پیدا کردن محیط بیضی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

Re: پیدا کردن محیط بیضی

پست توسط rohamavation »

$E(e)=\int_0^{\frac{\pi}{2}}\sqrt{1-e^2\sin^2\theta}d\theta$روش معمول محاسباتی
روشها زیاده ابتدا روش انتگرال دوم
محیط یک بیضی با محورهای نیمه اصلی و نیمه فرعی a,b شروع کنیم
$P(a,b)=\int_0^{2\pi}\sqrt{a^2\cos^2\theta+b^2\sin^2\theta}~\mathrm d\theta$
که با جمع و تفریق $a^2\sin^2$ دوباره میارمش
$P(a,b)=\int_0^{2\pi}\sqrt{a^2\cos^2\theta+b^2\sin^2\theta}~\mathrm d\theta$
خوب میدونم میشه از $\cos^2+\sin^2=1$، عبارت کسینوس را حذف کرد
$P(a,b)=\int_0^{2\pi}\sqrt{a^2+(b^2-a^2)\sin^2\theta}$
فرمول دوباره میارم اینجا ساده تر
$P(a,b)=a\int_0^{2\pi}\sqrt{1-\left(1-\frac{b^2}{a^2}\right)\sin^2\theta}$
اما به دلیل تقارن بیضی میدونم که این فقط چهار برابر انتگرال گرفته شده از 0 تا$\pi/2$ است، پس
$P(a,b)=4a\cdot \int_0^{\pi/2}\sqrt{1-\left(1-\frac{b^2}{a^2}\right)\sin^2\theta}~\mathrm d\theta$
اما این فقط انتگرال بیضوی کامل از نوع دومه
$P(a,b)=4a\cdot \operatorname{Eli}_2\left(\sqrt{1-\frac{b^2}{a^2}}\right)$
تقریب ها
$\operatorname{Eli}_2(z)=\frac{\pi}{2}\left[1-\sum_{n=1}^\infty\left(\frac{(2n-1)!_2}{(2n)!_2}\right)^2\frac{1}{2n-1}z^{2n}\right]$
جایی که !2 یک فاکتوریل دوگانه است. $z=\sqrt{1-b^2/a^2}$ را انتخاب کنید و برای تقریبی که می خواهید استفاده کنید.
روش دقیقتر $p=2πa(1-(\frac{1}{2})^2ε^2-{(\frac{1.3}{2.4})}^2\frac{ε^4}{3}-\cdots)$ روش سوم خیلی دقیق $\begin{align}
K(\gamma) \stackrel{def}{=}
\int_0^1 \frac{dx}{\sqrt{(1-x^2)(1-\gamma^2x^2)}} &= \frac{\pi}{2\verb/AGM/(1,\beta)}\\
E(\gamma) \stackrel{def}{=}
\int_0^1 \sqrt{\frac{1-\gamma^2 x^2}{1-x^2}}dx
&= \frac{\pi \verb/MAGM/(1,\beta^2)}{2\verb/AGM/(1,\beta)}
\end{align}
\quad\text{ where }\quad\beta = \sqrt{1-\gamma^2}$ نکته $\gamma = e $ خروج از مرکزeccentricity of the ellipse هستش
$\require{enclose} \\
\begin{align}
e &= \sqrt{1-\frac{b^2}{a^2}} \\
C &= 4aE(e) = 4a\int^{\pi/2}_{0}{\sqrt{1-e^2 \sin^2 \theta} \;d\theta} \tag{1} \\
C &= 2 \pi a \left(1-\sum^{\infty}_{n=1}{\left(\frac{(2n-1)!!}{(2n)!!}\right)^2 \frac{e^{2n}}{2n-1}}\right) \tag{2} \\
h &= \frac{(a-b)^2}{(a+b)^2} \\
C &= \pi (a + b) \left( 1 + \sum^{\infty}_{n=1} { \left( \frac{(2n-1)!!}{2^n n!} \right)^2 \frac{h^n}{(2n-1)^2} } \right) \tag{3} \\
C &= \pi (a + b) \sum^{\infty}_{n=0} { \binom{1/2}{n}^2 h^n } \tag{4} \\
\enclose{horizontalstrike}{C} &\enclose{horizontalstrike}{\approx \pi \left( 3(a+b) - \sqrt{(3a+b)(a+3b)} \right)} \\
C &\approx \pi (a+b) \left( 1+ \frac{3h}{10 + \sqrt{4-3h}} \right) \tag{5}
\end{align}$helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
آخرین ویرایش توسط rohamavation شنبه ۱۴۰۱/۶/۵ - ۱۲:۵۹, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

