علاقه مندان به نجوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ElahE_AsTrOnAuT

Re: علاقه مندان به نجوم

پست توسط ElahE_AsTrOnAuT »

موفق باشی دوست عزیز.
منم همین حسو داشتم و....دارم! smile036
پایان

نمایه کاربر
شباهنگ

محل اقامت: رشت

سپاس: 3

پست توسط شباهنگ »

من از دوازده سالگی به نجوم علاقه مند بودم از اون آدمایی نیستم که فقط بگن ما به نجوم علاقه مندیم و بس و تقریبا به نجوم به زبان ساده هم مسلطم و سعی می کنم اطلاعاتم روز به روز افزایش پیداکنه smile018
شباهنگ: نام پرنورترین ستاره آسمان
تصمیم خداوند از قدرت درک ما خارج است اما همیشه به سود ماست (پائولو کوئیلو)

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

پست توسط همیشه اول »

سلام
ElahE_AsTrOnAuT نوشته شده: به نظر من اول باید مطمئن بود که به چیزی علاقه داریم تا ارزش این همه تحریم رو داشته باشه!!!!! خیلی از دوستان تو این سایت گفتن با اینکه قبلا مثلا به فیزیک علاقه داشتن اما حالا که فیزیک خوندن پشیمونن.من فکر می کنم این فقط یه علاقه ی سطحی بوده و دلم می خواد هر چی لازمه وقت بذارم و تجربه کنم تا به علاقه ی واقعی م برسم.
میشه بگیدچه طور میشه تو مدت کمی مثلا 1سال 3دبیرستان میشه ادم علاقش رو پیدا کنه خوب ما ادما عمرمون محدود نمی تونیم همه چیز رو تجربه کنیم و علایقمون رو پیدا کنیم شما چه راهکاری دارید؟
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

behnam1200

پست توسط behnam1200 »

عزیزان دورود
من عاشق نجوم چون یه علم واقعی بدش اینکه الات تو کشور های دیگه خیلی رواج پیدا کرده و ایران عقب مونده. و هدف منم اینه که ایرانم رو آباد کنم و به اوج قدرت علمی برسونم مگرنه به پول و شهرت نیازی ندارم.

نمایه کاربر
شباهنگ

پست توسط شباهنگ »

منم دقیقا همین هدف رو دارم امیدوارم هم من هم شما به هدفمون برسیم چون واقعا هدف مقدسی داریم smile018
ولی من بین فیزیک و هوافضا گیر کردم چی کار کنم؟

نمایه کاربر
goddess

سپاس: 37

پست توسط goddess »

سلام
خب منم دوست دارم ولی زیاد واسش تلاش نکردم هر وقت خواستم بیام دور نجوم و برم کنفرانس یا کلاس داشتم یا امتحان
شاید هم یه وقت کشی بوده نمی دونم هر چیه واسه بهتر بودن می خوام تلاش کنم
.......................................

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

پست توسط همیشه اول »

سلام
behnam1200 نوشته شده:ایران عقب مونده
این که کار همیشگی ایران تو چی جلو که این استثنا باشه smile055 smile055
keplero1 نوشته شده:سلام
خب منم دوست دارم ولی زیاد واسش تلاش نکردم هر وقت خواستم بیام دور نجوم و برم کنفرانس یا کلاس داشتم یا امتحان
همه مجبور نیستند به یه چیز علاقه داشته باشند
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
شباهنگ

پست توسط شباهنگ »

.......................................
تلاش کردن خیلی خوبه فعالیت هم همینطور ولی همه چیز این نیست که شما در کلاس های نجومی شرکت کنید چرا مهم هست ولی اصل کار نیست

نمایه کاربر
شباهنگ

پست توسط شباهنگ »

همیشه اول نوشته شده:سلام
این که کار همیشگی ایران تو چی جلو که این استثنا باشه smile055 smile055
همه مجبور نیستند به یه چیز علاقه داشته باشند

