علاقه مندان به نجوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

Re: علاقه مندان به نجوم

پست توسط p.kparham »

VAMPIRE2001 نوشته شده:منم نجومو دوست دارم واس خاطر همینم میخام منجم بشم اما بیشتریا منو مسخره میکنن . smile097 smile049
آره.
منم مسخره مي كنن و ميگن: اين كارو دو سه روز بهش گير ميدي بعد ولش مي كني. smile097 يا ميگن : اين چيزا به درد تو نمي خوره برو پزشكي بخون smile097 .
هرچي ميگم: بابا من از خون بدم مياد smile054 . ميگن : بهتر از اينه كه بري كارمند بشي smile049 . ميگم : كارمندي چه ربطي به نجوم داره smile042 . ميگن : پس فكر مي كني نجوم چيه. برو پزشكي بعد به خون عادت ميكني. smile097
من چي كار كنم ؟ شما بگو؟ smile054 smile054 smile054

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

منم نجومو دوست دارم واس خاطر همینم میخام منجم بشم اما بیشتریا منو مسخره میکنن . smile097 smile049
من رو كسي مسخره نمي كنه فكر كنم شما هم اگه واقعا به نجوم عشق بورزيد و مطالعش كنيد مي تونيد با علمتون به ديگران هم ثابت كنيد كه اين علم با تصور عاميانش خيلي فرق مي كنه نجوم مثل فيلم هر پاتر مي مونه تا زماني كه نديديش فكر مي كني يه فيلم تخيلي خيلي مسخره است اما زماني كه مي بينيش متوجه مي شي كه خيلي قشنگ تر از اون چيزيه كه فكر ميكردي من خودم تا حالا سه نفر از همكلاسي هام رو به نجوم علاقه مند كردم و ازشون دعوت كردم كه تو انجمن ها و محافل نجومي هم شركت كنند مثلا پدر من دل خوشي از نجوم نداشت ولي از وقتي يه شب با ما اومد رصد و ان چيزي رو كه در بالاي سرشه بهتر ديد من رو مجبور مي كنه كه هر شب كه هوا صافه با تلسكوپم كار كنم و اگه شد اجرام رو به اون نشون بدم اصلا كار سختي نيست بهترين جا براي اينكه ثابت كنيد نجوم علم شيرينيه در كلاس و مدرسه است و هميشه سعي كنيد علوم مختلف رو به نجوم ربط بديد (مثلا معلم ادبيات ما از ما خواسته بود كه در مورد زندگينامه شاعران تحقيق كنيم موضوع تحقيق من اين بود كه حافظ چه قدر با ستاره شناسي اشنايي داره) فقط نبايد نااميد شويد و پشتكار داشته باشيد تا بتونيد ديگران رو هم به نجوم علاقه مند كنيد 0كه چه خوب ميشه اگه اين ترقيب تو سال جهاني نجوم اتفاق بيفته)

موفق باشيد smile072

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

پست توسط p.kparham »

ماشاا... smile058 smile058
عجب پسر پايبند علمي هستي.... smile058
به افتخارش يه كف مرتب صلوات smile058 smile058 smile058

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

دوستان ببخشید که فرصت نشد جواب بدم ، با تشکر از پاسخ های خوب و کامل AFI عزیز . . . smile072

موفق باشید.
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

Javad077

پست توسط Javad077 »

سلام به همه ی علاقه مندان به نجوم
من یه وبلاگی نوشتم که شامل مباحث و سوالات المپیاد نجوم است
شاید دیدنش ضرر نداشته باشه !!! smile038
http://www.sadegh-space.blogspot.com

sosis_1_73

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1

پست توسط sosis_1_73 »

سلام به همه کارشناس ها و کارنشناس های عزیز

عجب پست داغی شده
از بچگی به نجوم علاقه داشتم.وقتی به اسمون نگاه می کردم یه حس عجیبی داشت.وقتی عکس هایی از ستاره ها رو میدیدم کف میکردم.ولی به بیشترین چیزی که تو اسمون علاقه داشتم سه تا سیاره بود.اول زحل.بعد مریخ و اخر ماه.و یکی از بزرگترین ارزو هام اینه که سفر کنم به مریخ.و با توجه به سن کمم فکر نکنم ارزوی غیر ممکنی باشه.
ولی حالا نمی دونم چیکار کنم smile033 خیلی به نجوم علاقه دارم ولی نمی دونم که موقعیت شغلی توی این مملکت چه جوریه؟نمی دونم توی کنکور واسه کرشناسی یا بالاتر چه رتبهای می خواد(توی منطقه).چشم خیلی ها روی حقایق بسته است.اخه فقط علاقه که مهم نیست.بلاخره 4 روزدیگه می خئای زن و بچه نون بدی.نمی خوای؟ smile006
خلاصه یان 3 سوالم رو هر کس جواب بده دعاش می کنم...
1-کدوم دانشگاه های ایران رشته نجوم رو دارند(تبریز رو خودم می دونم.غیر از تبریز
2-موقعیت شلی توی ایران چه جوریه؟کارمندیه؟کلا توضیح بدید
3-توی کنکور چه رتبه ای می خواد

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
من هم علاقه ی زیادی به نجوم دارم . از همان کودکی وقتی به آسمان نگاه می کردم از خودم می پرسیدم :چرا ماه این شکلی است ! چرا آسمان شب تاریک است و . . . از همان موقع بود که شروع به خواندن نجوم کردم . اول راهنمایی که رفتم یک کلاس نجوم در مدرسه گذاشتند و من در آن جا شروع به خواندن جدی نجوم کردم. smile023
آسمان شبتان پاک و صاف! smile043
خدانگه دار!

