انفجار بزرگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

انفجار بزرگ

پست توسط گالیله »

ميخواستم بدانم قبل از انفجار بزرگ درون گوي اتشين دقيقا چي بودوبراي چي منفجر شد :oops:
موفق باشید!

xpooyax

سپاس: 1

تماس:

پست توسط xpooyax »

oon az PLASMAYE ARAM TASHKIL SHODE BOODE VA HEY KOCHAK VA KOCHAKTAR MISHE va na aram tar vaghti kheili koochak shod yek enfejare azim rokh mide va az ham mipashe IN AZEMAYESH RO DAR NEWYORK BA NIROOYE LEISER ANJAM DADAND ALBATE BA GHAVI TARIN LEISERE HALE HAZER DAR DONYA ROOYE YEK ZAREYE BESYAR KOOCHAK VA DIDAND KE HAMOON ETEFAGH OFTAD AZ INJA FAHMIDAN K IN NAZARIE DOROst BOODE
i agree with this

سلطان فيزيك

پست توسط سلطان فيزيك »

آغاز اين جهان از يك هسته ي كوچك آغاز شده كه بر اثر فشردگي زياد منفجرشده و كهكشان ها رو به وجود آورده

xpooyax

تماس:

پست توسط xpooyax »

ebteda bozorg boode be tadrij kochak mishe va enghadr koochak mishe ta ba yek enfejare bozorg motelashi mishe
i agree with this

نمایه کاربر
گالیله

پست توسط گالیله »

از شما متشكرم. :P
موفق باشید!

فيروزه

تماس:

پست توسط فيروزه »

من توي كتاب فراسوي اينشتين خواندم كه جهان در ابتدا ده بعدي بوده است و دليل انفجار بزرگ جهش كوانتمي اين جهان به دو جهان چهار و شش بعدي بوده است. :roll:

شادي ـ م

پست توسط شادي ـ م »

ميخواستم در مورد پرتوهاي كيهاني و به خصوص تابشهاي زميني كيهاني تحقيق كنم ولي منبع فارسي ندارم

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

.
آخرین ویرایش توسط معين پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۶/۱۰ - ۱۱:۰۳, ویرایش شده کلا 1 بار

ماکسول

تماس:

پست توسط ماکسول »

در بسیاری از کتاب ها آمده که قبل از این که ماهیت جهان هستی مشخص شود، در فضا توده ای بسیار داغ و متراکم بر اثر نیرویی غیر قابل تشخیص و انفجاری بزرگ از هم فرو پاشیده که از الکترون و... تشکیل شده بود. بعد از این انفجار بزرگ بود که سرانجام جهان هستی شکل گرفت. اما این که چرا و چطور این انفجار رخ داد هنوز مشخص نیست. البته شاید هم من نمی دانم اما در بیش تر کتاب ها علت وقوع این انفجار را نوشته نشده بود.
به امید روزی که پرده از اسرار آفرینش جهان برداشته شود!
----------------------------------
لطفاً اگر کسی کتاب جامعی درباره ی نجوم و آفرینش و کهکشان های دیگر می شناسد به من معرفی کند. با تشکر.
ز گهواره تا گور دانش بجوی!

نمایه کاربر
گالیله

پست توسط گالیله »

من فکر میکنم کتاب نجوم دینامیکی نوشته ی ار تی دیکسون و نجوم به زبان ساده نوشته ی مایر دگانی کتاب های خوبی اند 8) 8) 8)
موفق باشید!

نمایه کاربر
هابل

پست توسط هابل »

گالیله نوشته شده:من فکر میکنم کتاب نجوم دینامیکی نوشته ی ار تی دیکسون و نجوم به زبان ساده نوشته ی مایر دگانی کتاب های خوبی اند 8) 8) 8)
نجوم به زبان ساده كه حرف نداره!

نمایه کاربر
هابل

پست توسط هابل »

راستي من يك جا خواندم كه اين نظريه الان زير سوال رفته؛ كسي در اين باره چيزي مي دونه؟

sedna207

پست توسط sedna207 »

نجوم دینامیکی هم خیلی خوبه ها

نسیم

پست توسط نسیم »

درموردانفجاربزرگ

Poirot

تماس:

پست توسط Poirot »

ابندا از اينكه ممكن است بعلت عدم آگاهي پرت و پلا بگويم عذر ميخواهم.
آيا منظور از انفجار بزرگ اين است كه تمام موادي كه جهان را تشكيل مي دهند در يك گوي كوچك جمع بوده اند كه مثلا در كف دست جا مي شده؟ تصور دقيق ما از اين جرم كوچك بي نهايت چگال چيست؟ چرا تمام هستي توانسته تا اين اندازه منقبض بشود (يا بوده باشد) ولي بشتر از آن نه؟ اگر قبول كنيم كه اينهمه ماذه از آن گوي كوچك بوجود آمده اند چه فرقي دارد مي توانست از هيچ بوجود بيايد چون در مقام مقايسه فرقي نيست.
آيا راهي هست كه ما بتوانيم تصور روشني از اين فرضيه (يا موقعيت) داشته باشيم؟ منظور من اين است كه آيا يالاخره يك روز پي به چگونگي اين ماجرا بصورت دقيق خواهيم برد يا نه؟ خوب چگونه مي توان يك تصوير عيني از اين اين فرضيات داشت؟ و اگر از نظر منطق ذاتي و فلسفه نمي توان اين كار را كرد اصلا نظريه ها به چه درد ميخورند؟ فقط يك سري بازي با كلمات بنظر مي رسند.

ارسال پست