منظورتون رو نمی فهمم یعنی ایران یه کشور عقب افتاده است اگه شک دارین توجه کنید

کشورهای در حال توسعه
کشورهایی که بیشتر آن ها در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین قرار دارند و اقتصادشان به طور عمده به کشاورزی متکی است (اقتصاد ایران وابسته به نفت و گاز است) این کشورها به رغم داشتن منابع طبیعی قابل توجه منافع اندکی عایدشان میشود زیرا تمام ثروت طبیعی آن ها به طور نا محدود مورد بهره برداری انحصاری سلطه گران خارجی قرار میگیرد.
کشور های عقب افتاده
به کشورهایی گفته میشود که در آنها بی سوادی، کشاورزی و تولید فنی سنتی، عدم وجود روحیه نوآوری و توسعه و پیشرفت، اختلاف طبقاتی، سطح پایین فرهنگ و بهداشت و تغذیه حاکم باشد.

منتظر نظراتتون هستم

ElahE_AsTrOnAuT

ElahE_AsTrOnAuT نوشته شده: به نظر من اول باید مطمئن بود که به چیزی علاقه داریم تا ارزش این همه تحریم رو داشته باشه!!!!! خیلی از دوستان تو این سایت گفتن با اینکه قبلا مثلا به فیزیک علاقه داشتن اما حالا که فیزیک خوندن پشیمونن.من فکر می کنم این فقط یه علاقه ی سطحی بوده و دلم می خواد هر چی لازمه وقت بذارم و تجربه کنم تا به علاقه ی واقعی م برسم.
میشه بگیدچه طور میشه تو مدت کمی مثلا 1سال 3دبیرستان میشه ادم علاقش رو پیدا کنه خوب ما ادما عمرمون محدود نمی تونیم همه چیز رو تجربه کنیم و علایقمون رو پیدا کنیم شما چه راهکاری دارید؟
سلام دوست عزيز
اتفاقا من هم به همين موضوع فكر مي كردم.شايد راه حل خوبي نباشه اما من كه فعلا دارم تجربه مي كنم و انگار خيلي هم به ضررم نشده.درسته گاهي شك مي كني،اما مي توني باهاش كنار بياي.مثلا مي توني يكي رو در كنار ديگري داشته باشي.شايد اينطوري راضي بشي.شايد هم نه...اميدوارم منظورمو واضح گفته باشم!

smile036
پایان

ElahE_AsTrOnAuT

این که کار همیشگی ایران تو چی جلو که این استثنا باشه smile055 smile0
من هم با فاطمه موافقم هم با شما!به نظر من در زمينه ي نجوم پيشرفت چشمگيري نداشتيم اما نمي شه گفت در همه ي زمينه ها اينطوري بوده. همونطوري كه فاطمه توضيح داد فكر نمي كنم جزو كشور هاي عقب افتاده باشيم!

اميدوارم همه ي شما دوستاي عزيز به هدف مقدستون برسين.وقت به خير
پایان

ElahE_AsTrOnAuT

i think it takes time for me to translate all the text.but i can guess it isnt concerned to the topic !
پایان

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط p.kparham »

سلام.
من از بچگي آسمان رو دوست داشتم .
تو مدرسه هم فيزيكم عالي بود بعد اومدم توي سايت هوپا و به بخش نجومش رفتم و به نجوم گرويده شدم.
ولي به الكترونيك نيز علاقه دارم .
من به رشته ي الكترونيك ميرم و به صورت سرگرمي به نجوم مي پردازم. smile018 smile019

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط metra70 »

منم دوست دارم تا صبح بشينم وستاره ها رو رصد كنم اما امكاناتش محيا نيست
حيف smile054
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

دليل علاقه اصلي منم شبيه خيلي هاي ديگه است كه رصد كردن آسمان رو دوست دارن ولي من مطالعه و حل معادلات نجوم رو هم دوست دارم از اينكه بتونم مثلا فاصله مشتري تا اقمارش رو خودم حساب كنم لذت ميبرم

ارسال پست