نمایه کاربر
parse

نام: سید محمد حسین نیری

محل اقامت: شيراز

سپاس: 34

تماس:

پست توسط parse »

احسان2142 نوشته شده:سلام!
من هم علاقه ی زیادی به نجوم دارم . از همان کودکی وقتی به آسمان نگاه می کردم از خودم می پرسیدم :چرا ماه این شکلی است ! چرا آسمان شب تاریک است و . . . از همان موقع بود که شروع به خواندن نجوم کردم . اول راهنمایی که رفتم یک کلاس نجوم در مدرسه گذاشتند و من در آن جا شروع به خواندن جدی نجوم کردم. smile023
آسمان شبتان پاک و صاف! smile043
خدانگه دار!
سلام!

بسیار خوشحال خواهیم شد اگر در بحثها شرکت فعالی داشته باشید، از تجربیاتتون استفاده

کنیم، مباحث جدید و جالب رو مطرح کنید، و در تاپیک "گزارشهای رصدی" حضوری پررنگ داشته باشید.
ز کوی میکده دوشش به دوش می بردند
امام شهر که سجاده می کشید به دوش

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

nova

پست توسط nova »

بگذارید یه خاطره جالب برایتان بگویم .من 2راهنمایی بودم و دغدغه منم همین بود.باشگاه نجوم بود.وقتی تمام شد رفتم از بابک امین تفرشی در باره ی همین موضوع سوال کردم.اونم یه چیز تو همین مایه های جو زدگی گفت.وگفتش که بذار تا سوم دبیرستان که شد منطقی تصمیم بگیر. حالا من 3 دبیرستانم و از علاقم نه تنها کم نشده بلکه بیشترم شده و میخوام انشا ال... تو المپیاد نجوم شرکت کنم. در پایان جمله آقای تفرشی رو نسبت به نجوم میگم : اگر ازدیدن نور سیاره زهره دراسمان تاریک شب مو در بدنتان سیخ نشد اگر از دیدن نوار راه شیری در آسمان شب شگفت زده نشدید پس بی خیال نجوم شوید

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

nova نوشته شده:اگر ازدیدن نور سیاره زهره دراسمان تاریک شب مو در بدنتان سیخ نشد اگر از دیدن نوار راه شیری در آسمان شب شگفت زده نشدید پس بی خیال نجوم شوید
smile072

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

پست توسط همیشه اول »

nova نوشته شده: اگر ازدیدن نور سیاره زهره دراسمان تاریک شب مو در بدنتان سیخ نشد اگر از دیدن نوار راه شیری در آسمان شب شگفت زده نشدید پس بی خیال نجوم شوید
خوب پس تکلیف من روشن شد smile025
شاید هم چون تا حالا اینا رو ندیدم اینطوری فکر می کنم ولی در کل نگاه کردن به آسمون خیلی برام جذاب نیست
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

همیشه اول نوشته شده:خوب پس تکلیف من روشن شد
زياد جمله هاي بابك رو جدي نگير از وقتي ازدواج كرده از اين جور جمله ها زياد ميگه (حالا پست بزنيد دارم نژاد پرستي مي كنم)
همیشه اول نوشته شده:شاید هم چون تا حالا اینا رو ندیدم
نوار كهشان رو كه شرمنده ام ولي زهره رو تو شهر هم مي تونيد راحت ببيند
ولي بايد يه جايي بريد كه افقش نسبتا باز باشه
خورشيد كه غروب كرد غرب رو نگاه كنيد پرنور ترين ستاره اي كه مي بينيد كه به نظر نورش يه خورده غير عادي مياد زهره است

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

پست توسط همیشه اول »

mamy72 نوشته شده:نوار كهشان رو كه شرمنده ام ولي زهره رو تو شهر هم مي تونيد راحت ببيند
ولي بايد يه جايي بريد كه افقش نسبتا باز باشه
خورشيد كه غروب كرد غرب رو نگاه كنيد پرنور ترين ستاره اي كه مي بينيد كه به نظر نورش يه خورده غير عادي مياد زهره است
جدا smile048
وای مرسی حتما تلاش میکنم ببینمش smile072
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

siros125

محل اقامت: رشت

سپاس: 2

پست توسط siros125 »

aseman_space نوشته شده:من از راهنمایی به نجوم علاقه داشتم و دارم نتونسم و شرایتشونداشتم که نجوم آماتوری ادامه بدم ولی آلان می خوام ارشد نجوم بدم به امید خدا smile018
من میخوام تو آسمونا خدا رو ببینم حس عجیبی دارم نسبت به آسمون ماه ستاره ها خیلی دوست دارم خیلییییییی بدونم
سلام smile124

منظورتان همون اختر فیزیکه یا ارشد نجوم باش فرق داره smile072

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

ارشد نجوم نداريم
يا بايد بري تاريخ علم (نجوم) يا اختر فيزيك يا كيهانشناسي(فكر كنم تعطيل شد) يا اينكه فرار كني بري اونور smile015

ارسال پست