زمان صفر

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
سوره

تماس:

زمان صفر

پست توسط سوره »

زمان صفر چه زماني است؟؟؟ لطفا واضح پاسخ دهيد.
انيشتن-ph

عابر

پست توسط عابر »

آيا منظورت در سيله چاله است؟

سوره

تماس:

پست توسط سوره »

منظورم اين است كه چه زماني؛ زمان اوليه اين جهان يا قبل از آن بوده است؟؟ (يعني آغاز كي بوده است؟)
انيشتن-ph

نويد

سپاس: 53

پست توسط نويد »

با سلام
زمان صفر رو همون زمان پلانک در نظر میگیرند یعنی 10^ -43 ثانیه .

سوره

تماس:

پست توسط سوره »

Navidastn, سلام
من در مورد زمان 10 به توان 43-ميدانم ولي مي خواهم بدانم كه آيا زماني قبلتر از اين زمان وجود دارد؟يعني جهاني قبل از اين جهان وجود داشته؟وآيا افرادي از جهان قبلي در بهشت وجهنم وجود دارد؟اصلا ما چندمين جهان هستيم؟؟؟؟
انيشتن-ph

نويد

پست توسط نويد »

با سلام

نه قبل از این زمان وجود نداره .. مفهوم زمان و فضا قبل از این زمان بیهود است

neda_alice2000

پست توسط neda_alice2000 »

سلام
ممكن است در مورد زمان 10 به توان 43-برايم بگوييد؟

نويد

پست توسط نويد »

با سلام

به این زمان دوره پلانگ میگویند.این دوره به عنوان نقطه ی آغاز زمان در نظر گرفته میشود.زمان به بخشهای کوچکتر از چیزی که هم اکنون دارد
تقسیم نمیشود . بنابراین گفتن عبارت "قبل از" برای این زمان بیهوده است.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

ممنون

neda_alice2000

پست توسط neda_alice2000 »

از راهنماييون خيلي متشكرم .

نويد

پست توسط نويد »

خواهش میکنم
وظیفه بود .

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

. مي دانيم که محتمل ترين و معتبرترين نظريه در مورد به وجود آمدن جهان نظريه ي big bangاست. طبق اين نظريه انفجار نور در ظلمت به عنوان آغاز جهان در 13.7 بيليون سال پيش و ابتداي تاريخ معرفي مي شود .
اما يک سوال پيش مي آيد و آن اينکه قبل از big bangچه اتفاقي افتاده است ؟ به نظر من در جواب اين سوال بايد گفت که ما مي توانيم فرض کنيم که big bangآغاز همه ي آغازها بوده و زمان ومکان از همان لحظه آغاز شده است . با اين فرض به دو نتيجه برخورد مي کنيم ؛ اول اينکه اگر واقعا ً big bangآغاز جهان بوده باشد پس فرض ما صحيح است . اما اگر big bangآغاز جهان نبوده باشد ، همان طور که مي توان به صورت اختياري براي هر کاري يک آغاز در نظر گرفت ، براي جهان نيز اين آغاز را مي توان در لحظه ي big bangکه به راستي يک پديده ي مهم و بزرگ در جهان هستي بوده است ، قرار داد و فرض را بر اين گرفت که زمان و مکان از اين لحظه شروع شده اند .که اين صرفا ً به دليل سهولت دسترسي و نداشتن اطلاعاتي بهتر در اين زمينه است .
بد نيست به اين موضوع نيز اشاره کنيم که در بسياري از اديان و حتي افسانه هاي قديمي اين مطلب که آفرينش عالم بر اثر انفجار نور صورت گرفته ، ديده مي شود . به عنوان مثال در قرآن ، انجيل و تورات اين مطلب صريحا ً ذکر شده و همچنين در افسانه ها و باورهاي قديمي مصري ها ، هندي ها ، اقوام آمريکاي شمالي ، سومري ها ،چيني ها و ... اين موضوع ديده مي شود .

ارسال پست