فرضيه منو درباره منظومه شمسی بخونيد و نظر بديد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
akbarmohammadzade

نام: اکبرمحمدزاده

محل اقامت: اردبیل

سپاس: 68

Re: فرضيه منو بخونييد نظر بديد

پست توسط akbarmohammadzade »

- اگر خورشيد تونسته بعضي از سياره ها رو از اون ستاره بگيره (بدزده) پس يعني جاذبه ي نسبتا بالايي داشته و به اون منظومه هم نزديك شده. حالا چرا خود خورشيدشون رو جذب نكرد؟ در حالي كه سياره ها جرم كم و در نتيجه جاذبه ي كمي دارند.
جواب: توي شكل3 از بالا توضيح دادم كه دو خورشيد داراي سرعت(فلش هاي ابي) و جهت هستند و از كنار هم گذر ميكنن مثل گذر كهكشان ها از كنار هم كه ممكنه در هم ادغام بشن و يا از كنار هم با تغيير جهت هايي در فضا عبور كنن و ادغامي رخ نده كه البته در اين سطح هم ممكنه دزدي جرمي رخ بده

با اوصافی که اینجا آورده اید خورشید وستاره مذکور باید منظومه مزدوج ستاره ای تشکیل میدادند ،چون به فاصله ای در فرضیه اشاره می نمائید که در این فاصله دو ستاره همدیگر را جذب می کنند.

نمایه کاربر
akbarmohammadzade

نام: اکبرمحمدزاده

محل اقامت: اردبیل

سپاس: 68

پست توسط akbarmohammadzade »

با وجود اینکه خیلی زود است ادعایی مطرح نمایم ولی معتقدم به اینکه در مقالات بنده رهیافت نظری به سوی حل مساله وجود دارد ،اصراری هم ندارم به این که روش حل مذکور حتما درست است.

An introduction to studies about the effect of solar wind and solar CNO cycle on the formation of jovian planets and comets
A. mohammadzade IUST
A case study about the effect of solar wind on the retrograde rotation of venus
A.mohammadzade IUST

demis666

سپاس: 4

پست توسط demis666 »

دوست عزیز با عرض سلام
من دانشجوی فیزیک نیستم اما تا حد توانم مطالعاتی دارم . رو نظریه شما فکر کردم ومیتونم اینو بگم که درسته که بنا به قوانین مختلفی که شما مطرح کردین باید منظومه شمسی ما از بزرگترین سیاره به کوچکترین اون ختم بشه اما:
بنظرم اگر شما منحنی های توضیع گرانش خورشید ومشتری وحتی اورانوس را رسم کنید (حالا به هر شکل) متوجه میشوید خود مشتری در مدار بعد از مریخ یک وزنه ای ایجاد کرده که کل سیستم رو رو داره پوشش میده .اما اینکه خود مشتری چطور اون وسط پیداش شده جای حرف وصحبت داره که فکر میکنم منظور شما هم همین باشه .فکر کنم که بدونید اگر جرم مشتری 5 برابر وضع فعلیش بود دیگه سیاره نبود .واما شما در تمامی نوشته هاتون رفرنسی به قوانین کپلر هم ندادید .اما به حر حال اینجا تبادل نظر میکنیم وروش فکر میکنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم .ولی فکر میکنم اینکه خورشید ما با منظومه دیگری تصادمی داشته بنظرم خیلی بعید میاد باید از طریق دیگه ای روی این مسئله کار کرد.

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

جناب akbarmohammadzade ، میشه PM تون رو فعال کنید smile072

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

پست توسط enjoy_physics »