محمود شلیل احمدی

نام: محمود شلیل احمدی

سپاس: 7

پست توسط محمود شلیل احمدی »

سلام‌ لطفا برای دیدن تقریب تدوین شده اینجانب به آدرس زیر مراجعه نمایید سپاسگزارم
https://www.researchgate.net/publicatio ... c_Integral

محمود شلیل احمدی

تقریب بنام ahmadi 2006 توسط پروفسور sykora نامگذاری شده که حداکثر خطای آن ۲.۳۷ p.p.m است و با تغییراتی که پروفسور در ضرایب آن با کمک نرم افزار mathlab داده خطای آنرا تا ۱۵۲ p.p.b کاهش داده است

محمود شلیل احمدی

این تقریب بنام ahmadi 2006 توسط پروفسور sykora نام گذاری شده که حداکثر خطای آن ۲.۳۷ p.p.m است و با تغییراتی که پروفسور در ضرایب آن به کمک نرم افزار mathlab داده خطای آنرا تا ۱۵۲ p.p.b کاهش داده اند بدون آنکه تغییری در اصل فرمول داده شود

محمود شلیل احمدی

یاد آوری می شود که تقریب نوشته شده برگرفته از مساحت بیضی بوده که قابلیت اثبات داشته فقط ضریب k از طریق محاسبات عددی بدست آمده است
با این پیش فرض منطقی که دراین فرمول چنانجه جای a و b را تغییر بدهیم تغییری در محیط بیضی حاصل نشود چیزی که در اندازه گیری محیطهای چند ضلعی های دیگر قابل مشاهده است

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

محمود شلیل احمدی نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۲ - ۰۰:۳۴
یاد آوری می شود که تقریب نوشته شده برگرفته از مساحت بیضی بوده که قابلیت اثبات داشته فقط ضریب k از طریق محاسبات عددی بدست آمده است
با این پیش فرض منطقی که دراین فرمول چنانجه جای a و b را تغییر بدهیم تغییری در محیط بیضی حاصل نشود چیزی که در اندازه گیری محیطهای چند ضلعی های دیگر قابل مشاهده است
سلام آقای احمدی و تبریک بخاطر تقریبتون! البته نتونستم دقیق بررسیش کنم ولی معادله تون پارامترهای زیادی داره که محاسبه شون وقتگیره و یه مقداری شاید از ارزش معادله تون کم کنه.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۱ - ۱۴:۵۲
سلام بر مدیر تالار
بنده محمود شلیل احمدی هستم خوشحالم که این سایت را پیدا کرده و عضو آن شدم ۶۷ سال سن دارم لیسانس شیمی هستم از دانشگاه جندیشاپور فارغ التحصیل سال ۱۳۵۸ در حال حاضر بازنشسته وزارت نیرو می باشم چیزی که توجه مرا به این سایت جلب کرد اظهار نظرهایی بودند که در مورد محیط بیضی شده بود البته سال ۲۰۰۶ پس از سالها مطالعه و تحقیق تقریبی برای محیط بیضی کشف و آنرا برای یکی از مشتاقان بنام دکتر contrell و پروفسور sekora ارسال کرده که مورد توجه ایشان قرار گرفت طوریکه پرفسور آنرا در کتابخانه دیجیتال ( سایت خودش ) ثبت نمود بنام ahmadi 2006 خوشحال خواهم شد نظرتان را در مورد این تقریب ب ایم ارسال نمایید
سپاسگزارم
درود پدر بزرگ smile261 smile034

