راه حلی آسان برای یافتن اعداد اول

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
رضا دانشجو

نام: رضا ابراهیمی

سپاس: 9

راه حلی آسان برای یافتن اعداد اول

پست توسط رضا دانشجو »

اسم این راه حل ستون شش است به شکلی که یک ستون متشکل از مضرب شش را کشیده ودور ان را اعداد قبل و بعد همان ردیف را میگذاریم البته به غیر از یک که دو را سمت چپ یک و سه را سمت راست یک میگذاریم دقت شود همه اعداد اول دور این ستون جمع میشوند ولی همه اعدادی که دور ستون جمع میشوند ممکن است اول نباشند.مانند شکل
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
چشم دل باز کن جان بینی انچه نادیدنی است ان بینی

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: راه حلی اسان برای یافتن اعداد اول

پست توسط You-See »

تو ویدیویی از گروه نامبرفایل این رو دیده بودم، جالبه ولی برای کشف اعداد خیلی خیلی بزرگ چقدر کارایی داره؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
رضا دانشجو

Re: راه حلی اسان برای یافتن اعداد اول

پست توسط رضا دانشجو »

بله فرمول ساده و جالبیه راستش من هنوز فرصت نکردم کامل امتحانش کنم ولی تا اونجایی که کردم جواب میده.

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

Re: راه حلی آسان برای یافتن اعداد اول

پست توسط ADMIN »

رضا دانشجو نوشته شده:اسم این راه حل ستون شش است به شکلی که یک ستون متشکل از مضرب شش را کشیده ودور ان را اعداد قبل و بعد همان ردیف را میگذاریم البته به غیر از یک که دو را سمت چپ یک و سه را سمت راست یک میگذاریم دقت شود همه اعداد اول دور این ستون جمع میشوند ولی همه اعدادی که دور ستون جمع میشوند ممکن است اول نباشند.مانند شکل

خب این طبیعی هست که یک عدد اول، نمیتونه از مضرب ۶ به تعداد ۰ یا ۲ یا ۳ یا ۴ واحد کمتر و بیشتر باشه. چرا؟ چون اگر ۰ یا ۲ یا ۴ واحد کمتر باشه که زوج هست و به ۲ بخش پذیر هست. اگر ۳ واحد کمتر باشه هم به ۳ بخش‌پذیر هست. پس قطعا باید به اندازه یک واحد بالا یا پایین مضرب‌های ۶ باشه.

سوال اصلی که ذهن دانشمندان رو مشغول کرده این هست که چه تابعی میتونه فهرست اعداد اول رو به ما بده. مثلا اولین عدد اول بزرگتر از

۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

چند هست؟

چطور میشه این عدد رو بجز به روش محاسبات عددی، پیدا کرد؟

اگر چنین تابعی پیدا بشه، کل عملیات رمزگذاری اینترنتی و پروتکل‌هایی مثل SSL نابود میشه و با یک کامپیوتر معمولی میشه اطلاعات رمزگذاری شده روی شبکه رو به سادگی دیکد کرد.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

البته تحقیقات دیگری هم در زمینه اعداد اول کرده ام مثل اینکه در جدول تناوبی در ازای هر تغییر زیر لایه به تعداد اعداد اول به ترتیب نوترون به هسته اضافه میگردد.البته این قانون تا هفت تغییر بیشتر دوام نمیکند شاید به خاطر خطا در اندازه گیری و از هم پاشش الکترونی.

Sarah.N

نام: Sarah Nafez

سپاس: 3

پست توسط Sarah.N »

تا آخرش درست پیش میره؟:))))))))

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

سلام تا جایی که من امتحان کردم بله.

smhk

سپاس: 1

پست توسط smhk »

جالبه smile032

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

رضا دانشجو نوشته شده:اسم این راه حل ستون شش است به شکلی که یک ستون متشکل از مضرب شش را کشیده ودور ان را اعداد قبل و بعد همان ردیف را میگذاریم البته به غیر از یک که دو را سمت چپ یک و سه را سمت راست یک میگذاریم دقت شود همه اعداد اول دور این ستون جمع میشوند ولی همه اعدادی که دور ستون جمع میشوند ممکن است اول نباشند.مانند شکل

نه دوستِ عزیز، یکی از مثال های نقض برای روشی که شما مطرح کردید، عدد 6×20=120 هست. که نه 119 و نه 121 اول هستن (119 به 17 و 7 بخشپذیره و 121 به 11).
البته نمی دونم این روش ابداعی خودتونه یا نه ولی اگه به فکر خودتون رسیده نباید ناامید بشین! تلاش ها و مطالعاتتون رو بیشتر کنید و برای امتحانِ روش هایی که به ذهنتون می رسه از یه جدول اعداد اول کمک بگیرید که حداقل، همه ی اعداد اول سه رقمی رو مشخص کرده باشه. (یعنی روش هاتون رو حداقل برای همه ی اعداد اول زیر 1000 امتحان کنید.) در ضمن سعی کنید که به "شناخت" مناسبی نسبت به اعداد اول برسید که البته کار خیلی سختیه. smile072
ADMIN نوشته شده:خب این طبیعی هست که یک عدد اول، نمیتونه از مضرب ۶ به تعداد ۰ یا ۲ یا ۳ یا ۴ واحد کمتر و بیشتر باشه. چرا؟ چون اگر ۰ یا ۲ یا ۴ واحد کمتر باشه که زوج هست و به ۲ بخش پذیر هست. اگر ۳ واحد کمتر باشه هم به ۳ بخش‌پذیر هست. پس قطعا باید به اندازه یک واحد بالا یا پایین مضرب‌های ۶ باشه.