akbarmohammadzade نوشته شده:بسمه تعالی
حوزه مطالعات بنده دقیقا در حوزه سیارات منظومه شمسی و مطالعه باد خورشیدی می باشد.
با توجه به اینکه در حال حاضر از تشکیل منظومه شمسی بسیار دور هستیم هر نظریه ای که بهترین و بیشترین تطابق را با واقعیات موجود داشته باشد و برپایه معادلات و قوانین فیزیکی استوار باشد شانس مقبولیت بیشتری را داشته بیشتر ماندگار خواهد بود.
در حوزه شناخت منظومه شمسی موارد زیر تقریبا ثابت شده هستند:
الف- تشکیل منظومه از ابر میان ستاره ای مولکولی تاریک واقع در سیستم محلی اوریون
ب- شارژ ابر مولکولی مذکور توسط ابرنواختر های همجوار به لحاظ متشکل بودن از اتم های عناصر سنگین
ج-تشکیل ستاره تی ثوری در مرحله اول تشکیل هسته های سیارات و گداخت مجموعه سیارات خاکی در بطن ستاره
د-کاهش سرعت حرکت وضعی خورشید (ستاره مرکزی )در تعادل با دینامیک کل سیستم و گشتاور آن
ه- حرکت انتقالی کل سیستم حول مرکز کهکشان راه شیرین در طی 225 میلیون سال یکبار
و- قوانین کپلر و جاذبه نیوتن و معادلات میدان نسبیت عام در حرکت سیارات دقیقا برقرار است
ز-قانون تیتوس -بده با اندک اختلافی در مجموعه حاکم است. همین قانون در مورد اقمار مشتری و خصوصا زحل نیز برقرار می باشد
نکته حائز اهمیتی که بنده در مقالاتم تاکید کرده ام اینکه در مورد حرکت وضعی سیارات اطلاعات و تئوری ما در مقام مقایسه طوریست که انگار تئوری مادر زمان کپلر قرار دارد
و اما در خصوص نظریه ارائه شده :(محاسبات لاگرانژدر دینامیک تحلیلی بوده قانون فواصل را تیتو س- بده ارائه کرده است)

1-فرضیه ای که مطرح شده با قانون تیتوس بده همخوانی پیدا نمی کند
مگر اینکه فرض کنیم میدان جاذبه خورشید آرایش مذکور را خود به خود بعد از ورود سیاره انجام می دهد.
2- سیارات به طور منظم در دیسک سیاره ای و در صفحه ای مار بر حدودا استوای خورشید شکل یافته اند . که با دینامیک منظومه مطابقت پیدا می کند
-احتمال اینکه ستاره دیگر در امتدادی دقیقا در این امتداد به خورشید نزدیک شده باشد بسیار نادر خواهد بود.اگر از زاویه ای سیاره مهمان وارد میشد .
ادامه آنرا فردا می نویسم000

با تشکر فراوان از شما

مساله ی بسیار سختیه که شاید یک راه غلط رو من پیدا کردم
(اون كسي كه لامپو اختراع كرد ميگه:999 راه پيدا كردم كه لامپ باهاش ساخته نميشد و 1 راه پيدا كردم كه ساخته شد.پيروز باشيد)
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

akbarmohammadzade نوشته شده:- اگر خورشيد تونسته بعضي از سياره ها رو از اون ستاره بگيره (بدزده) پس يعني جاذبه ي نسبتا بالايي داشته و به اون منظومه هم نزديك شده. حالا چرا خود خورشيدشون رو جذب نكرد؟ در حالي كه سياره ها جرم كم و در نتيجه جاذبه ي كمي دارند.
جواب: توي شكل3 از بالا توضيح دادم كه دو خورشيد داراي سرعت(فلش هاي ابي) و جهت هستند و از كنار هم گذر ميكنن مثل گذر كهكشان ها از كنار هم كه ممكنه در هم ادغام بشن و يا از كنار هم با تغيير جهت هايي در فضا عبور كنن و ادغامي رخ نده كه البته در اين سطح هم ممكنه دزدي جرمي رخ بده

با اوصافی که اینجا آورده اید خورشید وستاره مذکور باید منظومه مزدوج ستاره ای تشکیل میدادند ،چون به فاصله ای در فرضیه اشاره می نمائید که در این فاصله دو ستاره همدیگر را جذب می کنند.

تاکید من روی سرعت و جهت مناسب واسه رخ دادن این شرایط هست که باعث میشن دو جرم ستاره ای از برخورد فرار کنن

که البته فرض شده که صفحه ی گرانش(دیسک سیاره ای دو جرم) دو ستاره به هم منطبق باشن(و نه کاملا)

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

ابوریحان1

نام: نادر یزدان

سپاس: 3

پست توسط ابوریحان1 »

ای دوستن چرا اینقدر مسئله را پیچیده می کنید ببیند که قران کتاب اسمانیمان چه می گوید

Anishtain2

سپاس: 150

تماس:

پست توسط Anishtain2 »

ببخشید اگه از بحث منحرف میشم!

