیگری که باید از خودت بپرسی؟

لازم به ذکر هست که علم نجوم هم قدرت استنباط و هم قدرت حفظیات بالایی می خواد.

من نخواستم کسی رو بترسونم یا نا امید کنم.فقط خواستم بگم شرط ورود به رشته اختر شناسی فقط علاقه نیست

به هر حالاین هم نظر من بود...

ارسال پست