مهرمندانه

اگر نمی رنجید فرمول مرا با فرمول خود بسنیجید

تصویر

محمود شلیل احمدی

غلامعلی نوری نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۱۵ - ۰۹:۴۱
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۱ - ۱۴:۵۲
سلام بر مدیر تالار
بنده محمود شلیل احمدی هستم خوشحالم که این سایت را پیدا کرده و عضو آن شدم ۶۷ سال سن دارم لیسانس شیمی هستم از دانشگاه جندیشاپور فارغ التحصیل سال ۱۳۵۸ در حال حاضر بازنشسته وزارت نیرو می باشم چیزی که توجه مرا به این سایت جلب کرد اظهار نظرهایی بودند که در مورد محیط بیضی شده بود البته سال ۲۰۰۶ پس از سالها مطالعه و تحقیق تقریبی برای محیط بیضی کشف و آنرا برای یکی از مشتاقان بنام دکتر contrell و پروفسور sekora ارسال کرده که مورد توجه ایشان قرار گرفت طوریکه پرفسور آنرا در کتابخانه دیجیتال ( سایت خودش ) ثبت نمود بنام ahmadi 2006 خوشحال خواهم شد نظرتان را در مورد این تقریب ب ایم ارسال نمایید
سپاسگزارم
درود پدر بزرگ smile261 smile034

مهرمندانه

اگر نمی رنجید فرمول مرا با فرمول خود بسنیجید

تصویر
سلام جناب آقای دکتر غلامعلی نوری
از اینکه بنده را بعنوان پدر بزرگ خطاب کرده اید بسیار سپاسگزارم
ازمن درخواست نموده اید که احتمالا نتایج فرمولم را با نتایج فرمول شما مقایسه کنم از آنجاییکه دسترسی بنده به اپلیکیشنهای موجود در زمینه ریاضی محدود و احیانن صفر است و اصولا هیچگاه خود اینجانب در صدد مقایسه فرمولم با فرمولهای دیگر نبوده ام لذا با توجه به درجه تحصیلات جنابعالی و امکاناتی که در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی در دسترس دارید آیا بهتر نیست این مقایسه از طرف شما انجام شود تا ما هم بیشتر به کم وکیف تحقیقاتمان آگاه گردیم
همانگونه که قبلا هم گفته ام این فرمول قابل اثبات است و فقط ضریب k ی آن از طریق محاسبات عددی بدست آمده که هنوز هم دارم بر روی کار می کنم
فرمول شما را مشاهده کردم حقیقتش چون رشته ام ریاضی نیست چیزی ازش درک نکردم مثلا آن پرانتز بقوه یک به اضافه دو لگاریتم آبیوم از کجا آمده ویا آیا در فرمول شما اگر جای a و b را عوض کنیم آیا تغییری در اندازه محیط بیضی ایجاد می شود یانه که به نظر نباید با تعویض a و b تغییری حاصل شود و خیلی از سئوالات دیگر که از حوصله این گفتگو خارج است
پایدار باشید

محمود شلیل احمدی

ببخشید اشتباها نام دکتر نادر نوری را غلامعلی نوری نوشته ام پوزش مرا بپذیرید

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

پست توسط rohamavation »

من همون روش معمول استفاده میکنم $L\approx \pi\left[3(a+b)-\sqrt{(a+3b)(b+3a)}\right]\qquad (\text{rohamhesami})$
میدونم روش حل $Perimeter=2\int_{-a}^{a}\sqrt{1+\frac{dy}{dx}^2}dx$ دقیق هست $E(k)=\int_0^{\pi/2}\sqrt{1-k^2\sin^2\theta}\,d\theta$خوب من اینطور میگم $P = 4 a \int_0^{\pi / 2} \sqrt {1 - k^2 \sin^2 \theta} \,d \theta=4a E\left(k^2\right)$با $k^2=\frac {a^2-b^2}{a^2}$
اگر می‌خواین نوع عباراتی را که به دنبال آن هستید ببینید موردی را در نظر بگیرید که b نزدیک به a است. با انبساط حول b=a
$P=4a \Bigg[\frac{\pi }{2}-\frac{\pi (a-b)}{4 a}+\frac{\pi (a-b)^2}{32 a^2}++O\left((b-a)^3\right) \Bigg]$
که این است که بگم$P=2\pi a-\pi(a-b)+\frac{\pi (a-b)^2}{8 a}+\cdots$
تصویر

ارسال پست