من قبلا یه فرضیه داشتم ؛ به هرکس هم نشون میدادم تو شهرمون نمی تونست رد کنه منتظر بودم فرضیم رو کسی رد کنه که نشد.
بعد از اون امیدوار شدم که روی فرضیه بیشتر کار کنم اما خیلی رو درس هام تاثیر داشت و نذاشت به درسام برسم اما با این حال 1 سال روش فکر کردم که شاید ایرادی توش پیدا کنم اما پیدا نکردم و انقدر معلمم سرکوفت زد که ولش کردم!

هنوزهم منتظر رد فرضیه هستم!
* «اگر انسان‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»
* «اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت‌ها را تغییر بده.»
* «تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.»
-اینشتین-
اولین سایت پادکست فیزیک ایران:
http://www.physicspodcast.com

انجمن علمی فیزیک پادکست
http://www.physicspodcast.com/forum

نمایه کاربر
Clever child

نام: محمد

محل اقامت: تهران

سپاس: 43

تماس:

پست توسط Clever child »

enjoy_physics نوشته شده:سلام اگه تو اين انجمن استاد هست لطفا نظرشو بگه

ممنون از كساني كه جواب پست قبلي منو دادن

نظريه من از اين قراره :در علوم سياره اي بحثي در مورد چگونگي شكل گيري سيارات مطرحه كه من با اون كاري ندارم(ولي دارم روي اين كار مي كنم)0 دوستاني كه درباره سيارات مطالعه كردن ميدونن سيارات منظومه شمسي از نزديك ترين به خورشيد تا به دورترينش از نظر جرمي و حجمي از نظمي كه دانشمندان انتظارشو دارن برخوردار نيست(چندي پيش يكي از دانشمندان علوم سياره اي ايراني كه در امريكا فعاليت دارن به ايران اومدن و اين بحثو در برنامه اسمان شب مطرح كردن)يعني سيارات منظومه شمسي از نظر جرمي روي نمودار بصورت يك نمودار گوسي تعريف ميشن كه با توجه به قوانين فيزيك و مطالعات اخير روي سيارات ستاره هاي ديگر ديده شده كه اين نمودار خطيه.
يه فرضيه هم جديدن دادن درباره تشكيل شدن مريخ و عطارد كه هوپا هم روي سايت قرار داده و فكر نميكنم چندان دندان شكن باشه
اما فرضيه من در مورد اين به هم ريختگي سيارات منظومه شمسي از اين قراره كه ميليون ها سال قبل ستاره اي به خورشيد ما (يا برعكس) نزديك شده و تحت شرايط تعريف شده اي* سياره يا سيارهايي از ميدان گرانش اين ستاره فرار كرده و به دام گرانش خورشيد افتاده.
يعني ممكنه دو سه تا از سياره ها ي منظومه شمسي يادگاري ستاره اي كه از نزديكي ما رد شده باشه

توضيح*:من دانشجوي فيزيك هستم و مي تونم شرايط تعريف شده رو توضيح بدم و فرضيمو مطرح كردم كه اگه اشكال يا مشكلي اساسي داره(يعني از ريشه غلطه) دوستانم بهم بگن0

Enjoy_physics(m.r)[/b][/size][/size][/color]
smile015
اولا باید بگید از روی چه شواهدی به این فرضیه رسیدید . بعدشم آزمایش فرضیه تون فکر نمیکنم کار سختی باشه ، میشه یه کارایی کرد ولی اول باید بتونید همه چیز رو کامل بیان کنید و یک سری پیش بینی کنید تا آزمایش کنیم ببینیم به اون نتایج میرسیم یا نه
دوری که در او آمدن و رفتن ماست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, او را نه نهایت نه بدایت پیداست
کس می نزد دمی درین معنی راست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, کین آمدن از کجا و رفتن به کجاست