آقای عارفی فکر نکنم که استدلالتون جامع و قطعی باشه چون در برگیرنده ی بخش پذیری بر اعدادی مثل 7، 13 و ... (خود اعداد اول) نمیشه. یا به عبارتی ممکنه اعداد مذکور یه واحد از مضرب 6 کمتر یا بیشتر باشن ولی اول نباشن و به اعداد اولِ دیگه ای بخش پذیر باشن. (همانند مثال قبل)
آخرین ویرایش توسط [email protected] دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۳:۲۸, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

[email protected] نوشته شده:آقای عارفی فکر نکنم که استدلالتون جامع و قطعی باشه چون در برگیرنده ی بخش پذیری بر اعدادی مثل 7، 13 و ... (خود اعداد اول) نمیشه. یا به عبارتی ممکنه اعداد مذکور یه واحد از مضرب 6 کمتر یا بیشتر باشن ولی اول نباشن و به اعداد اولِ دیگه ای بخش پذیر باشن. (همانند مثال قبل)

محمد جان برای نقض اول بودن که دیگه نیازی نیست بخش‌پذیری به ۷ رو چک کنیم. همینکه میدونیم در اون محدوده هر کدام از اعداد قطعا به یکی از اعداد ۲ و ۳ بخش‌پذیرند، پس یعنی نباید در اون نواحی به دنبال اعداد اول بود.

فکر کنم منظور من رو خوب متوجه نشدید. در واقع من توضیح دادم که چرا اعداد اول در مجاور مضارب ۶ «پیدا میشن». نگفتم که اعداد مجاور مضارب ۶ اول هستند. علت اینکه اعداد اول در اون ناحیه تجمع کردند رو توضیح دادم. علت هم روشن هست، اگر بیشتر از یک پله از مضارب ۶ دور بشید، قطعا عدد شما بر یکی از اعداد ۲ یا ۳ بخش‌پذیر میشه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

سلام دوست گرامی میبخشید که تا حالا سوالتان راندیده بودم ولی اگر بدنبال پاسخ هستید باید بدانید که من گفته ام که همه ی اعداد اول بدور ستون جمع میشوند نه اینکه همه ی اعدادی که دور ستون جمع میشوند اولند.همانطور که گفتم فقط فرمولی برای پراکنش میخواهد که نامنظم است.ممنون ازتشویقتان خودم هم دنبال این فرمول میگردم .

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

و ممنون راجب توضیحاتتون جناب admin بگمانم نزدیک بودن اعداد اول به عدد شش بی ربط به کامل بودن این عدد نیست.

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

رضا دانشجو نوشته شده:و ممنون راجب توضیحاتتون جناب admin بگمانم نزدیک بودن اعداد اول به عدد شش بی ربط به کامل بودن این عدد نیست.

نزدیک بودنِ اعدادِ اوّل به [مضاربِ] عددِ دو چه‌طور؟ smile020

mirkoohi

نام: Javad gholinasab mirkoohi

سپاس: 4

پست توسط mirkoohi »

من می دونم چرا روی ضریب ۵ اینطور پیش میاد چون عدد ۵ عدد یونیکیه ، به این دلیل که اگر ۱/۲را در فرمول دایره قرار بدهیم تنها عددیه که در شیب ۱ روی خودش قرار می گیره و اگر صد برابر کنیم روی عدد ۵ قرار می گیره .مربع تمام اعداد به ۱،۴،۹،۶،۵،۰ ختم می‌شود و جالبه بدونید که عدد ۵ وسط قرار میگیرد و تکرار نمیشه ، اما تمام اعداد اول در فرمول x^2*2به ۲و۸ ختم میشود و ۵ تنها عدد اولیه که به 0 ختم می شه شعاع ۲ در دایره محیط و مساحت برابره و با ۵ میشه ۷ و این ها نقش زیادی در اعداد اول بازی میکنند که در مقاله ای توضیح خواهم داد ، جذابیت های زیادی از عدد ۵ کشف کردم و این تنها گوشه‌ای از عجایب این عدد خاصه

adonis1614

پست توسط adonis1614 »

سلام دوستان عزیز
در واقع این یه اصل ساده از ریاضیات گسسته هستش
شما همه اعداد رو میتونید به صورت 6k + i بنویسین که اگه این i ، عددهای 0 ، 2 ، 3 ، 4 باشه عدمون قطعا اول نیست و فقط 1 و 5 میتونن باشن و فرم دیگه 6k + 5 همون 6k - 1 هستش ...

ارسال پست