ابوریحان1

نام: نادر یزدان

سپاس: 3

پست توسط ابوریحان1 »

اگربخواهیم از روی انفجار بزرگ بررسی کنیم می تونیم این نظریه را تا حدی درست تلقی کنیم چون بعد از انفجار کهکشان ها بهم خیلی نزدیک بودند و احتمال عبور ستارهی به این بزرگی هست ولی شک دارم که قسمتی از اون ستاره گرفته باشه اگر بخواهیم این طوری محاسبه کنیم قسمت های از ستاره خودمون تازه کنده شده و چه بصا که همین قسمت ها باشند که سیاره ها را تشکیل داده باشند smile020 smile006

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

ابوریحان1 نوشته شده:اگربخواهیم از روی انفجار بزرگ بررسی کنیم می تونیم این نظریه را تا حدی درست تلقی کنیم چون بعد از انفجار کهکشان ها بهم خیلی نزدیک بودند و احتمال عبور ستارهی به این بزرگی هست ولی شک دارم که قسمتی از اون ستاره گرفته باشه اگر بخواهیم این طوری محاسبه کنیم قسمت های از ستاره خودمون تازه کنده شده و چه بصا که همین قسمت ها باشند که سیاره ها را تشکیل داده باشند smile020 smile006
منظور منم همینه،توی دنیا به این بزرگی چرا نگیم این اتفاق ممکنه افتاده باشه؟

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

مهدی @@@@@@@

نام: مهدی اسدیان

محل اقامت: ساری

تماس:

پست توسط مهدی @@@@@@@ »

و این سوال تولید میشه که چجوری این سیاره به ما نزدیک می شود ؟ ایا ما هم می توانیم به این عمل در بییام ؟ و این ستاره همین جوری بدون دردسر نزدیک به منضومه شمسی شد و از طریق میدان جاذبه خورشید فرار کرد و به منظومه ما پیوست بدون احتمال اتفاقی بیوفته ... و اگر از لحاظ دیگری در نظر بگیریم شاید درست باشد smile015

مهدی @@@@@@@

نام: مهدی اسدیان

محل اقامت: ساری

تماس:

پست توسط مهدی @@@@@@@ »

و می توانیم بگویم که اگر این دو منظومه به هم نزدیک بشن و با در نظر گرفتن احتمالات می توان گفت فرضیه شما درست است و با در نظر گرفتن اینکه در گذشته ستاره ها به هم نزدیک بودن و سیاره ها هم همینطور و.. چون ان موقع در اغاز جهان دنیا به هم نزدیک بود و احتمال این اتفاق بود چون ان موقع جهان تازه شروع به انبساط کرد است (با قبول داشتن نظریه انبساط جهان می شود این فرظیه زا قبول داشت...) وووو
smile015 smile007 smile019 smile018 smile041 smile042

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

مهدی @@@@@@@ نوشته شده:و می توانیم بگویم که اگر این دو منظومه به هم نزدیک بشن و با در نظر گرفتن احتمالات می توان گفت فرضیه شما درست است و با در نظر گرفتن اینکه در گذشته ستاره ها به هم نزدیک بودن و سیاره ها هم همینطور و.. چون ان موقع در اغاز جهان دنیا به هم نزدیک بود و احتمال این اتفاق بود چون ان موقع جهان تازه شروع به انبساط کرد است (با قبول داشتن نظریه انبساط جهان می شود این فرظیه زا قبول داشت...) وووو
smile015 smile007 smile019 smile018 smile041 smile042

ایجاد و زوال منظومه ها ربط زیادی به زمان اعاز و پایان و حد وسط کیهان نداره سالی 8میلیارد منظومه در عالم قابل مشاهده طبق اخرین تخمین ها بوجود میاد و از بین میرود

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

تو این همه شلوغی و چرخه ایجاد و زوال هر تصادم و یا دزیده شدنی محتمل است -مگر اینکه مکانیزم ایجاد و زوال منظومه ها به صورتی با عوامل سازنده این منظومه ها در تعامل باشد که از قانون واحدی تبعییت کنند که انوقت میشه گفت دزدیده شدن و یا تصادم در کار نباشد

ارسال پست